Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2006-11-23 22:52:45

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: CierpiÄ…ca - co mi jest?

Tak naprawdę Ic jest trudne do stwierdzenia, poczytaj portal, tam znajdziesz cala wiedze na ten temat, ale w skrocie Ic okresla sie wowczas, gdy posiewy moczu sa jalowe, a w obrazie cystoscopowym sciana pecherza jest scieńczaa, krwawi i posiada liczne uszkodzenia, natomiast pojemnośc pecherza jest mala, no i cecha charakterystyczna IC sa te naglące parcia, mikcje sa tak częste, że nawet w ciagu doby kilkadziesiat razy wystepują. Bywa tak, ze po opróznieniu pecherza jest nastepne parcie i trzeba wracac do toalety. Ból jest bardzo rózny, ale w okresie ostrym choroby to był pulsujacy ból, który był trudny do okreslenia miejsca bólu. Ja miałam uczucie takie, jakby ktoś mi wlał jodyne do pecherza, Karolina okresla to uczuciem wypalania, ale ból wystepuje jednczesnie i w pochwie i w jelicie grubym i w koncu tudny jest do umijscowienia, dlatego IC nazywa sie tez zespołem bolesnej miednicy.Kiedy byłąs u dra Zajdy? dawno?, co stwierdził i co przepisał? dan

Offline

 

#27 2006-11-24 09:42:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: CierpiÄ…ca - co mi jest?

I biopsja. Wprawdzie śródmiąższowe zp, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje głębsze warstwy pęcherza, a biopsja to pobranie wycinka tylko ze śluzówki (bo inaczej trzeba by wyciąć kawałek pęcherza wink ), ale często, jeśli są objawy IC i w biopsji wychodzi stan zapalny, a w cystoskopii jako takiej nic specjalnie nie widać, to też zakłada się, że to IC. Czy Tobie nie pogorszyło się po Zoxonie? Bo mnie po nim bardzo. Tych globulek hormonalnych nie obwiniałabym specjalnie (chyba że ewidentnie widzisz związek między nimi i nasileniem bólu?). Ten ciągnący aż do podbrzusza ból jest niedobry, bo jak Cię będzie tak trzymał, to w pewnym momencie będziesz miała coś jakby przykurcz (to nie jest dobre określenie, bo nie do końca o to chodzi) i w ogóle stracisz kontrolę i nad bólem, i nad tą częścią ciała od pasa do ud sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#28 2006-11-24 09:44:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: CierpiÄ…ca - co mi jest?

No-spa forte jest do kitu, może rozkurczowo zadziałałoby Driptane (jest silniejsze), ale przy takiego rodzaju bólu to już nie obiecuję.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#29 2006-11-24 10:14:37

cierpiaca
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-24
Posty: 32

Re: CierpiÄ…ca - co mi jest?

u dr.Zajdy bylam jakies dwa tyg.temu.Stwierdzil on zaleganie moczu po mikcji i za slaby strumien moczu.przepisal mi zoxon i jakis srodek dezynfekujacy typu furagin.i biore te leki.zastanawialam sie czy moze wlasnie ten zoxon nasilil u mnie te bole pecherza ale lekarka rodzinna powiedziala ,ze raczej to nie ma wplywu.poza tym kiedys juz bralam zoxon i nie bolalo mnie.

Offline

 

#30 2006-11-24 16:25:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: CierpiÄ…ca - co mi jest?

Hm, mnie takie numery z niemożnością kontrolowania strumienia moczu robiły się właśnie po Zoxonie, długotrwałym braniu dużych dawek Driptane, po Imipraminie, Mydocalmie. Jakoś nie wierzę w to, co mówi Twoja lekarka rodzinna. Najlepszy test - odstaw Zoxon, ale nie od razu, wygaszaj dawki (wiesz, jak?), sprawdzisz, czy to od niego.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#31 2006-11-24 19:47:24

cierpiaca
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-24
Posty: 32

Re: CierpiÄ…ca - co mi jest?

nie wzielam wczoraj na noc wogole zoxonu i juz dzisiaj mnie nie boli...wiec albo to bylo przez zoxon albo po prostu bol sam przeszedl i to zbieg okolicznosci,ze akurat odstawilam zoxon(chociaz wydaje mi sie,ze to jednak przez ten zoxon te bole).zrobie probe,wezme dzis na noc znowu zoxon i zobacze jak jutro bede sie czula,jak wroci bol to bedzie ewidentna wina zoxonu i wtedy zadzwonie do dr.zajdy co robic.a jak nie wroci bol to bede dalej brala lek i modlila sie zeby sie znowu nie pogorszylo...ciekawe czemu ten zoxon wywoluje u niektorych pogorszenie?

Offline

 

#32 2006-11-24 19:50:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: CierpiÄ…ca - co mi jest?

ale nie odstawiaj sobie ot, tak, tylko zmniejszaj dawki, bo sobie krzywdÄ™ zrobisz sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#33 2006-11-24 20:48:23

cierpiaca
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-24
Posty: 32

Re: CierpiÄ…ca - co mi jest?

ale ja bralam bardzo mala dawke tego zoxonu tylko jedna tabletke na noc tej najmniejszej dawki.niestety znowu mnie pobolewa...:(nie tak mocno jak wczesniej ale jednak.nie wezme jeszcze dzis zoxonu i zobacze co bedzie jutro.a do dr.Zajdy swoja droga w srode zadzwonie i mu powiem ze tak sie dzieje moze umowie sie na cystoskopie tam w conti medica robia tylko nie wiem czy z biopsja

Offline

 

#34 2007-05-28 22:47:08

cierpiaca
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-24
Posty: 32

Re: CierpiÄ…ca - co mi jest?

Witam serdecznie! Widzę, że na forum przybyło dużo nowych osób, sama nie wiem czy to dobrze czy zle. Chciałam zapytać czy ktoś ma jakies dośiadczenia z badaniem urodynamicznym? dostalam skierowania na to badanie i slyszalam, ze jest bardzo nieprzyjemne! jezeli ktos to przezyl prosze o jakies info, z góry dziekuje:)

Offline

 

#35 2007-05-28 22:55:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: CierpiÄ…ca - co mi jest?

Opis masz na głównej w "Badaniach". Poczytaj, a jak będziesz jeszcze miała wątpliwości - pytaj smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#36 2007-05-28 23:33:15

cierpiaca
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-24
Posty: 32

Re: CierpiÄ…ca - co mi jest?

ok dzięki;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson