Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-08-31 15:05:36

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Bakteriofagi

W zwiazku z mala "rewolucja bakteryjna" sam zainteresowalem sie tematem bakteriofagow, temat dosc ciekawy, narazie zamieszczam linka do artykulu ktory dzis znalazlem http://www.pan.pl/nuke/modules.php?name=News&file=article&sid=302  Dzis napisalem takze do osoby ktora (tak mi sie wydaje) stosowala bakteriofagi z pozytywnym skutkiem tzn pomogly.Gdy bede mial wiecej informacji to oczywiscie napisze.

Ostatnio edytowany przez Sky (2006-08-31 15:06:26)

Offline

 

#2 2006-08-31 17:38:35

Johanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-15
Posty: 43

Re: Bakteriofagi

Żeby teraz "załapać się" na terapię fagami, trzeba mnóstwo czasu, cierpliwośi i pieniędzy. Nie będę się o tym rozpisywać - można zadzwonić do PAN, wytłumaczą. Ja brałam fagi jeszcze przed tymi zmianami formalnymi; zażywałam na enterococcus faecalis, której się pozbyć nie mogłam. Pomogło fragmentarycznie - enterococcus to jedyna bakteria, która już mnie nie nawiedza. Natomiast w sensie "całościowym" nie pomogło, bo choruję nadal.
Pozdrawiam

Offline

 

#3 2006-08-31 18:45:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bakteriofagi

Pani bakteriolog mówiła coś o fagach, raczej w kontekście "nie zawsze i nie u każdego". Ale nie pamiętam, co smile. Dan, możesz przypomnieć?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2006-08-31 21:53:25

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Bakteriofagi

Tak istotnie, ja zainteresowalam sie terapia fagami i nawet nawiazalam kontakt z instytutem, uzyskalam odwrotna odpowiedx, ze owszem jest taka mozliwośc, ale lekarz bakteriolog, ktory udzielal mi odpowiedzi radzil, aby najpierw zalatwic sprawe oczu tj. witrektomii. Napisal mi rowniez, iz musi byc najpierw kwalifikacja do terapii fagowej, czyli jak dobrze zrozumialam wykonanie proby, czy z tych bakterii uda sie wyprodukowac fagi, ktore je zniszcza, jesli tak , to wówczas nalezy przyjechac osobiscie na rozpoczecie kuracji, a nastepnie zglaszac sie w okreslonym czasie do oceny jak przebiega kuracja. To tyle informacji wstepnej.
BÄ™dac w laboratorium na Inzynierskiej zapytalam pania bakteriolog, czy miala kontakt z pacjentami leczonymi fagami - odpowiedziala mi, ze owszem, ale skutki leczenia fagami nie byly zadowalajace w ocenie tych pacjentow, a jedna z nich powiedziala, że u niej nastapilo cos w rodzaju - tu nie chcialabym sklamac- jakby rozregulowania organizmu, ale nie potrafie sprecyzować tego dokladnie. W kazdym razie przysporzylo jej to wiecek klopotow, niz korzysci i ja troche nabralam dystansu do tego sposobu leczenia. Uznalam, ze wprowadzanie do organizmu czegos tak naprawde nie zbadanego w skutkach ubocznych do konca, (bo jednak sa to caly czas badania ) jest ryzykowne. Nie mniej jednak bardzo mnie intryguje nadal ta dziedzina i sledze wszystkie informacje na ten temat. link o fagach i instytucie podaje  http://www.iitd.pan.wroc.pl/otf/fagiinfo.html

Offline

 

#5 2006-09-09 19:37:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bakteriofagi

Taka lżejsza lektura:
http://kobieta.interia.pl/news?inf=624290


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2006-09-10 13:14:38

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Bakteriofagi

szczerze to calyczas rozmyslam nad fagami tylko obawiam sie czy za lat kilka niewyniklyby jakies skutki uboczne o ktorych nikt wczesniej niemialby pojecia:( z tego co sie orientowalem to fagi na jedna bakterie 520zl(ale niejest to sprawdzone info)a wiec szczegolnej tragedi by niebylo jesli to mialoby pomoc

Offline

 

#7 2006-09-11 15:42:25

Johanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-15
Posty: 43

Re: Bakteriofagi

Jeszcze słówko na temat fagów: zaryzykuję teorię, że moje kłopoty z jelitami są bezpośrednim następstwem terapii fagowej - podczas zażywania brało się leki zobojętniające kwas żołądkowy, bo jak powiedzano, fagi zbyt "dobre" dla żółądka i jelit nie są. To w trakcie brania fagów bojawiły sie u mnie (sorki za dosłowność) "bagniste gazy" (uhh...) i ogólnie początki problemów jelitowych. Więc jeśli ktoś by mnie pytał o skutki uboczne fagów, to u mnie wystąpiły te wyżej opisane... I oczywiście ciągną się (i pogłębiają...) do dziś.

Offline

 

#8 2006-11-14 11:19:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bakteriofagi

Ciekawostka: http://www.gazetawyborcza.pl/1,75476,3733624.html


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2007-01-11 17:08:40

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: Bakteriofagi

proponuje zalozyc osobny watek o fagach
czyzby naprawde nikt nie mial zadnego doswiadczenia?

pz
A

Offline

 

#10 2007-01-11 17:12:08

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Bakteriofagi

gdzies tu byly fagi.z tego forum lacznie z toba sa dwie osoby co fagi stosowaly.

Offline

 

#11 2007-01-11 17:13:34

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Bakteriofagi

jest watek w dziale leki zreszta przezemnie zalozony tongue

Offline

 

#12 2007-01-11 17:13:55

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: Bakteriofagi

dlaczego tak malo, dlaczego nikt nie probuje?

Offline

 

#13 2007-01-11 17:18:49

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Bakteriofagi

zapewne dlatego ze wiekszosc na szczepionce jedzie lub antybiotykach czyli na bardziej dostepnych rzeczach ale zapewne takze z obawy przed wprowadzaniem "obcego" do organizmu tongue

Offline

 

#14 2007-01-11 17:27:50

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: Bakteriofagi

Widze tu kilka niescislosci, przy fagach bierze sie leki zobajetniajace kwas solny poniewaz kwas "zabija" wirusy i bakterie, fagi musza sia jakos w rozsadnej ilosci dostac do organizmu. Niestety nikt nie potrafi zrobic na tyle czystej szczepionki zeby podac do zyly cz limfy.

Dan-Rom pisze ze fagi rozlegulowaly jej organizm. Prawdopodobnie napotkaly w jelicie
baktrie sobie wlasciwa i pewnie bylo wiadomo co ... wytlukly ja niepotrzebnie i inna sie rozwinela.To nazywa sie sie zekomobloniaste zapalenie jelit, po prostu flora b. sie troche zachwiala.

Sky wejdz na strone
http://www.iitd.pan.wroc.pl/otf/cennik.html
przesadzasz z kosztami, dopuszczenie do terapii, badania moze tyle kosztuja pozniej juz mniej.
moja zona sie wyleczyla fagami a ja prawie ...



dla chetnych cos o fagach

http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?101
http://www.wirusologia.republika.pl/terapia.htm
http://www.dmp.am.wroc.pl/artykuly/DMP_2004414761.pdf
http://www.iitd.pan.wroc.pl/otf/fagiinfo.html
http://www.biolog.pl/article2741.html
http://www.filo.eduskrypt.pl/bakteriofagi__polskie_antidotum_na_trudne_zakazenia_bakteryjne-info-1778.html

Offline

 

#15 2007-01-11 17:32:17

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: Bakteriofagi

To wszystko przez nieznajomosc rzeczy, wydaje mi sie ze powstana niedlugo leki oparte w roznym stopniu na doswiadczeniach zdobytych na fagach. Fagami ludzie lecza sie od ponad 100 lat az zostaly wyparte przez antybiotyki. Teraz ludzie korzystaja a bialek z ktorych zbudowane sa wirusy do rozbijania bakterii , juz eksperymentuja z tymi lekami. Npo. te bilka "otwieraja " bakterie " i wprowadzaja antybiotyk , kombinacje sa rozne.

Offline

 

#16 2007-01-11 17:44:59

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: Bakteriofagi

Dan-rom - jeszcze raz to by znaczylo ze jestes zarazona wlasna bakteria.

Offline

 

#17 2007-01-11 18:22:22

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Bakteriofagi

Offline

 

#18 2007-01-11 18:48:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bakteriofagi

Przeniosłam dyskusję o fagach do właściwszego wątku. Trochę jest zaburzona płynność, ale nie chciałam Wam kasowac postów. Ten instytut od fagów we Wrocku jest na Weigla, w tym budynku, co Diagnostyka.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#19 2007-01-15 09:59:03

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: Bakteriofagi

gdzie jest ten wlaciwszy watek - tu ? - juz sie gubie

Zastanawialem sie co wlasciwie Wam jeszcze o fagach powiedzic zeby przynajmniej was zachecic do zastanowienia sie. Mysle ze wspomnialem o wielu rzeczach ale o kilku drobiazgach nie. Wiec po kolei.
Ludzie boja sie slowa wirus, i slusznie i nie. Sa porzyteczne wirusy i bakterie ni zle. Nikt nie neguje ze te bakteriw w jogutach sa dobre i nie szkodza, nikt nie neguje tez ze bakterie zasiedlajace pochwe chronia przed innymi bakteriami i specjalnie sie nimi zarazamy. Tak samo jest z wirusami. Sa zle i sa porzyteczne. Fachowcy od fago z Wrocka wiedza co robia. Fagi ktore posiadaja sa zupelnie bezpieczne tzn nie zmutuja w naszej komorce i nie doprowadza do raka. Moga co prawda wywolac reakcje ukladu immunologocznego lub biegunke ale do tego wroce pozniej (wedlug mnie to zadkie przypadki, zadsze niz powiklania po antybiotykach). Fagami leczone sa dzieci. Przy nieuleczalnych anginach zamiast usuwac migdalki mozna je wyleczyc fagami. Wystarczy przeszukac gupe na onecie "medycyna".

Druga wazna sprawa o ktorej nigdzie nie wyczytalem chc wydaje oczywista. Leczac sie antybiotykiem w pewnym sensie zdajemy sie na dwie rzeczy:
po pierwsze dostepnosc antybiotyku w danym mniejscu (czyli np. wielkosc czasteczki leku i problem moze innych barier). Wydaje sie ze fag miejszu duzo od bakterii dosc latwo przenika tam gdzie ona (to z mojego doswiadczenia, mam problem z prostata i wiem jak malo skuteczne byly antybiotyki mimo ze in vitor ok.).Byc moze chodzilo tez o skutecznosc in vivo ale nie spotkalem sie z zadmymi wiarygodnymi badaniami na ten temat. Teoretycznie gebtamycena ktore podobno slabo penetruje do gk u mnie poczynila najwieksze postapy porownywalne jedynie z fagami ale za to sporo ryzykowalem. Na temat antybiotyow wyczytalem tylko tyle ze cipro mio wrazliwosci in vitro nie powinno sie stosowac do leczenia enterokokow bo in vivo nie sa skuteczne.

p drugie antybiotyk jest dl amnie lekim biernym, tzn jest sobie w organiazmie w jakims tam stezeniu zalenymm od osobnika (nik nie sprawdza w jakim u kogos) a bakteria moze go pobrac lub nie, jk go pobierze to moze go "wypluc", moze wytwozyc filtr z mniej aktywnych bakterii na powierzchni i mozemy sie truc antybiotykiem latami i wczesniem my sie wykonczymy.
Faga osobiscie postrzegam jako "lek" aktywny, tzn bakteria juz nie decyduje czy go pobrac czy nie to fag ja zaraza i tylko ja ratuje przebudowa genetyczna a to nie jest czeste i szybkie. To jest kapitalne, zarazamy bakterie wirusem smiertelnym dla niej ona nie moze temu zapobiec. Tu upatruje skutecznosc terapii u siebie ale dowodu oczywiscie nie mam.

Offline

 

#20 2007-01-15 10:15:05

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: Bakteriofagi

acha zapomnialem
po trzecie jest to teoretycznie lakarstwo ktore samo replikuje sie w nas samych , tzn z jednej zarazonej bakterii wykluwa sie 50 do 200 nowych fagow ktore zarazaja nowe bakterie i znowy wykluwa sie 50 do 200 nowych fagow itd , itd. Jak bakterie wygina to gina i fagi. To tyle w teorii w praktyce jest troche gorzej poniewaz jak juz jest malo bakterii to spada prawdopodobienstwo spotkania faga z bakteria i tak naprawde trudna ta koncuwke dobic. wydaje mi sie ze to wlasnie mi sie przytrafilo podczas terapii. Dal tego po przemysleniu tematu osobiscie dzis zaraz po fagach wzolbym autoszczepionke zeby dobic ewentualne koncowki. Ale to moje wnioski i zaluje ze mimo tego ze w Instytucie we Wroclawiu wiedza o problemie to nik mi tego nie zaproponowal. Nie wiem co nimi kieruje.

I na koniec dwa zadania o problemach z biegunka po fagach. Teoretycznie sa bezpieczniejsze niz antybiotyk poniewaz antybiotyk ma szerokie dzilenie i jezeli biezemy go na bakteria A to moze zachwiac iloscia bakterii B w organizmie. Fag dzila bardzo wasko. Np. jezeli tepimy e. coli to bedzie dzillal na ten szczep na ktory go dobralismy a na inne e coli nie zadziala. Nie nabawimy sie grzybicy czy nadkarzenia inna bakteria. Natomiast mysle ze kolezance przytrafila sie dosc zadka rzecz i dobrany zostal fag na ktorego byly wrazliwe jej bakterie w jelicie i stad problem. Mnie zastanowilo w tym jedno. Zwroccie uwage na sile problemu , antybiotyk by tak silnie nie rozstroil organizmu a fag to zrobil i to jest arument na sile dzialania faga na niekozysc  antybiotyku. Prawdopodobienstwo takiej reakcji przy fagu wedlug mnie jest kilka razy mniejsze niz przy antybiotyku za to sila jednak wieksza. Genaralnie dal mnie to argument za fagiem.

Offline

 

#21 2007-01-15 10:19:57

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: Bakteriofagi

Co do kosztow to pisalem jak mozna je minimalizowac. Ja mam akurat abonament firmowy ale z tego co sie dowiadywalem np. w luxiu kosz miesieczny abonamentu to 70 zl na misiac ze wszystkimi badanaimi lacznie z tomografami.
Suma sumarum w moim wypadku antybiotyki kosztowaly mnie wiecej biorac pod uwaga dlugosc terapii niz fagi przy mniejszych korzysciach.

Offline

 

#22 2007-01-15 15:33:48

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Bakteriofagi

masz racje ale z jednym sie niezgodze,ciprofloksacyna i reszta fluorochinolonow dziala na enterococcusa.mianowicie enterococcus z natury jest srednio wrazliwy na fluorochinolony i w przypadku takim niedziala bakteriobojczo a bakteriostatycznie,chociaz jesli dawke sie odpowiednio zwiekszy to bedzie dzialal bakteriobojczo,w obu przypadkach bakteria ginie tylko w przypadku dzialania bakteriostatycznego inaczej ba bakteria musi przetrawic antybiotyk ktory niepozwoli sie jej rozmnozyc i dlatego ginie,w przypadku dzialania bakteriobojczego bakteria ginie od samego antybiotyku.jest bardzo duzo antybiotykow o dzialaniu bakteriostatycznym bez wzgledu na nic,wlasciwie antybiotyki sziela sie na bkteriostatyczne i bakteriobojcze,rozni je ssposob niszczenia bakterii choc bakteriostatyczne z natury moga byc bakteriobojcze po odpowiednim podniesieniu dawki (np x2)
a co do fagow gdyby te procedury byly normalniejsze bez konsultacji i innych rzeczy tylko polegalo to na dostarczeniu bakterii i odebraniu fagow cos na zasadzie sporzadzania autoszczepionki z dostarczanego materialu to chetnych byloby znacznie wiecej.ale niemaja kasy na takie uproszczenia wiec sami sa sobie winni,niechetne chca podjac proby szukania fagow dla a-typowych bakterii bo niemaja kasy,a niemaja kasy bo niechca takich rzeczy robic i tu powstaje bledne kolo,do tego "trzeba zakwalifikowac sie do terapii" no i za malo informacji o skutecznosci,ludzie sie boja no i niestety w niektorych chorobach trzeba wlaczac antybiotyki na rowno bo skutecznosc fagow niejest 100% a szkoda,gdy sie postaraja bada miec wiecej klientow ale zeby ich miec to trzeba zachecic a oni dzialaja raczej na swoja niekorzysc a szkoda bo moze to byc cos naprawde dobrego.

Offline

 

#23 2007-01-15 16:40:22

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: Bakteriofagi

mas racje co do tego ze jedna antybiotyki sa bakteriostatyczne lub bakteriobujcze w zaleznosci od dawki a inne tyklko takie lub takie ale po prostugdzis wyczytalem zdania jakies p. profeson na temat cipro i enterokoka.

co do fagow to cala ta procedura istnieje dal tego poniewz nie jest leczenie fagami dopuszczone do oficjalnego leczenia i stad dzilal to jako eksperyment medyczny. A jak eksperyment to oczywiscie musz byc badania przed w trakcie po itd. Slowem sciema, bo badania owszem trzeba robic ale moj internista jak zobaczyl ich sposob postepowania to stwierdzi jak i ja ze to z badaniami nie na nic wspolnego . Po prostu zeby mogli leczyc musza miec taki szyld i koniec a chory niech decyduje czy chce byc zdrowy czy nie. Czesc lekarzy jest dania ze skoro jest to eksperyment to powinien byc darmowy ale ja nie dyskutowalem. Zreszta co to za eksperyment ktory toczy sie od ponad 100 lat ;-). W zasadzie wszystko jest jasne a reszt analezy do genetyki.

Co do skutecznosci to podalem kilka linkow ale nie karzedmu chce sie czytac. Szkoda czasami wydaje mie sie ze ludzie nie chca zdrowiec. No to z pamieci Slopek pisze ze skutecznosc fagow chyba ok 84% (Wroclaw podaje to samo), skutecznosc fagow i abntybiotykow razem 82 % (mniejszy efekt dynamiczny) a skutecznosc antybiotykow 42 % . Mozna wybrac co komu pasuje. A jak bym mial wybierac rok na antybiotykach czy miesiac lub 2  na fagach to wybralbym fagi. Te 84 procent to wydaje mi sie z 2 powodow. Barak faga lub slabo dzilajacy fag i  po drugie to co ja przeszelem problem z diagnostykom bakterii. Sam sie zastanawiam czy mnie zaliczyli do sukcesow ?  teoretycznie nie mam bakterii, czy porazek - wiem ze je mam (kto ma ochote to poczyta sobie szczegolowo moja historie).
Po drugie wiem ze na akademii medycznej w Warszawie lecza fagami ale nieoficjalnie. Kiedys napisalem do p. Alicji Rokosz z kadedry bakteriolozy ;-) i odpisal mi zebym sie do niej zglosil ale juz nie zdazylem bo sama zachorowala i do dzis jest na zwolnieniu. Ale jak o nia pytalem to zapytali sie mnie czy w sprawie fagow.
Po drugie rozmawialem z lekarzem od fagow we Wrocku i powiedzol mi ze jak w Wawie maja pzypadek sepsy i nie radza sobie antybiotykiem to sla po fagi i jak pacjent wytrzyma kilka dnia to najczesciej pomaga. Szczegolow mi nie zdradzil.
Acha i jeszcze jedno, Gruzimi maja wieksze doswiadczenia i lecza chyba mixsem z 20 fagow i to wydaje sie rosadniejsze. Nasi zakladaja ze mamy ten jede szczep bakterii i daja np. jednego faga. On wybija bakterie a jezeli jest jakis inny szczep np. w mniejszosi to moze dawac dolegliwosci a nie wychodzi w posiewie a idziesz do domu jako zdrowy i jak twoj uklad immunologiczny trzyma ta bakterie w szachu to nie widomo o co chodzi.

Pisalem kiedys ze ja wyslalem do wrocka enterococcusa a przy dobieraniu faga wyszlo ze w przesianej probce bylo troche aureusa. To dzwonia do mnie co maja robic dawac jednego faga czy 2 . Ja mowie ze 2. Oni ze ok ale to nie oni zanieczyscili , Diagnostyka w Warszawie mowi ze u mnich to tez niemozliwe. Biore wiec fagi na aureusa i pomaga, nie bylo to zadne zanieczyszczenie ale DLA CZEGO NIE WYSZLO W POSIEWIE NORMALNIE?

Drugi przypadek , wyslalem im s. epidermidisa . Dobrali faga ale nie mieli tego jednego gotowego to dali mi mix 2 czy 3 fagi w tym ten jeden skoteczny na 2 tygodnie. Dzilalo. P dwuch tygodniach przyslali preparat z tym jednym fagiem . Powinien byc skuteczniejszy bo bylo go wiecej i co? Po chyba 4 dniach zadzwonilem do nich ze nie dzola bo jest coraz gorzej. Przyslai stary mix i znowu dzialal. Ale niestety przyslali mi go znowu na 2 tygodnie a pozniej przerwali leczenie . NIKT MI NIE POWIE ZE PROBLEM NIE LEZEY W DIAGNOSTYCE. Lezy,to tylko ulamek moich doswiadczen, reszty nie mam sensu przytaczec.

Swego czasu mialem pomysl zeby samemu kupic sobie mikroskop i poszukac. Musle ze to nieglupi pomysl, moze do niego wroce.

I jeszcze jedno, zrobilem sobie kiedys badanie tzw. cytologie nasienia. Generalnie mialem podejrzenia co do tych posiewow. Napisali tam ze limfocyty nieliczne albo wogole (juz nie pamietam)a bakterie "dosc liczne", ale posiew wykazal lewo pojedyncze??? O CO CHODZI? MAM nadzieje ze bakteriolodzy posluguje sie jednorodnymi okresleniami i opis pojedyncze , liczne itp w posiewie i cytologii mowi to samo.

Offline

 

#24 2007-01-15 16:42:50

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: Bakteriofagi

no to sie narobilo

Offline

 

#25 2007-01-15 16:52:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Bakteriofagi

usunęłam powtarzające się posty


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson