Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2008-05-17 12:03:03

pimboli1511
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-05-15
Posty: 13

Re: i co robić dalej?

a czy bakteriofagi sa tylko na gronkowca czy jakies inne bakterie tez sa na nie wrazliwe?


Czas ucieka, wieczność czeka...

Offline

 

#27 2008-05-17 12:55:21

tuniaczek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-18
Posty: 73

Re: i co robić dalej?

To straszne ....wlasciwie ze autoszczepionka nie pomaga i TFX rowniez? A dlaczego tak uwazasz jesli mozna spytac? To Twoje osobiste doswiadczenie czy posiadasz jakies zacięcie medyczne i mozesz wiedziec na ten temat więcej? Powiem Ci ze tonący ostatniej brzytwy sie chwyta i ja jestem w stanie zapłacic za ten TFX i w ogole ....nawet jechac do Berlina i kupic ten lek ......ale zeświruje jeśli dokonam złego wyboru bo okaze sie ze jedna z tych praktyk zniszczyła mój organizm zamiast mu pomagać. Jeśli chodzi o wrocław i bakteriofagii to faktycznie zdziwiłam się że tylko tam jest stosowane to leczenie ....mmm ja od żadnego urologa któryt wiedział ze mam gronkowca na ten temat w Warszawie nie slyszalam .. sad

Offline

 

#28 2008-05-18 01:21:03

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: i co robić dalej?

TEORETYCZNIE bakteriofagi mogą być i na inne bakterie ale ja nie wiem czy w praktyce to się stosuje (we Wrocławiu będa wiedzieli---adres i telefony macie w dawnych postach, wyszukiwarka sie kłania).

Tuniaczek-----żadna z tych metod ci nie zaszkodzi :: Od złego antybiotyku dostaniesz najwyżej podrażnienia ścian żołądka (zniszczenie flory trawiennej........ratujemy sie kwaśnym mlekiem i słuchaniem Radia Maryja).
Od TFXu dostaniesz bólów głowy albo nadciśnienia i wydasz kupę forsy którą możnaby wydać lepiej--np. na pół litra szkockiej przez pół roku co dnia.
Od autoszczepionki---przez 30 dni pogorszenie objawów, dreszcze, temp 37,5 ==człowiek do niczego.....a poprawy żadnej (to najgorszy scenariusz).

PISZĘ Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA, ale to mój gronkowiec, a każdy jest trochę inny.

Nie spotkałem człeka któremu by zaszkodziły bakteriofagi.
Ale nie wiem czy zawsze pomagają.

W Warszawie bakteriofagami zajmuje sie jedna pani profesor w CZD, lecz uważa ona, że jest to dobra metoda na leczenie przewlekłych infekcji kości pooperacyjnych, natomiast czy wie ona coś o skuteczności tej metody przy pęcherzu----to nie wiem.(nazwiska nie znam, trzeba by iść do CZD i sie popytać z głupia frant).

Offline

 

#29 2008-05-18 12:34:47

tuniaczek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-18
Posty: 73

Re: i co robić dalej?

A nadal masz objawy Pulkos? Rozumiem ze stosowales kazda z tych metod?
Jesli chodzi o autoszepionke to brałam krople i nic mi nie zaszkodziło. Ten TFX to cena mnie przeraza fakt, szczegolnie ze licze immunoglobin mam mocno w normie.  Po prostu gronkowca trudno wybic.

Wazna informacja: Mam mozliwosc zakupienia  leku z niemiec ..wiec błagam .... jesli ktos zna nazwe leku ktory warto zakupic ( ponoc nobcin? ) proszę o podzielenie się wiadomościami ze mną na ten temat smile Slyszalam ze maja tam niezle szczepionki na gronkowca.

Offline

 

#30 2008-05-18 14:01:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: i co robić dalej?

Zapytaj się, proszę, ile w Niemczech kosztuje Cystistat


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#31 2008-05-18 20:39:57

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: i co robić dalej?

Tak, mam objawy nadal, gronkowca nic nie wzięło.
Brałem 5 autoszczepionek pod skórę, brałem TFX ale przerwałem po kilku zastrzykach (bóle głowy okropne).
Nie brałem bakteriofagów--szkoda !!
Antybiotyki brałem  kupione w Polsce, widać pewną poprawę na 2 tygodnie a potem wraca.
Wnioski:
1----dobry antybiotyk
2--- bakteriofagi
----to są rzeczy do kontynuacji leczenia. Oprócz tego--zmiana miejsca zamieszkania na pół roku .(kogo na to stać ...)

Offline

 

#32 2008-05-19 13:30:43

tuniaczek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-18
Posty: 73

Re: i co robić dalej?

Wow ..to jak sobie dajesz rade psychicznie z tym bólem? Czy nie poddałes się?
Brzmi okropnie. ... ale masz objawy czy silne bóle i lądujesz na ostrym?
Ja wczoraj sobie wylądowałam. Zwiedzam warszawskie szpitale. Dostałam antybiotyk again. Lekarka powiedziała ze u młodych kobiet to normalne. Znowu to samoooooooo I ponoc mam leukocyturie ale spytam ją następnym razem- przynajmniej porozmawiała ze mną w niektorych szpitalach nie chca dyskytowac i odsylaja do domu.

Offline

 

#33 2008-05-21 11:54:37

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: i co robić dalej?

Ja nie mam silnych bólów, ale stale mam słabe i pieczenie i częste oddawanie moczu. U mnie gronkowiec ma swoje źródło w zatokach a na układzie moczowym to się odbija jako echo.
Najlepiej robią mi nasiadówki w wielkiej misce (taka stara misa z blachy o rozmiarach dupy słonia afrykańskiego) --oczywiście w naparach z ziół.
Zaparzam sobie półtorej łyżki Vagosanu, a do tego jedną łyżkę (stołową) takiej własnej mieszanki ::== kwiat bzu czarnego, korzeń waleriany, kwiat wiązówki, kora wierzby (można spróbować kwiat wierzby). I to w około 1,5 litra wody. Siadam se w ciepłym i czytam książki o chorobach --tak ze 20 minut aż ostygnie.
Co do zaparzania, to trzeba na małym gazie pod przykryciem aż sie zagotuje i wtedy wyłączyć i niech stoi aż się zrobi ciepłe lekko.
Taki napar może być uzywany 3 razy (zlewamy go z miski do garnka a jutro podgrzewamy i znowu...).
Ale najlepiej działa tego samego dnia po zaparzeniu---to jest zresztą reguła przy naparach---widocznie chodzi o substancje lotne.(dziennie można 1---2 razy tak se posiedzieć).

PS. Lekarka ci powiedziała " że to jest typowe u młodych kobiet" ??????
Kazałbym zastrzelić taką babę ! Nic podobnego !!!!!! Nie jest !

Offline

 

#34 2008-05-21 18:16:23

tuniaczek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-18
Posty: 73

Re: i co robić dalej?

Tak... często słysze ze cos jest typowe. Ze miesiaczka spoznia mi się 3 tygodnie albo mam ją dwa razy w miesiącu - bo jest wiosna i to typowe dla młodych kobiet tongue 
Lekarka powiedziala, ze jak mlode kobiety wspolzyja to najlepiej przed i po stosunku brac furagine ( wiele lekarzy to powtarzało mi ). Czy generalnie jechać na dragach - pytanie co oznacza młodość dla niej? Ona ma 40 lat i mieszka sama z kotem to jest bezpieczna? Nie mam nic przeciwko zarzywaniu leków ..ale one nie pomagają. Jesli biorę 5 antybiotyk od lutego to jak ona sądzi ..mam w ciągu roku brać ich 20 ? Stwierdziła ze taki już urok młodych kobiet i mamy krótką cewkę i ...życie ...samo życie.....  Szkoda tylko ze moje kolezanki nie muszą rezygnować z wielu przyjemności a jak mówię ze cierpie na ustawiczne zakarzenie układu moczowego to ludzie niedowierzają - myślą że to lekkie podziębienie.

Jesli chodzi o nasiadówki to wątpie aby mi pomogły na silne skurcze pęcherza - a boję się ze pojawią się grzyby to one uwielbiają ciepełko. sad
Dziś rano obudzilam się cała zlana potem - i jeśli dla lekarzy to ma być norma to ...niech próbują pisać egzamin medyczny w sesji gdy pływają mając na sobie tiszert i 39 stopni gorączki.

Offline

 

#35 2008-05-21 20:51:07

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: i co robić dalej?

Tuniaczek jak masz jakiekolwiek bakterie to naśiadowki Ci pomaga, mnie rowniez pomagaja, ja nie probowalam z zadnych ziol, w sensie takich mieszanek, zazwyczaj wsypuje sodę i zaparzone dwie torebki Septosan oba preparaty działają odkarzjaco.

Offline

 

#36 2008-05-22 17:13:13

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: i co robić dalej?

tuniaczek, nie daj sobie wmówić, że leki trzeba brać i już, bo taki jest urok niektórych kobiet. Mi tak wmawiała moja pierwsza ginekolog i przez nią bez żadnych badań nawpierdzielałam się wszystkiego od klindamycyny po trtracykliny i tylko się grzybów nabawiłam, a bakteria i tak szalała i robiła co chiała. Jak się zreflektowałam, że babka jest jakaś niezbyt zaangażowana i zrobiłam badania to okazałao się, że moje bakterie mogą się kąpać w większości antybiotyków...Też słyszałam o tej Furaginie, ale jakoś mnie to nie kręci - może spróbuję tego, ale w ostateczności, tzn. tylko wtedy gdy wyczerpię wszystkie inne możliwości. A od tych antybiotyków, które brałam tylko mam teraz problem z jelitami, jedyny plus to to, że faecalisa zabiły. Co do tych nasiadówek to nie zrażaj się tak, bo to ma moc - sama się o tym przekonałam. Tak samo termoforek gorący na noc, jak miałam ostatnio po wyziębieniu taki napadowy ból, okazał się niezastąpiony. smile
Pozdrawiam!

Offline

 

#37 2008-05-22 19:03:21

tuniaczek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-18
Posty: 73

Re: i co robić dalej?

smile Dziękuję Dziewczyny i Pulkos za słowa smile Wszystko byłoby mega ekstra gdyby byl jakiś złoty środek na to świństwo. Jak Wy sobie radzicie teraz z dolegliwościami? Evi - jak Twoje leczenie? Lepiej się czujesz?
Wrocławianko  nadal masz dolegliwości? Trzymam za Nas kciuki  i ściskam - pozytywne leczenie mnie leczy najlepiej smile
Wątpie ze TFX mi pomoze bo mam leukocytów za dużo w organizmie. To może niefajnie się skonczyc. Kiedys ta autoszczepionka mi pomogła i Wiosna za oknem - a nie jakaś szara bura smile chmura !

Offline

 

#38 2008-05-23 10:27:14

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: i co robić dalej?

Tuniaczek--> czuję się tak sobie, momi że jak mam okres zawsze było lepej dzisiaj nie do końca tak jest ;(( skończylam kurację antybiotykową zrobiłam w jednym lab posiew z pochwy nie wyszło nic, a lekarz mówił że są grzyby wink) więc wiadomo co o nim mysleć,,,mam ta za free posiew moczu więc oddałam, poczekam na wyniki jak nic nie wyjdzie muszę powtórzyć u P. Doroty i zobaczymy,,, ale nie czuję żeby cokolwiek się poprawiło niestety ;(((
Wrocławianko--> jakimi lekami, bądź sposobami zbiłaś faecalisa???

Offline

 

#39 2008-05-23 11:53:33

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: i co robić dalej?

Mam dolegliwości, ale zupełnie inne niż miałam przez 1,5 roku walki z faecalisem. Pod sam koniec leczenia coś mi cewka nawaliła i teraz nie daje mi do końca spokoju. Piecze, czasem swędzi, szczególnie pod koniec dnia. Mam nadzieję, że to może moja śluzówka potrzebuje czasu na regenerację. W poniedziałek idę do urologa to może się dowiem, bo badania mam czyste i ginekolog powiedział, że już jest super także w obrazie makroskopowym, więc u niego nie mam już co szukać i marnować swój i jego czas. smile
Ja mojego faecalisa wyleczyłam antybiotykami, probiotykami no i chyba ten Vitagyn mi pomógł. Bo z autoszczepionką nie dojechałam nawet do 10 kropli, więc to chyba nie jest możliwe, żeby to była jej sprawka. Brałam w przeciągu niecałych dwóch miesięcy najpierw Cipropol (z pratnerem) na cewkę, a potem najsilniejszy Augmentin na anginę, a przy okazji mój badziew też był na niego wrażliwy.

Offline

 

#40 2008-05-24 11:58:15

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: i co robić dalej?

też Agumentinem bo leczyłam w sumie po większej dawce czułam lekką poprawę, biorę również probiotyki i wrócę chyba też do Vitagyn bo czułam się po nim nawet nieźle. Na Ciprinol chyba nie idę bo nie czułam się po nim dobrze.Zobaczymy... na razie czekam a wyniki, ale pewnie będę musiała i tak zawieść do p. Doroty. A Wrocławianko długo się leczyłaś?? aby się go pozbyć??

Offline

 

#41 2008-05-24 12:05:43

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: i co robić dalej?

Pierwszy raz wyszedł w badaniu w szpitalu w lutym zeszłego roku, ale objawy mam od wrzesień-październik 2006, więc troche to trwało. Szkoda, że cyprofloksacyna Ci szkodzi, bo ten chemioterapeutyk dobrze penetruje takie partie jak pęcherz czy szyjka.

Offline

 

#42 2008-05-27 12:27:48

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: i co robić dalej?

tzn nie znaczy że mi szkodzi tylko raczej nie czuję po nim kompletnie żanej poprawy, przerwałam go jakiś czas temu i wydaje mi się, że nawet jakbym do niego wróciła to nie dało by już to żadnego efektu, skoro go przerwałam.

Offline

 

#43 2008-05-27 17:14:43

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: i co robić dalej?

Jak pierwszy raz brałam Cipronex na 10 dni to dopiero 9 dnia odczułam poprawę, może to "urok" tego leku, a może abieg okoliczności.

Offline

 

#44 2008-05-29 10:05:15

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: i co robić dalej?

być może, ale już chyba nie mam szans z Cipronexu jak go przerwałam.

Offline

 

#45 2008-06-07 11:08:32

tuniaczek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-18
Posty: 73

Re: i co robić dalej?

Witam witam ..po mega długiej przerwie smile wróciłam. Niestety nie byłam na wakacjach ale w ponurych czeluściach szpitala. Właściwie wiedza osób na tym forum i ich porady pewnie są cenniejsze smile  ale ... dali mi  dożylnie cipronex i do domu 10 dni doustnie mam go brać. Zrobili mi pare prześwietleń i hormony tarczycy ( nie wiem jak to możliwe ale tsh mam powyzej normy a badania szczegółowe wykazały ze jestem zdrowa jak ryba  )   smile ale co ja moge wiedziec . uciekam na inzynierska i zaraz dopisze reszte big_smile    :*

Offline

 

#46 2008-06-07 20:01:52

tuniaczek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-18
Posty: 73

Re: i co robić dalej?

pfff  znowu zastanawiam się czemu my smile tak dotkliwie cierpimy. zaczne brać TFX - dam radę bólom głowy big_smile  wszystko lepsze od bólu pęcherza. Lekarz ktory przepisal mi TFX zdziebko mnie przerazil bo na moje pytanie " A jakie są skótki uboczne?"   hehe zdębiał jakbym dopuściła się świętokractwa i zdenerwowany odpowiedział " Czy pani nie rozumie ze nie ma żadnych skótków ubocznych?!"  Panie doktorze ja tam zniosę wiele byle mi dać nadzieje na polepszenie stanu zdrowia big_smile  ale gadanie ze cos nie ma skótków ubocznych to ksztynę mmmmmm ..... No i jak piszesz Evi chyba teź kupię ten vitagyn. Szkoda ze nie mam pojęcia jak zregenerować sluzuwkę cewki.

Offline

 

#47 2008-06-07 20:44:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: i co robić dalej?

A to ciekawe, bo TFX wpływa na gospodarkę hormonalną i z tego powodu lekarze boją się go przepisywać.
Tuniaczek, zlituj się, piszże po polsku smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#48 2008-06-07 20:48:39

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: i co robić dalej?

Co do śluzówki, to ona się chyba sama najlepiej regeneruje i nie jest to jakieś czcze gadanie. Miałam straszny problem z pieczeniem/podrażnieniem cewki i okolic sromu - przynajmniej tak to czułam. Kto by mnie nie oglądał to żadnego podrażnienia nie było. A teraz czuję jakby się to stopniowo wycofywało. Nie chcę zapeszać, ale tak chyba jest. Powodzenia tuniaczek z TFX-em! smile

Offline

 

#49 2008-06-08 15:46:41

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: i co robić dalej?

a Wrocławianko po czym czujesz poprawę? jakieś leki czy co?

Offline

 

#50 2008-06-08 16:15:39

Hanah
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 78

Re: i co robić dalej?

Pisz proszę Tuniaczek na bieżąco jak się czujesz po TFX. pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson