Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-02-06 22:36:07

Zmeczona
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-06
Posty: 3

jak leczyc?

Witam, od ok 1,5roku cierpie na problem z oddawaniem moczu. Ten sam problem ma moj partner. Zaczelo sie to wlasciwie od kiedy jestesmy razem. Na poczatku objawaialo sie tym ze przed wyjsciem gdzies zawsze wiedzialam ze musze isc do wc, nie przeszkadzalo mi jakos. Teraz jest duzo gorzej. Objawy: czeste lub bardzo czeste parcie na oddanie moczu(najwygodniej co godzine ale jestem w stanie wytrzymac 2-2,5h), klucie w pecherzu lub w cewce jak moczu nie oddam. Takze nie moge sie dosiusiac, wracam po kilka razy dokonczyc co nie zawsze i tak jest skuteczne. Przy czym musze nie raz dlugo (kilka min) czekac lub "silowac" sie. Pogarsza sie na wieczor czesto (choc nie zawsze), jak nie mam sie gdzie wysiusiac albo jak leze w cieple. Zadnych uplawow, wydzielin, pieczenia. Od tego wszystkiego zaczynam juz trenowac wariata i jak tylko mam okazje zeby sie zalatwic zawsze korzystam. Niestety duzo osob czepia sie i nie rozumie problemu co poteguje stres.
Mialam robiony posiew moczu, nie wykazal nic, ginekolog wciska mi ze wszystko jest na tle nerwowym. W przyszlym tygodniu jak wylecze juz grype ide do urologa (jak wyglada u niego badanie? jak ginekologiczne? wstydze sie bo w przychodni nie ma kobiet....)

bede wdzieczna za opis podejrzenia co to moze byc, jak moznaby probowac leczyc, jaka kolejnosc dzialan i badania podjac. I czy mam szanse znow normalnie chodzic do wc..
Jest w warszawie jakas specjalistyczna klinika (moze byc platna - byle tylko skuteczna) gdzie potrafiliby nam pomoc ?

serdecznie pozdrawiam

Offline

 

#2 2008-02-08 17:29:59

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: jak leczyc?

z mojej strony jestem w stanie zaproponowac tylko jedno, wizyte na ulicy inzynierskiej w laboratorium na posiew: mocz i wydzielina z pochwy, partner - mocz i nasienie (lub samo nasienie). jesli obydwoje odczuwacie jakies dolegliwosci odkad jestescie razem (rozumiem że chodzi Wam o współzycie), to mozliwe że jedno od drugiego się czymś zaraziło. to są podstawowe badania. nie wmawiaj sobie, że to nerwy. problemy takie jak masz, nie moga pojawic sie ot tak sobie. maja jakies podloze i żeby stwierdzic cxzy to faktycznie nerwy trzebaby wyczerpac wszelkie choroby natury fizycznej!! prześledźcie inne wątki. wystarczy poczytac początki innych wątków---WSZYSTKIE ZACZYNAJA SIE TAK SAMO I RADZIMY TO SAMO!!
3majcie sie

Offline

 

#3 2008-02-08 17:34:54

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: jak leczyc?

znając zycie urolog przepisze Ci w ciemno antybiotyk i da leki uspokajające. nic bardziej błędnego. bez badan nie powinno sie brac żadnych leków. warto posluchac naszych rad-niektore z nas walcza z choroba juz dluuuugie lata. a wizyta u urologa wyglada jak wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. zazwyczaj tylko pyta co Cie gnebi i jaki masz problem. nie ma potzreby rozkladania sie na fotelu ginekologicznym, choc mi jeden z panow urologow nakazal to zrobic, spojrzal i pozwolil sie ubrac. ale przypuszczam, ze zrobil to dla wlasnych kozysci;/ nie martw sie i nie stresuj na zapas:)

Offline

 

#4 2008-02-08 19:02:13

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: jak leczyc?

Czesc Zmeczona podpisuje sie pod Ania 100% -wo. Skoro oboje macie objawy masz ulatwiona droge bo wiesz ze zaczac nalezy od szukania bakterii. Nie bagatelizujcie tego oboje a inzynierska nie partaczy posiewow(moje tez byly jalowe).jednak inzynierska okazala sie trafionym pomyslem. Lekarze lubia tak mowic ze to na tle nerwowym bo my zazwyczaj dodajemy jak mamy tego czestomoczu dosc, jak jestesmy tym zmeczone i dla nich pojawia sie jeden obraz-tlo nerwowe. Nie wspominaja jednak ze pecherz nadreaktywny bierze sie czesto z podloza bakteryjnego, jak i neurogenny zreszta. Ko niecznie zbadajcie sie oboje nie bedziecie zalowac. Dobrze by bylo wykonac tez badanie w kierunku chlamydii, mycoplazmy i ureaplazmy to sa bakterie ktorych inzynierska nie robi. Pozdrawiam

Offline

 

#5 2008-02-09 01:33:10

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: jak leczyc?

Zmęczona ja dokładnie radze to samo. Dobra diagnostyka pod kątem bakterii u Ciebie i u partnera to podstawa. Jak możesz to mieć na tle nerwowym skoro Twój partner tez ma dolegliwości? To bez sensu. U urologa nie byłam, bo mam problem z bakteriami w szyjce, ale też wybrałam się na Inżynierską na badania siebie i partnera. Badanie pod kątem chlamydii też jest dobrym rozwiązaniem - lepiej ją wykluczyć, albo od razu podjąć stosowne leczenie. Dobra diagnoza, a nie wzięta z sufitu to podstawa każdego leczenia.
Trzymajcie się ciepło, pozdrawiam!

Offline

 

#6 2008-02-09 11:48:47

mimi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 411

Re: jak leczyc?

a czy w ogole mozna w 100% wyleczyć częstomocz? komuś sie udało? bo szczerze ja juz wątpie że cokolwiek mi pomoże i chyba rzucę wszytsko i bede sobie siedziec w domu i sikać ile mi sie chce :-(

Offline

 

#7 2008-02-11 18:11:51

Zmeczona
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-06
Posty: 3

Re: jak leczyc?

Witam,
na wstepie chcialam serdecznie podziekowac za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi.
na pewno oddam do badania na inzynierska probke moczu. Ale chcialabym udac sie potem do urologa ktory oceni to wszystko i zaproponuje leczenie - stad mam jeszcze pytanie:
czy potraficie mi polecic urologa w warszawie (prywatna klinika najlepiej) najchetniej jednak kobiete?

pozdrawiam

Offline

 

#8 2008-02-11 19:22:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jak leczyc?

w Warszawie dobrą opinią cieszy się dr Malczyński, to wprawdzie mężczyzna, ale mężczyźni generalnie są, moim zdaniem, delikatniejsi smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2008-02-11 19:33:07

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: jak leczyc?

Ja również wolę mężczyzn lekarzy, po pierwsze dlatego, że są delikatniejsi, po wtóre, że nie wciskają mi, że jestem taka młodziutka, więc organizm sobie sam poradzi i po trzecie, bo są konkretniejsi. smile

Offline

 

#10 2008-02-11 19:36:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jak leczyc?

Rzekłaś!
Poza tym nie dopada ich rywalizacja jajników i nie traktują pacjentki od razu jako wroga.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2008-02-11 20:39:53

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: jak leczyc?

hehe Redkacjo co fakt to fakt wink ja też pewnie do Malczyńskiego się wybiorę.

Offline

 

#12 2008-02-12 16:11:57

Zmeczona
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-06
Posty: 3

Re: jak leczyc?

A jezeli moglabym jednak prosic o kobiete - urologa, ginekologa leczaca te sprawy? jezeli przyjdzie do jakis badan podobnych do ginekologicznych lub tympodobne z grupy krepujacych to moja wizyta bedzie bezcelowa. Po prostu nie potrafilabym przed obcym facetem sie rozebrac... Wstydze sie i juz. I wiem ze to lekarz itp itd a jednak.

pozdrawiam

Offline

 

#13 2008-02-12 16:43:07

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: jak leczyc?

wydaje mi się, że większość urologów jest jednam mężczyznami. Ja nie mogę polecić nikogo z kobiet.

Offline

 

#14 2008-02-12 20:06:18

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: jak leczyc?

Poczytaj dział "lekarze" na tym forum. może tam sie coś znajdzie. Powiem Ci szczerze jedną rzecz, nie chcę, żebyś to źle odebrała, ale myślę, że jeśli naprawdę by Cie przycisnęła choroba, to niechęć do lekazr mężczyzn szybko by Ci przeszła. ja już dawno przełamałam swoje opory. do ginekologów chodze zawsze do facetów (pierwszy raz w wieku 16 lat) i traktuje to przedmiotowo. jak wyjście do sklepu po bułki-idę, mówię co mi dolega, no i niestety odkąd czytam fora i przyswajam wiedze z zakresu moich chorob, mówię, czego oczekuję od lekarza. przeanalizuj nasze wątki. Chyba w każdym są opisane perypetnie z lekarzami, brak kompetencji,ich niewiedza i skoro jest szansa, że dr M. Cię wyleczy (bo chyba tylko jemu sie udało, bo facet ponoc wie jak ugryźć nasze choróbska), to warto skozystać. Twój wybór.
3maj sie cieplutko

Offline

 

#15 2008-02-12 20:37:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jak leczyc?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2008-02-13 22:44:22

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: jak leczyc?

Niekoniecznie bedziesz musiala sie u niego do naga rozbierac, nie ma takiej gwarancji smile Poza tym to jest lekarz, widzial juz niejedno, dla niego to nie nowosc, to jego praca. Nie ma co sie czepiac do plci, skoro chodzi o kompetencje smile A pomijajac wszystko ja tez wole mezczyzn, sa delikatniejsi w tych sprawch i jakos tak nie patrza na ciebie krzywo jak kobiety, ogolnie lekarze.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson