Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-03-01 08:48:20

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Rezonans magnetyczny

Sluchajcie jakos zainteresowalam sie tym badaniem, w zw z tym mam prosbe do osob ktore je wykonaly aby napisaly cos w temacie. Mnie interesuje cena, co dokladnie pokaze MRI w ukladzie moczowym, oraz czy w kazdym aparacie jest wjazd do tunelu.
Aha i jeszcze jedno czy robiac uklad moczowy (domniemam ze z kontrastem) widac na zdjeciach jelita i narzady rodne, czy to poprostu juz sa oddzielne badania, oddzielny kontrast. Co do ciasnej przestrzeni i tunelu bylby problem ze mna z powodu klaustrofobii. Jako ze mialam robiony rezonans glowy w moim miescie skojarzenia mam nieprzyjemne. Wczoraj natknelam sie w necie na zdjecia aparatu bodajze z Warszawy gdzie nad pacjentem podczas badania jest otwarta przestrzen. Moze ktos by mi przyblizyl temat bede wdzieczna. Pozdrawiam

Offline

 

#2 2008-03-01 09:23:49

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Rezonans magnetyczny

Z tego co wiem zawsze się wjeżdza do tunelu im starszy aparat tym gorzej dla tych z klaustrofobią ( czyli mnie),
każdy kawałek jest oddzielnie zwłaszcza jak się robi prywatnie ( wiesz dlaczego wiem) chyba ,ze z góry lekarz zleci ,że mają Ci sprawdzić i to i tamto ale każdy narząd ma swoją cenę smile

Offline

 

#3 2008-03-01 10:01:28

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Rezonans magnetyczny

No wlasnie czyli jak chce zrobic prywatnie to mam powiedziec ze np chce 3 badania w jednym. Wiesz co Danusiu bo jak zobaczylam ten sprzet na zdjeciach to wydawalo mi sie ze z boku jest otwarta przestrzen. A mnie interesuje konkretnie czy jak robie  uklad moczowy to wjezdzam cala czy od nog do brzucha (to zniose bez problemu) i wtedy glowa jest wolna od tunelu. Ciesze sie ze ktos mnie rozumie z ta klaustrofobia bo pamietam jak mialam rezonans glowy dawno temu to dostalam  w zyle i nie pamietam badania choc oczy ponoc mialam otwarte. Byla przede mna na badaniu kobieta ktora powiedziala mi ze mam szczescie ze nie pamietam bo ona malo nie ogluchla tak szumi aparat i twierdzila ze huczy jej w glowie. Danusiu nie orientujesz sie w cenie?

Offline

 

#4 2008-03-01 10:22:32

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Rezonans magnetyczny

Tu masz cennik:
http://www.avi.med.pl/htm/cennik_zdo.php
tu  ja byÅ‚am , tu majÄ… najlepszy sprzÄ™t , zresztÄ… lada moment kupujÄ… znowu nowy tomograf smile , kobitka wÅ‚aÅ›nie mi mówiÅ‚a, a rezonans zmieniali pod koniec zeszÅ‚ego , moja medyczna koleżanka twierdzi ,ze tu jest najnowoczeÅ›niejszy sprzÄ™t no jak prywatny to wiadomo

Offline

 

#5 2008-03-01 10:25:02

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Rezonans magnetyczny

ja wiesz za co zaplaciłam 195 zł., badanie w poniedziałek a w środę wynik.
Ale rezonansu sbie nie wyobrazam , bez walnięcia mnie w łeb nie da się bo się uduszę, ja na 20-te piętro idę po schodkach sad , winda nie dla mnie.

Offline

 

#6 2008-03-01 10:39:43

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Rezonans magnetyczny

Mhm rozumiem. Ja mieszkam w wiezowcu i moja winda jezdze ale chce powiedziec ze do zadnej innej nie wsiadam. Jakas taka moja schiza. Szkoda ze rezonanse sa tak skonstruowane

Offline

 

#7 2008-03-01 10:49:36

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Rezonans magnetyczny

Jezu niezle ceny miednica 550 a jama brzuszna +miednica 800, dodajac do tego znieczulenie i kontrast wyjdzie ponad 1000. Koszmarnie drogo, przyjrze sie cenom u mnie choc podejrzewam ze w tej samej granicy. Kolo Bialegostoku w Choroszczy jest taki rezonans tez z nowszych tylko musze poszukac cennika w necie bo wczoraj jakos nie moglam znalezc. Dzieki

Offline

 

#8 2008-03-01 10:57:44

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Rezonans magnetyczny

http://www.tomografiakomputerowa.org/
Danusiu ale zobacz to zdjecie tu sie nie wjezdza do tunelu, a to chyba aparat rezonansowy z tego co rozumiem

Offline

 

#9 2008-03-01 15:41:56

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Rezonans magnetyczny

Jak wół napisane ,ze o budowie otwartej ,więc to dla takich popaprańców jak MY, no jeszcze ceny by się przydały no i bez skierowania , bo normalnie musi być skierowanie , jak córce głowę musiałam zbadać obdzwoniłam prawie wszystkoie ośrodki w W-wie i wszędzie trzeba było mieć skierowanie. Jestem jeszcze ciekawa czy radiolodzy są tutaj do rzeczy sad

Offline

 

#10 2008-03-01 15:46:14

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Rezonans magnetyczny

poskakałam sobie po tej stronie i poczytałam wygląda na dobre miejsce do zrobienia badań to nawet blisko ode mnie, tomograf też wygląda dobrze.

Offline

 

#11 2008-03-01 21:12:39

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Rezonans magnetyczny

Dana taki sam jest w poblizu mego miasta  przynajmniej tak wyglada w internecie, oznacza to dla mnie ze najprawdopodobniej tutaj wykonam rezonans. Policzylam wszystko z Warszawy cenowo i nastawiam sie na okolo 1000 zl. Dzis nawet dzwonilam do Choroszczy ale nie odbierali w sb. Rowniez otwarty aparat jest w Zyrardowie bodajze. No i git tylko trzeba pieniazki odlozyc. Choroszcz robi bez skierowan czyli pryw. Co do radiologow nie mam pojecia ale zawsze gdzies mozna odplatnie wynik odczytac a mam nadzieje ze wykonaja dobrze.

Offline

 

#12 2008-03-03 15:11:26

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Rezonans magnetyczny

W nawiazaniu do tego co napisalam wyzej -niestety u mnie jest aparat zamkniety tylko, powiedziano mi ze otwarty ma Warszawa, ten co na powyzszym zdjeciu. Dla wsz zainteresowanych dodzwonilam sie do nich na Wiertnicza i niestety akurat na otwartym aparacie nie wykonuje sie ukladu moczowego. Jak pech to pech dla klaustrofobikow.
Pocieszajacym dla mnie jest fakt, ze u mnie w klinice jest nowy aparat do tomografii komputerowej i tu mozna wykonac uklad moczowy, tak wiec najprawdopodobniej zdecyduje sie na te badanie. Babka powiedziala ze jest bardzo dokladny ilustam warstwowy.Szczerze mowiac nie bardzo lapie o co chodzi w dzialaniu tych aparatow ale zawsze to dokladniejsze niz usg, ponoc TK pokazuje tez cewke. Nie znam jeszcze tylko ceny

Offline

 

#13 2008-12-03 11:22:52

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Rezonans magnetyczny

Dziewczyny powracam do tematu rezonansu moze ktos bedzie zorientowany. Chce spytac czy robiac rezonans rdzenia kregowego aby sprawdzic funkcjonowanie pecherza ktory odcinek sie wykonuje? Czy dobrze mysle ze ledzwiowy?
I jeszcze jedno czy rezonans miednicy mniejszej pokaze unerwienie pecherza? Ciagle slysze od mego dra ze mam troche porazone nerwy wokol pecherza i przyznaje ze spedza mi to sen z powiek, jakos ciagle czuje ze powinnam tu pogrzebac. Bede wdzieczna z podpowiedzi

Offline

 

#14 2008-12-03 11:42:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezonans magnetyczny

Czy lędźwiowy, to nie wiem, bo z jednej strony uszkodzenia w tym rejonie mogą powodować jakieś "niedowłady" w obrębie miednicy, ale w sumie nie wiem, czy słyszałam o zleceniu RM tego odcinka u osoby, która nie jest po wypadku. Na pewno zaś na pęcherz mogą wpływać zmiany w mózgu i jak powiedział mój neurolog - jeśli nie ma dysfunkcji (widocznych) świadczących o uszkodzeniu stożka (RM lędźwiowy; np. po chodzie można poznać), to RM głowy jest ważniejszy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2008-12-03 12:06:08

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Rezonans magnetyczny

O dzieki Karolino. Tez sie zastanawialam nad tym czy rdzen moze byc w stanie zapalnym albo uszkodzony jesli nie ma innych oznak. Ech...tylko ja ciagle mysle o moich okresowych nieczuciach skory, o dretwieniu reki kt tak naprawde od kilku miesiecy nie wrocila do formy. mam czucie jest lepiej ale nie jest do konca normalna. Stad wymysl zbadania rdzenia bo wiem ze on odp tez za czucie skory miesni itp. Tak sie zastanawialam co sie robi czy glowe czy rdzen sama juz zdurnialam ale moze faktycznie mozgi trza przeswietlic. Strasznie sie boje wyniku rwzonansu glowy zwlaszcza ze kiedys wpisano mi na wyrost SM i teraz byle problem pecherz oczy dretwiejaca reka a mysl o SM powraca jak bumerang.

Offline

 

#16 2009-03-10 20:00:19

aga_tka
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 2

Re: Rezonans magnetyczny

Hej Magdaleno,

Myślę, że wizyta u neurologa zdecydowanie się przyda.
Jestem przekonana, że neurolog przede wszystkim skieruje najpierw na MRI mózgowia, a jeśli tam będzie czysto, prześwietli cały rdzeń.
Zmiany demielinizacyjne w przebiegu SM mogą pojawić się na całej długości rdzenia, najczęściej jednak znajduje się je w części szyjnej.

I jeszcze jedno- nie taki diabeł straszny, jak go malują.
Im wcześniej otrzymasz diagnozę, tym szybciej zastosuje się leczenie opóźniające rozwój choroby.

Na jakiej podstawie wysnuto u Ciebie podejrzenie SM, o którym piszesz ?

Ja już jestem po diagnostyce, oprócz SM, cierpię na pęcherz neurogenny, który wywodzi się właśnie od SM.
Mój pęcherz szaleje w momencie kontaktu z ciepłą woda, ciepłym powietrzem...
Suszenie włosów suszarką, mycie zębów, zmywanie naczyń.. wszystko w ekstremalnych warunkach wink
Ciepło powoduje, że pęcherz mimowolnie się obkurcza.

W badaniu urodynamicznym opis- mimowolne skurcze pęcherza w fazie wypełniania.

BiorÄ™ Ditropan.
Na razie pomaga i mam nadzieję, że nie przestanie.


Dla mnie największym problemem wśród wszystkich objawów SM, jakie mam, to właśnie pęcherz...
Jednak żyję w przekonaniu, że są zdecydowanie gorsze choróbska.


Pozdrawiam  :-)

Offline

 

#17 2009-11-14 20:22:20

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Rezonans magnetyczny

W kwestii strachu przed tunelem jaki jest w aparacie rezonansu------nie ma co się strachać, bo układ moczowy (biodra) leży w tunelu ale głowa ledwie ledwie sięga krawędzi !!! leżysz więc brzuchem w tunelu ale nogi ci wystają z drugiej strony i to sporo (krótki jest ten tunel) nogi są przykryte kocem bo wieje wentylator, a głowa z przeciwległego końca wystaje i jak spojrzysz do góry to widzisz sufit !!!! Pokoju !!!!! Natomiast bywa ,że brzuch jest złapany takim płótnem na rzepy żeby sie nie ruszać, no ale psychologicznie------masz wolne ręce i mozesz sie sama odpiąć w końcu gdyby lotnictwo chińskie zaczęło nalot !!!! W dodatku w rękach trzymasz gruszkę -sygnalizator rozmowy, a nad tobą w tunelu jest mikrofon !!!!! ( pani Ziuto do kurwy nędzy, co tak długo, sikać mi sie chce !!). Mikrofon jest 5 cm od krawędzi tunelu.........mówię : w zasadzie głowa leży poza tunelem i to jest ten plus !!!!!!!!!

Offline

 

#18 2010-01-20 12:02:31

agnieszkaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 13

Re: Rezonans magnetyczny

moj mąż miał robiony rezonans głowy, więc "wchodził" cały do tunelu. Wrażenie nie za miłe po tunel jest bardzo wąski, ale najlepiej o tym nie mysleć i zamknąć oczy.W krakowie jest jeden tunel otwarty ale słyszałam opinie, ze nie wykonuje badania tak dobrze jak tunele zamknięte. A poza tym samo badanie trwa tylko chwile.Zycze powodzenia:)

Offline

 

#19 2010-02-23 10:27:07

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Rezonans magnetyczny

mam pytanie: w jakich przypadkach wykonuje się RM z kontrastem ( mam mieć RM mózgu)? czemu ma służyć ten kontrast? i czy ja po tym badaniu, jeśli byłby z kontrastem, dam radę sama wrócić samochodem?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#20 2010-02-23 10:52:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezonans magnetyczny

Nie powinnaś. Na pewno wykonuje się, gdy trzeba sprawdzić niejasne zmiany albo zbadać malutkie struktury typu przysadka.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2010-02-23 12:47:32

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Rezonans magnetyczny

a przy podejrzeniu SM?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#22 2010-02-23 18:50:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezonans magnetyczny

To zależy, czy zobaczą jakieś zmiany (kontrast je uwypukla). Ja przy RM kręgosłupa nie miałam, ale u mnie nic w ten deseń nie było. Nie wiem, jak przy RM głowy pod kątem SM.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2010-02-23 20:29:04

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Rezonans magnetyczny

ok, dzieki:)


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#24 2010-02-24 10:23:13

agnieszkaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 13

Re: Rezonans magnetyczny

a co do kontrasu to zwróciłam uwage że przy odpłatnym rezonansie podaje sie inny środek niz przy rezonansie refundowanym.A dopłata za większą ilość tego kontrastu wynosi 200zl(przy większej wadze).
Mój mąż po rezonansie jechał samochodem..

Offline

 

#25 2010-02-24 11:23:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezonans magnetyczny

Nawet jeśli dobrze się czuł, to trochę niebezpieczne.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson