Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#151 2009-12-11 18:51:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moje niekończące się problemy

Primo: zgłoś skargę do rzecznika praw pacjenta przy swoim oddziale NFZ, że odmówiono Ci wykonania cystoskopii, załącz kserokopię wyniku cysto i biopsji oraz rachunku za badanie (jeśli go Ci nie dano, zażądaj wystawienia), i poproś o interwencję oraz doprowadzenie do zwrotu kosztów badania.

Secundo: lekarz - fajnie, że działa, ale jakoś chaotycznie. Metaplazja wcale nie jest wynikiem niedoboru estrogenów, to znaczy być może to może być jedna z przyczyn (tego nie wiem), ale metaplazja generalnie pojawia się przy przewlekłych zmianach zapalnych. Jeśli masz taką zmianę zapalną, to czemu nie dostajesz wlewek choćby z heparyny i czegoś przeciwzapalnego?
Antybiotyk - jeśli nie masz bakterii, to na cholerę?
Leki psychotropowe - fajnie, tyle że jeśli nie leczysz przyczyny, to i leczenie jest na pół gwizdka, zwłaszcza że patrz niżej.

Tertio: zacytuj opis cysto i diagnozÄ™ z niej i histopatu.

Quatro: jeśli dusisz się po Baclofenie, to możesz mieć nadreaktywność na histaminę. Z tego samego powodu możesz nie reagować na leki psychotropowe - one silnie wyrzucają histaminę, która drażni zakończenia nerwowe uszkodzonej śluzówki. Przydałoby się zrobić badania IgE (alergia), popróbuj sobie z terapią antyhistaminową, zobacz, po czym Ci się pogarsza.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#152 2009-12-11 20:10:24

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Czy żeby zwracać się z prośbą o zwrot pieniędzy za wykonaną cystoskopię, to czy muszę mieć odmowę lekarza wcześniej mnie prowadzącego na piśmie, bo jeśli tak, to takowej nie mam, a samo wskazanie imienia i nazwiska pewnie sprawy nie załatwia ?

Jeśli chodzi o opis cystoskopii to mam jedynie taki zapis :
Rozpoznanie- dysuria
Zastosowane Postępowanie
Cystoskopia z wycinkami i elektroagulacjÄ…
Leki - Monural

Wejście zewnętrzne , pasaż cewki moczowej prawidłowy. Pojemność pęcherza moczowego 250 ml. Przekrwiona błona śluzowa P.M. Pobrano wycinki z trójkąta i ścian pęcherza moczowego. Poza tym P.M. bez zmian. Skoagulowano miejsca z których pobrano wycinki.
Lekarz dodał też, że mam bardzo cienkościenny pęcherz, że widać przez niego pochwę, że z czymś takim się jeszcze nie spotkał .

Diagnoza z histopatu ?
Posiadam jedynie zapis z rodzajami pobranego materiaÅ‚u i rozpoznanie histopatologiczne w postaci trzech zdaÅ„, które  napisaÅ‚am poprzednio:
Rozpoznanie histopatologiczne pobranych wycinków:

1)Drobne powierzchowne fragmenty błony śluzowej pęcherza moczowego z cechami przekrwienia.
2)Fragment błony śluzowej pęcherza moczowego ogniskowo pokryty meta plastycznym nabłonkiem wielowarstwowym płaskim.
3)Całość materiału bez zmian nowotworowych.

Diagnozy lekarz mi nie postawił, sam powiedział, że wcześniej miał jakieś podejrzenia, ale po wyniku cystoskopii ma rozmyty obraz.

Z tego co zaobserwowałam pogarsza mi się na pewno po cytrusach .

Sama zastanawiam się czemu nie dostałam nic , żadnych wlewek odbudowujących śluzówkę, a antybiotyk Monural tez nie wiem dlaczego ponownie dostałam, zwłaszcza, że dwa tygodnie temu brałam Pallin z racji dużej ilości leukocytów( choć posiew wyszedł jałowy) .

Jaki sens ma branie psychotropów, zwłaszcza, że z racji uzależnienia można je brać tylko krótkotrwale, czy one mogą wyleczyć, czy jedynie umożliwiają spanie bez wstawania do wc?

Redakcjo czy poleciłabyś jakiegoś znającego się na rzeczy lekarza z Wrocławia, to najbliżej Opola ?

Offline

 

#153 2009-12-11 20:41:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moje niekończące się problemy

Jeżeli masz tak cienkościenny, to chyba z tą śluzówką nie bardzo? Nie rozumiem też tego widzenia pochwy... wypieracz to mięsień, masz taki cienki ten mięsień czy jak? Nie bardzo wiem, o co chodzi smile.

Na piśmie odmowy nikt Ci nie da, ale masz w karcie wizytę/wizyty u urologa, zrób ksero, też dołącz. Opisz, że Ci odmówiono podczas wizyt, a Ty zrobiłaś badania prywatnie, no i masz wynik świadczący o tym, że badanie było konieczne (tym bardziej, że dotychczasowe leczenie w ciemno nie tylko nie dało efektu, ale naraziło NFZ na straty związane z refundacją leków zapisywanych na chybił-trafił, bo bez badań - napisz to, NFZ bardzo nie lubi płacić na bezdurno). Napisz też, że płacisz składkę zdrowotną, jesteś długo chora, badanie wykazało zmiany, więc odmowa skierowania na nie narusza, Twoim zdaniem, Twoje prawa pacjenta - prawo do opieki medycznej.

Z lekarzy mogę Ci polecić bardzo dobrego urologa z Cieszyna. Jak trafisz na oddział, to dostaniesz komplet badań i leczenie p/bólowe dostosowane do choroby.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#154 2009-12-11 21:15:57

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Cóż ja też nie bardzo rozumiem, ale tak wynikało z tego co mówił, że oglądając pęcherz widać pochwę.

A ten lekarz rozumiem, że przyjmuje prywatnie, ale czy zawsze trzeba trafić do szpitala, zastanawiam siÄ™ jakie badania można byÅ‚oby u mnie wykonać, bo myÅ›laÅ‚am, że mam już wszystkie zalecane  ?

Co do Wrocławia nikogo godnego polecenia nie ma ?

Offline

 

#155 2009-12-11 22:38:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moje niekończące się problemy

Polecam Cieszyn, jak się położysz na kilka dni, to zostaniesz przebadana w tę i nazad. A Wrocław - abstrahując od wszystkiego, przypominam Ci, że tu od października NFZ nie płaci za planowe przyjęcia... nie ma szans...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#156 2009-12-11 22:51:23

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Mam synka, który ma częste problemy zdrowotne i nie chciałabym teraz kłaść się do szpitala chyba, że byłaby to bezwzględna konieczność. A czy wizyta u tego lekarza wiąże się z pobytem w szpitalu, czy to ktoś przyjmujący prywatnie czy musiałabym trafić odrazu na odział ?

Offline

 

#157 2009-12-11 23:12:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moje niekończące się problemy

Czy lekarz przyjmuje w przychodni na NFZ, to nie wiem, tak samo jak nie wiem, czy o tej porze roku są miejsca. Przyjmuje w dwóch przychodniach prywatnie. Nie mówię, że musiałabyś, tylko wiem z doświadczenia, że oddział to jedyna szansa na zrobienie kompleksowej diagnostyki.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#158 2009-12-11 23:28:28

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Nie, na wizyty na NFZ siÄ™ nie nastawiam, pojechać zawsze można jeÅ›li faktycznie szpital okaże siÄ™ potrzebny może uda mi siÄ™ to wszystko w domu jakoÅ› zorganizować. Tylko myÅ›laÅ‚am, że we WrocÅ‚awiu jest też ktoÅ›  sensowny, bo to znacznie bliżej.

Proszę cię o te namiary na Cieszyn j jakby był ktoś dobry we Wrocławiu to też, bo tam zjawiłabym się znacznie szybciej.

Offline

 

#159 2010-01-12 13:02:57

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

ZnalazÅ‚am  teraz w zakÅ‚adce "inne choroby pÄ™cherza" takÄ… wzmiankÄ™ o tym, że czÄ™stomocz wystÄ™puje także w niedoczynnoÅ›ci tarczycy. Wie ktoÅ› z czym to jest zwiÄ…zane, czy nawet przy braniu leków i uregulowaniu hormonów tarczycy wciąż taki stan siÄ™ utrzymuje ?
I najważniejsze, mój endokrynolog twierdzi, że tarczyca nie ma nic do pÄ™cherza i to, że mam w sobie mnóstwo przeciwciaÅ‚ ( chroba Hashimoto) tez nie wpÅ‚ywa na pÄ™cherz. I tak siÄ™ zastanawiam czy by siÄ™  nie udać na konsultacje do innego lekarza, czy jest jakaÅ› szansa, że moja tarczyca wpÅ‚ywa źle na pÄ™cherz ?

Offline

 

#160 2010-01-12 15:03:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moje niekończące się problemy

Ja pisałam to na podstawie artykułów publikowanych w prasie medycznej, nie tylko polskiej (głównie niepolskiej). Może lepiej to skonsultuj.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#161 2010-02-12 17:26:52

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Po dwumiesiÄ™cznej kuracji globulkami Ovestin  muszÄ™ stwierdzić, że w znacznym stopniu pomogÅ‚y w odbudowie Å›luzówki , znacznie zmniejszyÅ‚ siÄ™ ból w cewce ( czasem w ogóle nie odczuwam albo tylko przez chwilÄ™ po oddaniu moczu), kiedy dotknÄ™ podbrzusza nie zawsze czujÄ™ drażnienie ze strony pÄ™cherza a wczeÅ›niej przy najmniejszym dotkniÄ™ciu odczuwaÅ‚am od Å›rodka jakby gilgotanie. Wreszcie możliwe sÄ… w miarÄ™ bezbolesne stosunki, po odczuwam tylko lekki dyskomfort w okolicy cewki  a kiedyÅ› przez ból w cewce byÅ‚y niemożliwe. Wczoraj  pierwszy raz od dawna napiÅ‚am siÄ™ coli ze Å›wiadomoÅ›ciÄ…, że zapewne bÄ™dÄ™ cierpiaÅ‚a ale o dziwo nie zwiÄ™kszyÅ‚a ona u  mnie mojego czÄ™stomoczu .

Ginekolog  potwierdziÅ‚, że w  okolicach dolnego odcinka  pÄ™cherza  estriol  czÄ™sto dobrze siÄ™ sprawdza, dostaÅ‚am  kolejne globulki  i maść tej samej firmy.
Jeśli ktoś odczuwa ciągły ból cewki czy dyskomfort w pochwie sądzę, że warto spróbować.

Offline

 

#162 2010-02-12 17:36:22

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Offline

 

#163 2010-02-12 18:04:01

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Moje niekończące się problemy

ja mialam ten Ovestin, ale tylko chyba 5 globulek. gin powiedziaÅ‚a, ze niedobór estrogenu moze takie dolegliwoÅ›ci pÄ™cherzowe powodowac ( takie tzn u mnie ciÄ…gle parcie na cewkÄ™ raczej), po 5 dniach nie byÅ‚o zadnej poprawy ze strony pÄ™cherza ,ale  juz nie poszÅ‚am wiecej do ginekologa. a u Ciebie po jakim czasie nastÄ…piÅ‚a poprawa?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#164 2010-02-12 21:36:31

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Pieczenie, ból cewki zaczęły ustępować po około miesiącu

Offline

 

#165 2010-02-12 22:17:06

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: Moje niekończące się problemy

Ja używam Gynoflor, skład tego leku to estriol i lactobacillusy. Wg ulotki m.in. pomaga zwalczyć upławy i poprawia stan śluzówki.
U mnie nie wpłynął nijak na ilość niechcianych bakterii.

Offline

 

#166 2010-02-12 22:37:14

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

To nie są środki bakteriobójcze, dopóki nie wyzbędzie się bakterii to śluzówka się nie odbuduje, bo wciąż będzie atakowana przez nowe paskudztwo.
Nie wiem w jakiej dawce stosujesz i jak długo, te leki nie działają natychmiastowo, śluzówki odbudowują się nie tak szybko jakbyśmy tego chciały. Z Z tego co widzę to Ten Gynoflor ma tylko 0,03 mg estriolu, gdzie Ovestin w najmniejszej dawce ma 0,05 mg.

Offline

 

#167 2010-02-13 00:22:23

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Zero siÄ™ wkradÅ‚o smile , chciaÅ‚am napisać, że ma 0,5 mg później wystÄ™puje też w dawce  1mg, 2mg.

Offline

 

#168 2010-03-02 15:53:01

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

DziÅ› odebraÅ‚am wyniki  ogólnego badania moczu .

W osadzie :

Leukocyty  1-3 w polu widzenia
Erytrocyty wyÅ‚ugowane  3-4  w polu widzenia
Bakterie-  liczne  w polu widzenia
Liczne pasma śluzu

Czy w związku z powyższym i odczuwanym mocniejszym bólem pęcherza niż zwykle powinnam oddać mocz na posiew ??
Wiadomo, że zwykle nie oznaczają ilości poniżej 10^4 wiec w sumie nie zdziwiłabym się gdyby posiew wyszedł jałowy.
I mam pytanie odnośnie ciężaru właściwego, wyszedł mi 1.030 a norma jest do 1.028 czy należy się tym martwić ?

Offline

 

#169 2010-03-02 16:12:22

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Moje niekończące się problemy

Przy licznych bakteriach i dolegliwościach ja bym zrobiła posiew. A tym ciężarem się nie martw, nie jest to zbyt wielkie odchylenie, a może zwyczajnie inaczej w poprzedzający dzień przyjmowałaś płyny.

Offline

 

#170 2010-03-02 18:09:19

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Też tak myślę, że zrobię ten posiew w czwartek , co do ilości płynów to ja ogólnie mało piję , z racji częstomoczu każda większa ilość płynów przekłada się na częstsze wizyty w wc.

Offline

 

#171 2010-03-03 13:45:39

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Moje niekończące się problemy

Radziłabym jednak poświęcić się i więcej pić, bo wtedy wypłukujesz bakterie i ból i pieczenie cewki się zmniejsza. Może pij po powrocie do domu i np. do 19-20.00. więcej.

Offline

 

#172 2010-03-03 17:24:11

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

Tak wieczorem staram siÄ™ wypić szklankÄ™ czy dwie wody, bo faktycznie bolesność jest mniejsza ale jak wypicie szklanki herbaty Å‚Ä…czy siÄ™ z bieganiem do wc co pół godziny to  czasem sama nie wiem czy nie lepszy jest ból od wiÄ™kszego czÄ™stomoczu.
W ogóle o ile w tej sytuacji można mówić o jakimś lepszym wyjściu..

Offline

 

#173 2010-03-03 20:38:49

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Moje niekończące się problemy

Lepszy jest częstomocz, bo ból sygnalizuje atak bakterii, pamiętaj, że zapalenie pęcherza czy cewki może przerodzić się w coś poważniejszego i lepiej dmuchać na zimne.

Offline

 

#174 2010-03-22 17:45:20

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: Moje niekończące się problemy

W posiewie wyszła mi coli 10^4 , mam straszne bóle pęcherza do tego stopnia, że ciężko się poruszać, nie mam jednak jak wybrać się teraz do urologa więc został internista, który wypisał mi Biseptol i moje pytanie czy ten antyk na pęcherz może mi faktycznie pomóc , niby w antybiogramie też został ujęty ale sądziłam, że jego się już nie przepisuje .

Offline

 

#175 2010-03-22 17:47:43

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Moje niekończące się problemy

Pewnie, że może skoro bakterie są wrażliwe. Trzymaj się tylko godzin i bierz go odpowiednio długo. Czemu sądzisz, że się go nie przepisuje? Co rusz widzę, że ktoś go łyka. Może inne leki są bezpieczniejsze - nie jestem alergikiem a to jedyny lek po jakim mam objawy uczuleniowe, ale to tylko gdybanie. Starszej generacji nie znaczy gorszy. smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson