Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2008-07-01 08:07:58

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

Badania krwi wyszły tak:

sód 140,53
potas 3,79
chlo 101,2

Offline

 

#52 2008-07-02 01:39:34

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

ale napisz jeszcze morfologie, tam gdzie masz krwinki

Offline

 

#53 2008-07-02 13:00:56

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

No to tylko to co wcześniej napisałam mi podali no i pomiar cukru, ale jest w normie.

Offline

 

#54 2008-07-02 18:13:56

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

ale to co wczesniej napisalas to nie jest morfologia
chodzi o te badania na podstawie ktorych stwierdzili, ze masz anemie - to jest morfologia

Offline

 

#55 2008-07-02 18:15:33

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

chlorki, sod i potas masz w normie

Offline

 

#56 2008-11-07 13:37:25

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

Dawno mnie tu nie było, ale wracam, bo ciągle mam problemy. Ph się nie zmniejsza po łykaniu dużej ilości witaminy C a teraz i tak muszę z niej zrezygnować, bo mam w obu nerkach kamienie i zastój w nerkach. Na dodatek przy mojej chorobie rozkruszanie ich nie wchodzi w rachubę, bo ich sama nie 'urodzę' a do zabiegu też się nie nadaje, bo kamienie na razie są za małe (mają jakiś 1 cm) poza tym jest problem, bo choruje dodatkowo na Tubulopatię (torbiele w nerkach) i lekarz wyraził się tak, że zabieg raczej nie jest wskazany. sad
Mam brać Ginjal i żurawiną zakwasić mocz a żurawina zaś jest przeciwskazaniem przy osteoporozie a ja tą chorobę też niestety mam.
Mam też zrobić posiew moczu prosto z cewki przez cewnik. Myślicie, że lekarz rodzinny powinien dać mi skierowanie na to badanie?

Offline

 

#57 2008-11-07 21:46:27

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

jesli chodzi o zurawine, to ja tez mam osteoporoze i pomimo brania przez kilka miesiecy zurawiny moje wyniki kosci sie nie pogorszyly
a skierowania na to badanie lekarz ogolny raczej nie wystawi tylko skieruje Cie do urologa

Offline

 

#58 2008-11-08 17:58:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

Loana, i pewnie jesz dużo nabiału? Odstaw. Nabiał jest silnie zakwaszający i powoduje wyciąganie wapnia z kości (jeśli odstawisz kwaśne produkty, które alkalizują, np. owoce czy wzdymające warzywa, zakwaszasz się - nabiał, zboża i mięso to zakwaszacze, a dla uzyskania równowagi kwasowo-zasadowej krwi organizm pobiera z kości wapń). Ja się w ten sposób prawdopodobnie nabawiłam osteoporozy...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#59 2008-11-14 10:46:50

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

Redakcjo - no właśnie, że nie, że nie jadam dużo nabiału, bo go nie lubię. U siebie to podejrzewam kamienie fosforanowo-wapniowe albo fosforanowo-magnezowe. Kamienie fosforanowe powstają z zasadowego moczu a ja wciąż mam ph 8.0
Nie dawno znalazłam stare wyniki moczu z 2005 roku i już tam moje wyniki moczu były podobne do tych obecnie (szok!) i mój lekarz rodzinny (konowal) nic z tym nie robił! On uważa, że dopóki wszystko jest ok i nie narzekam to nie trzeba leczyć. Strasznie żałuje, że u nas we wsi nie mam innego lekarza - od razu bym go zmieniła.

SG - 1. 010
pH - 8,0
URO - 0. 2 E. U./dL

Offline

 

#60 2008-11-14 11:21:28

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

Znalazłam to w necie:

Przyczyny

Do tej pory nie ustalono jednoznacznie dlaczego u niektórych ludzi tworzą się kamienie w nerkach. Wiadomo jednak, że rozwojowi kamicy moczowej mogą sprzyjać:

    * bogata dieta mleczna (nadmiar wapnia),
    * picie dużej iloÅ›ci twardej wody (nadmiar wÄ™glanu wapnia),
    * przedÅ‚użajÄ…ce siÄ™ zakażenie dróg moczowych,
    * zmiany anatomiczne w ukÅ‚adzie moczowym, które powodujÄ… zaleganie moczu, np. zwężenia moczowodu, wady rozwojowe ukÅ‚adu moczowego,
    * dÅ‚ugotrwaÅ‚e unieruchomienie po zÅ‚amaniach,
    * poprzeczne uszkodzenie rdzenia krÄ™gowego,
    * zaburzenia czynnoÅ›ci nerek,
    * zaburzenia przemiany materii prowadzÄ…ce do nadmiernego wydalania z moczem wapnia, szczawianów, kwasu moczowego, fosforanów,
    * niedobór witaminy A,
    * zaburzenia hormonalne: nadczynność przytarczyc, kory nadnerczy,
    * choroby koÅ›ci, np. szpiczak mnogi, przerzuty rakowe,
    * przedawkowanie witaminy D3,
    * nadużywanie leków zobojÄ™tniajÄ…cych.
    * kamica moczowa może rozwijać siÄ™ również w przebiegu niektórych chorób krwi.

Gdy przyczyna kamicy jest nieznana, określa się ją mianem kamicy samorodnej.

Ja może nie mam jakiejś szczególnych kamieni, może mam je z powodu uszkodzenia rdzenia kręgowego i ogólnie choroby nerek. Pytałam urologa czy i jaką powinnam stosować dietę to machnął tylko ręką, jakby to nie od posiłków zależało. Ja naprawdę mało je. Ogólnie od dziecka to jestem niejadkiem.
W poniedziałek znowu idę do urologa. Postaram się opisać co powiedział i co zdecydował.
Dzisiaj strasznie bolÄ… mnie nerki. Okropne uczucie.

Offline

 

#61 2008-11-14 19:18:45

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

Jesli chodzi o diete to:
PRZY KAMICY MOCZANOWEJ: produkty zabronione - wątroba, móżdżek, cynaderki, baranina, kawior, śledzie, sardynki, czekolada, kakao, kawa naturalna, mocna herbata, orzechy; Produkty, ktore należy ograniczać - mięso, ryby, produkty zbożowe; Produkty zalecane - duża ilość płynów, warzywa, owoce, cukier, masło w małych ilościach, mleko, chudy ser, ziemniaki
PRZY KAMICY SZCZAWIANOWEJ: produkty zabronione - botwina, szpinak, szczaw, rabarbar, cytryny, suszone figi, czekolada, kakao, kawa naturalna, mocna herbata, ostre przyprawy, nasiona roślin strączkowych; produkty ktore należy ograniczać - ziemniaki, marchew, buraki, zielony groszek, pomidory, śliwki, agrest, cukier, mleko; produkty zalecane - płyny, mięso, ryby, jaja, kapusta, ogórki, sałata, cebula, owoce poza wymienionymi w zabronionych, masło, produkty zbożowe
PRZY KAMICY FOSFORANOWEJ: produkty zabronione - nasiona roślin strączkowych, alkaliczne wody mineralne; produkty ktore należy ograniczać - ziemniaki, warzywa, owoce, mleko, jaja; produkty zalecane - płyny, mięso, ryby, sery, chleb, kasza, makaron, masło

Offline

 

#62 2008-11-14 19:54:04

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

Dzięki Ci Mamba (z tego co pamiętam to ty jako pierwsza podejrzewałaś u mnie problemy z nerkami, ewentualnie kamienie nerkowe) - no i się nie myliłaś.
Zeby stwierdzić jakie się ma kamienie trzeba ten kamień mieć i oddać do analizy, wtedy dopiero można zastosować jakąś z tych diet. Aktualnie dużo pije wody (około 2-3 L na dzień) co doprowadza mnie już czasami do szału, bo moja cewka nie trzyma jak u zdrowych i 'biegam' do łazienki co pół godziny. Teraz i w zimę to jakoś to zniosę, bo często siedzę w domu, ale nie wyobrażam sobie takiego życia w lato! Przecież przez to, to ja nigdzie z domu nie będę mogła wyjść, bo łazienka będzie moją przyjaciółką z przymusu.

Mam nadzieję, że urolog da mi skierowanie na urografię...martwię się o te moje nery strasznie...Nie wiem czy będę mogła przejść jakikolwiek zabieg z powodu moich różnych chorób, do tego jeszcze ta inna choroba nerek o której już pisałam...do tego noszę w ciągu dnia gorset ortopedyczny i mam kyfoskoliozę a i to jest przeciwskazaniem do zabiegu usuwania kamieni metodą PCNL... ale poczekam na opinie urologa.

Offline

 

#63 2008-11-14 22:26:47

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

czasem mozna ustalic, jaki to rodzaj kamieni poprzez badanie osadu moczu

Offline

 

#64 2008-11-17 13:48:13

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

Czyli przy okazji poproszę o skierowanie na posiew moczu. Czy wtedy da się stwierdzić jakie to kamienie?

Offline

 

#65 2008-11-17 16:43:11

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

do tego nie jest potrzebny posiew tylko badanie ogolne moczu, w czasie ktorego bada sie osad

Offline

 

#66 2008-11-17 19:04:18

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

No więc już jestem po wizycie u urologa. Kamienie są w kielichach nerkowych. Mówi, że oczywiście w moim przypadku to tylko metoda PCNL a ten zabieg wykonują tylko w Katowicach i Sosnowcu (który szpital lepszy?).
Nie dał mi skierowania na urografię, bo powiedział, że nie mam sensu żeby tłuc się 70-80 km tylko na badanie, że najlepiej żebym udała się na oddział. Tam mi zrobią to badanie i zdecydują od razu o ewentualnej operacji.
Nie polecał żadnej diety czy picia większej ilości wody właśnie po to żeby kamień się nie przemieścił w jakieś nie zbyt dobre miejsce.
Co do ph i leukocytów to powiedział, że zlikwidowanie tego się nie uda ponieważ z powodu kamieni mam stan zapalny i dlatego nic mi nie przepisał - ani skierowania na badanie moczu ani leków.

Offline

 

#67 2008-11-17 22:02:10

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

to faktycznie kamienie masz umiejscowione w nieciekawym miejscu
im szybciej sie zdecydujesz na zabieg tym lepiej

Offline

 

#68 2008-11-23 19:06:27

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

Dzwoniłam w tamtym tygodniu do szpitala w Katowicach. Niestety na razie nie mają wolnych łóżek, najwcześniej mogą mnie przyjąć za jakieś 2-3 miesiące. sad

Offline

 

#69 2008-11-28 09:39:21

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

Zrobiłam dzisiaj prywatnie badanie moczu. Lekarz jak zwykle nic mi o nich nie powiedział i niczego nie przepisał (łykam tylko furaginum i wit.C oraz żurawinę). Powiedzcie mi co o nich myślicie:

Color - LT. Green
Glo - negative
Bil - negative
Ket - negative
SG - <=1. 005
Blo - Trace - Lysed
pH - 8,5
Prog - negative
Uro - 0.2 E.U./dL
Nit - negative
Leu - moderate

Czy to możliwe, że te złe wyniki są skutkiem kamieni w nerkach?

Offline

 

#70 2008-11-28 09:44:21

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

Acha, a krew może być jeszcze po miesiączce która skończyła mi się na początku tygodnia.

Offline

 

#71 2008-11-28 20:17:21

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

No wyniki nie sa za dobre. Bardzo niski ciezar wlasciwy, patologiczne ph. Kiedy ostatnio mialas sprawdzany poziom kreatyniny, mocznika i kwasu moczowego ? W osadzie przy takim ph nic nie wyszlo ? (jakies szczawiany, fosforany ? )

Offline

 

#72 2008-11-28 21:45:59

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

loana, piłaś przed tym badaniem jakieś leki moczopędne, albo znaczną ilość wody poprzedniego dnia? Wysokie ph może być spowodowane zakażeniem układu moczowego, ale także np. cytrusami.
A co do kamieni, to tu jest ciekawy artykuł: http://zdrowie.flink.pl/kamica.php

Offline

 

#73 2008-11-28 23:33:51

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

Mamba - nie , nie miałam robionych takich badań i trudno mi będzie poprosić o to mojego lekarza, bo ostatnio co wizytę to się kłócimy właśnie o wystawianie skierowań na badania.

Offline

 

#74 2008-11-29 15:50:58

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

zrob jeszcze raz badanie ogolne moczu i jesli ciezar wlasciwy nadal bedzie niski to wtedy lekarz bedzie musial dac Ci skierowanie na profil nerkowy (zauwaz, ze poprzednio mialas ciezar 1.010, a teraz juz 1.005 wiec on ma tendencje do spadku). Na wszelki wypadek nie pij wieczorem przed badaniem zbyt wielu plynow - o czym pisala wroclawianka. Pij normalnie, bo jak wypijesz za malo to z kolei mocz bedzie zbyt zageszczony. Trzeba sie tez zastanowic nad Twoim ph, bo biorac zurawine czy vit C nie powinnas miec takiego odczynu. Bralas kiedys wierzbownice w tabletkach ?

Offline

 

#75 2008-12-01 19:31:55

loana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 55

Re: Czy lepsze sÄ… teraz wyniki od poprzednich?

Mamba - ja już sama nie wiem co robić. Urolog powiedział, że przy kamieniach zawsze ma się stan zapalny i że dopóki nie usunie się kamieni będą takie lub inne złe wyniki. Boli mnie strasznie pęcherz, ale boję się cokolwiek wziąć, bo nie chce żeby kamienie zmieniły swoje położenie i żeby nie zapchały mi moczowodów.

Co do tego wyniku to widział go mój rodzinny lekarz i już pewnie cię to zadziwi, ale on znowu tylko je obejrzał i oddał bez żadnego słowa (badanie było zrobione prywatnie więc mi go dał z powrotem). Czuję się bezradna. sad

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson