Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2008-05-06 23:54:04

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

to niezle, nie dosc ze ciagle cos mam z pecherzem to jeszcze sie okaze ze mam to napiecie

Offline

 

#52 2008-05-07 10:33:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Okaże się? Wszystkie jesteśmy spięte. Przewlekłe skurcze pęcherza nie są bez konsekwencji.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#53 2008-05-07 13:25:32

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Czy ktoras z Was dostawala zastrzyki Traumeel S ?

Offline

 

#54 2008-05-09 23:56:51

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Bylam dzisiaj u urologa. Okazalo sie ze prawdopodobnie mam klebuszkowe zapalenie nerek i do tego kamien na lewej nerce. Czy ktos z Was mial kiedys to zapalenie nerek ?

Offline

 

#55 2008-06-14 20:24:44

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Wyczytalam wlasnie w jednej z ksiazek, ze najskuteczniejsze ziola przy zapaleniu pecherza to:
1. 3 lyzki lisci mÄ…cznicy lekarskiej zalac 1 litrem zimnej wody, odstawic na 4 godziny, przecedzic i krotko zagotowac; pic porcjami w ciagu dnia
2. 2 lyzki suchych korzeni perzu zalac filizanka wrzatku, odstawic na 10 minut, przecedzic, pic kilka filizanek dziennie
3. 1 lyzeczke lisci ortosyfonu zalac filizanka wrzatku, odstawic na 30 minut, przecedzic, pic do 3 filizanek dziennie

Offline

 

#56 2008-06-14 20:32:44

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

mamba a co z Twoimi nerkami? JakieÅ› leczenie, dlasza diagnostyka czy coÅ› innego?

Offline

 

#57 2008-06-14 20:39:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

No właśnie. Bo kłębuszkowe zapalenie nerek to poważna sprawa, masz jakoś sensownie ustawione postępowanie?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#58 2008-06-14 20:45:38

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Offline

 

#59 2008-06-14 20:49:55

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Offline

 

#60 2008-06-14 20:51:25

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

No z tym klebuszkowym zapaleniem nerek to jest u mnie skomplikowana sprawa, bo nefrolog sie upiera ze tego nie mam, a urolog ze tak. Na razie mam kontrolowac cisnienie i mocz, czy bialko nie wzrasta. Jak wzrosnie bialko to wtedy maja robic biopsje nerki, bo to podobno jedynie badanie ktore potwierdza taka diagnoze na 100 %. Z tymi lekarzami to rece opadaja, kazdy mowi co innego. Czas pokaze kto mial racje wink
Dorwalam sie do ksiazek i zaraz napisze ciekawe rzeczy ktore wyczytalam w zwiazku z naszymi zapaleniami pecherza smile

Offline

 

#61 2008-06-14 20:59:05

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

A wiec wyczytalam, ze musimy uwazac jaka pozycje przybieramy podczas stosunku. Pozostawanie w pozycji standardowej (po bozemu wink ) moze zwiekszac szanse zakazenia pecherza, jesli mezczyzna jest za gleboko w miednicy kobiety. W tej pozycji facet wywiera nacisk w taki sposob, ze otwiera cewke moczowa a ruchy w gore i w dol pociagaja takze w gore i w dol cewke, przez co staje sie ona szybko otarta i opuchnieta. Aby tego uniknac trzeba zastosowac ruch bardziej kolyszacy. Najkorzystniejsze dla pecherza pozycje seksualne to takie, w ktorych facet porusza sie w kierunku kobiety, a nastepnie do tylu.
Kolejna rzecz to taka, ze w czasie okresu jak mamy tampona to przed kazdym sikaniem trzeba go wyjac (nie moze byc w srodku w czasie sikania) bo inaczej on uciska i zweza szyje pecherza i zmienia wskazniki przeplywu moczu.
I trzeba wzmacniac plecy, glownie odcinek ledzwiowy. Bo jak odcinek ledzwiowy jest oslabiony to nerwy biegnae do pecherza tez sa oslabione. Jak odkurzamy nie pchac i nie ciagnac odkurzacza ramieniem, nie przechylac sie. Unikac wysokich obcasow.
Jak cos jeszcze znajde to napisze.

Offline

 

#62 2008-06-14 21:23:27

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Do najwazniejszych lekow homeopatycznych stosowanych w zapaleniu pecherza naleza:
1. Cantharis - stosowany glownie w zapaleniach o gwaltownym przebiegu, ktorym towarzyszy silny piekacy bol, wyrazne zlagodzenie bolu moze nastapic niezwlocznie po zazyciu
2. Chimaphila - usuwajacy glownie objawy, stosowany glownie gdy mocz zawiera duzo osadu stalego
3. Coccus cati - dzialajacy raczej na objawy, potrafi szybko usmierzyc dolegliwosci
4. Pareira brava - stosowany gdy oddawanie moczu polaczone jest z kolkowym bolem
5. Petroselinum sativum - stosowany w nerwicy i nadwrazliwosci pecherza
Nie nalezy sie obawiac nastepstw ubocznych leczenia homeopatycznego. Pierwsza reakcja organizmu moze byc na poczatku nasilenie objawow, ale to znak ze srodek zaczyna dzialac. Nie wolno zwalczac tego chwilowego pogorszenia lekami konwensjonalnymi, bo wtedy hamujemy sily obronne organizmu, ktore wlasnie sie budza.

Offline

 

#63 2008-06-14 21:26:40

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Przy nerwicy pecherza - stosowac mącznice lekarska, brzoze, wilżyne cienista, jesc pestki dyni; leki homeopatyczne: Cantharis, Mandragora, Solidago, owoce palmy sabalowej; robic oklady z kwiatow traw na okolice pecherza 2-3 razy dziennie, masaz tkanki lacznej podskornej w dolnej czesci plecow

Offline

 

#64 2008-06-14 21:30:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Homeopatia nie da Ci skutków ubocznych, bo to głównie efekt placebo smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#65 2008-06-14 21:31:00

Polo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-16
Posty: 94

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Stosowałam homeopatię i zdecydowanie mogę polecić mercurius corrosivus. Na mnie njlepiej działał.

Offline

 

#66 2008-06-14 21:36:46

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Przy nietrzymaniu moczu: pomocne sa elektrostymulatory, moga byc dopochwowe lub doodbytnicze lub przeskorne. Wysylaja slabe impulsy elektryczne do miesni pecherza i przepony miednicy, pobudzajac je do pracy i powodujac ich wzmocnienie. By widoczne byly pierwsze wyrazne skutki urzadzenie trzeba stosowac przez co najmniej 3-4 tygodnie po 12 godzin dziennie. Optymalny efekt zyskuje sie dopiero po 6-12 miesiacach leczenia.
Trzeba oddawac regularne mikcje, niezaleznie od odczuwanego parcia.
Przyklady cwiczen:
1. rozpieramy sie wygodnie na fotelu, wyciagamy nogi do przodu, odprezamy sie calkowicie. W tej pozycji lekko unosimy siedzenie sciskajac przy tym mocno posladki, krotka chwile wytrzymujemy, potem siadamy na fotelu i rozluzniamy miesnie posladkow, zaczynamy od 10-20 powtorzen i dochodzimy stopniowo do 40.
2. Po oddaniu stolca kucamy z rozstawionymi nogami, oba posladki oddalaja sie od siebie. Teraz wprowadzamy do otworu odbytniczego palec osloniety pokrowcem z gumy. Poczatkowo wywoluje to odruchowe, krotkie zacisniecie zwieracza odbytu, ktoremu nie wolno gwaltownie przeciwdzialac, lecz ostroznie kontynuowac wsuwanie palca. Miesnie odbytu szybko zwiotczeja. Wpychamy palec tak gleboko jak mozemy, potem mocno na przemian zaciskamy miesnie odbytu wokol palca i rozluzniamy. Na poczatek powtarzamy to 20 razy, potem stopiniowo zwiekszamy do 40 na jedno cwiczenie
3. cwiczenie wykonujemy gdy pecherz jest umiarkowanie wypelniony i mozemy oproznic go zgodnie z nasza wola. Siadamy na muszli klozetowej i czesciowo oprozniamy pecherz, potem mocno naprezamy na krotko miesnie odbytu, przepony miednicy i pecherza by przerwac odplyw moczu. Nastepnie rozluzniamy miesnie, mocz wyplywa, po czym znow przerywamy jak poprzednio. Zaleznie od ilosci moczu mozna to powtorzyc 2 do 4 razy, najlepiej przy kazdej mikcji.

Offline

 

#67 2008-06-14 21:38:27

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Tyle udalo mi sie wyczytac z 3 roznych ksiazek smile

Offline

 

#68 2008-06-14 21:42:11

Polo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-16
Posty: 94

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Wiem, jak to niby jest z tą homeopatią, ale sprawdziłam na sobie i mnie pomogło. W momencie, kiedy miałam ostre zapalenie bakteryjne i gdzie antybiotyki zawodziły przerzuciłam się na homeopatię i naprawdę było dobrze. Nie zastanawiam się, jak to wytłumaczyć, wiem, że u mnie było skuteczne.

Offline

 

#69 2008-06-14 21:47:48

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Mi homeopatia pomogła bardzo z gardłem, a dokładniej ze strunami głosowymi.

Offline

 

#70 2008-06-14 21:50:27

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Ja chyba przy kolejnym ataku wyprobuje cos homeopatycznego i zobacze co z tego bedzie.

Offline

 

#71 2008-06-14 22:41:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Mamba, to chyba trochę w stylu metody Ajpinusa? Żeby rozluźnić napięte mięśnie miednicy?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#72 2008-06-14 23:22:15

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Ja sie na tym rozluznianiu nie znam, ale takie metody proponuja w ksiazce o chorobach pecherza. Z tego co pamietam kilka osob z forum ma problem z tym, dlatego o tym napisalam.

Offline

 

#73 2008-06-19 19:39:39

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

Jutro ide na kontrole do urologa, wiec dalam rano mocz do badania. Ogolnie jest ok, to chyba jeden z moich lepszych wynikow. W koncu zniknelo bialko, osad bez zmian. Ale od kilku miesiecy za kazdym razem wychodzi mi slad cial ketonowych. Czy ktos z Was to mial ? Wiem, ze to moze sie pojawiac jak ktos sie glodzi, ale ja akurat nie naleze do osob, ktore nie jedza. Wlasciwie to nawet jem sporo, dlatego nie wiem, co to moze byc. Moj urolog mowil ostatnio, ze to moze byc sygnal ze mam zbyt zakwaszony organizm. Ale ph mam 6, wiec raczej "kwasna" nie jestem, a ciala ketonowe jak byly tak sa.

Offline

 

#74 2008-06-19 19:51:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

A to jedno z drugim nie ma nic wspólnego, zdaje się. Zakwaszenie organizmu da Ci chyba właśnie zasadowy mocz...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#75 2008-06-19 20:20:05

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: nawracajÄ…ce zapalenia

a jak mozna sprawdzic czy organizm jest "przekwaszony" ? i czy daje to jakies objawy ? bo ja sie generalnie dobrze czuje, a przy nadmiernym kwasie chyba powinnam sie zle czuc.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson