Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-06-11 10:31:51

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Co ze mną? klonek

Witajcie. Zdecydowałm sie tu napisać, choć śledzę Was od długiego czasu odkąd mam problemy z pęcherzem.
Na poczatku były to problemy z bakteriami w pochwie i cewce moczowej. Wziełam w ciagu roku sporo antybiotyków, dwie autoszczypionki, gynatren. Kiedy poczułam się lepiej poddałam sie operacji usunięcia mieśniaka przez powłoki brzuszne w listopadzie 2008r. I oddąd zaczął się mój koszmar z pęcherzem. Boli mnie pęcherz podczas wypeniania moczem. Mam wtedy dodatkowo bolesne skurcze i percie na cewke. Z tego powodu zaczełam częsciej biegac do toalety. Po oddaniu moczu problem na jekis czas znika do następnego wypełninia. Kiedy pecherz jest pełen to wystarczy zmiana położenia miednicy by poczuć bolesny skurcz. Leczyłam się w róznych kierunkach. Najpierw wyszła mi bakteria oxytocyna klebsiela 10 do 2. Anatybiotyki nawet troche nie pomagały.Brałam tez leki rozkurczowe pecherz. Obenie biore vesicare. Troszke mam mniej intesywne i bolesne te skurcze. Bakterie juz nie wychodzą w posiewach. A badania ogólne moczu nic nie wskazują. Wczoraj wróciłam ze szpitala miałam cystockopie, gdzie napisano wynik: Cistitis haemoragica.  Szyja pęcherza karbowana. Błona pecherza o wzmożonym rysunku naczyniowym, z licznymi ogniskami krwotocznymi ( łzawiąca), łatwo krwawiąca. Trójkat pęcherza pokryty włoknikiem- pobrano wycinki do badania.
Było tez wczesniej podejrzenie zrosniecia pecherza z miejscem wyuszczenia mięśniaka. Ale  teoria jest błędna i teraz to chyba  to jest moja przyczyna dolegliwości.
Co sądzicie o tym,macie duże juz  doświadczenie w tym kierunku. W poniedziłek ide na wizyte, ale bardzo się denerwuje.

Offline

 

#2 2009-06-11 11:27:38

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Co ze mną? klonek

Witaj klonek! Z tej strony Gadulinka z kafe. wink
Czyli rozpoznanie brzmi: krwotoczne zapalenie pęcherza moczowego? Czy już znasz jakieś propozycje leczenia, czy musisz czekać na poniedziałkową wizytę? A z czym to może mieć większy związek, z bakteriami czy może raczej z ta operacją?
A cystoskopię jak zniosłaś?
Trzymam za Ciebie kciuki!

Offline

 

#3 2009-06-11 14:09:35

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mną? klonek

Witaj Gadulinko. Jak widze i ty tu przebywasz. Niestety nie wiele wiem na temat mojej choroby. Co jest przyczyną i myslę, że lekarz też ma z tym problem. Czy to przyczyna bakterii czy operacji. Mało jest w internecie na temat  krwotocznego zapalenia pecherza. Własciwie nic nie znalazłam. Jesli chodzi o cystoskopie to nie było tak żle. Dziś mam jeszcze zmozone parcie na cewke, ale juz nie boli. Czekam na wizytę aby mi cos zaproponował lekarz. Tylko czy to pomoże bo już tyle leków się nabrałam i do tej pory nic .

Offline

 

#4 2009-06-11 15:27:44

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Co ze mną? klonek

Z tego co ja przeczytałam, to nawet nie jest takie rzadkie schorzenie, widziałam trochę osób z takim rozpoznaniem, na jakimś forum. Z tego co tam było napisane, to głównie antybiotyki wchodziły w grę, a co dalej - nie wiem.

Offline

 

#5 2009-06-12 08:53:46

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mną? klonek

Jeśli coś znajdziecie na temat krwotocznego zapalenia pęcherza. Proszę o namiary.
Czy to powikłanie po zapaleniu pecherza? Jak myslicie czy wyniki histo patologiczne wyjasnią sprawę?  Moje objawy sa brdzo podobne do IC. Nie pisałm ale mam też podwyższoną prolaktyne po obciążeniu i wyszły mi podwyższone  przeciwciała anty TG. Poza tym ciagle bolą mnie kości nóg. Czy to moze miec jakiś związek z moim pęcherzem. Nie wiem w którym kierunku szukać przyczyny tego stanu pęcherza. Czy może ciągle mam ta bakterie oxytocyna klebsiela, która juz mi nie wychodzi. Co powinnam jeszcze zbadać, aby złapać jakiś trop?

Offline

 

#6 2009-06-12 09:24:15

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Co ze mną? klonek

Chlamydia/Ureaplasma/Mycoplasma wykluczone z całą pewnością?

Offline

 

#7 2009-06-12 12:30:44

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mną? klonek

Robiłam te badania w Łodzi na początku swojej choroby czyli przeszło rok temu. Był to wymaz z pochwy. Czy nie powinnam go powtórzyć ale z krwi lub cewki. wtedy miałam dolegliwości od strony ginekologicznej. i jaj sobie przypominam robiłam to badanie  ok 3 dni po antybiotyku. I na pewno nie są wiarygodne.

Offline

 

#8 2009-06-12 20:56:32

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Co ze mną? klonek

Ja na test PCR po antyiotyku, dla pewności (wedle wskazań ginekologa) czekałam 1,5 miesiąca.

Offline

 

#9 2009-06-15 20:48:29

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mną? klonek

Jestem po wizycie u lakarza. Niewiele sie dowiedziłam, ponieważ kazał czekać na wyniki wycinka. Podejrzewa IC. Stwierdził ,że mój pecherz  jest łzawiący. A łzy to krew. Jak się wypełnia to dochodzi do pęknieć tkanki pecherza stąd ten ból. Czy to mozna łączyć z IC?
A czy ta choroba ma jakis związek z chorobami z zakresu autooagrasji? Będe tez badana w kierunku kolaenozy ze wzgledu na bóle nóg. Więc czy moze przeciwciła zaatakowły mi włąsnie tkankę pęcherza?

Offline

 

#10 2009-06-15 21:41:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mną? klonek

IC jest praktycznie zawsze skorelowane z alergią, astmą lub chorobami autoimmunologicznymi. O ile dwa pierwsze związki rozumiem, o tyle ostatniego nie bardzo umiem wytłumaczyć. Ktoś mi kiedyś mówił, że tak naprawdę nie umiemy stwierdzić IC, bo nie badamy "śródmiąższu", tylko wycinek powierzchniowy. Dlatego na cywilizowanym zachodzie nie używa się nazwy IC, tylko IC/PBS - /zespół bolesnego pęcherza. I tak sobie myślę, że każde uszkodzenie GAG i uszkodzenie nerwów powinno być z automatu klasyfikowane jako IC/PBS, przy jednoczesnym szukaniu przyczyn. No bo IC nasila histamina (drażni uszkodzone zakończenia nerwowe). A komu w Polsce sprawdzano astmę czy alergię przy IC? Ba! Można nie mieć de facto alergii, tylko jeść produkty histaminogenne i stosować leki blokujące DAO (co nie pozwala rozłożyć histaminy) - i mieć ten sam efekt!

Poczytaj na głównej w Diecie o diecie niskohistaminowej. Rozdział dopiero się tworzy, ale już są pewne dane.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2009-06-15 22:08:44

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mną? klonek

Redakcjo dziekuje zaszybką odpowiedz. Zastanawim się tylko czy to badnie wycinka da 100% potwierdzenie jeśli to IC. Czy trzeba jeszcze zrobić dodatkowe jakieś badania.
Ponad to szukam lekarza w Warszawie lub Łodzi, który sie zna na leczniu tej choroby. Na razie dostłam witamine A + E i biore vesicare.

Offline

 

#12 2009-06-15 22:24:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mną? klonek

W Warszawie to Radziszewski. Pojedz sobie kwas GLA, najlepszy chyba będzie wiesiołek (ryby morskie mają więcej, ale są wysokohistaminowe, nie wiem, czy ich tłuszcze w kapsułce nie będą miały tego samego efektu).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2009-06-18 07:42:14

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mną? klonek

Badanie  Chlamydia/Ureaplasma/Mycoplasma z czego najlepiej z robić z krwi czy z cewki moczowej?

Offline

 

#14 2009-06-18 09:50:13

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Co ze mną? klonek

Z cewki moczowej/szyjki met genetyczna

Offline

 

#15 2009-06-18 20:59:34

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Co ze mną? klonek

Dokładnie tak jak mówi magdalena. Ja miałam wszystko robione z cewki.

Offline

 

#16 2009-06-20 11:10:07

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mną? klonek

Znalazłam artykuł gdzie pisało, że na podstawie badań z Filandii wykazano obecność przeciwciał przeciwjądrowych u niektórych osób z IC.
No własnie a kilka miesięcy temu okazało się, że mam ANA dodatnie. Więc to wszystko moze mieć związek.
Redakcjo, a czy ty kiedyś robiłaś to badanie ? Czy widaomo co u ciebie jest przyczyną tej choroby?

Offline

 

#17 2009-06-20 11:57:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mną? klonek

Tak, robiłam dwa razy ANA i raz ANCA (pANCA i cANKA). Wszystkie są ujemne. Natomiast w istocie IC może mieć związek z chorobami autoimmunologicznymi (poczytaj na głównej, w dziale o IC). Aczkolwiek przyznam, że nie wiem, jaki wpływ mają takie choroby (bo że alergiczne - to umiem sobie wytłumaczyć).

U mnie - nie wiadomo, bo nałożyło się kilka czynników, od dzieciństwa: zaburzenia neurogenne (albo o takim charakterze), pps, alergie. Ale co było tym kamyczkiem wywołującym lawinę dziesięć lat temu - nie wiadomo.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#18 2009-06-23 14:43:27

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mną? klonek

Dziś dzwoniłam czy są wynik  wycinka z cystoskopii.  Mijają juz dwa tyg. a oni mi mówią, że mam jeszcze czeka i dzwonić za tydzień. Do tej pory człowiek moze się dwa razy przekręcić. Jeśli mam IC to przy tej chorobie pecherza mozna go nagrzewać  np: termoforem. Wydaje mi się , że to mi przynosi troche ulgi, ale jeśli tam są ogniska krwotoczne to czy jest bezpieczne?

Offline

 

#19 2009-07-01 13:49:59

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mną? klonek

Mam wynik badania biobsyjnego: Zapalenie przewlekłe błony slizowej pecherza.
Nic nie napisali o IC choć moje objawy są bardzo charakterystyczne dla tej choroby. Miałam nadzieje, ze dowiem coś się więcej z tego bdania. Nadal nie wiadomo jaka jest przyczyna tego stanu zapalnego. Czy ten wynik wyklucza IC czy mimo wszystko powinnam brać to pod uwagę. Jutro jade do Warszawy na Lekka oddać mocz do badania.

Offline

 

#20 2009-07-02 16:33:46

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mną? klonek

Do wstrzykiwania lekarstwa do pecherza jaki najbardziej nadje się cewnik. Chodzi mi o jak najcieńszy . Gdzie mozna takie cewniki zakupić? Miłam dzisiaj cewnik 14. Nic mi to nie mówi, ale czy to  dość cienki i włąsciwy ?. Trocheteraz  piecze mnie cewka. Jak mozna profilkatycznie zabespieczyc sie przed zakażeniem przez cewnikowanie.  Czy cos wtedy bierzecie?

Offline

 

#21 2009-07-02 21:03:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mną? klonek

Czternastka?! Kobieto, chcesz sobie cewkę rozwalić!

Ja mam pediatryczny, szóstkę, i ledwo go znoszę. Nie cewnikuj się niczym powyżej 10-tki!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#22 2009-07-03 18:16:49

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mną? klonek

Dzięki Redakcjo. Już sobie kupiłam mniejsze. W poniedziałek kolejna wlewka. Mam nadzieję ze teraz to zniosę lepiej.Ostatnio pielęgniarka była bardzo delikatna , ale widocznie za gruby cewnik.  Mam jeszcze pytanie czy przy IC mozna brać Urosept. Bardzo boję się zkażenia podaczas tych wlewek.

Offline

 

#23 2009-07-03 19:36:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mną? klonek

Jak chcesz, to bierz. Mam nadzieję, że przed wlewką jesteś odkażana jakimś Rivanolem czy czymś podobnym?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#24 2009-07-04 12:37:31

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mną? klonek

Czy któraś z was robiła sobie badanie w kierunku grużlicy pecherza. Jest tez podejżenie tej choroby. Jaka jest cena tego badnia?
Redakcjo przed cewnikiem mam odkażane te miejsca okropnie mie potem wszystko piecze.

Offline

 

#25 2009-07-04 19:11:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mną? klonek

A Rivanolem? Rivanol nie piecze. Pieką te na spirytusie, dlatego ja mam swój odkażacz.

Z gruźlicą - przeczytaj koniecznie dział Gruźlicze zapalenie pęcherza w Innych chorobach pęcherza. Tam jest notka na podstawie urolog specjalizującej się w tej chorobie, że w większości przypadków lekarze nie umieją prawidłowo pobrać i zbadać wycinka oraz ignorują obraz cystoskopowy (sama się zastanawiałam, bo mam te charakterystyczne objawy, mam problemy z płucami, no ale ponieważ stwierdzono astmę i pulmicort pomógł, zakładam, że to jednak nie jest gzp).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson