Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-04-16 13:47:28

pracus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-16
Posty: 3

Żyć się nie da pomocy

Witam, otóż mam problem w zasadzie od roku. Świdrujące (takie jak by coś tam - nieustannie było w ruchu, czasem szczypiące bóle (w okolicach pęcherza, czasem lewa czasem prawa strona)). Po stwierdzeniu tych objawów, zrobiłem USG, nic nie wykazało (małe wypełnienie pęcherza tylko), potem mocz podstawowy (nie posiew), też nic nie było. W między czasie siadła psycha i przerzuciłem objawy na IBS+Nerwicę, otóż właśnie tak, mam dość spory problem z gazami, przelewaniem i ciągłymi zaparciami. Nie wiem już co to może być, dziś zrobiłem badania na THS, Morfologię obraz pełny, Mocz podstawowe badanie, Glukozę.. żeby stwierdzić czy to wątroba, może tarczyca. Ponieważ jak zasugerował pomocny kolega z forum nerwicy - że mu to bardziej na pęcherz wygląda niż na jelita, a się nie zna w tej materii pytanie pada tutaj. Jakie badania zrobić i czy ktoś słyszał o takich objawach?. Aaa brałem furaginum, hicoli... coś tam... - nie pomogło.

Offline

 

#2 2008-04-16 14:20:11

pracus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-16
Posty: 3

Re: Żyć się nie da pomocy

aha dodam jeszcze że jak chcę zasnąć i się uspokoić to wtedy jest najgorzej, jak się wyprostuję chodząc to ciut lepiej... a jak siedzę to najgorzej

Offline

 

#3 2008-04-16 19:22:58

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Żyć się nie da pomocy

Ja bym stawiała może jednak na zespół jelita drażliwego (nadwrażliwego, wrażliwego). Przewlekłe zaparcia, podłoże trochę psychogenne, gazy...A jaki jest konkretnie ten ból? Opisz, albo porównaj do czegoś? Nie jest może częściej z lewej strony? Promieniuje gdzieś? A posiew moczu robiłeś, jaki był wynik ogólnego badania?

Offline

 

#4 2008-04-16 23:42:45

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Żyć się nie da pomocy

Pracus jesli zmiana pozycji daje jakies odczucia na pecherzu to tez moga byc uszkodzone nerwy, ale takie rzeczy sie oczywiscie sprawdza. Jelita i pecherz maja ponoc wspolne unerwienie a wiec jak jedno nie halo to i drugie tez nie. Podobnie rzecz ma sie u mnie, tez wiecznie jestem wzdeta a to dodatkowo zawsze utrudnia oproznianie pecherza. Zreszta kiedys mialam super wyproznienia a od kiedy choruje na pecherz mam zaparcia, wspolny mianownik jelit i pecherza na bank sie znajdzie. Pracus ja tez kiedy chce zasnac nie daje mi spokoju pecherz, gdy sie relaksuje wlasnie wtedy bede lazic do lazienki nieprzytomna co 5 minut zamiast spac

Offline

 

#5 2008-04-19 22:56:49

pracus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-16
Posty: 3

Re: Żyć się nie da pomocy

Posiew robię niedługo, ogólne badanie nic nie stwierdzono. Gastrolog ocenił IBS, zrobię posiew jeszcze. Jeśli chodzi o ból to takie ciągłem gilgotanie, czasem piekące bóle, pusty ból, ból zmęczonego organu itp...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson