Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-03-04 16:56:15

wjp
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 3

Bol pecherza, bialkomocz i krwinkomocz

Witam

Od listopada boli mnie podbrzusze, jak sie wydaje pecherz. w moczu mam troche bialka oraz krwinek, mam tez kreatynine na poziomie 125 jednostek
dostalem juz raz antybiotyk  - ciprinol jak pamietam, potem furagine, moze na chwile pomoglo ale znow boli
nie mam balterii, robilem posiew i wymaz z cwki moczowej
nefrolog twierdzi ze moge miec przewlekle zapalenie nerek ale od niego oraz wczesniej od urologa dowiedzialem sie ze bialkomocz i krwinkomocz nie boli. dlatego szukam tez innych przyczyn bolu, mialem np kolonskopie
czy moze ktos z was mial podobny przypadek i czy zna moze rade na taki bol
bede wdzeczny za pomoc.

Offline

 

#2 2009-03-04 19:04:16

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Bol pecherza, bialkomocz i krwinkomocz

przede wszystkim napisz jakie sa dokladnie wyniki badania ogolnego moczu, jaki jest kwas moczowy i mocznik
czy na usg nerki sa rozmyte ?
na podstawie czego nefrolog uwaza, ze to moze byc przewlekle zapalenie nerek ? zlecil Ci biopsje?
jakie masz cisnienie ? jaki masz poziom cukru?
badales sie w kierunku helicobacter pylori ?

Offline

 

#3 2009-03-08 00:35:06

wjp
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 3

Re: Bol pecherza, bialkomocz i krwinkomocz

mocznik mialem 8,2
ilosc bialka 50 g l
w usg wyszedl prawidlowy obraz nerek, badanie tetnic nerkowych - wynik prawidlowy
robilem badania na bakterie - wynik ujemny
mam nadcisnienie, ktore lecze
nefrolog ocenil moje badania i taka postawil wstepna diagnoze glowniena podstawie podwyzszonej kreatyniny (mialem max 131) bialkomoczu i krwinkomoczu w powiazaniu z nadcisnieniem
poszedlem do innego neftologa po potwierdzenie diagnozy, zlecil mi pare badan z krwi i moczu, wkrotve ide na wizyte i moze sie cos wyjasni
mialem nawet kolonoskopie po sugestiach ze moge miec bole jelitowe, najprawdopodobniej nie jest to pryzczyna bolu.
bol pecherza utrzymuje sie juz 3 mies,  myslalem ze ktos na forum mial podobny problem i moglby pomoc
lekarz (internista, urolog i nefrolog) utrzymuja ze bialkomocz i krwinkomocz nie bola wiec jak ja juz nie wiem co o tym myslec

Offline

 

#4 2009-03-08 18:08:39

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Bol pecherza, bialkomocz i krwinkomocz

jedyna metoda ktora w 100 % moze potwierdzic przewlekle zapalenie nerek to biopsja nerki
przy przewleklej chorobie nerek ich obraz na usg jest rozmyty
czy ten poziom bialka to jest po dobowej zbiorce moczu ?
podwyzszony poziom kreatyniny moze byc przy odwodnieniu, chociaz ogolnie Twoje objawy faktycznie moga wskazywac na problemy z nerkami, chociaz diagnostyka powinna byc poszerzona
a erytrocyty w moczu masz tylko swieze, czy tez wylugowane ? czy w osadzie moczu masz waleczki ?

Offline

 

#5 2009-03-09 00:21:09

wjp
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 3

Re: Bol pecherza, bialkomocz i krwinkomocz

poziom bialka jest w jednostkowym badaniu, nie w dobowym. mam erytrocty i swieze i wylugowane w sumie 8-10 w polu widzenia, zdarzaly sie tez waleczki. na razie lekarz nefrolog nie zlecil mi biopsji nerki, powiedzial ze jest na to za wczesnie.
nie wiem czy nie powinienem miec tez cystoskopi bo ten pecherz jak pisalem dokucza mi juz 3-ci miesiac

Offline

 

#6 2009-03-09 09:27:12

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Bol pecherza, bialkomocz i krwinkomocz

Jedź na Lelka....zrób tam posiewy jeśli wcześniej nie robiłeś....może bakterie siedzą i powodują ciągłe zapalenia, a Ty bierzesz antybiotyki niecelowane...lepiej zawsze sprawdzić

Offline

 

#7 2009-03-09 09:32:04

machok
Użytkownik
SkÄ…d: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: Bol pecherza, bialkomocz i krwinkomocz

Wiesz nadmiar badań przy diagnostyce nie szkodzi (o ile same w sobie nie są wredne), najwyżej wykluczysz coś. Jedź, idź, wyślij na Lelka i będziesz miał pewność.

Offline

 

#8 2009-03-09 21:28:29

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Bol pecherza, bialkomocz i krwinkomocz

sprawdz ile bialka Ci ucieka przy dobowej zbiorce moczu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson