Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-03-31 18:51:20

aberade
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-12-17
Posty: 99

jakie leki dopęcherzowo?? -> odkażanie

witam
pytanie jak w temacie: jakie leki (substancje) można podawać dopęcherzowo (przez cewnik) w celu zwalczania bakterii?
wydaje mi się, że najlepiej działać miejscowo
skoro cewnikuję się parę razy w ciągu dnia, może lepiej byłoby podawać do pęcherza lek w razie potrzeby, niż łykać jakieś świństwa i sobie wątrobę rozwalać (o innych narządach nie wspomnę)

bakteria z którą miewam problem to e. coli

Offline

 

#2 2008-04-14 14:27:09

Justinka
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 90

Re: jakie leki dopęcherzowo?? -> odkażanie

Co do lekow dopecherzowowych to nie wiele wiem ale jesli borykasz sie z ta barkeria to proponuje szczepionke Urovaxom wink

Tez sie borykalam z tym problemem a ta szczepionka mi bardzo pomogla:)

Offline

 

#3 2008-04-22 23:06:23

aberade
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-12-17
Posty: 99

Re: jakie leki dopęcherzowo?? -> odkażanie

a mi dziś dr powiedział, że mam sobie dać luz z tymi bakteriami smile bo i tak się ich nie pozbędę
i najwyżej, jakby zaczęły mi kiedyś przeszkadzać (w inny sposób niż sam fakt ich obecności) to wtedy się pomyśli
urodynamikÄ™ mam pierwsza klasa - i to cieszy

jakby przyszło komuś jednak coś do głowy, do podawania miejscowego - to proszę o informację
w mojej sytuacji to jest tak: bakterie są i będą (i zazwyczaj powyżej 10 do 5), są od lat w takich ilościach; do póki nie mam objawów zakażenia - nic z nimi nie robić - jak pojawią się objawy - wtedy zwalczać

na razie działa furagin (wezmę 3 na noc i 2 od rana - i problem znika na parę tygodni - wiem, że niezgodnie z instrukcją użycia, ale tylko dzięki temu jeszcze na mnie działa)
ale pewnie niedługo przestanie działać tak spektakularnie - i wtedy przydadzą się zamienniki
najlepiej do stosowania miejscowego (dopęcherzowego)

urovaxom brałam kiedyś (odkopałam to w dokumentach, brałam bardzo długo) - jak widać - nie pomógł

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson