Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-05-09 01:10:16

olcia--k
Użytkownik
SkÄ…d: Opolskie
Zarejestrowany: 2009-05-09
Posty: 3

badania -proszÄ™ o interpretacjÄ™

trzeci raz pod rząd dostaję zapalenia pęcherza .Zazwyczaj brałam furagin ale ostatnio pojawiła się krew i dostałam ciproneks (czy jakoś tak). Pomogło na tydzień bo po tygodniu po zakończeniu brania leku spowrotem zapalenie pęcherza. wziełam znowu furagin i zrobiłam badania. Nie wiem jak mam zrobić badania bez lekarstwa skoro ciągle choruję sad
furagin brałam przez trzy dni w dawce 2X po 100mg.
wyniki badań:

badanie ogólne:

barwa                  żólta,
ciężar wÅ‚aÅ›ciwy     1,023,
biaÅ‚ko w moczu     brak,
glukoza                brak,
ciaÅ‚a ketonowe     +
odczyn moczu       6,5 ph
urobilinogen         w normie,
bilirubina w moczu brak,
zwiÄ…zki nitrowe      obecne,

osad moczu- badania mikroskopowe:

leukocyty              5-8 w polu widzenia,
nabÅ‚onki pÅ‚askie     3-6 w polu widzenia,
nabÅ‚onki okrÄ…gÅ‚e    1-2 w polu widzenia,
flora                      bakterie(+++)
inne                       liczne pasma Å›luzu,


sama nie wiem co o tym myśleć ? co to są związki nitrowe ? czy powinnam się martwić ciałkami ketonowymi ? bo to że bakterie to chyba czekają mnie jakieś dodatkowe badania ...

Offline

 

#2 2009-05-09 16:16:13

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: badania -proszÄ™ o interpretacjÄ™

Posiew, bo bakterii jest dużo, poza tym leukocyty podwyższone. Czy ketony pojawiały się wcześniej w badaniach? Chorujesz na cukrzycę? Ich pojawienie się może też mieć związek z nieodpowiednią dietą lub głodzeniem się, wymiotami, biegunką. Masz też dość wysokie pH (ale bez przesady), możesz połykać coś żeby zakwasić mocz. Jeśli chodzi o związki nitrowe to nie mam pojęcia.

Offline

 

#3 2009-05-09 21:26:02

olcia--k
Użytkownik
SkÄ…d: Opolskie
Zarejestrowany: 2009-05-09
Posty: 3

Re: badania -proszÄ™ o interpretacjÄ™

nie gÅ‚odzÄ™ siÄ™ i nie miaÅ‚am biegunki , może bardziej ta nie odpowiednia dieta (przytyÅ‚o mi siÄ™ ostatnio ). o cukrzycy nic nie wiem , badania robiÅ‚am ostatnio jakieÅ› 5 lat temu ale ze wzglÄ™du na to że lekarz stwierdziÅ‚ że nic mi nie jest i że to tylko taka przypadÅ‚ość kobieca,zaprzestaÅ‚am dalszych poszukiwaÅ„ i za każdym razem jak tylko mnie braÅ‚o braÅ‚am furaginum, bo zwykÅ‚e mi nie pomagajÄ….  Ostatnio pojawiÅ‚a siÄ™ jednak krew i siÄ™ wystraszyÅ‚am . po cyproneksie mocz byÅ‚ ciemny ale bez krwi. wiÄ™c trochÄ™ siÄ™ uspokoiÅ‚am ale badania zrobiÅ‚am bo stwierdziÅ‚am ,że muszÄ™ siÄ™ w koÅ„cu dowiedzieć co mi jest. Przecież to nie możliwe ,żeby mieć tak czÄ™sto zapalenie pÄ™cherza. Staram siÄ™ dużo pić wody,zachowywać higienÄ™ osobistÄ… itd. ale to nie bardzo pomaga. GdzieÅ› na portalu  tutaj ktoÅ› wspomniaÅ‚ o pasożytach ,pomyÅ›laÅ‚am że powinnam to też wziąść pod uwagÄ™. A co myÅ›licie o gruźlicy nerki lub pÄ™cherza ? moja teÅ›ciowa to miaÅ‚a jakiÅ› czas temu ... mieszkaÅ‚am z niÄ… ... ale nie wiem nawet czy mogÅ‚abym siÄ™ zarazić jaka jest możliwość ,że mogÅ‚abym ...

Offline

 

#4 2009-05-09 21:39:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: badania -proszÄ™ o interpretacjÄ™

Zarazić możesz się ogólnie prątkami gruźlicy, natomiast czy będziesz miała odmianę pęcherzową, to chyba takie oczywiste nie jest. Ale tak czy siak powinnaś mieć cystoskopię z biopsją i informację, że masz ryzyko gruźlicy, niech robią biopsję na tę okoliczność też.
Powtórz badanie ogólne, jeśli dalej wyjdą ketony, zrób OGTT (cukier z insuliną), tak na wszelki wypadek.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2009-05-10 17:40:57

olcia--k
Użytkownik
SkÄ…d: Opolskie
Zarejestrowany: 2009-05-09
Posty: 3

Re: badania -proszÄ™ o interpretacjÄ™

Dziękuję za podpowiedzi , jutro mam wizytę u lekarza ogólnego i tym razem nie dam się zbyć ...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson