Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-04-10 20:55:04

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Nowy sposób diagnozowania IC

Przeczytałam, że hydrosystensja i biopsja nie nadają sie do diagnozowania IC we wczesnym stadium. Austriacki urolog, Claus Riedl, zaleca test wapniowy. Czy ktoś o tym słyszał?

Offline

 

#2 2009-04-11 12:02:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nowy sposób diagnozowania IC

Nie. Słyszałam tylko o teście potasowym, ale mało czułym. Możesz napisać coś więcej albo wrzucić linka? Dr Riedl to największy specjalista od IC, na pewno ma najnowsze dane.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-04-16 19:16:26

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: Nowy sposób diagnozowania IC

Sorry, na gorąco przetłumaczyłam, bez sprawdzania w słowniku. Kalium po niemiecku to rzeczywiście potas i chodzi o test potasowy.

Offline

 

#4 2009-04-16 19:20:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nowy sposób diagnozowania IC

A, to chyba chodzi o test Pearsona. Ale masz jakieś dokładniejsze dane? Bo ja czytałam, że on mało czuły - może weszła jakaś inna forma potasu do diagnozy??


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2009-04-16 21:11:28

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: Nowy sposób diagnozowania IC

Nie, żadnych dokÅ‚adniejszych danych na ten temat. Mam dość krótki artykuÅ‚ Riedla i Hohlbruggera, znaleziony w internecie, ale chyba też nie zawierajÄ…cy innych informacji ponad te, jakie Ty, Karolino,  posiadasz.  Jako terapiÄ™ dla wszystkich stadiów IC zalecajÄ… oni np.  raz w tygodniu wlewki z Cystistatu (40 mg) i 3 razy w tygodniu wlewki z 300 mg polyanionu SP 54 (lub heparyny) i 5 mg leku o nazwie isoptin. Te koktaile DMSO + inne leki sÄ… dla mniej zaawansowanych stadiów choroby. PolecajÄ… też dość mocno elektrostymulacjÄ™. Leczenie "neuromuskularne" (tÅ‚umaczenie dosÅ‚owne) czyli głównie alfa-blokery, wydajÄ… im siÄ™ być godne polecenia, tak jak leki trójkcykliczne, czy antydepresanty nowszej generacji. No i oczywiÅ›cie dieta na IC, w tym jakiÅ› amerykaÅ„ski "odkwaszacz" o nazwie "Prelief" (czy jest jakiÅ› polski odpowiednik?).

Offline

 

#6 2009-04-16 22:42:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nowy sposób diagnozowania IC

A czemu Isoptin? Jest jakieś wyjaśnienie?

Odkwaszacz - nie znam, ale to racja, bo dieta IC-kowa jest upiornie zakwaszajÄ…ca. Polyanionu nie znam albo nie kojarzÄ™.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2009-04-18 11:17:49

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: Nowy sposób diagnozowania IC

Nie wyjaÅ›niajÄ…, dlaczego isotpin, wykluczajÄ… tylko jego podawanie w przypadku zaburzeÅ„ w trakcie opróżniania pÄ™cherza oraz w przypadku silnie niekurczliwych wypieraczy (nie mam sÅ‚ownika medycznego, po niem. to słówko brzmi "hypo-/akontraktil", a "kontraktil" znaczy "kurczliwy". SP 54 to substancja podobna do heparyny (Polyanion® producent to Bene Chemie). Przeczytam jeszcze raz ten artykuÅ‚, może znajdÄ™ tam coÅ› ciekawego.

Offline

 

#8 2009-04-18 19:02:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Nowy sposób diagnozowania IC

A możesz mi podesłać ten artykuł?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2009-04-18 21:50:49

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: Nowy sposób diagnozowania IC

Wysłałam link.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson