Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-04-13 12:10:59

dogi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-13
Posty: 1

Pęcherz, dziwne, irytujące.

Witam,
Poczytałem trochę forum ale nie znalazłem do końca tego co chciałem.

Mam prawie 23 lata.

Moja historia jest taka, że zaczęło się to chyba w listopadzie 2007, wziąłem sobie długi i bardzo zimny prysznic, następnego dnia zaczęły się problemy. Musiałem biegać co chwile do łazienki, po chyba 2 tygodniach poszedłem do lekarza, przypisał mi chyba Biseptol. Miałem jeszcze takie objawy (to nie był ból), można to nazwać "ciężkich jąder" ;-), po prostu takie uczucie dziwne. Lekarz powiedział, że to może być od tego, że często sikam.

Nic nie pomagało a dodatkowo raz będąc w łazience zauważyłem przy oddawaniu moczu, mały skrzep. Wystraszyłem się bardzo i poszperałem w internecie i się załamałem czytając możliwe objawy. Szybko do lekarza pobiegłem a on pierwsze co to powiedział, że mam nie czytać nic w necie bo tam same głupoty (fakt, miał racje :-)) Powiedziałem mu co się w łazience przydarzyło a on dał skierowanie na badania a, że to był piątek to miało to być dopiero w poniedziałek a ja ni chciałem tak długo czekać więc do prywatnego gabinetu w którym wszystko na miejscu robią.

Miałem tam raz badania związane z medycyną pracy i w danych było, że stężenie krwi w moczu troszkę przewyższało dozwolony stopień (badanie były robione wtedy gdy już zaczęły się problemy z pęcherzem) więc 2 test i wyszło wszytko ok. Zapisał mi jakieś leki, wykluczył rożne choroby z Internetu ;-) Brałem je ale nie wiem co mi bardziej pomogło te leki czy świadomość, że nic poważnego mi nie jest i przeszło mi. Lekarz powiedział, że jak nie pomoże to jest to wina nerwów.

Mam strasznie nerwowy tryb pracy, same nerwy, cały czas.

JakieÅ› 1,5 miesiÄ…ca temu zaczęło siÄ™ znowu ale nie poszedÅ‚em do lekarza. Zaczęło siÄ™ od tego, że byÅ‚em w takim miejscu, że musiaÅ‚em siku zrobić na dworzu bo nie byÅ‚o gdzie (byÅ‚ do tego jeszcze wiatr duży). Objawy takie same, czÄ™ste bieganie do Å‚azienki. Aha, ani w zeszÅ‚ym roku ani teraz nie mam potrzeby wstawania w nocy do Å‚azienki, a jak  rano siÄ™ obudzÄ™ to chce mi siÄ™ siku ale nie w taki sposób, że muszÄ™ pÄ™dzić do niej.

Teraz moje pytanie. O co z tym chodzi, bo ja mam tak, że jak jestem w domu (biuro jest też w domu) to mi się chce często siku, jak jestem w innym miejscu nie chce mi się. Mogę wytrzymać bez łazienki 3h albo i więcej. Przy oddawaniu moczu nic mnie nie boli itp.

Po wyjściu z łazienki (nie od razu ale po chwili) czuję, że chętnie bym poszedł zaraz znowu ale to po jakiś 20 minutach przechodzi. Raz jest lepiej a raz gorzej. Jak jadę z Gdańska do Warszawy nie muszę robić przerwy na siku, po prostu mi się nie chce (ostatnio miałem taki przypadek, w domu chciało mi się co chwilę a wyjechałem do Wawy, myślałem, że to będzie koszmar a tu nic, jak byłem na miejscu to nawet mi się nie chciało za bardzo, trochę tam poleciało a podróż trwała ponad 4h.

Może to od tego, że ja dużo piję (woda, soki, coca-cola), nie żeby mi się chciało ale jakoś tak z przyzwyczajenia. Jak chce się napić to od razu jedna duża szklanka (nie wiem ile ona ma 300ml i w 10 sek. i jej nie ma wink.) Moż?e nerwy
O co w tym chodzi?

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2008-04-13 14:18:59

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pęcherz, dziwne, irytujące.

Witaj. Jesli sprawa pojawila sie po zimnym prysznicu na drugi dzien to wg mnie jak drut bakterie i sprawa przeziebieniowa. Posluchaj jesli masz lepiej w trasie to wg mnie dlatego ze mniej pijesz. W domu pijesz te plyny ktore sa moczopedne bo cola i sok, wiesz o co chodzi to drazniace dla pecherza. Byc moze biegasz czesto siku z przepelnienia pecherza ktory sie nie oproznia do konca. Ale to tylko moje gdybanie.
Nie masz przypadkiem problemow z np rozpoczeciem sikania tzn nie czekasz za dlugo albo moze strumien jest wolniejszy niz zwykle. Lekarze generalnie mowia zeby nie czytac nic w necie na temat swoich schorzen bo chyba nie lubia jak pacjent sie troche orientuje. Oczywiscie nie wszyscy. Dogi ja bym obstawiala zrobienie posiewu z nasienia i moczu w Warszawie, jak troszke poczytales to forum to wiesz pewnie czemu tam. Od tego bym zaczela. Proponuje tez zbadac partnerke, bo bakterie przenosza sie podczas stosunku. Ja osobiscie nie wierze ze u podloza sa nerwy mimo stresujacej pracy. Aha jeszcze jedno ile wypijasz dziennie tych plynow? Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson