Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-02-12 13:58:51

Maciek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-17
Posty: 9

Dziwne schorzenie, brak diagnozy. Prostata?Zerknijcie

Witam, od razu przepraszam że zakładam nowy wątek jak coś proszę przenieść go w inne miejsce.
Mam 20 lat, od 5 lat oddaję często mocz, raz na 3,4 miesiace mam lekkie pieczenie cewki moczowej ktore trwa do czasu wzięcia furaginu. Załatwiam sie dosłownie po jednej szklance wody, a jak sie kłade spac nawet jedna kropla na pęcherzu mi przeszkadza. OStatnio robiłem dwa badania: ogolne moczu i posiew.
Oto wyniki, napisze tylko to co złe:
Badanie ogólne

Azotyny: dodatnie
Leukocyty: 5-8
Liczne bakterie w polu widzenia
Dość liczne pasma śluzu.
Posiew moczu: Jałowy
I mam w zwiÄ…zku z tym kilka pytan:

1. Ostatnio byłem u internistki i powiedziała że moge miec przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego. czy przy tym schorzeniu Węzły chłonne pachwinowe mogą być powiększone??

2.Czemu te zwykłe posiewy nie wychodzą, chociaz jak nie mam ciaglego pieczenie mozliwe ze to nie jest bakteria. Znów bakterie dosc liczne w polu widzenia leukocyty:/??

3. Najgorsze są problemy z mikcją i tzw "nadymanie się" zeby oddac mocz. I czasami tak stoję na pisuarem i czekam...jet to męczące:(

W czwartek ide do urologa i pewnie da mi antybiotyk w ciemno...co mam zrobic?? Jak myslicie co to jest?? Z góry dzieki.

Offline

 

#2 2008-02-12 18:23:57

Homer23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-02
Posty: 14

Re: Dziwne schorzenie, brak diagnozy. Prostata?Zerknijcie

Cześć twoje obajwy sugeruja na zgk(zapalenie gruczolu krkowego czyli prostaty rozpoznawalne w kazdym wieku!!!!!!!!) nie jestem pewneim czy to to ale faceci nie maja problemow z pecherzem tak ze czeka cie bardzo duzo lektory na forach i wiele badani do przejscia jesli chesz dowiedziec sie wiecej to pisz na priva ablo odweidz www.stulejka.com dział prostata lub drugie forum http://www.po40.pl/index.php?id=703.Niestety nie radze ci czytac wszytkiego bo mozna sie załamac no ale pamietaj mlody jestes a moze jedenak to nie zgk.Badanie przed dobrgo urloga wszytko powie

Offline

 

#3 2008-02-12 18:58:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dziwne schorzenie, brak diagnozy. Prostata?Zerknijcie

http://www.pecherz.pl/badania.html#Badanie-ogolne-moczu


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2008-02-12 21:44:38

Maciek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-17
Posty: 9

Re: Dziwne schorzenie, brak diagnozy. Prostata?Zerknijcie

Jeszcze mam pytanie w artykule jednym było: w przypadku niebakteryjnego zapalenia gruczołu krokowego nalezy stosowac niesteroidowe srodki przeciwzapalne, a jesli pojawi sie problem z mikcją zastosowanie. antycholinergików i alfa-blokerów. Jak lekarz ma rozpoznac bakteryjne czy niebakteryjne zapalenie stercza,, na podstawie jakiego badania??
Czy zastosowanie antybiotyku wszechstronnego jest dobrym sposobem?? Czy zazwyczaj takie leki działaja i na pecherz i na prostate?

A czemu macie takie zaufanie do Lab na inżynierskiej, dlaczego akurat tam wychodza bakterie a gdzie indziej nie?

Offline

 

#5 2008-02-13 10:27:48

Homer23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-02
Posty: 14

Re: Dziwne schorzenie, brak diagnozy. Prostata?Zerknijcie

Słuchaj Maciek nie chce sei rozpisywac na temat tej choroby bo przekopałem całego neta odnosnie informacji o tej chorobie co do etiologi bakteryjnej wiele osob jest przekonanych a problem tkwi prawdopodnie w diagonstyce i dlatego polecaja izynierska.Jesli chcesz wiedziec czy msz bakteryjne czy nie bakteryjne musisz zrobic posiew wydzieliny po masazu gruczołu i moczu najlepiej w wawie co do leczene to poczytaj na forach jelsi chcesz wiedziec cos jescze to pisz chetnie odpowiem

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson