Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-03-19 21:07:30

aberade
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-12-17
Posty: 99

nawrcające infekcje pęcherza i pochwy, nadreaktywność pęcherza neuro.

witam
pisałam już w różnych miejscach na tym forum o swoich perypetiach z leczeniem nadreaktywności pęcherza moczowego (neurogennego) itp

teraz zaśmiecę trochę forum wink swoimi perypetiami dotyczącymi jeszcze innej kwestii - nawracających, silnych zakażeń pęcherza moczowego
od niedawna wiem, że problem dotyczy także pochwy (od lat mam falowo upławy na które nic nie pomaga - przychodzą i znikają)

w obu przypadkach - problem zwiÄ…zany jest z e. coli
w obu przypadkach, jest coli bardzo dużo
w obu przypadkach, nie ma reakcji na celowane leczenie antybiotykami

ale na pochwę (doszłam do tego na zasadzie prób i błędów, eksperymentując z różnymi środkami) działa bardzo dobrze ... irygacja z wykonywana preparatem octenisept

jak do tej pory robiłam to bez rozcieńczania, dziś byłam u ginekologa (starszy lekarz, bardzo mądry i tak jak ja - negatywnie nastawiony do antybiotyków) i poradził mi, że stanu zapalnego pochwy (mam badać tak jak do tej pory - organoleptycznie) mam stosować irygacje z octeniseptu ale w rozcieńczeniu
np 1-1 z solą fizjologiczną - ma to zapobiec maceracji ścianek pochwy, co niestety miało miejsce przy stosowaniu octeniseptu bez rozcieńczenia

mój patent na to, żeby całość irygacji nie wypłynęła od razu z pochwy, a żeby można było całą ją utrzymać w pochwie parę minut ->
robię irygacje strzykawką z podłączonym cewnikiem urologicznym, jak najcieńszym: kładę się na plecach, wprowadzam cewnik do pochwy, opuszczam nogi no poziomu, przybliżam je maksymalnie - i wtłaczam
ani kropla nie wypłynie

jak robiłam klasycznym irygatorem dopochwowym, połowa tego co wtłoczyłam wylatywała już przy wysuwaniu irygatora z pochwy
a w ogóle wielkie to, nieporęczne i trudno umyć dokładnie
ze strzykawkÄ… nie ma takiego problemu

dodatkowo, kiedy usunęłam bakterie z pochwy, radykalnie zmniejszył się problem pęcherza

bakterie są (nawet nie marzę o jałowym moczu) ale jest ich mało i (co najważniejsze!) nie dają objawów takich jak nadreaktywność, ból przy (w moim przypadku) cewnikowaniu

jeśli macie jakieś swoje patenty na powiązane zakażenie e.coli pochwy i pęcherza - czekam na nie

pozdrawiam

Offline

 

#2 2008-03-19 21:35:07

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: nawrcające infekcje pęcherza i pochwy, nadreaktywność pęcherza neuro.

Witaj aberade!
Ciekawe co piszesz o tym octenisepcie. Czy to jest na receptę? A próbowałaś pozbyć się e.coli za pomocą autoszczepionki lub bakteriofagów?

Offline

 

#3 2008-03-19 23:13:28

aberade
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-12-17
Posty: 99

Re: nawrcające infekcje pęcherza i pochwy, nadreaktywność pęcherza neuro.

autoszczepionka (fagi) nie - ponieważ doustnie nie ma sensu, a miejscowo do pęcherza nie podaje się w polsce, bo nie ma na to zgody kogośtam
dodatkowo, w związku ze specyfiką mojego schorzenia (uszkodzenia) głównego, nawracanie infekcji jest murowane

jedyny, realny do osiągnięcia dla mnie cel, to: jak najrzadsze nasilenia

poobserwuję jeszcze jak będzie zachowywał się pęcherz na dłuższą metę, podczas eliminowania coli z kanału rodnego oraz przy równoczesnej poprawie trzymania moczu, które ma od dłuższego czasu miejsce (rozluźnianie pęcherza oxybutyniną dopęcherzowo)

choruję od 8 lat i coli jest wciąż wrażliwa prawie na wszystkie antybiotyki
nie stosuję stale leków na pęcherz - to pewnie dzięki temu
leczÄ™ siÄ™ tylko kiedy naprawdÄ™ muszÄ™

octenisept to preparat w płynie do odkażania skóry i błon śluzowych
jest bardzo skuteczny, nie wysusza i nie podrażnia

stosowałam go parę lat temu do płukania przetoki skórnej, głęboko na kości, z zapaleniem kości - jedyne co działało skutecznie
teraz też się sprawdza
zabija wszystko, włącznie z hiv i hbv

stosuję go także na ciele, jeśli mam jakiekolwiek zmiany typu trądzik czy wysypka oraz do odkażania cewki moczowej przed cewnikowaniem, przed i po stosunku itd
kupuję w litrowej butelce, jest najtaniej (to dość drogi specyfik - ale wart swojej ceny)

Offline

 

#4 2009-09-07 20:33:13

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: nawrcające infekcje pęcherza i pochwy, nadreaktywność pęcherza neuro.

Jak często stosowałaś irygację tzn. ile razy dziennie? Chciałabym spróbować twego sposobu, ponieważ też mam e.coli właśnie w pochwie i nie reaguje na żaden antybiotyk, a przez nią mam nieustanne problemy z cewką (pieczenie i bóle). Po jakim czasie ustało pieczenie? Proszę napisz więcej na ten temat.

Offline

 

#5 2009-09-08 11:43:31

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: nawrcające infekcje pęcherza i pochwy, nadreaktywność pęcherza neuro.

Witaj,
Nie chce tu robic jakiejs reklamy, zreszta pisalam o tym w innym dziale(Leki), ale moze sprobowalabys te d-mannose? Ja to przyslalam mamie z UK, i nie do konca ja to wyleczylo, bo okazalo sie, ze walczy tez z ureaplazma i klebsiella, ale przedtem w moczu byly e.coli(liczne) a teraz ich nie ma(ten srodek jest tylko na e-coli). Oczywiscie, mama brala sporo roznych srodkow w tym samym czasie, wiec trudno powiedziec, co pomoglo, ale moze warto sprobowac?To taka alternatywa dla antybiotykow. Tylko nie polecam dla osob z chorym zoladkiem.

Offline

 

#6 2009-09-08 16:36:22

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: nawrcające infekcje pęcherza i pochwy, nadreaktywność pęcherza neuro.

Czy ten lek mozna zastsować jeśli ktoś ma przy problemach z pecherzem taż nawracające grzybice pochwy.

Offline

 

#7 2009-09-08 17:57:44

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: nawrcające infekcje pęcherza i pochwy, nadreaktywność pęcherza neuro.

Gdzie można kupić w Polsce to lekarstwo??

Offline

 

#8 2009-09-08 22:23:54

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: nawrcające infekcje pęcherza i pochwy, nadreaktywność pęcherza neuro.

Witam, to nie jest lek, tylko jakas forma bardzo prostego cukru. dziala to tylko na e-coli, ktore przyczepiaja sie do kuleczek tego cukru(nie zostaje on metabolizowany w organizmie, po prostu plynie sobie od razu do pecherza) i zostaja takie przyczepione wydalone na zewnatrz. W ten sposob nie ma skutkow ubocznych(choc moja mame rozbolal zoladek, ale ona ma mocno nadwrazliwy).
Nie wiem, czy dziala na grzybice, chyba nie. Tylko na e-coli w pecherzu, bo tylko tam dociera. Szkopul polega na tym, ze jest to bardzo droga rzecz i choc w Anglii cieszy sie duza popularnoscia(przeczyalam milion stron i forow juz o tym) w Polsce przecietnego czlowieka nie stac na to. Male opakowanie kosztuje okolo 100zl(20 funtow).
Mozna chyba zamowic droga wysylkowa, podaje link: http://www.d-mannose.co.uk/
Ja naprawde nie wiem, czy to pomaga. Mowie tylko, ze u mojej mamy ani sladu e-coli w moczu, a przedtem go miala(no, ale bierze tez Uro-Vaxom i brala antybiotyk, wiec nie wiem, co pomoglo)
pozdrawiam

Offline

 

#9 2009-09-09 09:59:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nawrcające infekcje pęcherza i pochwy, nadreaktywność pęcherza neuro.

A czemu coli siÄ™ przyczepia do tego cukru?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2009-09-09 10:33:28

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: nawrcające infekcje pęcherza i pochwy, nadreaktywność pęcherza neuro.

Na stronie wytlumaczone jest to tak, ze nasze cialo tez produkuje male ilosci manozy, tego cukru. Jest on szalenie atrakcyjny dla e-coli.Przyczepiaja sie one do scianek pecherza, gdzie on wystepuje. Gdy natomiast wyczuja jej wieksze ilosci - ten srodek wlasnie - maja jeszcze wieksza radoche i przyczepiaja sie do tych kuleczek manozy w pecherzu wlasnie. Dlatego trzeba tez duzo pic i sporo sikac przy przyjmowaniu tego srodka, ale leczenie trwa tylko kilka dni(po 3 dniach powinna byc poprawa).
Ten srodek zbiera bardzo dobre recenzje na forach, ale nie dziala na nic innego, tylko na coli sad

Offline

 

#11 2009-09-09 10:43:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nawrcające infekcje pęcherza i pochwy, nadreaktywność pęcherza neuro.

A co robi manoza w pęcherzu? Buduje GAG?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2009-09-09 13:23:45

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: nawrcające infekcje pęcherza i pochwy, nadreaktywność pęcherza neuro.

Trudne pytania zadajesz, Karolino. Nie wiem, ale wydaje mi sie, ze nic nie buduje(czlowiek nie potzrebuje zbyt wiele manozy, tak samo jak innych cukrow zreszta, wiec jej nie przyswaja) tylko przyciaga e-coli, ktore swoimi malymi lapkami chwytaja sie kawaleczkow tego cukru w moczu i zostaja nastepnie wydalone z siusianiem. Nic mi to nie mowi...
Mannoza, C6H12O6, aldoheksoza (cukier prosty z grupy aldoz i heksoz, redukujący), bezbarwne kryształki o temperaturze topnienia 132°C, rozpuszczalne w wodzie, trudno rozpuszczalne w alkoholu etylowym. Rzadko występuje w przyrodzie w stanie wolnym. Cząsteczki mannozy stanowią mery w wielocukrze mannanie (występującym w chlebie świętojańskim i w pestkach daktyli). Składnik glikoproteidów i glikolipidów.


cytuje za: onet.pl WIEM, portal wiedzy.

Offline

 

#13 2009-09-09 18:32:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nawrcające infekcje pęcherza i pochwy, nadreaktywność pęcherza neuro.

Bo mnie ciekawi, czemu one takie żerte na ten cukier smile. No i czemu akurat w pęcherzu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson