Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#126 2010-03-31 10:21:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Niekoniecznie dziwnie. Lek rozkurczowy mógł znieść trochę napięcie mięśni gładkich, zmniejszone napięcie spowodowało zmniejszenia napięci powięzi, której nigdy nie pamiętam smile, i tych mięśni okołopośladkowych, co zmniejsza ucisk na nerw kulszowy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#127 2010-03-31 11:48:00

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Tez o tym pomyślałam. Przynajmniej moze ten Urispas jednak do czegoś sie przydal.

Offline

 

#128 2010-03-31 15:38:32

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

no cystoskopia nieprzyjemna, ja mam niemiłe wspomnienia, robili mi w szpitalu, z 10min to trwało, tylko przejechała pielęgniarka po kroczu jakims środkiem znieczulającym i nic nie bolało, ale nieprzyjemne uczucie poprostu i potem mnie cały dzien piekło niesamowicie przy sikaniu a nic nie dali, po urodynamice dostałam antybiotyk i było spoko.
nie wiem, jak tam u was, ale jkabys miala pół dnia leżeć i czekac na cystoskopię, to ja bym nie chciała, chyba, ze zrobiliby Ci inne badania przy okazji.
ale grunt, ze w ogole bedziesz badania.



>

>
>


>


>
>


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#129 2010-04-01 07:18:50

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Urolog zapytał mnie, czy chce w szpitalu, czy przy okazji konsultacji i dodal, ze w szpitalu trzeba byc pól dnia, wiec wybrałam konsultacje. Mowilam mu, ze jak miałam robiona urodynamike, to strasznie bolesne bylo cewnikowanie. Ten lekarz od urodynamiki stwierdził nawet, ze to trochę dziwne, ze az tak boli. Nie wiem, ale ja zawsze czuje parcie na cewkę i raczej wydaje mi sie ze moj problem jest bardziej związany wlasnie z cewka niz z pęcherzem. A ten następny urolog powiedział, ze niewykluczone, ze beda mi robic to dwa razy, bo moze sie okazać, ze to jest zbyt bolesne i trzeba będzie wtedy zrobić ze znieczuleniem w szpitalu. I teraz tak sobie mysle, ze moze trzeba bylo sie zgodzic na ten szpital, zeby dwa razy nie przechodzić tej tortury. Mimo, ze bolało mnie bardzo to wkładanie rurki przy urodynamice, to nie miałam pozniej sensacji. Nie dali mi zadnych lekarstw i bardzo szybko wszystko wrocilo do normy, ale cystoskopii jednak sie boje.

Offline

 

#130 2010-04-01 12:00:47

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

ale to jak to na konsultacji zrobiÄ… Ci bez znieczulenia?

Offline

 

#131 2010-04-30 11:57:59

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

O 14-stej mam miec cystoskopie. A jak na zlosc znowu mam problem z tym uciskiem miesni na nerw kulszowy i latam siusiac bez przerwy. Czuje caÅ‚y czas ucisk na cewkÄ™. Zauwazylam, ze jak mam zapchane te nieszczesne jelita, to zawsze po jakimÅ› czasie pojawia mi sie ten problem z uciskiem na nerw kulszowy. No ale dlaczego wlasnie teraz ? Wcale nie wyobrażam sobie, jak beda mi w takiej sytuacji ukÅ‚adać te metalowa rurkÄ™. Evi pytaÅ‚as, o to znieczulenie tzn. to bedzie robione przy miejscowym znieczuleniu, podobnie jak przy urodynamice, smarujÄ… jakimÅ› tam zelem. W przypadku urodynamiki prawie ze wyskoczyÅ‚am z  fotela a przy cystoskopii ta rurka przeciez jest jeszcze grubsza. I na dodatek mam przyjsc z pelnym pecherzem, bo mam miec wczesniej USG. Chyba nie wytrzymam, jak ja caly czas czuje ucisk na te nieszczesna cewke i moglabym z kibelka nie wychodzic. Ulga jest tylko na kilka minut. Koszmar!!!

Offline

 

#132 2010-04-30 16:47:23

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

No i jakos przezylam te cystoskopie. Lekarz wpadl jak po ogien, bo akurat mial  pilne interwencje na bloku operacyjnym. Mial robic USG i wcale nie zrobil. Za to stwierdzil, ze bedzie robil cystoskopie, jak pecherz bedzie wypelniony i byl zly, ze w pecherzu nie bylo jednak za duzo moczu. Obejrzal i stwierdzil, ze nic zlego nie widzi. Oczywiscie biopsji nie zrobil, tylko jeszcze bardziej wypelnil pecherz. Powiedzialam, ze to juz robi sie bolesne, wiec zapytal, czy ma mi oproznic ten pecherz, czy wole sama, wiec stwierdzilam, ze wole sama. Troche to trwalo zanim moglam cos zrobic. A ten juz polecial na blok operacyjny. Stwierdzil, ze nie daje mi zadnych lekarstw, ze za jakis czas mam sie zglosic, jak nie bedzie lepiej. Pytam sie, a co ma byc lepiej, przez takie jednorazowe wypelnienie pecherza, podejrzewam, ze to nie bedzie mialo znaczenia. Odwalil sprawe i koniec. Brak czasu chyba. Cos tam jeszcze wspominal o botoksie, ze moze trzeba bedzie tego sprobowac. Jakos jestem rozczarowana.

Offline

 

#133 2010-04-30 20:03:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Bez biopsji to badanie można o kant potłuc.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#134 2010-06-17 09:36:15

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

I dalej jestem w punkcie wyjścia. Teraz juz zupełnie nie wiem, co robic ? Urolog cos wspominał o botoksie, ale nie mam do tego przekonania. To raczej chyba nie rozwiazuje problemu, a tylko chwilowo pomaga, albo w ogóle nie ma reakcji.

Offline

 

#135 2010-06-17 12:59:24

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Szanowna Joanno z Francji... :-)))))
Ja myśle, że powinnaś zrobić 2 rzeczy:
1-------------------przebadać kał na pasożyty i to kilka razy w kilku laboratoriach. Nie wiem czy zrobisz to prywatnie czy ze skierowania, czy zrobisz to w laboratorium weterynaryjnym czy w ludzkim. Trzeba to zrobić --obojętnie czy masz zaparcia czy na odwrót.
2-----------powinnaś przyjechać do Warszawy (mówisz że będziesz w Polsce kiedys tam) i koniecznie iść na ul. Lelka 26 do tego laboratorium , które tu właśnie się przeniosło z ulicy Inżynierskiej.
I tam --majÄ…c przygotowane okoÅ‚o 500 zÅ‚otych--bez skierowania  powinaÅ› zrobić takie badania jakie ci zaleci szefowa tego Laboratorium --p. mgr. Dorota KostrzeÅ„ska.
Ona też ci powie  gdzie masz zrobić te badania jakich ona nie robi (nie robi z krwi). Zrobisz tu wszelkie posiewy , a wÅ‚aÅ›nie w tym laboratorium  wyniki posiewów wychodzÄ… RZECZYWISTE a nie fikcyjne .
Pozdrawiam Francję------z tym krajem w dzieciństwie sporo mnie łączyło (były dla dzieci takie rysuneczki :awantury kota PIF.......mam do dzisiaj kilka pisemek z tym.......).
Nie mów o kosztach bo 500 złotych to 130 Euro a więc nie tak wiele. A uzyskujesz pewność co do bakteriologicznej strony swoich dolegliwości.

Offline

 

#136 2010-06-18 07:30:22

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

pulkos, dziekuje bardzo za rady. Te pasozyty to raczej odpadaja. Mysle, ze juz wystarczajaca ilosc razy robilam analizy a poza tym bralam tez juz solidne dawki tych swinst przeciwpasozytniczych. Mysle, ze robale mozna wykluczyc.
A jezeli chodzi o inne badania na Lelka, to faktycznie myslalam nad tym i prawdopodobnie w koncu tam dotre kiedys.

Offline

 

#137 2012-04-19 10:55:55

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Witam po dłuższej przerwie.
U mnie niestety bez zmian. Lekarz rodzinny nie poradził sobie z moim drażliwym jelitem i wysyła mnie do gastrologa. Wizytę mam we wtorek. Doszły mi jeszcze problemy z żołądkiem, co go trochę zaniepokoiło i kilka razy pytał, czy czasami nie chudnę ? Ostatnio robiłam podstawowe badania krwi i wyniki są dobre.

  Botoxu na pÄ™cherz nie wypróbowaÅ‚am, jakoÅ› siÄ™ boje, a wÅ‚aÅ›ciwie wÄ…tpiÄ™, ze to cokolwiek da. Czy ktoÅ› z Was stosowaÅ‚ botox na pÄ™cherz ? WÅ‚aÅ›ciwie urolog nie dal diagnozy, ale po moich różnych obserwacjach wyglÄ…da mi to na IC, bo faktycznie po zjedzeniu wielu produktów latam bez przerwy do toalety. W nocy muszÄ™ wstawać trzy razy i tak już od wielu, wielu lat. To prawdziwy koszmar, ze nie można przespać nigdy caÅ‚ej nocy. Jestem chronicznie zmÄ™czona. A w tym roku muszÄ™ znowu zacząć prowadzić samochód i myÅ›lÄ™ o tym, żeby pójść do jakiejÅ› pracy i rozpacz mnie ogarnia. Od trzech dni mam permanentne parcie na cewkÄ™ i ból lewej nogi. Pewnie to z powodu napiÄ™cia mięśni.

Poza tym w końcu poszłam tez na wizytę do ginekologa, no raz na trzy lata trzeba pójść. Pani doktor zmierzyła mi ciśnienie i stwierdziła, ze nie będzie się przyczyniać do mojego wylewu i mi nie wypisze tabletek antykoncepcyjnych. Tabletki anty wypisywał mi zawsze lekarz rodzinny. Zaproponowała mi wkładkę hormonalna Mirene. Zgodziłam się i idę założyć ja w przyszłym tygodniu. Nawet jej nie wspomniałam o moich kłopotach pęcherzowo-jelitowych. Juz nie mam siły.

Offline

 

#138 2012-04-25 10:22:29

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Wczoraj dałam sobie założyć wkładkę antykoncepcyjna mając od dawna strasznie napięte mięśnie. Cala noga mnie boli od dłuższego czasu. Balam się zakładania wkładki w takiej sytuacji i faktycznie było to po prostu straszne. Tak okropny ból, ze prawie zemdlałam, mimo ze odpowiednio wcześniej wzięłam Ibuprofen.

Zaliczyłam tez wizytę u gastrologa. Lekarka stwierdziła, ze głównym moim problemem jest pęcherz, a te jelita, to jakby uboczne działanie pęcherza. Powiedziała, ze zdaje się jej to dosyć sensowne, żeby spróbować odnerwiania pęcherza. Powiedziała, ze zrobi mi gastroskopie, bo te kilka razy powtarzające się serie skurczów żołądka trzeba jednak wyjaśnić i zrobi mi biopsje w tym celu. Stwierdziła tez, ze przy okazji zerknie i do jelita. Stwierdziła, ze zrobi mi to pod narkoza w klinice. Mam się zgłosić najpierw do anestezjologa. Powiedziała tez, ze nie muszę się martwic o jakieś opłaty, bo ubezpieczenie bierze to na siebie.

Offline

 

#139 2012-05-07 12:25:26

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Czy obecność śluzu w stolcu, ale takiego śluzu podbarwionego na różowo może być wynikiem jakichś alergii pokarmowych ? Gastrolog powiedziała, ze to mogło być jakieś zapalenie jelita, ale dlaczego to zapalenie ? Mam stracha przed ta kolonoskopia w przyszły poniedziałek. Dobrze, ze to będzie pod narkoza.

Offline

 

#140 2012-05-07 18:49:51

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Offline

 

#141 2012-05-08 11:18:37

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

To już coś, móc nie wstawać w nocy. Kokoszka, ale powiedz mi, czy nie miałaś jakichś problemów z oddawaniem moczu po tym zabiegu i jak długo trwa działanie takiego botoxu i jak w ogóle wygląda ten zabieg ?

Offline

 

#142 2012-05-15 09:32:58

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Wczoraj miaÅ‚am kolonoskopie i gastroskopie pod narkoza. Jaka to wygoda mieć takie badania w znieczuleniu ogólnym.  Å»adnych anomalii nie stwierdzono. Gastrolog zmieniÅ‚a mi tylko lekarstwa na moje drażliwe jelito. Trzeba siÄ™ bÄ™dzie wziąć teraz za ten nieszczÄ™sny pÄ™cherz. Chyba jednak zdecyduje siÄ™ na ten botox.

Offline

 

#143 2012-05-15 20:50:49

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Offline

 

#144 2012-05-16 07:12:32

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Kokoszka, dzięki za informacje.

Offline

 

#145 2012-05-17 11:19:07

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Naiwnie myślałam, ze po tej kolonoskopii, po oczyszczeniu jelit jakoś ten mój problem z napiętymi mięśniami trochę się uspokoi, a jest coraz gorzej, boli mnie cala lewa noga. Pójdę do rodzinnego. Pewnie da mi skierowanie do urologa. Myślicie, ze powinnam starać się coś zrobić z tymi napiętymi mięśniami zanim zdecyduje się na ten botox ? Czy można liczyć na to, ze botox będzie miał tez dobry wpływ na te mięśnie ?

Offline

 

#146 2012-05-31 08:56:35

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Wiecie co, wkurzyłam się dzisiaj z samego rana. Dostałam maila od mojej szwagierki, która wie o moich problemach i wiem, ze źle wcale nie chce. Ale ten mail jest od jej jakiegoś znajomego psychiatry, który sugeruje, ze jeżeli chce się pozbyć swoich symptomów to powinnam pójść do psychiatry. Cos takiego, ze tez ja wcześniej na to nie wpadłam......Pan doktor zastanawia się, nad tym ze jeżeli chce podsumować swoje życie, to wtedy powinnam pójść do psychiatry analitycznego, ale bardziej sensowne wydaje mu się ze raczej powinnam się udać do psychiatry bechawioralnego. No proszę, jakie to proste, a ja tu łażę po rożnych lekarzach i oczywiście według niektórych osób zupełnie niepotrzebnie.
Dzisiaj idę do rodzinnego, bo od paru tygodni meczy mnie ten nieszczęsny ból nogi i ucisk w pachwinie. No ale właściwie po co idę, przecież to tylko w mojej głowie.....

Offline

 

#147 2012-05-31 09:04:12

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Offline

 

#148 2012-05-31 09:30:35

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Ja poszlam ostatnio do internisty, bo chcialam recepte na Amitryptyline. Pomijam, ze okazalo sie, ze nie moze jej juz przepisac internista, ale lekarz oczywiscie powiedzial : A moze to jednak z nerwow, skoro tyle czasu nie mozna znalezc przyczyny? Czasem tak jest u bardziej wrazliwych osob.
Usmiechnelam sie tylko glupio i powiedzialam, ze nie uwazam siebie za "bardziej" wrazliwa osobe.
Najlepiej jest wlasnie odeslac wszystkich do prychiatry...

Offline

 

#149 2012-05-31 10:19:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Joanna, pan psychiatra chyba nie słyszał o napiętych mięśniach i ucisku na nerw kulszowy, co na 99% wiąże się z Twoim uciskiem w pachwinie i bólem nogi. Idź więc lepiej do dobrego rehabilitanta, oni są bardziej kumaci w tej kwestii.

A co do "nauczyć się żyć" - może czas polobbować ostro, żeby w prawie wprowadzono zmianę, iż w przypadku odmowy diagnostyki, niewiedzy lekarza, czym jest dany problem (= brak diagnozy, której leczenie da poprawę) lub po prostu na żądanie pacjenta lekarz ma obowiązek dać tę swoją teorię na piśmie z konsekwencjami prawnymi, tj. jeśli ktoś zweryfikuje negatywnie tę diagnozę, to lekarz z automatu ponosi koszty leczenia, które pacjent poniósł, koszty leczenia, które poniesie w związku z powikłaniami, i rekompensatę strat wynikłych z błędnej diagnozy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#150 2012-05-31 11:10:14

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: Moj problem z pecherzem ma juz 25 lat!

Teraz też pacjent ma prawo dostać na piśmie informację, że odmówiono mu wykonania badań, że lekarz uznał to za bezzasadne itd. Sama jeszcze tego nie próbowałam, ale z innych forum wiem, że niektóre osoby o mocnych nerwach potrafią w ten sposób parę istotnych badań sobie załatwić. Lekarze wolą już zlecić niż pisać pismo, które w przyszłości może im zaszkodzić.

Dobry rehabilitant jest często lepszy niż lekarz. Lekarz często prowadzi sprawę zza biurka, rehabilitant ma fizyczny kontakt z pacjentem, jego ciałem, ruchomością stawów itd. Tylko on potrafi pewne rzeczy wychwycić i później poprowadzić.
Joanno, jeśli masz krzywy kręgosłup to ucisk na nerwy nie jest niczym dziwnym. Ucisk na nerwy może powodować problemy z jelitami i pęcherzem. Właściwie z każdym organem bo od rdzenia kręgowego nerwy rozchodzą się do każdego zakątka ciała. Jeśli odczułaś poprawę po porodzie, to może ciąża zmodyfikowała na jakiś czas położenie kręgów.
Jest też trop hormonalny.

Czy miałaś podczas gastroskopii/kolonoskopii pobrane wycinki?

Psychiatra nic tu nie pomoże. Może najwyżej wypisać przytępiające leki.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson