Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2008-01-31 21:22:42

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Moze byc od endometriozy jak najbardziej mi za kazdym razem ginekolog zadaje pytania jak tam stosunki. Objawami endometriozy moga byc glownie bolesne miesiaczki, obfite i ze skrzepami, bole brzucha w dole niewiadomego pochodzenia i bardzo silne. Ale tez misiaczki moga byc momentami skape(zazwyczaj gdy torbiele w srodku chlona krew),plamienia przed misiaczka-  zazwyczaj tydzien przed zaczyna pobolewac brzuch, bolesne jajeczkowania, dlugie ciagnace sie cykle (choc ja tak nie mam) no i bol wewnetrzny przy stosunkach lub tuz po bole podbrzusza. Takie objawy ja znam, no i to co pisze Karolina wiecznie bolesny dol brzucha, przy dotyku i w takim dotyku jak sie sprawdza wyrostek czyli naciskasz na brzuch i nagle odrywasz reke - tez mnie boli

Offline

 

#77 2008-02-01 09:01:17

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

nie zrozumiałyscie wink mnie nie boli podbrzusze, tylko jak zaczynam stosunek, to odczuwam takie dolegliwości jak przy chorym pęcherzu, zaczynam mieć wrażenie, że chce mi się siuku i zaczynam czuć pieczenie.

Offline

 

#78 2008-02-01 09:52:51

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Magdalena powiedz mi proszÄ™ jak miaÅ‚aÅ› dawkowany ten Unidox?? tak jak na ulotce, czyli 1 razem  tabletki na raze a potem 1 na dzieÅ„ czy 2 dziennie co 12 godzin?

Offline

 

#79 2008-02-01 11:09:14

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Evi nie pamietam naprawde jak dawkowalam niestety to bylo pare miesiecy do tylu wiec nie pamietam. Nie chce Cie wprowadzac w blad.
Co do tego bolu ktory opisujesz przy stosunku to powiem Ci ze kiedys mialam tak ze przy stosunku mnie zapieklo mocno i malo sie nie zsikalam. Bylam tym przerazona a ginek mowil zeby sie nie przejmowala. Sluchaj z tymi bolami przy stosunkach z tego co ja wiem to bole endometrialne sa takie wewnetrzne tak jakby bolalo w srodku gleboko natomiast przy problemach ze sluzowka- mala iloscia sluzu np, bol jest  zdecydowanie piekacy. Mi sie wydaje ze to co opisujesz to jakby problem sluzowek. Mnie ostatnio ginekolog dokladnie przepytal w sprawie seksu a ja sie biedna tlumaczylam jak wygladaja moje stosunki i jaki to rodzaj dyskomfortu, stwierdzil ze to co opisuje to raczej problem sluzowki bo mnie tez brzuch nie boli tylko mam klucie czy pieczenie i czuje tarcie. Wybacz za tak dokladny opis ale nie wiedzialam jak to inaczej przelozyc na slowa

Offline

 

#80 2008-02-01 11:15:18

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

nie ma czego wink
no w sumie mniej mnie boli jak jestem bardziej nawilżona, stosowałam środki nawilżające, ale to też nie do konca pomoagało;// a miałaś może problemy z pęcherzem po stosunku?? bo mnie prawie zawsze boli://

Offline

 

#81 2008-02-01 11:31:37

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

ja, odkąd zaczęly sie problemy pecherzowe, odczuwam dyskomfort po stosunku. jeszcze do niedawna po kazdym stosunku biegalam siusiu jak głupia, piekło itp. (mnie nie boli pęcherz i nigdy nie bolał) Kiedys tez, jak mialam stany zapalne pochwy to po stosunku miałam napuchniete, obolałe i poocierane miejsca intymne. oczywiście rady lekarzy były takie, aby stosować srodki nawilżające, albo że to wina prezerwatyw, albo chłopaka itp itd. a ja poprostu miałam mnóstwo przeróżnych bakterii, co wyszło dopiero w warie. leczyłam sie długo, ale widze znaczna różnice!!

Offline

 

#82 2008-02-01 12:08:27

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

a jak długo się leczyłaś?? albo leczysz jeszcze?generalnie ja mam troszkę inne odczucia, po stosunku czuję się tak jakbym miała zapalenie pęcherze i nawet jak robiłam wtedy badania to zawsze mi wychodziły leukocyty, jakieś śladowe czerwone krwinki itp.

Offline

 

#83 2008-02-01 12:33:39

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Evi to jest ewidentny problem z infekcja, ja nie chce Ciebie namawiac ale inzynierska sie klania u Was obojga. Te leukocyty to na bank infekcja nie ma innego wyjscia. Sluchaj jesli nie przebadasz parnera to mozesz tak sie meczyc caly czas. Uwierz mi ze jesli po stosunku odczuwasz bolacy pecherz to na pewno nie na skutek tarcia tylko na skutek bakterii ktore wedruja.
Ana u mnie  oprocz bakterii prezerwatywy sa winowajca 100%- towym, bowiem teraz zalatwily mnie na maxa. Od zawsze mialam dyskomfort po prezerwatywach, nie wazne jakich ze srodkami czy bez srodkow zwyklymi pudrowymi ale zawsze mialam uczucie pekniecia pochwy po uzyciu gumek. Mowie o czasach pieknych kiedy bylam zdrowa. Teraz po uzyciu prezerwatyw nawilzanych durex takich co to dobre sa niby na podraznienia myslalam ze zejde z bolu przy pierwszym kontakcie. I mam do wyboru zarazac meza albo cierpiec sama. Bez prezerwatyw nie ma takiego problemu po stosunku i pecherz mi nie dokucza

Offline

 

#84 2008-02-01 12:41:07

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

pisaÅ‚am o tych leukocytach, ale dawno dawno temu miaÅ‚am, teraz mi nic nie wyszÅ‚o w moczu ogólnym. Jeżeli chodzi o prezerwatytwynie używam, też czuÅ‚am po nich dyskomfort, ale mimo, że nie używam to i tak mam ww.objawy. ZrobiÅ‚am wczoraj to badanie gentyczne na chlamydie, tak jak pisaÅ‚am ginek twierdzi,  nawet po obejrzeniu mnie od Å›rodka, że to to, kazaÅ‚ brać leki, ja chciaÅ‚am odczekać, bo mówi, że nie chciaÅ‚by aby mi siÄ™ rozprzestrzeniÅ‚o, bo teraz wyglÄ…da na to, że tylko na szyjsce jest, a jak siÄ™ rozprzestrzeni to może nawet do bezpoÅ‚odnoÅ›ci doprowadzić. WiÄ™c tak czekam na wynik badania z chlamydii ok. 2 tyg, jeżeli mam leczÄ™, jeżeli nie odczekujÄ™ po antybiotyku i lÄ™cÄ™ oczywiÅ›cie na inżynierskÄ… i jak najbardziej już uprzedziÅ‚am narzeczonego, że jego też bÄ™dziemy badać, a jak mu powiem, że musi to zrobić rÄ™kawiczkÄ… to chyba siÄ™ nie uceiszy, ale nie ma innego wyjÅ›cia wink) dzisiaj siÄ™ troszkÄ™ wkurzyÅ‚am, ponieważ moja mama jest pielÄ™gniarkÄ… i byÅ‚a u siebie u lekarki, aby zapytać siÄ™ wÅ‚aÅ›nie o dawkowanie Unidoxu, lekarka jej powiedziaÅ‚a, że to też jest winÄ… stresu te choroby z pÄ™cherzem i ona też tak twierdzi i caÅ‚y czas mi gada, że nie powinnam miec tak dużo obowiÄ…zków: praca, szkoÅ‚a, pisanie pracy, popoÅ‚udnie angielski itp. nie wiem co mam o tym myÅ›leć?? ale mnie to wkurza://

Offline

 

#85 2008-02-01 13:20:52

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Evi w stresie wszystko ma prawo sie odezwac wszelkie bolesci zoladkowe jelitowe i pecherzowe tylko trzeba znalezc przyczyne zawsze. Wiesz co ja tez robilam chlamydie i na szczescie nie wyszla ale kobieta przy pobieraniu stwierdzila ze mam identyczne objawy jak w chlamydii a jednak nie wyszla tak wiec nie denerwuj sie na zapas. Chlamydia daje zrosty i nawet jak sie zajdzie w ciaze przy chlamydii latwo jest poronic. Tak straszą tą chlamydią lekarze a tak naprawde jesli partner ma bakterie zwykle w nasieniu to tez powoduje ze ma mniej plemnikow i sa mniej ruchliwe. Ja mam np w szyjce bakterie streptococcus agalactiae, bodajze tak sie to pisze i czytam ostatnio w zwyklym brukowcu ze to najbardziej niebezpieczna bakteria jaka moze miec kobieta, bo jesli juz sie zajdzie w ciaze moze doprowadzic do poronienia a jesli sie ciaze donosi to zaraza dzidziusia i moze umrzec. Ja ciagle sobie mysle zeby nie dac sie zwariowac z tym wszystkim i nie popadac w panike. A z tym zajętym czasem i zapracowaniem to większosc ludzi tak zyje obecnie niestety mamy takie czasy ktore zbytnio nie pomagaja w zdrowieniu. A szkoda. Tak samo jak smiesza mnie zaproszenia na cytologie i ta cala prewencja przed rakiem szyjki gdzie wszedzie widze plakaty, i znow jesli mam cytologie III przez bakterie w nadzerce i mam w opisie cytologicznym ze mam kontrolowac cyto co 2 miesiace to powiedz mi kto mi za darmo zrobi cytologie w naszym kraju co 2 miesiace jesli przysluguje juz najczesciej co pol roku. I taka to prewencja mowia, wysylaja listy ale tak naprawde czlowiek zostaje z tym sam. Jeszcze jedno jesli to tak wazne to dlaczego za czopki dopochwowe z antybiolem place 85 zl i nie jest to refundowane

Offline

 

#86 2008-02-01 19:09:17

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

bardzo dobrze piszesz!! no jasne, że nie można dać się z tym wszystkim zwariować, dlatego ja staram się nie wyolbrzymiać problemu i myśleć że i tak i tak da się tego pozbyć i wyleczyć wink
jeżeli chodzi o te prewencje, to uważam, że ma to sens w takim przypadku, jeżeli rzeczywiście za darmo mogą gdzieś takie kobiety to zrobić, np. jak jeżdżą różne autobusy itp. ale masz też rację przejmują się tylko kobietami, które o tym nie myślą, zapominają itp. a my, tak jak np Ty w tym momencie to musisz za to bulić, bo chcesz o siebie dbać cholerna paranoja!!! ajjj w tym kraju to w ogóle ten ustrój i prawo powalone, ale to nie forum polityczne wink)
wiesz co zaczynam mieć taki syndrom, że boli mnie pęcherz, na szczęście da się to wytrzymać, nie jak tydzień temu, zazwyczaj rano do jakiegoś 2 siusiu w pracy, potem mi się uspokaja i wieczorem chyba jest najlepiej. Tak czy siak nawet jak to chlamydia, po przeleczeniu nawet jak nic nie wyjdzie to i tak zrobię wszystkie inne potrzebne badania na inżynierskiej. A tak się zastanawiam czy jak się zrobi tam badania i powyłazi kilka bakterii to trzeba wszystkie leczyć?? bo mi się wydaje, nie wiem czy dobrze, że człowiek zawsze będzie miał jakieś bakterie.

Offline

 

#87 2008-02-01 19:40:22

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

evi, po pierwsze ja lecze sie nadal. tzn stosuje różne specyfiki, ziólka, obecnie propolis, z racji tego, że nie mam lekarza prowadzącego. poprostu profiulaktyka i oczekiwanie na wyjazd do warszawy na badania.
co do prezerwatyw. mi prezerwatywy same w sobie nie pogarszały stanu. z czy bez, zawsze odczuwalam te same dolegliwości, co wynikało z obecności bakterii.
jakis czas temu rozmawaiłam z panią, która zajmowała sie m.in. cytologią i walka z hpv. KObieta miała takie samo zdanie o bakteriologach i lekarzach jak i my: tzn, że najczęścioej lekceważą kobiece problemy, badania robią na odwal. często jest tak, że bakteriolog mówi, że w moczu wyszła bakteria, która jest niegroźna bo ona bytuje na skórze. no tak, na skorze jest niegroźna ale nie ma racji bytu w pęcherzu!!! Pani ta twierdzi że jeśli w pochwie czy moczu pojawia sie jakakolwiek bakteria to znaczy że jest to "choroba" i nawet najmniejsza ilosc jest do leczenia. kiedys uslyszlam od lekzra ze ecoli moze sobie byc w pochwie bo to kolo odbytu i to normalne! dziewczyny, nie ma czegoś takiego jak norma, że mamy w pochwie bakterie!!!! tu maja byc tylko pałeczki kwasu mlekowego!!!!

Offline

 

#88 2008-02-01 19:41:35

załamana_wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 382

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Jeśli bakterii jest mało to nie będą dawały o sobie znać. Wtedy mocny system immunologiczny będzie pracował. A u nas wszystkich jest zachwiana równowaga immunologiczna. Ja w wakacje miałam mocz jałowy.

Offline

 

#89 2008-02-01 19:45:38

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Evi ja brałam Unidox na chlamydię razem z partnerem i brałam 2x dziennie przez cała kurację z tego co pamiętam.

Offline

 

#90 2008-02-01 19:48:35

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

wrocławianka a pewna jesteś?? że dwa razy dziennie?? na ulotce jest, że 1 dnia 1 dziennie, a od 2 dnia po jednej, le skoro Ty tak brałaś to może ok?? na razie dostałam tylko ja leki, ponieważ nie mam wyniku badań więc nie ma cho faszerować partnera, tak mi się wydaje.??
co do bakterii, to teraz wiem, że w pochwie mają być tylko pałeczki więc jeżeli jakiekolwiek są badania trzeba się dłuuuuuugo leczyć, masakra!!;////

Offline

 

#91 2008-02-02 17:03:15

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

qrcze z rana odczuwałam ten antybiotyk, mianowicie bolał mnie jakoś cały przód, w sensie brzuch, pod brzuchem z prawej i lewej strony, jak naciskałam promieniowało mi w górę, teraz jakoś się uspokoiło,, może też dlatego, że siemie lnianie wypilam? ale po antybiotyku, kilka razy dziennie muszę korzystać z WC, nie jets to do końca biegunka, ale odczuwam lekki przez to dyskomfort i nawet pieczenie w trakcie czy to normalne?? da się na to coś poradzić?? na osłonę na przewód pokarmowy biorę Linex Forte więc chyba nie powinno się tak dziać co myślicie?? nie wiedziałam jak to opisaćwink)

Offline

 

#92 2008-02-02 17:09:07

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Nie pij ziólek jak bierzesz antybiotyki, a szczególnie tych przeczyszczających lub zobojetniających kwasy żołądkowe. To normalne, że cię brzuch boli, mój chłopak 2 razy zwymiotował po Unidoxie. Dopiero jak to bedzie ciągłe, albo uporczywe to zgłoś się do lekarza, z resztą poczytaj ulotkę tam wszystko jest jak na dłoni. Na 100% braliśmy 2x dziennie po jednej przez cały czas.

Offline

 

#93 2008-02-02 17:15:51

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

też tak będę brała. Ale siemie lnianie to chyba jest na "złagodzenie" przewodu pokarmowego, nie wiem czy powoduje zoobojętnienie kwasów żołądkowych, chociaż jak miałam problem z żołądkiem, chyba wrzody, to mi pomagało więc nie wiem....?? a co może się stać, antybiotyk będzie słabiej działać?? Czytałam ulotkę, ale tak na prawdę nie wiem czy to Unidoxie czy może po Augmentinie w sumie dopiero co skończyłam..
czytałam też na Twoim wątku, że Ty po augumentinie miałaś problem w sensie rozwolnienia porannego, ja mam takie kilka razy dziennie i szczypiący odbyt, stosowałać na to ten Clotrimazol co dziewczyny pisały albo Lactovaginal to odbytowo?? mam nadzieję, że nie złościsz się, że o to pytam, bo to zawsze takie wstydliwe..?

Offline

 

#94 2008-02-02 17:33:49

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Spoko, tez nie lubie o tym pisać, chyba nikt nie lubi o tym gadać, troche krempujace sprawy, ale ja nie mam nic przeciwko. Ja po Augmentinie, kilka dni po skończeniu doznałam tych przykrych rzeczy, wyglada na to, że Ty też. Już nie mam rozwolnienia rano, ale i tak nie jest tak jak zawsze było. Mam nadzieję, że to tylko lekkie zaburzenia flory bakteryjnej a nie jakieś grzyby. Też mnie swędzi i piecze odbyt, teraz już mniej po maści. Nie, nie stosowałam ani Clotrimazolu ani Lacto doodbytniczo. A jak nic nie bierzesz to masz problemy z zaparciami może?

Offline

 

#95 2008-02-02 17:39:14

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

wiesz co u mnie to jest tak dziwnie, nie wiem czy to zaparcia, ale nie załatwiam się codziennie. Jak paliłam fajki to wtedy codziennie albo jak wypiję kawę to też mi się zazwyczaj od razu chce. Nie mam tak, że chce mi się a nie mogę, tylko nie codziennie mi się chce nie wiem czy tak to wygląda czy nie?
a jakie w takim razie maści stosowałaś?? A może Linomag pomoże??

Offline

 

#96 2008-02-02 17:40:19

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

aha mnie piecze jak się załatwiam, tak po podmyciu już nie.

Offline

 

#97 2008-02-02 17:52:17

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Nie wiem, ja uzywałam maści które stosuje się przy hemoroidach. Ja tez tak mam że po załatwieniu mnie piecze, a potem czasami mam wrażenie jakbym miała kołek w tyłku no i jelito mnie boli.

Offline

 

#98 2008-02-02 17:55:59

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

Evi, uważam, że moszesz stosowac clotrimazolum krem albo linomag. ja uzywam na takie dolegliwosci i tego i tego:) clotrimazol lagodzi stany zapalne i jesli sa grzyby tudziez inne świnstwa to je "zabija", a przynajmniej stara sie:) a linomag lagodzi podraznienia, odbudowuje, odzywia skóre:)

Offline

 

#99 2008-02-02 17:57:37

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

możesz równiez kupic jakies leki na hemoroidy-->maść, czopki. te specyfiki zawieraja skladniki antybakteryjne i napewno pomoga złagodzic objawy!

Offline

 

#100 2008-02-02 18:01:58

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Błagam pomóżcie, bo chyba oszaleję ;((((

ale nie mnie nie po załatwianiu tylko w trakcie. Jak się umyję po to już nie. Szkoda, że nie pamiętasz maści. Pewnie na receptę? Ja znalazłam na necie: POSTERISAN, Ruskorex, Himalaya PILEX.. dużo tego. lekarz-urolog, ale beznadziejny przepisał mi Dicloberl, patrzę sobie w necie a to na jakieś stawy, nerwobóle, to są czopki zastanawiam się co to jest i na co, bo miało być na pęcherz ale nie widzę po opisach, żeby tak było.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson