Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-08-01 11:18:06

tablo888
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 7

Czy to pecherz nadreaktywny??

Witam mam 22lata w maju tego roku dostałem parcia na mocz czestosc mikcji tez wzrosła doszedł do tego jeszcze ból w kroczu w nocy nigdy niewstaje do łazienki... W maju Mieszkałem w Holandi jednak mosiałem zrezygnowac z pracy przez moje dolegliwosci wrociłem do polski byłem u urologa zbadał mi prostate perrectum i niby wszystko ok skierował mnie do psychiatry podobno ma to podłoze psychiczne:( Psychiatra stwierdzil u Mnie nerwice wywolana stresami w pracy i paleniem marichuany(w Holandi legalna) Wszystkie objawy mineły jedynie w sytuacji stresowej mam parcia na mocz boje sie gdziekolwiek jechac lub wyjsc zeby Mnie to niedopadło... Moje pytanie czy moze to byc pecherz nadreaktywny wywołany stresem biore leki przeciwdepresyjne mam strasznego doła po przygodach z pęcherzem...Pozdrawiam tablo888

Offline

 

#2 2008-08-01 15:32:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Tylko w dzień? A ktoś badał Cię pod kątem zespołu jelita drażliwego?
Leki p/depresyjne działają - na część chorych - przeciwbólowo. Parcia mogą być spowodowane napięciem mięśni. Poczytaj wątek Ajpinusa.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2008-08-01 17:37:29

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Stres wywolany paleniem marihuany????? Ci Polscy 60-letni lekarze maja nasrane w glowach. Po co komu taka sciemniona diagnoza.
Czy oprocz zwiekszenia sie mikcji w ciagu dnia, zauwazyles rowniez jakies zmiany w sposobie oddawania moczu. Np. slabszy strumien, dluzsze wyczekiwanie na rozpoczecie mikcji, rozprysniety strumien, przerywany strumien?? Ile razy na dzien musisz biegac robic siku?? Czy ulozenie ciala ma wplyw na odczuwanie parcia??Jakies dyskomfort podczas mikcji?? Odpowiedz na te pytania, i nie stresuj sie tymi objawami przedewszystkim, to szybciej wrocisz do zdrowia. Jakies badania robiles, oprocz per rectum??

Offline

 

#4 2008-08-02 19:16:04

tablo888
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 7

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

DziÄ™kuje za odpowiedzi!! Pod kÄ…tem zespoÅ‚u jelita drazliwego niebyÅ‚em badany pierwsze sÅ‚ysze o czyms takim...Jesli chodzi o pytania ajpinusa to chodze siku 5,6 razy dziennie moze wiecej jak wiecej pije jesli chodzi o czas na wyczekiwanie mikcji sie zwiekszyÅ‚ okoÅ‚o15sekund musze czekac zanim zaczne uÅ‚ozenie ciaÅ‚a ma chyba znaczenie przy tym parciu najgorzej jest jak siedze jadÄ…c autem np  pozatym czesto mam tak ze w publicznych Å‚azienkach musze na siedzaca robic siku bo niemoge zaczac normalnie na stojÄ…co:( Jest to dla Mnie bardzo krepujacy temat CaÅ‚y czas boje sie ze sie kiedys posikam przez to parcie bo ono jest takie nagÅ‚e i duze lete siusiu i niemoge bardzo czÄ™sto wogóle nic.... Jak siedze w domu np caÅ‚y czas to jest okej dopiero jak gdzies wyjade to sie zaczyna...Oprocz per rectum niemiaÅ‚em innych badan robionych!! Dodam,ze gdy to parcie sie zaczyna to moj ptaszek sie kurczy niesamowicie:( Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi naprawde jestem zalamany nigdzie niewychodze przez ten pÄ™cherz sad

Offline

 

#5 2008-08-02 23:24:06

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Gdy masz parcie, mozesz je powstrzymac zwieraczem, czy popuszczasz?? Jak popuszczasz czyli nietrzymasz moczu, to nos jakies wkladki jak wychodzisz w domu. Bedziesz sie czol bardziej komfortowo. To ze nie mozesz zaczac na stojaco w publicznej toalecie to problem psychiczny.

Offline

 

#6 2008-08-03 09:40:30

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

alpinus, zgadzam sie z TobÄ… w peÅ‚ni ,że naglÄ…ce parcie można powstrzymać zwieraczem, ale to też wymaga trochÄ™ samozparcia, bo poczÄ…tkowo takiemu powstrzymywaniu towarzyszy ból, pieczenie  i strach, że nie wytrzymam, ale  potem "wszystko" sie cofa i można wysikać sie dopiero po paru godzinach nie odczuwajÄ…c niczego (wyÅ‚Ä…czam tu napoje moczopÄ™dne jak piwo, kawa, alkohol itp.). Co do drugiego problemu, to czÄ™sto zastanawiaÅ‚am siÄ™ nad tym jak to jest, kiedy dyrektor firmy spotyka sie ze swoim podwÅ‚adnym w toalecie i stojÄ…c obok siebie  speÅ‚niajÄ… swoje funkcje fizjologiczne, a jeÅ›li szef jest o odmiennej orientacji seksualnej i zainteresuje siÄ™ facetem, to co? - no i mamy problem psychiczny. pozdrawiam danrom

Offline

 

#7 2008-08-03 11:20:53

tablo888
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 7

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Raz zdarzyło mi sie popuscic ale to było pare lat temu opity piwem niedotrzymałem bo była kolejka do kibla wtedy niebyłem jeszcze chory sikałem normalnie jak wszyscy dopiero teraz od maja mam problem z tym parciem niepopusciłem jeszcze ale sie strasznie boje ze moze sie tak stac:( Jak sie zachowac w takiej sytuacji gdy nachodzi to parcie??Powstrzymac zwieraczem czyli??Pozdrawiam tablo888

Offline

 

#8 2008-08-03 13:07:42

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

No te siusianie obok siebie to brrr zawsze sie zastanawialam jak  Wy chlopaki to znosicie. Sluchajcie z tym powstrzymywaniem silnego parcia zwierczem to chyba nie takie proste bo potem dochodzi do braku wspoldzialania miedzy zwieraczem a wypieraczem, wydaje mi sie ze raczej dlugo wstrzymywac sie nie powinno. Zreszta przy parciach wzrasta cisnienie w pecherzu i to nie jest do konca bezpieczne. Ja bym proponowala Tablo wykonac urodynamike, wtedy bedziesz mial pewnosc czy parcia nagle to nadreaktywnosc. Ja tak kiedys robilam ze p[owstrzymywalam na sile parcie i np sikalam po kilku godzinach bo zapominalo sie i mi urolog powiedzial ze tak robic nie mozna. No i mam efekty

Offline

 

#9 2008-08-03 13:35:29

tablo888
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 7

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Dziekuje za odpowiedz magdaleno!! Gdzie taką urodynamike wykonac jak to mniej wiecej wyglada?? U Mnie psychiatra twierdzi,ze to własnie psychika tak dziala na Mnie,ze gdy sie zestresuje jakas sytuacja chociazby troszke to mam te parcia!Jest to zwiazane z układem nerwowym dosc długo mialem stresującą prace paliłem tez duzo marichuany i teraz pechez daje mi sie we znaki!!Cieszko zyc z czyms takim gdziekowliek sie niewybiore to mysle nad tym czy Mnie to niedopadnie stwierdzono u Mnie nerwice Mnie sie wydaje,ze wlasnie przez ten pecherz mam ta nerwice!! Czy to parcie moze byc zwiazane z napinaniem miesni dna miednicy jak pracowałem w Holandi bardzo duzo dzwigalem miesnie wtedy były bardzo napiete moze tak mi zostało i przez to mam te parcia ?? Sam juz niewiem ten pęcherz to jakas niedorozwiazania sprawa chyba sad Pozdrawiam

Offline

 

#10 2008-08-03 14:42:23

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Chlopie!!!!!! Ale ty oodajesz mocz od 5-6 razy na dobe i nie masz parcia tylko myslisz ze bedziesz je mial jak wyjdziesz z domu. Twoj problem twki w twojej glowie a nie zadnym pecherzu. Wez sie za siebie, nie masz zadnej nerwicy tylko paranoje, leki, strach przed tym ze dopadnie cie parcie na miesice. Jak cie dopadnie to idz sie wysikaj i po wszytskim. 24/6 to czlowieku musisz chodzic do kibla co 4 godziny. Ja mialem co 15 minut i to jest problem, ty nie masz zadnego. A jak amsz to opisz swoj przypadek dokaldnie. Chodzisz do kibla od 5-6 razy na dobe a parcie czujesz caly czas?? Opisz dokladnie, bo w tym co podales to ja nie widze problemu.

Offline

 

#11 2008-08-03 16:06:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Tu masz o urodynamice:

http://www.pecherz.pl/badania.html#Badanie-urodynamiczne

Właśnie, opisz, bo normatywnie jesteś ok z sikaniem. Jeśli masz stałe parcia, to albo w istocie o podłożu psychogennym (aczkolwiek ja jestem zwolenniczką zostawienia tej teorii na koniec), albo masz neuropatię, albo rzeczywiście jakieś przewlekłe napięcia mięśniowe.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2008-08-03 18:12:52

tablo888
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 7

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Parc nie mam non stop jedynie jak sie nazbiera moczu dosc duzo lub jest sytuacja stresowa niezawszze jest gdzie sie wysikac....Mnie tez sie wydaje,ze bardziej problem tkwi w Mojej głowie!! Na poczatku maja miałem odwrotnie bol w kroczu chcialo mi sie a niemogłem sie wysikac praktycznie non stop teraz pozostało tylko to parcie w stresujacej sytuacji np gdzie tu znalesc kibelek...Zadałem pytanie o pecherz nadreaktywny poniewaz niebyłem przebadaany dokładnie jedynie perrectum i wszystko jest ok z prostata!! Jesli to glowa to od czego to sie stało przeciez kiedys sikałem normalnie niemiałem zadnego parcia ani boli w kroczu tak jak w maju przez tydzien niemogłem uchodzic tak Mnie napierdzielało teraz jest ok jedynie to parcie w najmniej oczekiwanym momencie jest bardzo duze i nagłe to Mnie niepokoi:( Pozdrawiam

Offline

 

#13 2008-08-03 20:10:01

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Ciezko pomoc zwalczyc problem gdy go nie ma. Masz stres np. egazmin, rozmowa o prace czy cos w tym stylu i od razu masz parcie, tak? Mialem tak w szkole ale z parciem na stolec, jak mial byc sprawdzian, ale to wiele osob tak ma. A jak sie wysikasz 5 minut przed sytuacja stresowa tez masz parcie za 5 minut? Opisz lepiej co dzialo sie z toba przez ten tydzien ze chcialo ci sie non-stop sikac a nie mogles. Moze na podstawie tego cos da sie powiedziec.

Offline

 

#14 2008-08-04 06:38:21

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Tablo spokojnie podejdz do sprawy. Moze masz dni mniej stresujace a moze niektore sa gorsze stad reakcja ze str pecherza. Jezu najpierw chyba trzeba sie przebadac, zabija mnie mysl o psychiatrach ktorzy mowia bez badan ze ma sie nerwice. Chryste toz to 21 wiek. Powiem Ci tylko tyle ze ja mam zmiany w pecherzu i lek powiedzial ze gdybym sie nim nie zajela to za pare lat deprecha jak wol. Niekoniecznie trzeba miec zdrowy pecherz zeby psycha siadala. Takie to schorzenia bo rzadko kto chcialby sie zsikac publicznie. Tablo najpierw trzeba zaczac od lekarza. A potem zalatwiac psyche. Mi tez urolog pow ze jakbym se nie radzila z psychika to mozna wlaczyc leczenie ale dopiero po calej sensacji z badaniami. Nie daj sobie wmowic nerwicy ja sikam wszedzie gdziejest toaleta na miescie i u wszystkich ludzi w domach przy odwiedzinach. tez boje sie wychodzic z domu to wsz jest normalnym odruchem. Ciekawe czy psychiatra sie kiedys publicznie zsikal, bo ja nasikalam po kolana na hali w auchan i wierz mi ze od tamtej pory jak wchodze do sklepu najpierw zalatwiam potrzebe. Wybaczcie moj ton ale czasem mnie nosi. Pozdrawiam wszystkich

Offline

 

#15 2008-08-04 10:33:46

tablo888
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 7

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Witam tak jak pisaÅ‚em przez tydzien na poczatku maja bardzo bolaÅ‚o mnie w kroczu pod jadrami myslalem ze to zapalenie prostaty wrociÅ‚em do polski przebadaÅ‚ Mnie urolog perrectum bo mu powiedziaÅ‚em ze podejrzewam zapalenie to mnie wysmiaÅ‚ ze w tak mÅ‚odym wieku niepowinienem miec takiego problemu:( Psycha mi siadÅ‚a juz przed zjazdem do Polski za duzo myslaÅ‚em o tym co mi jest i od razu mnie dali na oddziaÅ‚ psychiatryczny z zaburzeniem oddawania moczu tereaz jest lepiej wtedy to sie dopiero dziaÅ‚o ze Mna nawet gdy dzwoniÅ‚em ze szpitala to odrazu dostawaÅ‚em parcia i mosiaÅ‚em sie rozlaczac leciaÅ‚em siku a tam zero!! Teraz mam tylko te parcia jak sie zestresuje ze niemam gdzie sie wysikac jest to duzy problem dla mnie zamkÅ‚em sie w sobie staram sie jak najmniej wychodzic albo jak juz gdzies ide to sie zaÅ‚atwiam naprzud czas oczekiwania na mikcje wzrosÅ‚ do okoÅ‚o 15sekund musze sie koncentrowac nad tym zeby sie wysikac!!Dwukrotnie miaÅ‚em tez podczas stolca wyciek z cewki nasienia lekarz stwierdziÅ‚ ze to niemozliwe a przeciez  wiem co widziaÅ‚em  Dobija Mnie ten pecherz!!!! Pozdrawiam

Offline

 

#16 2008-08-04 15:47:00

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Jak oddjesz stolca i masz wyciek spermy z prostaty to jest to zapalenie gruczolu krokowego. 15 sekund wyczekiwania na rozpoczecie mikcji to jeszcze nie tak strasznie, ale to problem z rozluznieniem miesni dna miednicy. Masz ogolnie napewno problem psychiczny jezeli nie potrafisz wysikasz cie w publicznej toalecie na stojaco, to po pierwsze. Nie chce za bardzo wnikac w twoja psychike, ale skoro mowisz ze ci maleje jak zaczynasz sikac to moze w publicznej toalecie sie wstydzisz ze to ktos zobaczy i stad zamykasz sie w kabinie i sikasz na siedzaco. Nie uwierzylbys jakie ludzie maja jazdy. A problemy z rozpoczecziem mikcji zaczynaja sie wlasnie w glowie, chyba ze masz przeszdoke podpecherzowa, ale to raczej zadsza sprawa i raczej u mezczyzn z przerosnieta prostata. JA raczej proponuje pogadac z psychologiem bo problemu z ukaldem moczow-plciowym po za tym tygodniowym incydentem z proatata to ja u ciebie nie widze.
Magdalena: A jaki ty widzisz problem u kolegi, skoro chodzi sikac 5-6 razy na dobe?? Bo ja nie widze zadnego.

Offline

 

#17 2008-08-04 16:00:01

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Ajpinus ja na poczatku choroby sikalam tez malo i wcale mnie objawy nie niepokoily. Poprostu uwazam ze najpierw robi sie badania a potem zajmuje psychika. Bo mi jakos po nacieciu leci od razu a moglam se czekac i godzine. Dlatego ja bym najpierw sprawdzila co wyjdzie w badaniach. Zreszta jak ktos sie boi ze sie zsiusia a znam to z autopsji- to nerwowo zaciska wsz co tylko moze, stad wiem ze miesnie w tym wsz odgrywaja duza role. Zawsze najpierw wykonuje sie badania a pozniej pracuje nad psyche. Ja nie smiem u kolegi stawiac diagnozy czy okreslac problemu, bo zaden ze mnie lekarz, poprostu wyrazam swoje zdanie i sadze ze mam prawo cos zasugerowac. To tak na marginesie

Offline

 

#18 2008-08-04 16:08:56

ajpinus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-09
Posty: 138

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Magdalena: badania?? jakie badania?? Jakie sa objawy u kolegii?? Ja nie widze ani jednego objawu, oprocz opoznionej mikcji. Kazdy lekarz ktory sie za niego wezmie nie bedzie w stanie mu pomoc na podstawie jego obajwow, bo on nie ma zadnych.

Offline

 

#19 2008-08-04 16:43:33

tablo888
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 7

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Dziekuje za odpowiedzi bede pracowała nad soba i jakos przelamywał to siusianie w publicznych miejscach!! Jesli chodzi o ten tydzien to prubuje o nim zapomniec i zyc dalej teraz jest juz duzo lepiej troche mam cyka gdzies wychodzic,ze Mnie dopadnie to parcie ale z waszych postów wynika to co mowil moj psychiatra,ze to kwestia psychiki!! Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi daliscie mi duzo do myslenia Musze poprostu popracowac nad sobą psychicznie!Szczerze pozdrawiam tablo888

Offline

 

#20 2008-08-04 19:24:28

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Czy to pecherz nadreaktywny??

Ajpinus ma parcia ni z gruszki ni z pietruszki z tego co zrozumialam wiec ja bym zrobila jednak urodynamike bo a noz widelec cos jest na poziomie wypieracza? Opozniona mikcja tez chyba nie jest dobrym objawem. Zreszta co tu gdybac Tablo to Twoja osobista decyzja a ja zycze zdrowia

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson