Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#151 2010-02-13 15:20:32

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Moja E.Coli...

rozumiem, ja tez sie staram ograniczac leki, zwłaszcza te uspokajające, ale czasem bez nich sie nie da. a choroba masz rację, potrafi człowieka psychicznie rozwalić, a te problemy pęcherzowe to mało kto rozumie, trudno to wytłumaczyć, zwłaszcza, jak człowiek sam nie wie, co mu jest sad


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#152 2010-02-13 17:05:24

nadia
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Moja E.Coli...

Łączę się z Wami dziewczynki sad dobrze że jest jeszcze nadzieja, ale i o nią czasem się boję. No ale głowa do góry, zbliża się wiosna może ona przyniesie nam zdrowia jak i napełni nasze zgruchotane nerwy i psychikę pozytywną energią smile

Offline

 

#153 2010-02-13 17:25:37

machok
Użytkownik
Skąd: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: Moja E.Coli...

Mnie pomagały ćwiczenia relaksacyjne. Wygląda to m.in. tak: pozycja embrionalna (na plecach), obejmujemy nogi rękami. Napinamy wszystkie mięśnie z całej siły i ściskamy nogi rękami. Liczymy do 10 i gwałtownie z wyrzutem rąk i nóg puszczamy, kładziemy się. I tak kilkakrotnie. To napiecie i potem rozluźnienie pomaga.
I jeśli masz siłę to zmuszaj rodzinę do akceptacji swoich problemów. Mi chyba to najbardziej pomogło, nie pozwoliłam się lekceważyć. I faktycznie chyba warto byś się odizolowała od negatywnych informacji medycznych.

Offline

 

#154 2010-02-14 13:56:49

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Moja E.Coli...

Te ćwiczenia pomagają Ci się zrelaksować psychicznie czy rozluźnić mięśnie miednicy? Tak czy inaczej spróbuję, i to i to się przyda. Przerobiłam wink wczoraj ćwiczenia wdrażającego z podręcznika do jogi i z całą pewnością 1) uspokaja to oddech 2) pozwala się skoncentrować, synchronizacja ruchów i oddechu wbrew pozorom wymaga wysiłku. No, ale oczywiście mam problem bo boję się tych ćwiczeń leżących, nawet jak położę koc na podłogę to będę się bała zimna. hmm
Podobno takimi naturalnymi "antydepresantami" są wszelkie Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, witaminy z grupy B (zwłaszcza kwas foliowy), magnez, tego wszystkiego brakuje w diecie przeciętnego człowieka, wcinajcie ryby, orzechy, owoce!

Offline

 

#155 2010-02-14 14:09:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moja E.Coli...

Kwas foliowy i wit. B6 to silne histaminowyzwalacze (w literaturze zachodniej jest nawet taki termin "folic acid effect"). Natomiast GLA to mój osobisty ulubieniec smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#156 2010-02-14 14:38:01

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Moja E.Coli...

Ta histamina to jakiś koszmar, wszędzie siedzi i na wszystko szkodzi. No, ale jeśli się dostarcza te substancje w postaci naturalnej to chyba nic się nie powinno dziać? Faktem jest, że odkąd biorę lecytynę z witaminami B mam dużo rzadziej zawroty głowy. Ma też wzmacniać serce, no to biorę bo tak do południa zawsze czuję się najgorzej (psychicznie), puls 110 przy dobrym ciśnieniu.

Offline

 

#157 2010-02-14 15:00:28

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Moja E.Coli...

a jaki preparat z lecytyna bierzesz? i na co to ma pomagac?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#158 2010-02-14 15:11:04

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Moja E.Coli...

Offline

 

#159 2010-02-14 18:11:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moja E.Coli...

O, może ja spróbuję czystej lecytyny na te moje neurogenności. Nawie, każda jest naturalna i każda może szkodzić, jeśli organizm ma jej za dużo, bo albo nie może rozłożyć, ale "dopływ" jest silniejszy niż rozkład. Albo jeśli ma się problemy, w których jej działanie jest istotniejsze niż u innych ludzi.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#160 2010-02-15 09:21:40

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Moja E.Coli...

a na pęcherz jakoś to pomaga? tzn jak ja mam cos o podłożu neurologicznym , to chyba mi nie zaszkodzi. i jak na stany wyczerpania nerwowego, to tez jak najbardziej. a cena jaka? bo tez sie zastanawiam nad SPIRULINĄ, bylam w sklepie zielarskim i sie naczytałam tyle o niej. dobrego oczywiscie.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#161 2010-02-15 09:42:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moja E.Coli...

Monka, chcesz odkupić tanią, a dobrą spirulinę? Zakupiłam znaczą ilość za granicą (kosztowała połowę tego co w Polsce), ale już nie mogę patrzeć na spirulinę i chlorellę smile, a szkoda, żeby się zmarnowała.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#162 2010-02-15 11:52:47

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Moja E.Coli...

chętnie, a jaka cena?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#163 2010-02-15 16:59:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moja E.Coli...

Napisz do mnie na priv, ok? Przystępna, ale nie chcę robić z forum sklepu smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#164 2010-02-15 20:42:22

machok
Użytkownik
Skąd: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: Moja E.Coli...

Cześć!
To ćwiczenie, które opisałam to jedno z zestawu relaksacyjnych  - ogólnych. Chodziłam kiedyś na zajęcia z psychologiem, bo nie radziłam sobie ze stresem. Oprócz tego było "szczegółowe" oddychanie tzn. najpierw przy wdechu podnoszą się ramiona, potem rozszerza klatka, na koniec przepona. Powoli. Wydech zaczynamy od przepony i tez bardzo powoli. I na koniec skupiamy się po kolei (zaczynając od stóp) na każdej części ciała i wyobrażamy sobie jak wysypują się na nią powoli tony piasku. Potem zasypiamy:)

Offline

 

#165 2010-02-27 10:23:03

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Moja E.Coli...

Macie jakieś naturalne sposoby na radzenie sobie z napięciowymi bólami głowy? Dręczą mnie od etapu dojrzewania. Wtedy były praktycznie codzienne, pojawiały się też typowe migreny, chodziłam 1,5 roku do neurologa. Pamiętam, że miałam TK, RM i cały zestaw badań z krwi, ale nie powiem jakich bo się tym wtedy nie interesowałam. Wszystko wyszło świetnie, neurolog (podobno najlepszy neurolog dziecięcy w województwie) powiedział, że bóle wynikają z nerwów, zapisał Kalms i jakieś krople na receptę, ale nie mam pojęcia jakie. Z tym podłożem psychicznym to jestem pewna na 100%, że miał rację. Przykład - głowa NIE boli mnie od czerwca do października. Zaczynają się studia - boli non stop. To jest cała gama rodzajów bólu. Kiedy tylko ciśnie/ściąga/ćmi nic z tym nie robię, wystarczy, że się oderwę od nauki, spróbuję odpocząć, natrę skronie Amolem i już. Tabletkę łykam dopiero wtedy kiedy zaczyna drętwieć mi szczęka - to znak, że ból sam nie minie. Rzecz w tym, że on się wcale nie pojawia tak rzadko a nie chcę w tym wieku mieć wrzodów od Ibuprofenu. Odkąd biorę tab. antykoncepcyjne o dziwo częstotliwość bólu i tak się dużo zmniejszyła.
Bardzo często pomaga mi wypicie kawy. Ciśnienie mam za niskie lub normalne, puls zwykle trochę za wysoki. Reaguję "głową" na krwawienie (dlatego biorę po 2 opakowania pod rząd) i zmiany pogody. Wyżej wymienione metody + lampa Bioptron, muzyka relaksacyjna, panowanie nad oddechem, uciskanie miejsca tuż nad nasadą nosa i punktów pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym/wewnętrzny kraniec dużego palca u stopy często pomagają, ale co zrobić z tym dużym bólem? Było też OK kiedy łykałam ziołowe tabletki uspokajające.
Może nie jest to związane z tematem forum, ale przy naszych przeżyciach pomyślałam, że może opatentowaliście jakąś własną metodę...

Offline

 

#166 2010-02-27 10:35:46

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Moja E.Coli...

czyli jakby nie patrzec masz migreny?? a zauwazyłaś że moze po jakims jedzeniu się pogarsza?? moze wydac sie dziwne to pytanie, ale siostra ciotczna mojego meza tez ma migreny i np. nie moze jesc/pić cystusow bo potem ma gorzej, moze u Ciebie tez jest zwiazek z jedzeniem?

Offline

 

#167 2010-02-27 10:42:09

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Moja E.Coli...

Migreny rzadko, ale bardzo często bóle napięciowe. Wiem, że niektóre produkty mogą wywoływać bóle głowy. Przetestowałam wszystkie zakazane produkty i z całą pewnością nie mogę sobie pozwalać na kakao i czekoladę. Cytrusy, ser żółty i inne takie nie mają znaczenia. Jem i nie boli albo jem i boli, bez związku. Przykład wink - kocham sok pomarańczowy, popijam całe lato i nic. Właśnie mam krwawienie i tak jak przedwczoraj obudziłam się z potężnym bólem, ręce mi opadają na myśl, że wkrótce szczęka jednak zacznie drętwieć i trzeba będzie sięgnąć po zielony Ibum.

Offline

 

#168 2010-02-27 10:45:01

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Moja E.Coli...

Aha. Jeszcze mi wielu lekarzy od owego okresu dorastania mówiło, że mam nerwicę i zajadałam melisę, walerianę, tony magnezu itd. To prawda, łatwo wpadam w panikę i histerię, w ogóle trudno mówić o równowadze psychicznej... Więc tu chyba radzenie sobie z bólem powinno być jednoczesnym radzeniem sobie ze stresem.

Offline

 

#169 2010-02-27 10:49:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moja E.Coli...

Evi, powiedz siostrze, żeby zastosowała kurację antyhistaminową. Z opisu wychodzi, że to migreny o podłożu HIT.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#170 2010-02-27 12:17:10

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Moja E.Coli...

wiesz ona juz dlugo się z tym boryka więc z pewnością wie co jej szkodzi a co nie, ale dziki

Offline

 

#171 2010-02-27 13:43:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moja E.Coli...

Pewnie wie, ale Polska HIT nie uznała, więc istnieje szansa, że nikt siostrze nie powiedział o tym podłożu i jak to leczyć, a nawet jeśli stosuje np. leki p/histaminowe, to te polskie zawierają histaminowyzwalacze.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#172 2010-02-27 17:38:13

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Moja E.Coli...

aha no moze ale wszystko przeciez chyba nie wiaze sie z histamina? smile

Offline

 

#173 2010-02-27 19:26:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moja E.Coli...

Nie rozumiem? Reakcja Twojej siostry wygląda jak nietolerancja histaminy, wiec jeśli siostra nie zna kuracji antyhitowej (nie mylić ze stosowaniem popularnych dostępnych w Polsce leków antyhistaminowych), to być może zastosowanie jej pomoże.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#174 2010-02-28 12:46:34

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Moja E.Coli...

zapytam przy okazji. smile chociaz to siostra mojego meza i nie mam z nia jakiegos duzego kontaktu wiec nie chce tak jej wypytywac o chorobe.

Offline

 

#175 2010-05-03 13:10:20

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Moja E.Coli...

Mąż mi napisał wiadomość, że wyskoczyły mu na penisie jakieś czerwone kropki. Jeszcze tego nie widziałam więc wiem tylko tyle - nic innego mu nie jest. Oczywiście jak tylko to przeczytałam wpadłam w dziką histerię i przetrząsnęłam google płacząc. Od sierpnia, odpukać, nic nam nie jest a tu znowu coś, zero spokoju już chyba nie zaznamy. Brał niedawno antybiotyk, ale z porządną osłoną (nadal łyka Dicoflor 60 i nie je żadnych cukrów prostych, węglowodany złożone baaardzo ograniczone) i używając Clotrimazolu, kochaliśmy się i w trakcie i po, ostatni raz 2 dni temu. Przedwczoraj wyskoczyła mu na twarzy opryszczka, ale żeby to miało jakiś związek to nie sądzę. Coś takiego mu wyskoczyło tylko raz w życiu i na drugi dzień zniknęło - niestety wyskoczyło to kiedy ja po raz pierwszy zachorowałam (ale skoro ze mną OK a parę dni temu skończył antybiotyk to bakterie odrzucam). Tylko, że również wtedy wpadłam na świetny pomysł, żeby użył płynu do higieny intymnej dla kobiet i równie dobrze to mogła być jakaś alergia na ten płyn (mnie też nie służył - kolorowy, pachnący itd.). Jeszcze czytam o jakichś niegroźnych prosakach, ale zgłupiałam od ilości możliwości. Co to może być...? ;(

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson