Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-04-06 14:30:16

nickucha
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 28

Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

Witam Was drogie panie . Chcialabym zapytac o porade co mam zrobic .
Otoz ... od 4 miesiecy non stop mam infekcje drog moczowych z przerwami oczywiscie . Antybiotyk 203 tygodnie spokoju i nawrot .
Mialam robiony posiew moczu wyszedl nieznamienny opotem kolejny raz ogolne badanie moczu i podwyzszony stan leukocytow moja pani doktor ... porzepisala Biseptol .
Przeszlo na tydzien ... przed wczioraj kochalam sie ze swoim mezem i dzisiaj zapalenie pecherza . Moj ginekolog kazal mi wykupic na recepte gynoxin globulke ktora sobie zaaplikowalam dzisiaj kazal wrazie co .
Moze i pomoglo ale ... caly czas czuje ze cos tam sie dzieje . Czesto mam parcie na pecherz .. i czeste oddawanie moczu co mam zrobic lykam zurawine ... Bralam juz Biseptol Cipronex ... co dalej  ?
Co ja mam zrobic  ? Czy moje zycie intymne zawsze bedzie konczylo sie ... czym takim ? ZAPALENIEM PECHERZA ? Chce sie udac do lekarza ginekologa raz jeszcze moze to chlamydia  ?

Offline

 

#2 2009-04-06 14:32:59

nickucha
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 28

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

dodam iz posiew wygladal tak 10 do 4 i ... dodam iz bylo na dole napisane ziarenkowce ale na gorze bylo napisne Nieznamienny wynik

Offline

 

#3 2009-04-06 15:37:24

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

Cześć, proponuję zbadać też męża bo najprawdopodobniej zarażacie się nawzajem. Dobrze by było gdyby zrobił posiew z nasienia i moczu a Ty dodatkowo posiew z szyjki macicy. Aha oni zawsze piszą wynik nieznamienny a każdy tu dobrze wie, że 10do4 potrafi nieźle dać w kość.

Offline

 

#4 2009-04-06 15:55:49

nickucha
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 28

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

No nie wiem widziala te badania moja pani doktor i powiedziala ze jak nieznamienny to nieznamienny .
I tyle ...
sad Magdaleno powiedz mi czy te badanie robi sie u ginekologa  ? To cytologia ? Normalny wymaz ?
Mieszkam w Toruniu tu nigdzie nie robia badania na chlamydie .
Dlaczego tylko ja mam objawy mÄ…z nie  ?

Offline

 

#5 2009-04-06 15:58:12

nickucha
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 28

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

Mam powtorzyc posiew moczu  ?

Offline

 

#6 2009-04-06 16:34:53

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

To powiem Ci na wstępie, że mój mąż też nie miał objawów żadnych a bakterii miał bardzo dużo. Oczywiście te same co ja.
Chlamydie najlepiej zbadać wymazem z cewki metodą PCR jest najdokładniejsza. Robi się to odpłatnie i te badanie jest drogie, nie wiem jak teraz cenowo stoi ja płaciłam za chlamydię myco i ureaplazmę kilka lat temu 360zł. Powtórzyłabym posiew moczu równolegle z mężem. Zawsze warto sprawdzić.
A wymaz z szyjki macicy w kierunku normalnych bakterii można zrobić u ginekologa na podłoże transportowe i zawieźć do laboratorium, ja tak robię u mnie w mieście.

Offline

 

#7 2009-04-06 16:36:49

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

Jeszcze jedno generalnie uważa się, że bakterii powinno być 10 do 5 żeby była to ilość znacząca, ale np słyszałam od lekarza, że teraz leczy się już 10 do 3 w zależności od tego czy są objawy.

Offline

 

#8 2009-04-06 16:53:05

nickucha
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 28

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

Przepraszam ale nadal nie rozumiem .
Moze jestem na tyle tempa . Bo moja pani doktor powiedziala ze mam udac sie do ginekologak tory zrobi wymas ... i potem bede miala wynik ze wyjdzie  to z cytologii, Przepraszam za swoja uboga wiedze w tej kwestii ale naprawde nie znam sie na zadnych badaniach .

Offline

 

#9 2009-04-06 17:10:58

jasmin30
Użytkownik
SkÄ…d: Torun
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 45

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

badania na chlamydie iloÅ›ciowo i jakoÅ›ciowo można zrobić w Citomedzie na Curie-SkÅ‚odowskiej - wejdż na www ,ja  osobiÅ›cie nie korzystaÅ‚am, wiÄ™c mogÄ™ powiedzieć tylko tyle
Magdalena ma rację - przebadaj też męża
10^4 to całkiem sporo zwłaszcza jeśli są objawy-ja mam tyle samo E.Coli + fecalisa i gronkowca i nie mogę wybić, a męczę się strasznie
raczej CiÄ™ nie pocieszÄ™, ale w Toruniu nie ma dobrych urologów ( byÅ‚am juz u 3 i zaden niczego mÄ…drego nie wymyÅ›liÅ‚)-dlatego zdecydowaÅ‚am siÄ™ na prywatnÄ… wizytÄ™ u dr Kani - lekarza internisty i izopaty- jeÅ›li on mi nie pomoże to chyba nie mam szans na wyzdrowienie 

A furagina ci pomaga? JeÅ›li tak to nie przerywaj jej zażywania- 3x2tabl w ostrej fazie przez 7 dni, potem - po 1 tabletce:  możesz brać bardzo dÅ‚ugo- nawet kilka m-cy. Ja zawaliÅ‚am sprawÄ™ bo braÅ‚am to tylko do ustÄ…pienia objawów, ale Ty jesteÅ› na poczÄ…tku drogi i może to powstrzyma ZP przed stanem przewlekÅ‚ym

Żurawina też nie zaszkodzi - najlepiej non stop - ja biorę uretin i jakoś "żyję"

Offline

 

#10 2009-04-06 17:21:28

jasmin30
Użytkownik
SkÄ…d: Torun
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 45

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

Offline

 

#11 2009-04-06 17:24:14

nickucha
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 28

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

To samo co Ty z furagina zrobilam
Bralam juz biseptol cipronex . sad
Masakra jestem ciekawa ile w Cito medzie kosztuje te badanie ...
mam isc narazie do doktora paluszynskiego .. i zrobic cytologie sad....
Dziwne bo mam aplikowac sobie gynoxin . Ale wiecie co jak wkladam ten aplikator to czuje bol na poczatku ... i spuchniete wszystko ...
Jak biore ten gynoxin smaruje sie dzisiaj rano wkladalam globulke ... to mam urosept ale nie biore mozna brac skoro
uzywam ten gynoxin ?

Offline

 

#12 2009-04-06 17:25:14

nickucha
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 28

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

Yasmin a czy de dokatkowe badanie ... w cytologi to dodatkowe koszta ?

Offline

 

#13 2009-04-06 17:42:12

jasmin30
Użytkownik
SkÄ…d: Torun
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 45

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

Przed posiewem wstrzymaj siÄ™ przynajmniej przez tydzieÅ„  z gynoxinem- moze sfaÅ‚szować wyniki
to pewnie dodatkowy koszt , ale warto(!), bo na tym będzie opierać się właściwa (miejmy nadzieję) diagnoza

Urosept to lek zioÅ‚owy , możesz go brać równolegle z globulkami , ale polecam żurawinÄ™ - na efekt trzeba poczekać , ale moze trochÄ™ ulży . Do tego weź furaginÄ™ - to nic ,ze już nie pomaga - może podziaÅ‚a z żurawinÄ…, ja jeszcze pijÄ™ do tego herbatkÄ™ urosept fix 1x dziennie  - pamiÄ™taj : u Ciebie to poczÄ…tek choroby- musisz "zmasować" atak, to może nie bÄ™dzie tragicznie

do citomedu najlepiej zadzwoń

Offline

 

#14 2009-04-06 18:00:33

nickucha
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 28

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

Opisałyscie to tak ze .. czuje sie jakbym stala pod sciana ....
i za chwile jakbym miala byc roztrzelana ... sad placze caly dzien bo nie wiem co mi jest.. masakra jak moglismy wspolzyc z mezem tak teraz jest dziwnie .... czuje sie z tym wszystkim dziwnie zle fatalnie zalamalam sie ...
bylam u psychologa stwierdzil klasyczna .. depresje wszystko z powodu pecherza ?!
Nie umiem sobie z tym poradzic
Bajki picie szklanki wody przesd stosunkiem wyproznianie sie po .. stosowalam mycie sie po kazdym stosunku zawsze tak robilam nic ... sad
Przy stosunku oralnym jest wszystko ok ale jak dochodzi do normalnego zblizenia .. po 24 godzinach KONIEC >>> placz pieczenie krwio mocz ... bol ...sad

Offline

 

#15 2009-04-06 18:09:44

nickucha
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 28

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

Lyknelam Furagine ... a zurawine mam z herbapolu bralam juz dzisiaj 2 ...

Offline

 

#16 2009-04-06 18:15:29

jasmin30
Użytkownik
SkÄ…d: Torun
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 45

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

Wiem ze Ci ciężko, ale poczytaj inne posty- są o wiele gorsze historie
Ja o seksie mogę zapomnieć- nawet oralnym , chociaż to uwielbaim i strasznie mi ciężko, o mężu nie wspominając ( przeczytaj mój wątek )
zacznij brać suplementy o których pisałam i nie zniechęcaj się barkiem natychmiastowego efektu - ważna jest ciągłość
idz do gina i powiedz mu w czym rzecz - moze będzie mógł pomóc

ten posiew jest bardzo ważny - nie lekceważ tego
nie załamuj się - głowa do góry smile

Offline

 

#17 2009-04-06 18:30:46

jasmin30
Użytkownik
SkÄ…d: Torun
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 45

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

przy okazji poproś też gina o leki dla męża i na czas leczenia 0 seksu - sorry, ale taka jest brutalna rzeczywistość

i kup sobie herbatkÄ™ urosan fix - ja pijÄ™ od tygodnia i  czujÄ™ mniejsze pieczenie ( ja tak mam non stop - nie tylko po stosunku), a w nocy wstajÄ™ tylko raz na siusiu smile

Offline

 

#18 2009-04-06 18:47:09

nickucha
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 28

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

Rozumiem .. nie bedziemy sie kochać ....
Wzielam ten Furagin pol godziny temu . Ale od godziny chodze do lazienki ... co 15-20 minut .
Poza tym jak wkladalam aplikator z kremem dopochwowym to mam wszystko tam spuchniete i na poczatku jak siusiam nie czuje bolu ale pod koniec oddawania moczu MASAKRA !

Offline

 

#19 2009-04-06 19:16:01

jasmin30
Użytkownik
SkÄ…d: Torun
Zarejestrowany: 2007-11-19
Posty: 45

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

wiesz, ja nie miaÅ‚am problemów z pochwÄ…, jak Ty po stosunku , tylko ta piekÄ…ca cewka i czÄ™stomocz -ale  teraz to już inna sprawa, bo ciÄ…gÅ‚y ból powoduje ,ze nie kochamy siÄ™ wcale, a jeÅ›li już do czegoÅ› dojdzie to piecze mnie też pochwa

być może u Ciebie to głównie sprawy ginekologiczne i tu jest żródło problemów

zrób sobie gorący okład (termofor, butelka) na pęcherz i krocze - powinno trochę ulżyć

Offline

 

#20 2009-04-06 19:49:47

nickucha
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 28

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

Yaśminko wzielam goraca kapiel ... troszke ulzylo ale na chwile siusiu chce sie caly czas ,
A co do mojego pecherza TAK CALY CZAS mam .... problemy TYLKO po stosunku kilkanascie godzin po sad ...
Pieczenia podczas stosunku nie czuje wszystko jest ok ...
Ale teraz czuje wlasnie tak jak wam pisze ze jak wlozylam aplikator z kremem .. to mialam problem z wlozeniem ... bo .... wszystko mam spuchniete .... ale nie na zewnatrz tylko w srodku ....
Maz moj strasznie sie martwi obwinia sie i w ogole . Aj ... taka jest bardzo smutna atmosfera jest .
CISZA ....

Offline

 

#21 2009-04-06 21:20:16

poleczka1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-18
Posty: 32

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

a może podczas stosunku masz suchość w pochwie i obcieranie powoduje że zostaję uszkodzona błona która łatwo infekuje się robi się czerwona i puchnie

Offline

 

#22 2009-04-06 21:37:39

nickucha
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 28

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

CzÄ™sto  mam suchosc stosowalismy z mezem zelu intimel . Ale po nim mezowi naprawde ciezko jest sie domyc zamienia sie w twarogowa lepka konsystencje .
Niewiem czasem drogie Panie czy to tez nie jest od tego ... ze moj maz jest "bogato obdarzony " i do dzisiaj nie moge sie za przeproszeniem "dopasowac" Nie po kazdym stosunku mam zapalenie ale takim dluzszym baraszkowaniu tak .
I przyznam Wam sie szczerze ze po kazdym stosunku szlam do toalety zrobic siusiu i umyc sie dokladnie .. tak samo przed . Maz tak samo robil .
Ale teraz mielismy rocznice... i troszke sie podzialo i dosc dlugo nie tak jak standardowo i ... Nie poszlam sie umyc lecz przetarlam ...chusteczka do higeny intymnej .
Maz teraz mi mowil ze bedac w brace.... miejsce po napletkiem bardzo go swedzi ale jak to mezczyzni .... grypa to zapalenie pluc .
Nie wiem czy mam stosowac dalej tyn gynoxin czy nie ... dopiero teraz siusiam z troszeczke dluzszymi odstepami .
Ale bol przy ostatnich kroplach moczu jest niesamowity sad ...
Nie wiem czy wziac na noc jakis srodek przeciwbolowy czy nie brac nic sad ....wczoraj nie przespalam nocy z wiadomych powodow a dzisiaj kolejna nie przespana nocka ? Hmmm nie spie od 5rano sad

Offline

 

#23 2009-04-06 21:38:47

nickucha
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-06
Posty: 28

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

I przed tym stosunkiem czulam taki lekki bol ... przy "wejsciu " ale zbagatelizowalam to ...

Offline

 

#24 2009-04-06 22:40:59

poleczka1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-18
Posty: 32

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

ile wzięłaś tabletek furarginum??

Offline

 

#25 2009-04-06 22:42:15

poleczka1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-18
Posty: 32

Re: Zapalenie pecherza cewki ? Po stosunku

może babciny sposób nasiadówka z rumianku i do tego No-spa rozkurczowa

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson