Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#101 2008-05-08 11:59:07

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Mam nadziejÄ™, że teraz jak pójdÄ™ do urologa i pokaże mu ten dziennik mikcji to wreszcie da mi skierowanie na tÄ™ cholernÄ… cystoskopiÄ™ albo zaleci cokolwiek prócz tabletek, bo przecież ja siÄ™ wykoÅ„czÄ™  psychicznie. Mam już caÅ‚y obolaÅ‚y pÄ™cherz od tego sikania. Razem z nocÄ… do samego rana sikaÅ‚am od wczoraj 45 razy, wczeÅ›niej jak mówiÅ‚am mu o 20 mikcjach to wiÄ…zaÅ‚ to jedynie z bakteriami a nie jakÄ…kolwiek przeszkodÄ…, mam nadziejÄ™, że teraz jak biorÄ™ te antybiotyki i jest jeszcze gorzej to wreszcie pomyÅ›li, że może przyczyna tkwi w czymÅ› jeszcze.

Offline

 

#102 2008-05-08 12:38:03

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Madzia ja tez mam taka nadzieje wspolczuje z calego serca ja przy 30 mikcjach juz poplakiwalam ze jestem inwalidka a 45 masakra, ktos musi Ci wreszcie zrobic pelna diagnostyke

Offline

 

#103 2008-05-08 12:47:27

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Madzia i te zakwaszanie ktore nie sluzy, u mnie jest to samo. Ja na podstawie swej cystoskopii moge domniemac ze zakwaszanie szkodzi nie tylko w stanach zapalnych ale takze w zwezeniach cewki - moze ja jakos drazni? To moja chora teoria ktora wymyslilam. Chyba ze... sa zmiany organiczne w tkankach, stad ta szkodliwosc kwasnego a ja o tym nie wiem. Tak czy siak ja nie zostawiam sprawy nie pobranego wycinka tak jak jest tylko przed 26 czerwca umawiam sie na rezonans magnetyczny pecherza i cewki zeby zobaczyc morfologie tkanek. Dopiero z tym ide na urodynamike. Boje sie ze cos sie dzieje w tkankach a golym okiem nie widac. Lekarz moj nie byl zdziwiony tym ze kwasne mi szkodzi ale tez nie kwitowal tego a mowilam pare razy. Pozyjemy zobaczymy.
Evi teraz sikam okolo 20 razy, czasem 16 a czasem 22 w calej dobie. To nie jest normalne zycie, to jest ciagle myslenie o pecherzu czy chcemy czy nie chcemy wiecznie o sobie przypomina, a sikajac 45 razy to moge sie domyslic ze Madzia krazysz wokol toalety cala dobe a mysli zajete sa jednym.

Offline

 

#104 2008-05-08 12:49:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moje niekończące się problemy

a 100 razy? A mieć parcia non stop, potworny, wypalający ból, którego niczym nie można uśmierzyć? Kilkanaście razy to ja sikałam, jak byłam zdrowa...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#105 2008-05-08 12:50:11

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Moje niekończące się problemy

jezu masakra!!!! a mój znajomy, chcąc być zabawny powiedział do mnie, że może powinnam w łazience zamieszkać, strasznie śmiezne nie?
ja już nie mam sily, to jakieś chore w ogóle jest, że nie ma jakiegoś leku i juz

Offline

 

#106 2008-05-08 12:56:41

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

No jest chore masz racje mnie tez to wkurza ale staram sie nie denerwowac. Jak urolog mi pow ze w przeciagu roku powinien mnie wyciagnac to myslalm ze sie facetowi rozplacze w gabinecie tak mnie to przybilo. Te wyciaganie to pewnie masakryczne badania ktore zabiora mi z 5 lat zycia. Kolega zabawny nie powiem, ale mialam takie noce ze drzemalam na sedesie szczerze mowiac bo nie oplacalo sie isc do sypialni, mialam tez takie ze spalam gola bez koldry zeby niczego nie zasikac, oczywiscie na podkladzie ginekologicznym z kt sie nie rozstaje w nocy od nie wiem kiedy juz.

A najlepsze jest to ze znajoma ostatnio powiedziala mi ze tak ladnie wygladam wogole jak nie chora i z twarzy tak promiennie. No a ja se pomyslalam tak promiennie a w srodku psychiczny syfilis i udawanie na zewnatrz. Bo zeby jakos funkcjonowac z pecherzem to trzeba codziennie udawac przed ludzmi nie oszukujmy sie

Offline

 

#107 2008-05-08 13:06:19

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Moje niekończące się problemy

to tak samo jak mi powiedział ginekolog "ludzie z problemami pęcherza wyglądają inaczej" i to była moja pierwsza i ostatnia wizyta u niego. Dzisiaj odbieram wymaz z pochwy, robił mi i badanie na pasożyty zobaczymy...
ja mam generlanie dziś mega doła, dość że nie bardzo z facetem to mnie tak nawala dzisiaj, że masakra ;(((

Offline

 

#108 2008-05-08 16:45:46

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

DokÅ‚adnie tak jak napisaÅ‚aÅ› Magdaleno, krążę caÅ‚Ä… dobÄ™ wokół wc, nie mam pojÄ™cia co zrobiÅ‚abym teraz  gdybym musiaÅ‚a wyjść do pracy, bo przecież z takim czÄ™stomoczem nie da siÄ™ pracować. W ogóle rok temu jak synek zaczÄ…Å‚ chodzić do przedszkola  miaÅ‚am nadziejÄ™, że wreszcie bÄ™dÄ™ mogÅ‚a coÅ› zrobić ze swoim życiem, bo przez ostatnie 4 lata siedziaÅ‚am  z nim w  domu,  maÅ‚y od urodzenia Å‚apaÅ‚ co chwila jakieÅ› wirusy, do tego alergik i ciÄ…gÅ‚e problemy z dieta, skórÄ… wiÄ™c nie nadawaÅ‚ siÄ™ na przedszkole.
  Rok minÄ…Å‚, synek chodzi do przedszkola, coraz mniej choruje ale moje problemy z pÄ™cherzem jeszcze bardziej siÄ™ pogÅ‚Ä™biÅ‚y i już tracÄ™ nadziejÄ™, że bÄ™dÄ™ mogÅ‚a  stać siÄ™ czynnÄ… zawodowo kobietÄ….
DziÅ› z tym bieganiem do wc od poÅ‚udnia jest trochÄ™ lepiej ale chyba tylko dlatego bo bardzo mocno ograniczyÅ‚am pÅ‚yny, wiem, że to niedobrze, ale  każda szklana czegokolwiek dziaÅ‚a na mnie jakoÅ› strasznie moczopÄ™dnie. ZobaczÄ™  jak to bÄ™dzie do koÅ„ca dnia i w nocy, dziÅ› ostatni dzieÅ„ zapisujÄ™ ile  i co ile sikam, bo chyba 3 doby to wystarczajÄ…co ?
Magdaleno za ten rezonans bÄ™dziesz musiaÅ‚a sama pÅ‚acić czy w ramach nfz i czy on pokaże to samo co widać na pobranym w czasie cystoskopii  wycinku ?

Offline

 

#109 2008-05-08 16:58:32

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Madzia za rezonans bede placic, juz sie przyzwyczailam ze niektore rzeczy oplacam sama, nie wszystko da sie latwo zrobic na NFZ a ja nie chce prosic. zniose jakos ta kwote zwlaszcza ze od dawna chcialam zrobic te badanie. Rezonans pokazuje przekroj przez tkanki wiec dokladnie widac bodajze co kilka milimetrow co sie dzieje w miazszu.

Madzia a Ty nic nie bierzesz co moze dodatkowo draznic pecherz, moze nieswiadomie pijesz albo jesz cos co drazni, czy raczej wszystko wykluczylas?  3 doby wystarcza, jak najbardziej. Wypijasz chociaz kilka szkl dziennie?

Offline

 

#110 2008-05-08 17:13:19

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Tak myślałam, że będziesz płacić, rzadko kiedy dają darmo, ja też w całym życiu mało co zrobiłam w ramach nfz. Przez ostatnie dni, od kiedy sikam tak często zaczęłam już nawet myśleć nad zrobieniem odpłatnie tej cystoskopii, bo od roku proszę się i nic a jest tylko gorzej. Ale z drugiej strony z tego co czytałam, to za każdą dodatkową rzecz, którą trzeba wykona, gdy zajdzie potrzeba, np. rozcinanie cewki itd. płaci się. I boję się żeby mogłoby byc tak, że po zabiegu usłyszę taką sumę, że popadniemy w masakryczne długi, ale z drugiej strony jak ten częstomocz co 15 minut się utrzyma a na cystoskopię nawet jak zdobędę skierowanie będę musiała czekać kilka miesięcy to nie wyobrażam sobie tego.

Myślę, że nie jem nic drażniącego, od tygodnia w ogóle słabo jem, bo ta grypa, albo te antybiotyki osłabiły mnie masakryczne, pije smile i tak 6 szkl. przy moim wiecznym braku pragnienia to wypijam.

Offline

 

#111 2008-05-08 17:58:45

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Madzia mi urolog mowil ze rozcinanie robi sie dopiero gdy kalibracja nie daje skutku, raczej nie wykonuje sie od razu. A cystoskopia cos mi sie obilo o oczy w necie bo tez szukalam prywatnie wczesniej to kurcze kolo 1000 w znieczuleniu wiec faktycznie duza kasa. Moim zdaniem  nalezy Ci sie przy Twoich objawach to badanie. Ja nie czekalam panstwowo dlugo tylko juz sama nie pamietam ale jakos 2 tygodnie.

Madziu myslalam ze mniej pijesz, 6 szkl to nie jest tak zle. Ja pije zazwyczaj okolo1,2l to tak jak u Ciebie wychodzi.  A  teraz np zjadlam po raz pierwszy od dawna zupe z paczki i tak szczam jak najeta co 15 minut, mam takie wzdecie jakbym zjadla konia z kopytami, przy wzdeciach tez zawsze wlÄ…cza mi sie czestomocz.

Offline

 

#112 2008-05-08 18:11:57

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

6 szklanek to na przymus, bo przy antybiotyku trzeba więcej pić, zwykle koło 4 mi wystarczy. Teraz wypiłam szklankę herbaty i momentalnie sikam coraz częściej, ale wczoraj np. probowałam nie pić herbaty tylko wodę i było tak samo, więc chyba ta herbata nie jest w moim przypadku czynnikiem drażniącym, a zresztą już sama nie wiem...
Dziwi mnie to, że dziś jestem jak do tej pory na 3 szkl. w tym jedna wody reszta herbaty a sikam teraz cały czas wodą, jak po kroplówkach.
Ja znalazłam, że w znieczuleniu ogólnym 650 zł ale w tym nie było mowy o biopsji, mi urolog mówił, że musiałbym czekać pół roku, nie wiem czy podał taki termin żebym dała mu spokój czy tak faktycznie jest.

A czy jak ma się skierowanie to może te cystoskopie zrobić w dowolnym szpitalu w Polsce, czy jest jakaś rejonizacja ?

Magdaleno a bierzesz coś na te wzdęcia ?

Offline

 

#113 2008-05-08 18:46:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moje niekończące się problemy

Powinno się pić mi. 1,5 l dziennie. Oczywiście bez przesady, ale myślę, że 1,5-2 l to norma.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#114 2008-05-08 19:01:59

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Wiem, że powinno się więcej pić, laryngolog tez mi to powtarza, że żadne leki na moje gardło i nos nie pomogą jak nie będę piła, ale bardzo ciężko dużo pić jak nie czuje się pragnienia to raz a dwa u mnie jest tak, że im więcej piję tym częściej sikam, bo nie potrafię na raz wysikać porządnej ilości i jak wmuszę w siebie tak dużo płynów to jestem na cały dzień przywiązana do wc sad

Offline

 

#115 2008-05-08 20:42:14

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

No z tym piciem to zalezy tez od dnia chyba i moze od tego co jemy, przynajmniej ja nie wmusze w siebie wiecej niz 1,5 l a zawsze jak pilam ponad ten limit to mialam w nocy ntm. Madzia nie biore nic od wzdec, dzis wyjatkowo wzielam nospe forte bo myslalam ze pekne. Generalnie juz jakos nie miewam wzdec tylko dzis cos mi odbilo i zjadlam zupke chemiczna, ale juz mi puscilo. madzia na nos i gardlo dobre jest picie witaminy A+E ona dobrze natluszcza, mnie zawsze w suchym gardle i krtani ratowala z opresji

Offline

 

#116 2008-05-09 16:15:06

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Magdaleno a ta witamina A + E , którÄ… pijesz celem nawilżenia gardÅ‚a to w kroplach, czy ty przekÅ‚uwasz kapsuÅ‚ki i wypijasz zawartość ?  Ja mÄ™czÄ™ siÄ™ siÄ™ z olejem z pestek z winogron, ale za każdym razem jak poÅ‚ykam Å‚yżkÄ™ tej oleistej mazi to ciÄ…gnie mnie na wymioty, gdybym  po tej witaminie nie miaÅ‚a tego odczucia to byÅ‚oby super.

Offline

 

#117 2008-05-09 17:43:52

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Madzia ja jej nie pije non stop ale jak jestem przeziebiona zazwyczaj siada mi krtan i mam prawie bezglos wtedy pije kapsulki, nic nie przekluwam, pije 3 razy po 3 przez jakis czas a potem 2 razy po 3. To duze dawki i mi np daja szybki efekt natlusczenia bo czuje w gardle lzej. Madzia dobrze mi pomaga zawsze tez syrop prawoslazowy zwykly za 2 zeta, zadna tam babka lancetowata tak zachwalana przez laryngologow tylko syrop prawoslazowy, on tworzy powloke na gardle i dobrze sie osadza. Polecam tez pastylki isla z apteki - tez dobrze natluszczaja a sa z naturalnych srodkow mozna je stosowac non stop

Offline

 

#118 2008-05-13 19:01:36

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Wczoraj dostaÅ‚am autoszczepionkÄ™ wraz z oryginaÅ‚em moich wyników. ZauważyÅ‚am coÅ› co mnie zaniepokoiÅ‚o. Mianowicie,  wczeÅ›niej na maila dostaÅ‚am jedynie wyniki posiewów, teraz dostaÅ‚am też wynik badania ogólnego moczu i wydaje mi siÄ™, że nie wyglÄ…da on najlepiej. Krwinek biaÅ‚ych jest niewielka ilość, ale za to sÄ… krwinki czerwone od 8-10 w p.w. i  liczne szczawiany wapnia. Czy to może wyglÄ…dać na kamicÄ™ ?

Offline

 

#119 2008-05-13 19:07:11

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Moje niekończące się problemy

A w jakiej odległości od pobierania próbki skończyłaś lub miałaś dostać miesiączkę?

Offline

 

#120 2008-05-13 19:24:10

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Dwa tygodnie po miesiączce a i w badaniu zostało napisane, że te krwinki są świeże( nie wiem czy to ma jakieś znaczenie czy tak zwykle jest ?)

Offline

 

#121 2008-05-13 19:40:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moje niekończące się problemy

Świeże - z pęcherza, wyługowane - z nerek. Możesz mieć podrażnienia od tych szczawianów.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#122 2008-05-16 10:07:02

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

WybraÅ‚am siÄ™ do polecanego przez Was ginekologa we WrocÅ‚awiu, chciaÅ‚am żeby sprawdziÅ‚ jak wyglÄ…da u mnie ten stan pochwy po kuracji antybiotykowej i dowiedzieć siÄ™ co robimy z ta mojÄ… nadżerkÄ…. Pan Bielicki ma faktycznie bardzo dobre podejÅ›cie do pacjenta smile Najpierw wywiad lekarski, oglÄ…danie badaÅ„, rozmowa na zasadzie sÅ‚uchania rozmówcy i odpowiadania na jego pytania, później  dokÅ‚adne badanie, wnioski i zalecenia. Próbuje  wczuć siÄ™ w sytuacjÄ™ pacjenta i stara siÄ™ mu pomóc, co nie jest niestety tak powszechne, bo już wiele razy trafiaÅ‚am na lekarza wygÅ‚aszajÄ…cego obszerny monolog , któremu nie ma prawa wtrÄ…cić  siÄ™ w zdanie ani  nic zasugerować. ZasugerowaÅ‚ mi, że warto byÅ‚oby przypatrzeć  siÄ™ temu mojemu ogólnemu badaniu moczu, bo u tak mÅ‚odej osoby nie ma prawa być tyle szczawianów i krwi , powiedziaÅ‚, że jemu to wyglÄ…da na skÅ‚onność do kamicy , ale żeby to potwierdzić muszÄ™ co chwila wykonywać  badania ogólne moczu w celu sprawdzenia czy te wyniki sÄ… takie same bÄ…dź ulegajÄ… pogorszeniu i wtedy wprowadzić ewentualne leki i dietÄ™. No i oczywiÅ›cie dużo pić, przez 3 dni mam wypijać koÅ‚o 3 litrów( nie wiem jak ja to zrobiÄ™ przy moim wiecznym braku pragnienia)  do tego no spe forte i zobaczymy czy może wreszcie coÅ› mi siÄ™ odblokuje i bÄ™dzie lepiej z tym sikaniem. SpróbujÄ™ ale coÅ› powÄ…tpiewam i bojÄ™ siÄ™, bo u mnie zawsze im wiÄ™cej pijÄ™ tym jest gorzej , no ale nigdy nie wychodziÅ‚o w badaniach nic sugerujÄ…cego problemy z piaskiem czy kamieniami. OkazaÅ‚o siÄ™ też, że te badania ureoplasma, chlamydia i mycoplasma, zostaÅ‚y u mnie wykonane zÅ‚Ä… metodÄ… i należy je powtórzyć metodÄ… genetycznÄ… i wtedy podobno bÄ™dzie miaÅ‚o siÄ™ pewność, czy nie mam  tych Å›wiÅ„stw. Aha doktor powiedziaÅ‚ coÅ› co mnie zaskoczyÅ‚o, piszÄ™ o tym, bo duzo osób bÄ™dÄ…cych na forum mÄ™czy siÄ™ z tÄ… bakteriÄ…. Enterococcus faecalis  zdaniem lekarza poza tymi szczepami szpitalnymi  jest marna bakteriÄ… i  wÄ…tpi by ta bakteria mogÅ‚a powodować u mnie aż takie problemy przez tyle czasu i odniosÅ‚am wrażenie, że jego zdaniem antybiotyk wystarczyÅ‚by i branie autoszczepionki to już maÅ‚o potrzebny dodatek. Nie wiem jak siÄ™ do tego odnieść… autoszczepionkÄ™ zdecydowaÅ‚am, że wezmÄ™ , tym bardziej, że mam jÄ… już w domu,  urolog też radziÅ‚ a jeÅ›li chodzi o faecalisa to i Pani Dorota i urolog twierdzili, że te objawy tez mogÄ… być od niego.

Offline

 

#123 2008-05-16 10:18:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moje niekończące się problemy

Weź. Jak nie pomoże, będziesz wiedziała, że to od nie od tego smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#124 2008-05-16 12:44:34

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Madzia mi pani Dorota tez mowila ze feacalis moze dawac moje objawy i ze on wlasnie ze wsz bakterii mi robi zamieszanie najbardziej. Tylko ja mam streptokoka feacalisa za kazdym razem, nawet w moim miescie wychodzi obfity o dziwo! Natomiast  (akurat mowie o moim przypadku nie odnos tego do siebie) urolog mi powiedzial ze feacalis raczej nic tu nie ma do rzeczy i stwierdzil ze u mnie nie on jest problemem, wiec ja olalam na razie powtorke posiewu i moje bakterie i nie wiem czy to dobry pomysl.

Offline

 

#125 2008-05-16 13:32:51

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Dziwne , bakteriolog mówi, że może robić zamieszanie w organizmie a mój ginekolog i twój urolog Magdaleno jest innego zdania. I kto ma racjÄ™  o to jest pytanie ?
Wie ktoś może czy przy autoszczepionce w kroplach można się opalać ?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson