Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#126 2008-05-16 13:50:50

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

No mnie tez to dziwi, w kazdym razie ja na razie bakterie odpuszczam sobie a po urodynamice bede sie martwic co robic. Z autoszczepionka chyba nie bardzo mozna szalec na slonku ale wiem to odnosnie zastrzykow ze nie wolno a z doustna kurcze nie pamietam

Offline

 

#127 2008-06-05 11:18:36

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Mam takie pytanie. BiorÄ™ autoszczepionkÄ™ od paru dni czujÄ™ siÄ™ jakby dopadÅ‚o mnie standardowe zapalenie pÄ™cherza tzn, ból w pÄ™cherza, pieczenie cewki,  w czasie sikania i po ból jeszcze mocniejszy. Powiedzcie mi czy taka reakcja może być od autoszczepionki, ktoÅ› miaÅ‚ podobnie czy raczej zaÅ‚apaÅ‚am jakieÅ› Å›wiÅ„stwo i nie wiÄ…zać tego z autoszczepionkÄ… ?

Offline

 

#128 2008-06-05 14:36:13

Polo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-16
Posty: 94

Re: Moje niekończące się problemy

Ja nie miałam żadnych dolegliwości podczas brania auto, ale wiem, że może się na początku pogorszyć. Zadzwoń do osoby, która robiła Ci autoszczepionkę, bo nie wiem, czy nie musisz na chwilę odstawić.

Offline

 

#129 2008-06-05 16:19:40

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

U mnie ja do tej pory jedyną reakcją na auto były takie ogólne objawy grypopodobne: dreszcze , spuchnięte gardło i powiększone węzły z migdałami. I to z pewnością była reakcja na auto bo nagle jednego dnia gardło obolałe i chrypka a następnego wszystko ok i tak kilka razy było. Ale ten ból pęcherza i problemy z cewką trochę mnie niepokoją, jak ten stan będzie się utrzymywał to zadzwonię.

Offline

 

#130 2008-06-05 16:30:42

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Moje niekończące się problemy

po uro vaxom na poczatku jest tak jakby sie mialo zapalenie, wiec moze po autoszczepionce tez tak jest

Offline

 

#131 2008-06-05 18:01:49

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Moje niekończące się problemy

Ja po auto złapałam anginę, myślałam, że to nie ma związku, ale równo ze mną swoją auto brała magdalena i też ją dopadła angina, więc reakcje mogą być chyba rózne.

Offline

 

#132 2008-06-05 21:01:18

Hanah
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 78

Re: Moje niekończące się problemy

Mi po auto w ogole nic się nie działo. Po urovaxom z resztą też

Offline

 

#133 2008-06-05 21:48:43

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Moje niekończące się problemy

Ja jak brałam auto to miewałam dziwne objawy ze strony pęcherza, takie, jakich nigdy nie miałam. Jak dzwoniłam na Inzynierska, to powiedziano mi , że to jest normalne, takie pogorszenie moze nastapic, oby chwilowo, w czasie brania autoszczepionki.

Offline

 

#134 2008-06-06 06:12:19

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Madzia ponoc moze byc pogorszenie, moga nawet wystapic uplawy przy auto. Ja druga auto tak zle znosilam ze jej nie wzielam bo wkurzylam sie ze jak nie urok to...Objawow ze str pecherza akurat nie mialam, ale wieczne anginy

Offline

 

#135 2008-06-06 10:45:52

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Tak też sobie tÅ‚umaczÄ™, że skoro gardÅ‚o zaczęło mi szwankować od auto to może inne narzÄ…dy też może pÄ™cherz i cewka też  mogÄ… przez jakiÅ› czas "inaczej siÄ™ zachowywać". BiorÄ™ teraz Furaginum,  bo lekarz zaleciÅ‚ brać na noc po dwie tabletki przez dÅ‚uższy czas wiÄ™c przynajmniej trochÄ™ myÅ›lÄ™, że dolegliwoÅ›ci powinny ustÄ…pić. Jak nie to zadzwoniÄ™ do Pani Doroty i skonsultujÄ™ siÄ™ z niÄ… w tej sprawie.
A... przed chwilą dostałam esemesa głosowego z informacją, że wynik ureaplasmy wymaga konsultacji, więc jeśli coś jest nie tak to moje pogorszenie może tez być od tego.

   Wymaz miaÅ‚am pobierany z cewki, ponieważ wynik cytologii wyszedÅ‚ zaskakujÄ…co dobry( choć nie wiem czy wynik wiarygodny bo wymaz pobierany w 3 dzieÅ„ po zakoÅ„czeniu kuracji antybiotykowej)  i lekarz stwierdziÅ‚, że jest minimalne prawdopodobieÅ„stwo by przy takiej cytologi chlamydia, mycoplasma czy ureaplasma wyszÅ‚yby przy tradycyjnie pobieranym  wymazie z szyjki.
   Pisze o tym, bo jeÅ›li okazaÅ‚oby siÄ™, że mój wynik jest zÅ‚y bÄ…dź wymaga powtórki to wychodzi na to, że majÄ…c problemy z cewkÄ… i oddawaniem moczu lepiej  pobierać wymazy w kierunku chlamydi, mycoplasmy i ureaplasmy  wÅ‚aÅ›nie z cewki a nie z kanaÅ‚u szyjki.

Offline

 

#136 2008-06-06 14:22:50

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Moje niekończące się problemy

Ja miałam wymaz z cewki na wszystkie te trzy patogeny. A gdzie robiłaś?

Offline

 

#137 2008-06-08 16:14:49

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

W Corfamedzie, wcześniej miałam pobierane wymazy w tym kierunku z kanału szyjki i nic nie wykazały.

Offline

 

#138 2008-06-21 13:54:53

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Dziewczyny biorÄ™ teraz na gardÅ‚o Augmentin SR , podobno dziaÅ‚a jedynie na gardÅ‚o, przynajmniej tak wyczytaÅ‚am w ulotce , ale od kiedy go biorÄ™ mam jeszcze wiÄ™ksze dolegliwoÅ›ci ze strony pÄ™cherza. CzÄ™stomocz znów siÄ™ zwiÄ™kszyÅ‚ i teraz nie mogÄ™ wytrzymać godziny tylko biegam co 15 minut   
i w ogóle czujÄ™ jakby mi ten mocz teraz zalegaÅ‚,  bo caÅ‚y czas czujÄ™ go w dole brzucha, który jest obolaÅ‚y i w cewce. Podobnie czuÅ‚am siÄ™ jak braÅ‚am Cipronex  a po odstawieniu znów sikaÅ‚am jak zwykle, czyli Å›rednio co godzinÄ™.  Powiedzcie mi czy jest możliwe by  ten lek dziaÅ‚aÅ‚ na pÄ™cherz  jak zwykÅ‚y Augmentin i wywoÅ‚ywaÅ‚ takie dolegliwoÅ›ci ?

Offline

 

#139 2008-06-21 14:40:24

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: Moje niekończące się problemy

no jasne ,
przecież ten Augmentin to nie małe żyjątka które wybierają sobie określone miejsca do których docierają,
Madziu jeżeli łykasz jakikolwiek antybiotyk on działa po czubki palców w każdej komórce Twojego organizmu tylko biodostepność tego leku może być różna w różnych częśćiach ciała ,chodzi o stężenie i związane z nim jego działanie.
Jak na tłuczenie bakterii w moczu może być za słaby ale żeby podrazniać pęcherz napewno to robi.
Ja tej zgagi nieznoszę nawet moją psinę ten paskudny Augmentin pogrążył.

Offline

 

#140 2008-06-21 15:40:11

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

No to trochę mi ulżyło, zmyliło mnie to, że działa jedynie na gardło i już sama nie wiedziałam czy to możliwe by tak drażnił mi pęcherz. Bałam się, że wystąpiło u mnie jakiś nagłe pogorszenie a teraz mam przynajmniej większą nadzieję, że jak skończę go brać to te dolegliwości ustąpią. Zawsze narzekam, że sikanie co godzinę wykańcza i że tak się nie da żyć a jak dopadło mnie sikanie co 10- 15 minut i ciągły ból pęcherza to dałabym wszytko żeby znów wytrzymywać tę godzinę.

Offline

 

#141 2008-07-09 21:23:21

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

DziÅ› odebraÅ‚am wyniki badaÅ„ w kierunku mycoplasma, ureaplasma i chlamydia. OkazaÅ‚o siÄ™, że wykryto u mnie ureaplasme, czy któraÅ› z Was miaÅ‚a do czynienia z tym drobnoustrojem ? Lekarz przepisaÅ‚  Unidox,  w ogóle maÅ‚y wybór antybiotyków jeÅ›li chodzi o to paskudztwo sad ChciaÅ‚abym żeby okazaÅ‚o siÄ™, że to jest przyczyna moich problemów, ale lekarz powiedziaÅ‚, że nie może mi dać takiej pewnoÅ›ci i że nie ma gwarancji, że akurat ureaplasma  powoduje moje ciÄ…gÅ‚e dolegliwoÅ›ci
     Mam do Was jeszcze jedno pytanie, czy w zwiÄ…zku z obecnoÅ›ciÄ… u mnie tego drobnoustroju wynik mojej urodynamiki, która zostaÅ‚a wykonana przed badaniem w kierunku ureaplasmy mogÄ™ uznać za wiarygodny czy raczej nie ?  Tak sobie myÅ›lÄ™, że przeciez już wtedy mogÅ‚am być chora i reakcje pÄ™cherza i moje odczucia byÅ‚y wywoÅ‚ane obecnoÅ›ciÄ… ureaplasmy,  jak myÅ›licie?

Offline

 

#142 2008-07-09 22:39:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moje niekończące się problemy

Na oba pytania odpowiem: jedno i drugie.
Tak, ureaplasma jest przyczyną. Ale mogło np. dojść do zmian w śluzówce, przewodnictwie nerwowym itp., które sprawią, że wytępienie u. nie zagwarantuje Ci automatycznie ustąpienie dolegliwości.
Urodynamika - ona się nie wyklucza z bydlątkiem. Uro stwierdza, jaki masz czynnościowy stan pęcherza, nie bada, z jakiego powodu. Ale może być tak, że ten powód nieco ją fałszuje. A może i nie smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#143 2008-07-10 07:59:31

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

No wlasnie takie zmiany w sluzowce i przewodnictwie mam ja rzekomo od bakterii, choc u mnie wystapily od tych typowych, nie od uro czy myco. lekarz wogole na ostatniej wizycie cos mi mowil o warstwie wierzchniej sluzowki ze jest zjedzona. Cos tak kojarze. Przynajmniej wiem dlaczego gorzej jest po kwasnym. Z ta urodynamika to jesli czynnosciowo jest cos nie tak to moze byc wlasnie powiklanie po bytujacej bakterii, takie sa u mnie podejrzenia ze najpierw bakterie potem nadreaktywnosc i przy parciach powstrzymywanie sie na sile zeby sie nie zsikac a stad juz miedzy zwieraczem a wypieraczem brak wspoldzialania i dalej leci wsz po kolei. Tak mi wytlumaczono wiec  Madziu wg mnie trzeba zajac sie bakteria a potem zobaczyc jak bedziesz sie czula bo one moga dawac powiklania

Offline

 

#144 2008-07-10 10:01:03

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

No tak byłoby zbyt pięknie gdyby można było wyleczyć się w krótkim czasie. A te zmiany w śluzówce to jak się stwierdza, tylko przy cystoskopii czy na podstawie samych odczuć i dolegliwości można postawić taką diagnozę i czy daje się jakieś leki na ewentualną regenerację ?

Offline

 

#145 2008-07-10 11:41:13

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Madzia mi on to powiedzial teraz,  ale zrozumialam ze zobaczyl przy cystoskopii w kwietniu, cos mi mowil o jakiejs warstwie miesniowki gladkiej (nie wiem czy dobrze kojarze). W kazdym razie upewnilo mnie to ze cos jest ze sluzowka- dlatego tak bardzo mam ntm po kwasnym. No i ja planuje po tym rozcieciu kupic biocell bo coz mozna poradzic samej

Offline

 

#146 2008-07-10 12:14:20

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

No tak tylko ten kwas hialuronowy przechodzÄ…c przez ukÅ‚ad pokarmowy nie wiadomo w jakiej postaci dotrze do pÄ™cherza i  tak siÄ™ zastanawiam  czy faktycznie skutek bÄ™dzie taki sam jak po wlewkach.

Offline

 

#147 2008-07-10 12:55:14

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Madzia pewnie nie bedzie. Ale ja sie na wlewki nie zdecyduje wiec pozostaja mi srodki doustne, jak nie wezme to sie nie przekonam

Offline

 

#148 2008-07-10 13:08:03

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

No tez prawda, a dlaczego nie zdecydowałabyś się na wlewki ?

Offline

 

#149 2008-07-10 13:51:17

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Moje niekończące się problemy

Bo sie boje, mnie bardzo boli cewnikowanie wiec za kazdym razem bylaby to tona stresu ja juz nie mam sil na takie rzeczy. Poza tym glupota byloby zajmowanie sie wlewkami jak musze pozalatwiac w tym pecherzu inne sprawy o kt juz wiem

Offline

 

#150 2009-12-11 17:28:03

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Witam po dÅ‚ugim okresie nieobecnoÅ›ci, bynajmniej nie spowodowanym poprawÄ…  i wyzbyciem siÄ™ dolegliwoÅ›ci. MiaÅ‚am trudnÄ… sytuacjÄ™ w rodzinie i trochÄ™ czasu zajęło zanim siÄ™ pozbieraÅ‚am.
We wrzeÅ›niu po kilku latach bezowocnych wizyt u opolskich lekarzy trafiÅ‚am do dr. KoÅ‚aczyka we WrocÅ‚awiu. ZdecydowaÅ‚am siÄ™ na niego ze wzglÄ™du na to, że jego gabinet Å›wiadczy  usÅ‚ugi z zakresu cystoskopii oraz miaÅ‚ dość dobre opinie na portalu o lekarzach.
Zabieg cystoskopii niestety musiaÅ‚am wykonać prywatnie bo żaden z opolskich lekarzy nie chciaÅ‚ dać mi skierowania, tÅ‚umaczÄ…c siÄ™  tym, że nie potrzeba, że trzeba wypróbować wiele lekarstw , że zabieg w moim wieku jest dość inwazyjny itp.

Rozpoznanie histopatologiczne pobranych wycinków:

Drobne powierzchowne fragmenty błony śluzowej pęcherza moczowego z cechami przekrwienia.
Fragment błony śluzowej pęcherza moczowego ogniskowo pokryty meta plastycznym nabłonkiem wielowarstwowym płaskim.



Doktor stwierdził, że nie wie dlaczego u 25 letniej kobiety mogła wystąpić metaplazja, że na IC na pewno mu to nie wygląda ale skoro u dojrzalszych kobiet jest ona spowodowana niedoborem hormonów, to można u mnie spróbować czy stosowanie ich przyniesie poprawę.

Zaczęłam brać globuÅ‚ki Ovestin i po jakimÅ› czasie  ból cewki siÄ™ uspokoiÅ‚, jakby faktycznie lek nieco jÄ… odbudowaÅ‚, ale ze strony pÄ™cherza dolegliwoÅ›ci nie ustÄ…piÅ‚y. Wciąż czÄ™stomocz, parcie na pÄ™cherz, nieprzespane noce i ból pÄ™cherza głównie wieczorem i nocÄ….

Na ból dostaÅ‚am Baclofen, ale miaÅ‚am po nim problemy z oddychaniem  i zaczęłam brać Movalis w czopkach, który redukowaÅ‚ ból, ale czÄ™stomocz wciąż jest.

Dwa tygodnie temu, doktor z racji moich nieprzespanych nocy( kÅ‚adÄ™ siÄ™ koÅ‚o północy a wstajÄ™ jeszcze po 2- 3 razy) przepisaÅ‚ mi Hydroxyzinum,  twierdzÄ…c, że powinna uspokoić pÄ™cherz i wywoÅ‚ać gÅ‚Ä™bszy sen. Lek nie zadziaÅ‚aÅ‚, chodziÅ‚am Å›niÄ™ta, teraz po jego odstawieniu jakby jeszcze bardziej . W nocy wstawaÅ‚am sikać i wstajÄ™ wciąż jak zazwyczaj.

Mam wrażenie, że lekarzowi brakuje pomysÅ‚u na mój przypadek, z czym siÄ™ zbytnio nie kryje,  jedynie wciąż mówi o eksperymentowaniu głównie z lekami uspakajajÄ…cymi. W czasie ostatniej wizyty wlaÅ‚ mi lignokainÄ™ do pÄ™cherza i miaÅ‚am dać znać czy jest poprawa, z racji, że poprawy nie byÅ‚o, przepisaÅ‚ Monural , który mam brać co trzy dni i Lorafen na uspokojenie i noce bez wstawania do wc.

Czytałam o Lorafenie i natknęłam się na masę postów ludzi, którzy brali go i wylądowali później na detoxie. Lekarz nie wspomniał mi o tym, że te lek psychotropowy i silnie uzależniający, zastanawiam się czy nadal warto polegać na nim , czy faktycznie stosowanie takich leków to norma i właściwe leczenie?
Chciałabym żeby ktoś wreszcie zaczął szukać przyczyny i leczył mnie a nie tylko zaleczał ból lekami .

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson