Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-04-22 13:07:24

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

USG cewki - gdzie w Warszawie?

Byłabym bardzo wdzięczna za namiary miejsca, gdzie można w Wawie zrobić ultrasonografię cewki moczowej - kroczową, przezkroczową - z różnymi nazwami się zetknęłam.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#2 2009-09-15 19:05:50

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: USG cewki - gdzie w Warszawie?

polecono mi dr. Klaczyńską--obecnie przyjmuje ona w małej spółdzielni ul. Targowa 44. Mówię o zwykłym USG a nie o inwazyjnym. Chodzi o to ,że ona specjalizuje się w układzie moczowym, bada długo i bardzo starannie. Byłem i uważam że warto.....
PS. Problem jest taki, że maÅ‚o jest lekarzy umiejÄ…cych odczytać obraz USG na ekranie i go zinterpretować. Ta lekarka naprawdÄ™ to potrafi. Podobno w Warszwwie jest tylko 3 rentgenologów potrafiÄ…cych interpretować i wykonywać USG dróg moczowych--ona jest jednÄ… z tych  trzech.

Offline

 

#3 2009-09-15 19:51:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: USG cewki - gdzie w Warszawie?

Pulkos, a może podaj nazwiska dwóch pozostałych?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2009-09-18 14:35:45

mimi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 411

Re: USG cewki - gdzie w Warszawie?

kiedyś robiłam zwykłe badanie USG u dr Gizy.
badanie długo trwało, doktor wszystko dokładnie oglądał

Offline

 

#5 2009-10-01 23:48:29

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: USG cewki - gdzie w Warszawie?

nie moge podać 2 nazwisk pozostałych bo sobie nie zakonotowałem , a poza tym oni są nieosiągalni łatwo. W sprawie tej rozmawiałem z lekarzem urologiem, i ze zdumieniem zauważyłem że urolodzy mają problem pt. Kto dobrze umie zrobic badanie,,,,,,, Aparatura jest dobra, ale nie ma ludzi potrafiących ją wykorzystywać--takie jest zdanie jednego z urologów. I powstaje problem , bo nie można postawić diagnozy--brak WIARYGODNEGO wyniku.
Ja sam, byÅ‚em zaskoczony gdy usiÅ‚owaÅ‚em zrobić tomografiÄ™ okolic cewki moczowej i widziaÅ‚em (w jednym ze szpitali) jak lekarz KOMPLETNIE nie wie o co chodzi i jest przestraszony moimi pytaniami. TUtaj też wyszÅ‚a kontrowersja : czy lepsze jest USG czy może NMR ??? Ogólnie byli przeciwko NMR......ale po kilku nast. wizytach urologicznych ustaliÅ‚em, że jednak rezonans bÄ™dzie lepszy (a w pracowni tomografii mówiono mi że wogóle jest tu nieprzydatny). Ja POWAÅ»NIE siÄ™ zastanawiam czy poÅ‚owa lekarzy NAPRAWDĘ MA DYPLOMY czy moze sÄ… one podkupione na bazarze za kilka tysiecy zÅ‚. !!!!! OczywiÅ›cie mówimy o badaniach obrazowych robionych za pieniÄ…dze, bo na fundusz to nawet nie wpuszczajÄ… na stół !!!!!!!!! (mówiÄ™ o badaniach fragmentów ukÅ‚adu moczowego). W wypadku USG okazuje siÄ™ ,że lekarze nie dysponujÄ… zwykle ""nadajnikiem"" specjalnym dla zobrazowania samej cewki i drobniejszych szczegółow !!! RobiÄ… badanie, dajÄ… wynik ""ukÅ‚ad moczowy bez zmian"" a okazuje siÄ™ że robili to "dużym nadajnikiem" który pozwala tylko zobaczyć zarysy nerek, pÄ™cherza --a i to niedokÅ‚adnie !!!! Nie wiedziaÅ‚em cholera jasna, dopiero  dobrze opÅ‚acony lekarz mi powiedziaÅ‚ w tajemnicy !!!
Nie wiemy nawet co sie dzieje........ja sie staram wam to tutaj od dłuższego czasu unaocznić --ale wy mi nie wierzycie !

Offline

 

#6 2009-10-02 00:08:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: USG cewki - gdzie w Warszawie?

Ależ wierzymy, tylko nie do końca zgadzamy się z propozycjami rozwiązania problemu smile.

A propos dyplomów: sama zetknęłam się wielokrotnie z sytuacją, że schorzenia/terapie na Zachodzie stosowane niemalże jako oczywistość w Polsce są nieznane. Zapytaj o leczenie PPS. O diagnostykę i leczenie HIT. O IC jeszcze 5 lat temu mało kto słyszał. Lekarze na studiach mają parę godzin onkologii, zero komunikacji lekarskiej z językoznawcą (nawet w fakultetach tego nie ma), badania obrazowe - tyle o ile, a przecież nie każdy lekarz kończył studia w ostatniej dekadzie.

Oni nie uczą się nawet o własnych sukcesach! Ostatnio dowiedziałam się, że na wrocławskiej AM "osiągnięciem" położnictwa i neonatologii jest walka o 700-gramowe wcześniaki. I nikt nawet specjalizantom z ginekologii nie mówi, że ponad trzy dekady temu ta sama klinika uratowała 500-gramowego wcześniaka, jednego z dwojga takich maleństw w Polsce - znaczy się - mnie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2009-11-26 21:13:45

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: USG cewki - gdzie w Warszawie?

Jeszcze tutaj podam(gdzieś już podawałem) że dobre USG w Warszawie można zrobić u doc. A.Rakoczego. Przyjmuje on 1 raz w tyg. w takiej mało znanej spółdzielni-----ulica Kasprowicza 27 m 2 Spółdzielnia High-Med tel . w Warszawie (22) 865-71-50.Uważam że warto.

Offline

 

#8 2009-12-06 22:06:14

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: USG cewki - gdzie w Warszawie?

Dawno tu nie zaglądałam co nie znaczy, że czuję się dobrze. USG cewki nadal nie zrobiłam. Mój urolog - wyśmiewa zasadność robienia tego badania, a ja zamierzam i tak je zrobić jak znajdę dobre miejsce. Zamierzam też odwiedzić jakiegoś innego urologa. A cewka piecze i piecze. Gdyby nie furagin byłoby tragicznie:(
Fakt, w Polsce wiele nowocześniejszych terapii jest zupełnie nieznana:(


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#9 2010-10-29 19:44:37

eltron
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-29
Posty: 2

Re: USG cewki - gdzie w Warszawie?

Może mi ktoś podać namiary na doktor Klaczyńską. Muszę zrobić usg cewki.

Offline

 

#10 2010-10-29 20:37:34

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: USG cewki - gdzie w Warszawie?

A jest takie coÅ› jak usg cewki?
Jak ono wyglÄ…da?

Offline

 

#11 2010-10-30 19:15:27

eltron
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-29
Posty: 2

Re: USG cewki - gdzie w Warszawie?

http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=10905&_tc=643E8D7E5D67406B85D655E963D1ACC7#1

Offline

 

#12 2010-10-30 22:34:01

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: USG cewki - gdzie w Warszawie?

ostatni namiar na Klaczyńską: 619-40-78 ul. Targowa 44.

Offline

 

#13 2010-11-01 18:23:30

Killer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 43

Re: USG cewki - gdzie w Warszawie?

USG cewki moczowej ,badz niektorej jej fragmentow..... hahahaaa. Przeciez w polskich realiach graniczy to z cudem.
Jak moj Internista robil mi USG,to nie ominal nawet mojego przyrodzenia bo Chcial byc pewien ze nie ma tam zwezenia.
W Niemczech w szpitalu,jak Urolog mnie badal to mialem kamere w tylku,(zaznaczam ze malutka smile ),zeby dokladnie obejrzec wszystko,a tutaj... Palec w tylek i na wyczucie. Diagnoza tez na wyczucie,antybiotyk juz nie na wyczucie,bo zalezy co mu obiecal przedstawiciel handlowy za wypisanie 20 recept "nowego leku",nastepna wizyta nie na wyczucie,bo za tydzien tez trzeba skasowac 80 zl.Itd,itp.....
Porazka.....

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson