Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#151 2009-10-14 12:25:06

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

jeszcze jedno pytanie.Czy antybiotyki mogą zafałszować wyniki moczu jeśli chodzi o ph.

Offline

 

#152 2009-10-14 16:07:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Nadia, cytryna, owoce, warzywa odkwaszają organizm - być może oznacza to automatycznie akalizację moczu, ale słowo honoru - nie wiem smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#153 2009-10-14 17:23:40

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

dziękuję za szczerą odpowiedź czyli czekam na kogoś kto odpowie na moje pytanie smile bo bardzo mnie to zastanawia i nurtuje , bo nie wierze w to, że mam bakterie , które lubią kwaśne środowisko...są w ogóle takie??zgłupiałam na dobre.

Offline

 

#154 2009-10-14 17:27:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Nie mam pojęcia. W katalogu moich dolegliwości bakterie się nie znajdują wink, więc po prostu się tym nie interesowałam...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#155 2009-10-15 08:59:59

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

a mój stan zamiast na lepsze chyba się pogarsza:( Nie mogłam zasnać,potworne parcie w cewce i pęcherzu,cięzki brzuch,nie mogłam wogóle spać na boku bo po pierwsze ułożenie na boku powodowało silne parcie i ucisk w pecherzu i dość silny ból całych boków, z tyłu pleców,jakby rwanie z kłuciem!!Mam już dość przysięgam, w życiu tak nie miałam,nie wiem czy ten atybiotyk pomaga czy szkodzi czy wogóle nie działa.co ja mam zrbić bo już sama nie wiem.Nie boli mnie jak siusiam,dopero później jest najgorzej,parcie,kłucie,pieczenie, a do tego te bolące plecy,dziwny ból.Pomóżcie:((((

Offline

 

#156 2009-10-15 09:02:27

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=135 może o to chodzi?

Offline

 

#157 2009-10-15 09:24:22

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

nie wiem czy to akurat o to chodzi:((((((ale nie jest ze mną dobrze,jutro oddam mocz do badania,tylko zastanawiam się czy antybiotyki nie zafałszują wyników,no ale przerywać leczenia nie będę.To jest wszystko horrorem.

Offline

 

#158 2009-10-15 09:36:16

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Zafałszują. W trakcie leczenia i kilka dni po nim wyniki mogą być wzorcowe podczas gdy bakterie dalej mogą być tam gdzie były i mieć się dobrze. Jeśli dostałaś antybiotyk z antybiogramu to wybierz go do końca i dopiero potem się zbadaj. Ja też się zawsze gorzej czułam na drugi i trzeci dzień leczenia.

Offline

 

#159 2009-10-15 16:58:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Te bóle to raczej od napiętych mięśni.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#160 2009-10-16 10:04:26

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Witajcie.Na dziś zapisałam się prywatnie do nefrologa na usg,nie widze poprawy mimo brania antybiotyku,nie moge leżeć bo to powoduje ucisk na plecy jakbym miała je obrzęknięte,silne parcie i palenie w pęcherzu i cewce. Cudem zasnęłam w nocy. Oddałam mocz do badania mimo że biorę antybiotyk w pon dopiero wynik.Czuje jakby ognisko znajdowało się właśnie z górnych dróg moczowych. Ból sie nasila na wieczór i z rana, w środku dnia jest do zniesienia sad

Offline

 

#161 2009-10-16 15:34:17

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

A może to jest zakażenie mieszane i masz grzybicę, którą pogarsza antybiotyk?

Offline

 

#162 2009-10-16 17:31:17

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Wróciłam od nefrologa,usg ok. Lekarz bardzo przyjemny,a na marginesie jeszcze chyba żaden lekarz nie przeprowadził ze mną tak wnikliwego wywiadu lekarskiego.Pytał sie o zatoki o zęby, żóltaczke,tarczyce, wrzody i rózne inne rzeczy,odebrałam to bardzo pozytywnie.Stwierdził że na samym już początku zbagatelizowali moją chorobę, powiedział że na bank e.coli ma tutaj swój udział,poza tym jest jej obfity wzrost w kanale szyjki co powoduje ciągłe nadkażanie. Przepisał mi dodatkowo do Zinnatu Tarivid i osłonowo Linex forte. Pytał się o szczepionkę Urovaxom,mówiłam że brałam ale 9 dnia już odstawiłam bo bardzo źle się czuła a on powiedział to znaczy że zaczęła działać.Póki co narazie nie będę jej brać bo nie wyobrażam sobie pogorszenia jeszcze bardziej objawów.Powiedział że mam się wygrzewać i nie łazić najlepiej po dworzu.Po 10 dniach od brania leków mam zrobić morfologię krwi,Crp, żelazo i badanie moczu. Jeśli objawy nie znikną wtedy będę miała zrobioną urografię.

Offline

 

#163 2009-10-16 18:29:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Hej, ja miałam to samo: zawsze mam kłopoty z leżeniem, siedzeniem (ból tych okolic), ale w zeszłym tygodniu to był już dramat. Kilka nocy spędziłam na masażach wewnętrznych i zewnętrznych, w końcu doczołgałam się do neurologa, który orzekł "zespół korzonkowy". Od poniedziałku chodzę na rewelacyjną rehabilitację (prywatnie, ale duuuża promocja) - masaż, TENS i laser - i jest lepiej.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#164 2009-10-16 20:44:15

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

No ja mam nadzieję, że moje kłopoty miną bo juz sobie nie wyobrażam żeby do tego strasznego palenia w cewce i pęcherzu i parcia pozostały bóle lędźwiowe://// ale jak by to czasme miało uprzykrzać mi życie to na pewno się do Ciebie kochana zgłoszę smile

Offline

 

#165 2009-10-19 17:29:50

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Witam Was.Mija kolejny dzień i jest już lepiej,biore 2 antybiotyki,linex forte,3 razy dziennie urosept po 2 tabl.i uromax 3 razy dziennie po 1.Zauważyłam że po urosepcie parcie i uczucie obrzęknięcia i ściagnięcia skóry pleców trochę mija.No właśnie najbardziej martwi mnie ten ból pleców,jak się schylam to czuje jakbym miała ściągniętą skórę i opuchnięte plecy z tyłu i z boku,ból w lędźwich przy ucisku.Ból już jest mniejszy niż na początku zaostrzenia objawów ale jest nadal,aha i doczłapała się do mnie grzybica hmm swędzi i piecze przy wejściu do pochwy,w sumie między odbytem a pochwą,na to zaczęłam stosować krem clotrimazolum a jak nie pomoże to jutro zapodam sobie globulki dopochwowe., bo jeszcze tego mi brakuje żebym z grzybicą walczyła.Mam nadzieję że wszystko jest na dobrej drodze,że wszystko idzie ku lepszemu, że w końcu z dnia na dzień będzie coraz lepiej,wiem że to nie tak szybko nastąpi,bo ponad rocznego zapalenia nie da się usunąć w tydzień,ale mam nadzieje, że w końcu trafiłam na porządnego lekarza który mnie z tego wyciągnie i nieważne że za prywatne wizyty trzeba płacić,niestety zdrowie kosztuje chociaż bym miała się nawet zapożyczyć usunę z siebie to cholerstwo brzydkie, bo chce żyć normalnie,bez bólu i płaczu.WIERZĘ ŻE BĘDZIE DOBRZE smile

Offline

 

#166 2009-10-19 18:15:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Na pewno masz grzybicę? Poza pieczeniem masz jakieś objawy? Bo samo pieczenie w tej okolicy może być po prostu efektem histaminowego podrażnienia (antybiotyki, zwłaszcza niektóre, wyzwalają histaminę, bierzesz też leki zawierające histaminogenne substancje).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#167 2009-10-20 15:00:41

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Nadia a usuneli ci tą narośl w obrębie trójkąta?? Jak dlugo leżałaś w szpitalu??

Offline

 

#168 2009-10-20 15:09:08

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Droga Redakcjo:na pewno mam grzybicę rozpoznam ja choćby nie wiem co,bo kiedyś miałam z nią do czynienia,stosuje clotrimazolum i jak narazie jest lepiej niż wczoraj smile
Tosiu kochana o to chodzi że te konowały potraktowały mnie bardzo lekko,nie usunęli tego bo stwierdzili że zmiany są zbyt małe i przepisali kolejny antybiotyk w ciemno,wiem że usuwanie tego typu zmian jest prostym zabiegiem dla lekarza,a miałam po tym niby zabiegu wyjsć do domu na drugi dzien.

Offline

 

#169 2009-10-29 00:38:07

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Ale ja Wam głowę zawracam smile Kolejne moje zwątpienia...
PYTANIE :  jakie sÄ… objawy piasku w nerkach?? czy to zawsze jest ból? czym moge wytÅ‚umaczyc ciÄ…gÅ‚e parcie na cewkÄ™(czasem pÄ™cherz),zaznaczajÄ…c że objawy z rana sÄ… nie wielkie a zaostrzajÄ… siÄ™ z kolejnÄ… mikcjÄ…?
dlaczego po cytrynie i soku z porzeczki miałam silne pogorszenie??(przecież zakwaszanie moczu nie sprzyja bakteriom) bóle w okolicy lędźwiowej i bokach(uczucie opuchnięcia).
Skąd mam wiedzieć że to bakterie? a może być mozliwośc piasku i bakterii? a może najpierw pojawiły sie bakterie,później piasek...piasek został i powoduje to parcie na cewkę a przy tym infekcje? nie czuję bólu, mikcja jest u mnie wspaniała,nie czuję podczas niej żadnych oznak(może lekki dyskomfort) po mikcji jakby skurcze i oczywiście po chwili dalsze parcie.
Ale to zagmatwane. prosze o jakieś opinie i z góry dziekuję i przepraszam za prześladowanie.

Offline

 

#170 2009-11-04 11:55:00

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Jutro idę robić badania.a w piątek do nefrologa:/ cos nie tak jest ze mną ciągle. Fakt z cewką trochę lepiej,ale znów powróciły bóle pleców,od lędźwi do boków na wysokości talii. Mam w talii jakby klócia z bólem jakby mi ktoś siniaki nabił, a wnocy nie mogłam spać na żadnym z boku bo czułam że mam obrzęknięte i mnie ugniatało bardzo. Nie mam gorączki,nic poza tym się nie dzieje,ale nie wiem co to oznacza,mocz w porządku,ph 5,leukocyty 3,erytrocyty świeże 1, ale to wszystko jest w normie.Ból w plecach pojawił się po ciężkiej pracy:/ wcześniej też był ale przeszło po czasie jak brałam te ostatnie antybiotyki,chodź nie wiem czy to od antybiotyków przeszło czy samoistnie. Ktoś może mi cos poradzić na ten ból,czy ja mogę to wygrzewać?

Offline

 

#171 2009-11-06 09:29:01

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Odebrałam wyniki badań morfologia w normie,CPR 1, 0 mg/l (norma do 5), żelazo w normie,mocz odbiorę później. Wychodzi że ja zdrowa jak ryba a dolegliwości są sad w nocy ledwo co spałam tak mnie bolały te plecy,rano też nie mogłam wstać,leżę w łóżku, i co ja mam powiedzieć lekarzowi?on pewnie powie że badania są ok więc nic mi nie dolega:/

Offline

 

#172 2009-11-06 15:26:33

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Ja mam to samo po kwaśnym bóle się wzmagają wykryto u mnie polipa i pewnie to z nim ma związek, więc może u ciebie kwaśne podrażnia tą zmianę, której ci nie wypalil??

Offline

 

#173 2009-11-06 19:15:28

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

Wróciłam od lekarza, mam wrócić do Urovaxomu narazie na 3 tygodnie,jesli nie będzie pogorszenia zbyt silnego i w miarę będę tolerowała szczepionkę to będę przedłużać jej branie,dodatkowo mam brać Ginjal i Nefrecil(nie moge go dostać)hmm .Lekarz powiedział że najlepiej jakbym wyjechała na miesiąc do ciepłych krajów albo miała jackuzi i siedziała w nim przez 2-3 godziny dziennie z dobrym drinkiem wink .Najważniejsze to wygrzewanie pleców,najlepiej poduszką elektryczną,ale może wystarczyć termofor. Znów wykonał usg gdzie mnie nie nacisnął tam mnie bolało sad
po ginjalu się sika na niebiesko po nefrocilu na czerwono wink będzie niezła mieszanka.
Tosiu fakt kwaśne może drażnić mi podrażnioną śluzówkę bądź te zmiany w pęcherzu,który być może jeszcze mam.

Offline

 

#174 2009-11-06 23:45:02

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

http://www.doz.pl/apteka/p3517-Nefrecil_tabletki_100_mg_20_szt wink

Offline

 

#175 2009-11-07 10:40:38

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: ciągłe parcie na pęcherz-pomocy:(((((

dzięki Nawie ale produkt jest niedostępny na tej stronie internetowej,dzwoniłam do paru aptek też nie mająhmm co mam zrobić żeby zdobyć ten lek?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson