Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2008-11-03 19:10:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Wątek Astapko

Astapko, założyłam Ci wątek. Tutaj pisz o sobie, swoich problemach - łatwiej będzie Ci pomóc.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2008-11-04 08:08:16

astapko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-02
Posty: 20

Re: Wątek Astapko

Ma 57 lat gdzieś ok 1 roku zaczeły się problemy z moim pęcherzem. Zachorowałam na zapalenie płuc i zażywałam rózne antybiotyki bo nie chciało przejść .Wyleczył mnie dopiero lekarz Pulmunolog. Ale zaczeły się kłopoty z niedotrzymaniem moczu. Lekarz rodzinny przepisał mi jakieś pastylki i ustąpiło. Na wiosnę zaczeło się parcie na pęcherz  i nagląca potrzeba oddania moczu. Jest coraz gorzej. to paarcie utrzymuje się cały czas. Czy wchodze do ubikacji czy z niej wychodze. Dzień i noc. Nie mogę spać. Nie ma zmiany czy jestem zdenerwowana czy nie. Badania ogólne moczu i usg z pełnym pęcherzem nic nie wykazały. Byłam u urologa. Przeprowadził krótki wywiad i powiedział , że mam nadreaktywny pęcherz.  Nie dał skierowania na żadne badania. Przepisał  Ditropan. Czułam się po nim fatalnie i na pęcherz nic nie pomógł. IOdstawiłam .Obecnie od wczoraj zażyłam  Vesicare 5 mg. Narazie żadnej ulgi. Jeżeli miałby mi pomóc po po jakim czasie powinna nastąpić poprawa.
.

Offline

 

#3 2008-11-04 10:10:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wątek Astapko

A robiłaś sobie chlamydie i mykoplazmy? A jak Twoje hormony?

z vesicarem to nawet miesiąc trzeba by odczekać. Głupi urolog, na jakiej podstawie stwierdza OAB? Prorok jaki czy co hmm?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2008-11-04 11:58:49

astapko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-02
Posty: 20

Re: Wątek Astapko

Nie miałam robionych żadnych takich badań ani hormonalnych , jest ponad 10 lat od początku menopałzy.Nie wiem czy okres przekwitania ma z tym jakiś związek. Byłam u ginekologa  po zwykłym badaniu stwierdził ,ze wszystko wporządku. Niedawno miałam robioną cytolonia wyszła w porządku.  A co to za badania chlamydie i mykoplazmy. Jestem nowicjusz w tych chorobach. Nigdy wcześniej nie miałam z tymi problemami doczynienia. Nikt w rodzinie nie chorował na te sprawy. Zupełnie nie wiem co mam robić, czy iść prywatnie do urologa , czy prosić w przychodni o skierowanie do szpitala na badania . Proszę o poradę co mam robić. Bo jestem u kresy wytrzymałości psychicznej. Muszę pracować. Mam małe dochody  Pracuje  cały czas w nerwach ia jest to praca z ludzmi. Proszę o porade co dalej? Mieszkam w kradowie mam na imie Danka.

Offline

 

#5 2008-11-04 16:07:06

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Wątek Astapko

Chlamydia myco i ureaplazma to sa nietypowe bakterie. Karolina ma na mysli zrobienie posiewow tzn wymazu z cewki i szyjki metoda genetyczna. Badania sa odplatne. Dobrze by bylo gdyby ginekolog sprawdzil stopien czystosci czy nie ma drozdzy itp a takze skierowal na badania hormonow. Parcia naglace wystepuja jako cecha charakterystyczna nadreaktywnosci pecherza ale bez badania urodynamicznego pewnosci 100%towej nie ma. To badanie pokaze czy pecherz jest nadreaktywny ale czesto lekarze wypisuja od razu leki np Vesicare ktore uspokaja relaksuje pecherz a takze troche zwieksza pojemnosc rozciagajac sciany. Pytalas bodajze o urodynamike to badanie jest opisane na stronie glownej tutaj
http://www.pecherz.pl/badania.html#Badanie-urodynamiczne

Offline

 

#6 2008-11-04 16:43:14

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Wątek Astapko

dobrze by bylo sprawdzic chlamydie, bo skoro chorowalas na pluca to tam tez moglas ja miec (w pecherzu jest inna odmiana, ale czesto jest tak, ze jak jest jedna to i druga sie zaczyna)

Offline

 

#7 2008-11-04 17:07:08

astapko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-02
Posty: 20

Re: Wątek Astapko

Dzięki  Mieszkam w Krakowie  . Gdzie można zrobić te wymazy ?

Offline

 

#8 2008-11-04 17:16:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wątek Astapko

Właśnie ja też pomyślałam o dwóch rzeczach: pierwsza to chlamydia albo mykoplazma, bo obie są w płucach, ale ich odmiany mogą atakować pęcherz, a drugie - zaburzenia hormonalne, od tego też szwankuje pęcherz. Cytologia w zasadzie niewiele Ci stwierdzi. A jeśli masz menopauzę i problemy, które mogą, choć wcale nie muszą, być uwarunkowane hormonalnie, to niby na jakiej podstawie gin stwierdza, że jest ze śluzówką ok? Bo nie masz uderzeń gorąca hmm?

Ja bym zrobiła wymazy z cewki - nie wiem, czy u Ciebie jest REX, ma dobrą opinię (to pcr), na wszelki wypadek p/ciała z obu klas obu rodzajów chlamy i myko - i tu ufam Diagnostyce (droższa, ale rzetelna). I do tego poziom hormonów. Przy czym nie wiem, czy u kobiet w okresie menopauzy obowiązują te same terminy badania poszczególnych hormonów.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2008-11-04 17:23:07

astapko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-02
Posty: 20

Re: Wątek Astapko

Witam to znowu ja .Czytam wypowiedzi i nie bardzo wiem co w schorzeniu pęcherza n\ma do powiedzenia endykrynolog. Ja mam niedoczynność tarczyc y. Dopiero zaczełam leczenie. Informowałam endykrynologa o tym schorzeniu ale odpowiedz była  że to niema nic wspólnego. Leczę saie u pulmunologa na Obduracyjną chorobe płuc.  Oraz podejrzenia są co do jelita drażliwego mam podobne dolegliwości a badania wykluczają inną chorobe. Nie wiem czy te moje dolegliwości mogą mieć coś wspólnego z chorobą pęcherz. Niektórzy z Was są dobrze zorientowani w róznych schorzenia poroszę mnie oświecić. Dana A,

Offline

 

#10 2008-11-04 17:49:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wątek Astapko

Ooo, nie zgadzam się. Mnie zawsze pytali, czy mam tarczycę w normie. To bardzo ważna przyczyna. Oto przykład dowodzący (artykuł mądry, z naukowej medycznej czytelni, nie żadna rewelacja Goździkowej wink):
http://www.libramed.com.pl/wpg/numeryarchiwalne/23/09.html
Pomijając fakt, że na pęcherz bardzo, ale to bardzo mają wpływ estrogeny i - zdaje się - też prolaktyna.

A przy okazji - jakie masz wydalanie wapnia z moczem?
Czy Twoje POCHP nie jest przypadkiem związane z tą chlamydią?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2008-11-06 16:04:29

Dan-Rom
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Wątek Astapko

No i stąd jestem zwolennikiem watków tematycznych, bo kto u licha znajdzie link tak pozyteczny, jeśli nie zapamięta w czyim watku on sie znajduje i potem "szukaj wiatru w polu"

Offline

 

#12 2008-11-06 19:32:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wątek Astapko

Danusiu, Ty masz ten artykuł. Może powinnam wątek z artykułami przyszpilić gdzieś w widocznym miejscu?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2008-11-07 08:33:44

astapko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-02
Posty: 20

Re: Wątek Astapko

Idę dziś do urologa .Będę chciała wymusić skierowania na badania ale nie wiem czy mi się uda.Na temat chorób pęcherza mało wiem. Natomiast wiem że podłoże psychiczne powinno bć brane pod uwagę na końcu.  Znam wiele osób z problemami psychicznymi, nawet należe do stowarzyszenuia osób i ich rodzin z problemami psychicznymi od 10 lat i nie spotkałam kobiety   która mając problemy psychiczne /depresja   schizofremia /  ma kłopoty z pęcherzem. Faszerowanie się psychotropami  bez potrzeby to okropność. Wiem doskonale jak funkcjonują ludzie biorący psychotropy .  Choroba  pęcherz jest okropna, trudna do wytrzymania i zgadam się że może doprowadzić do depresji, ale nie odwrotnie.   Zarejestrowałam się również do ginekologa,będę chciała dojść do przyczyny mojej choroby. A psychotropy to ostateczność jak  zwariuje od tego parcia. Pozdrawiam wszystkich DANA

Offline

 

#14 2008-11-07 08:56:44

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Wątek Astapko

Dana masz racje ja tez bylam zawsze tego zdania ze pecherz z czasem potrafi nas wyniszczyc, moj urolog to na szczescie rozumie i za kazdym razem pyta jak sobie radze psychicznie i jak moje nastroje. Powodzenia u lekarza mam nadzieje ze Cie zdiagnozuja

Offline

 

#15 2008-11-07 18:19:58

astapko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-02
Posty: 20

Re: Wątek Astapko

Witam wróciłam od urologa ,jedyne co udało mi się  wymusić narazie to badanie moczu na posiew. Jeżeli nic nie znajdą  i Vesicare nie pomoże to powiedział ,że muszę iść do szpitala na urodynamikę.   Wolałabym żeby mi pomogły te pastylki bo boje się szpitala i tego badania. podobno  bolesne. Ale po niedzieli idę do ginekologa może też otrzymam jakieś badania. A jeżeli chodzi o badania na chlamydie to tylko powiedział mi,że to z moczu   ale gdzie robią w Krakowie to nie powiedział i ile kosztuje. Jak ktoś wie nich napisze. Jeżeli ktoś z Was potrzebuje Vesicare 5 mg to u nas w Krakowie jest apteka  gdzie 30 tab, kosztuje 96 zł.

Offline

 

#16 2008-11-07 19:14:09

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Wątek Astapko

Jeśli jest taki przypadek jak ten------to ważne jest aby postępować L O G I C Z N I E , i nie szukać przyczyny objawów po wszystkich dziedzinach medycyny ::::
Oczywiste jest, że po zapalnym stanie płuc, bakterie poszły w układ moczowy i zrobiły swoje. I tylka TA JEDNA SPRAWA ma znaczenie jako najbardziej prawdopodobna. Proszę nie zawracać głowy (sobie i pacjentce) przyczynkami nerwicowymi, menopauzą, tarczycą. Diagnoza jest oczywista--to jest zakażenie bakteryjne. Natomiast jest pytanie---co na to pomoże, i drugie pytanie ----czy wierzyć posiewom.
Zgodnie z tym co pisaliśmy tutaj o posiewach, wychodzą one często nieprawdziwie , wobec tego należy ZAŁOŻYĆ ze bakterie są i one są powodem objawów (nawet jeśli posiew wyjdzie wątpliwie). A co podawać ???????  Teraz antybiotyki mają tak szerokie spektrum działania, że w zasadzie wszystko jedno !!!!!!!!  Ja bym wypróbował  przez tydzień 2  razy dziennie po pół tabletki "furaginu" , a potem przez 2 miesiące 2  x dziennie po ćwierć tabletki. Ja wiem że to maleńkie dawki, ale przy braniu ich człowiek czuje się dość dobrze ( a trzeba być w formie gdy się pracuje), poza tym jest lekarska koncepcja taka,że branie tak małych dawek furaginu DŁUGO, jest lepsze niż uderzeniowe krótkie dawkowanie. A potem pobrałbym PALIN , ot tak sobie po 1 tabl. dziennie jedno opakowanie. Te leki może przepisać lekarz rodzinny--to nic wielkiego , i są tanie. NO i powtarzam-----koniec rozmyślań o ciekawych hormonach, psychice, całej ginekologii itp itp.
Trochę radzieckiej prostoty--towarzysze---takiej logicznej . Bo jak nie--to można oszaleć .

Offline

 

#17 2008-11-07 19:51:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wątek Astapko

Oj, Pulkos, cenię Twoją wiedzę, ale Twój upór w kwestii infekcji rozlewającej się wszędzie jest czasem nieuprawniony. Kobieta ma chorą tarczycę, ma rozchwiane hormony, a Ty ją chcesz furaginem faszerować. A niby na co, skoro nie ma infekcji bakteryjnej, furagin zaś pomaga (i tylko na początku) tylko na bakteryjne zp? Stałe zażywanie furaginu jest niewskazane nie tylko ze względu na skutki uboczne (to ma każdy lek), ale i przyzwyczajanie się organizmu do leku. Poza tym - co Ty mówisz, że Dana ma ZAŁOŻYĆ, że ma bakterie i brać w ciemno antybiotyk? Bakterie albo się ma, albo nie - można założyć, że mała liczba bakterii u osoby przewlekle chorej daje dolegliwości, ale nie można założyć, że się je ma, jeśli nie ma się badań wskazujących tę obecność. Już prędzej podejrzewałabym chlamydie czy mykoplazmy, tylko na to musimy mieć badania. I po co wtedy furagin?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2008-11-08 01:57:25

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Wątek Astapko

1---Są to wszystko trochę dywagacje w ciemno-------ale pacjentka wyraźnie wiąże te dolegliwości z owym zapaleniem płuc na początku. W tej sytuacji podłoze bakteryjne jest prawie pewne.
2---Chodzi mi o pewną logikę i następstwo zdarzeń. Przyjmujemy diagnozę NAJBARDZIEJ PRAWDOPODOBNĄ w sensie logicznym. Oczywiście--bywa że się mylimy, ale zwykle najczęstsze przypadki są najprostsze i najbardziej typowe.
3---Absolutnie nie należy w tej sytuacji wiązać INNYCH swoich chorób ze sprawą urologiczną. Zwykle mamy kilka chorób naraz z róznych dziedzin i nie maja one wspólnego mianownika.
4----Co do powszechności zakażeń bakteryjnych --zdziwiła byś się jak one są często powodem dolegliwości ( a dodaj do tego wirusy).
5----No i , wobec powyższego, zamiast czekać na prawidłowy wynik posiewu (zwykle mamy źle zrobiony posiew i błędny wynik)--czy nie lepiej wypróbować furagin i poobserwować jak organizm zareagował ?????  Będzie to dobrą wskazówką tego--co jest przyczyną { jeśli objawy sie zmniejszą to znaczy że sprawa trafiona }. Bo jak nie, to pacjentka zmarnuje 2 lata na niesłychanie ciekawe badania tarczycy, hormonów i innych dupereli a chora będzie nadal !! Wyniki wymienionych tu "dupereli" są zwykle jeszcze bardziej niejednoznaczne niż posiewy.
6----spektrum działania antybiotyków jest tak szerokie obecnie, że w zasadzie nieważne jest jaki antybiotyk bierzemy--to znaczy--nie musi być to akurat ten z antybiogramu. Raczej należy obserwować ""czy coś daje"" i ewentualnie zmieniać kierując się opisem budowy antybiotyku i jego składu (z karteczki dołączonej do leku).
WNIOSKI:: Ty "Redakcjo" masz w zasadzie rację, ale to chodzi o to ,żeby nie zamienić pacjenta w obiekt badań wieloletnich w sytuacji gdy LOGIKA aż się pcha sama w ręce.
PS:--"mamba" ma rację wiążąc płuca z obecnymi dolegliwościami (patrz kilka wypowiedzi w górę w tym wątku).

Offline

 

#19 2008-11-08 07:34:16

astapko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-02
Posty: 20

Re: Wątek Astapko

Ja furagina zażywałam na sany początku i czułAM SIĘ FATALNIE A NA PĘCHERZ NIE POMÓGŁ MUSIAŁAM ODSTAWIĆ
pOCZEKAM NA WYNIK Z POSIEWU.

Offline

 

#20 2008-11-08 18:01:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wątek Astapko

A bo ponoć furagin powoduje wypłukiwanie potasu, a przy uszkodzonej/podrażnionej śluzówce potas zwiększa dolegliwości (vide test Pearsona w IC). Skoro nie pomaga, to nie ma co go brać. Ja - jakkolwiek, Pulkos, możesz mieć rację - obstawiałabym trzy rzeczy: hormony (menopauza, niedobór estrogenów, pogorszenie stanu śluzówki, wtedy to i faktycznie bakterie w ilości 10^2 mogą sprawiać problem), tarczycę (częstomocz), chlamydie/mykoplazmy (to pod kątem powikłań "popłucnych").


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2008-11-11 08:44:30

astapko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-02
Posty: 20

Re: Wątek Astapko

Zażywam Vwsicare i nic nie pomaga, czekam na wyniki z posiewu POZDRAWIAM Dana

Offline

 

#22 2008-11-11 10:55:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wątek Astapko

Jeżeli nie pomoże przez następne 2 tygodnie - odpuść sobie ten lek.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2008-11-13 15:05:56

astapko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-02
Posty: 20

Re: Wątek Astapko

Co to jest IC

Offline

 

#24 2008-11-13 15:08:17

astapko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-02
Posty: 20

Re: Wątek Astapko

Poroszę o odpowiedż co to jest IC

Offline

 

#25 2008-11-14 00:50:01

orbitox
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 42

Re: Wątek Astapko

Acha juz wiem Aspatko o co pytasz.
Nie wiadomo co to jest IC, tzn nie wiadomo jakie podloze ma, to zespol objawow, roznie przebiega. Twoje objawy sa typowe dla kobiet przechodzacych menopauze moja mama tez miala problemy z pecherzem zwiazany z menopauza, akurat w jej przypadku problem ustapil sam. Jesli dokucza bardzo prawdopodobnie stosuje sie wtedy zastepcza terapie hormonalna (bo problem jest definitywnie zwiazany z hormonami).


życie jest piękne, pod warunkiem że jest sie zdrowym :-(

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson