Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-08-08 21:28:24

KATE
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-07
Posty: 6

Elektrostymulacja

Sorry, że opiszę to tutaj a nie w badaniach, ale nie jestem do końca poinformowana czemu dokładnie służą te elektrostymulacje.
Wiem, że celem tych zabiegów jest pobudzanie zakończeń nerwowych. Z tego co wiem pomaga to ludziom, którzy mają problem z utrzymaniem moczu (ja natomiast takiego nie miałam). Z tego co wiem korzystają też z tego ludzie którzy często muszą oddawać mocz i najprawdopodobniej temu w moim przypadku to miało służyć (choć miomo częstego parcia na mocz już wcześniej nauczyłam się to wytrzymywać bo to często było złudne, a po każdym wysiusianiu moje dolegliwości się nasilały).
Same elektrostymulacje polegają na tym, że diodę podłączoną do tego urządzenia umieszcza się (wcześniej posmarowaną lignocainum żelem w pochwie lub w odbycie ( moim zdaniem higieniczniej jest w odbycie, żeby nie dochodziło do jakiś stanów zapalnych).
To urzÄ…dzenie wytwarza dwa rodzaje elektrostymulacji (jedno przypomina mrowienie, drugie moim zdaniem sÄ… bardziej intensywne). To urzÄ…dzenie ma też pokrÄ™tÅ‚a sÅ‚użące zwiÄ™kszaniu lub zmniejszaniu natężenia  tak że można to dostosować do siebie.
Jeżeli chodzi o mój przypadek to trudno mi powiedzieć czy to mi pomogło, gdyż miewam okresy, w których moje dolegliwości zmniejszają się do ok. 30% i w tym okresie akurat tak miałam. Robiłam to w czerwcu tego roku przez miesiąc a teraz dolegliwości i tak mi się nasiliły.
Karolina jeśli chcesz to mogę ci przesłać numer tel. do tego urologa, on się w tym specjalizuje.
To jest lekarz z Poznania, ale z tego co pamiętam to mówił że ma jakąś znajomą w Warszawie, która też się tym zajmuje i też to wypożycza.
Jeżeli chodzi o cenę to też się to opłaca, bo wypożyczenie tego na miesiąc kosztuje 360 zł.
A jednorazowy zabieg  w przychodni  kosztuje 10 zÅ‚ (a to siÄ™ robi 3 razy dziennie).
Jeśli uznasz że mój wpis nadaje sie do działu "badania" to go przeniosę.Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez KATE (2006-08-08 21:31:24)

Offline

 

#2 2006-08-08 21:45:18

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Elektrostymulacja

Kate, ale czy tą diodą wkladaną do odbytu nie mozna sie zakazić, jest to jednorazowego uzytku ta koncówka, ja to sie takich urzadzeń strasznie boje, bo teraz tyle jest przypadkow zakazen wirusem zoltaczki typu C, ze strach pomyslec o czyms takim.

Offline

 

#3 2006-08-08 22:02:31

Tunia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-07-26
Posty: 134

Re: Elektrostymulacja

A czy nie można na tą końcówkę jakiejś prezerwatywy założyć np.? /jeśli nie jest to jednorazowa końcówka/ czy to zaburzy działanie urządzenia? bo rzeczywiscie szczytem higieniczności to to nie jest...

Offline

 

#4 2006-08-08 23:50:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Elektrostymulacja

Kate, sama przeniosłam.
360 zł na miesiąc? Toż to bankructwo, jak się wydaje tyle pieniędzy na leki, badania etc. Poza tym ja nie wiem - mnie raczej urolodzy odradzali... Ale z drugiej strony - to mogłoby trochę rozluźnić przewlekle napięte mięśnie. Hm...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2006-08-09 06:56:19

Johanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-15
Posty: 43

Re: Elektrostymulacja

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze:
Ja też korzystałam z urządzenia do elektrostymulacji, z tym że diody przyklejałam w dolnym odcinku pleców. Urolog, który mi to wypożyczył, mówił, że jest jeszcze elektrostymulator dopochwowy, ale działanie ma podobne bardzo do tego "plecowego", więc z nieukrywaną ulgą wzięłam ten. Stosowałam przez miesiąc, zgodnie z zaleceniami, ale efektu właściwie nie było (a po miesiącu miał być, tzn. gdyby przyczyna leżała w przewodzeniu nerwowym), więc bez żalu oddałam sprzęt. Wypożyczenie kosztowało mnie 100 zł.
Pozdrawiam

Offline

 

#6 2006-08-09 17:51:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Elektrostymulacja

Mnie w rezonansie magnetycznym odcinka lędźwiowego nie wyszły zmiany... Czy w takim razie elektrostymulacja miałaby sens?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2006-08-10 10:30:53

KATE
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-07
Posty: 6

Re: Elektrostymulacja

Tak jak już wcześniej pisałam sama nie wiem czemu do końca miało to służyć w moim przypadku. Trudno mi również stwierdzić czy mi to jakoś pomogło. Zostałam poprostu skierowana do tego lekarza co się tym zajmuje w momencie gdy nie pomagały mi leki i wlewy, które przepisywał mi mój urolog. Pęcherz mnie bolał więc nie miałam nic do stracenia (oprócz kasy)a lekarz twierdził że jakiemu procentowi kobiet to pomogło. Lekarz zapewnił, że te diody są odkażane po każdym pacjencie, no i oczywiście jak miałam to w domu to po każdym zabiegu dokładnie to czyściłam.
Tunia jeśli chodzi o Twoje pytanie to naprawde nie wiem. Przyznam szczerze, ze jak ten lekarz powiedział mi, że to jest dezynfekowane to nie rozwijałam wiecej tego tematu.
Jak ktoś chce nr tel do tego lekarza to mogę podać. On najlepiej udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania. Pozdrawiam!!!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson