Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-06-10 18:19:36

magdalenka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-10
Posty: 7

skierowanie na badania z prywatnego gabinetu - odpłatne?

Czy mimo ubezpieczenia muszę płacić za wszystkie kosztowne badania, które zleca urolog z prywatnego gabinetu? Czy lekarz pierwszego kontaktu może np. przepisać takie skierowanie?

Offline

 

#2 2009-06-10 18:34:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: skierowanie na badania z prywatnego gabinetu - odpłatne?

Jeśli masz skierowanie od prywatnego, który nie ma podpisanej umowy z jakimś labo na te badania - płacisz. Lekarz POZ wiele badań może Ci tak samo zlecić, ale nie wszystkie (np. z hormonami jest kłopot, z niektórymi patogenami itd.).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-06-10 20:23:02

magdalenka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-10
Posty: 7

Re: skierowanie na badania z prywatnego gabinetu - odpłatne?

Ja robiłam scyntygrafię nerek, tomograf komp. jamy brzusznej, urografię - odpłatnie. Przy rejestracji na scyntygrafię rejestratorka powiedziała mi, żeby pójść do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o przepisanie skierowania, bo badanie jest refundowane. Jednak w przychodni internista odmówiła tlumacząc, że musi to być skierowanie od urologa. Tak, że nie wiem kto miał rację. Potrzebowałam pilnie tego badania zrobiłam odpłatnie. Chciałabym wiedzieć na przyszłość, bo scyntygrafię napewno będę musiła zrobić ponownie.

Offline

 

#4 2009-06-10 21:02:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: skierowanie na badania z prywatnego gabinetu - odpłatne?

Trudno mi powiedzieć. Z jednej bowiem strony jest tak, że NFZ twierdzi, iż lekarz POZ może bez konsekwencji wystawić skierowanie na każde badanie, z drugiej zaś - moja lekarka mówiła, że jak kiedyś dała uzasadnione skierowanie na RM, to miała kłopoty na zasadzie "co się pani wtrąca w kompetencje neurologa". Ja przy takich drogich a specjalistycznych badaniach biorę skierowanie do specjalisty, który daje mi skierowanie na badanie. Trochę zachodu, za to bez płacenia. Tyle że ja mam normalnego neurologa smile. A scyntygrafię nerek robiono mi na endokrynologii, w ramach pobytu w szpitalu (endokrynologa też znalazłam normalnego smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2009-06-10 23:27:29

magdalenka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-10
Posty: 7

Re: skierowanie na badania z prywatnego gabinetu - odpłatne?

Ja miaÅ‚am skierowanie od urologa, tyle, że chodzÄ™ prywatnie i skierowanie byÅ‚o z prywatnego gabinetu. A chyba trzeba by chodzić równolegle do urologa na NFZ i żeby on dawaÅ‚ skierowania. Tylko,  jeÅ›li prywatny zaleci takie badanie, a ten który jest na NFZ uzna, że nie trzeba, to jak na nim wymóc takie skierowanie. Dziwne to wszystko, bo w koÅ„cu, jeÅ›li tak dÅ‚ugie kolejki sÄ… do specjalistów na NFZ - to chyba dobrze, że część pacjentów, odciąża te kolejki,  leczÄ…c siÄ™ w prywatnych gabinetach. A dostÄ™p do badaÅ„ powinni mieć równy wszyscy ubezpieczeni, którzy opÅ‚acajÄ… skÅ‚adki. I w tym temacie widać, że jest wiele niedomówieÅ„ i nikt tak do koÅ„ca nie wie, kto ma racjÄ™. WynikaÅ‚oby z tego, że NFZ nie zabrania wystawiania takiego skierowania, ale sami lekarze lub ich zwierzchnicy narzucajÄ… swoje prawa. O - wÅ‚aÅ›nie przypomniaÅ‚am sobie, że mam kogoÅ› kto pracuje w NFZ i poproszÄ™ o zgÅ‚Ä™bienie tematu.

Offline

 

#6 2009-06-11 20:26:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: skierowanie na badania z prywatnego gabinetu - odpłatne?

Logicznie rzecz biorÄ…c, masz racjÄ™. Ale czy nasza polityka zdrowotna jest logiczna wink?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson