Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2009-07-12 19:06:21

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Jutro mam piatÄ… wlewkÄ™ z azotanu srebra. Nadal nie czujÄ™ wiÄ™kszej poprawy. Tylko w dniu wlewki jest lepiej a na nastepny dzieÅ„ wszystko wraca.   Czy ktoÅ› sÅ‚yszaÅ‚  a moze nawet stosowaÅ‚  Gepan (w postaci wlewek). Na lelka w moczu nie wyszÅ‚y bakterie. Pani D. sugerowaÅ‚a że może coÅ› stosowaÅ‚am. PrzypomniaÅ‚am sobie , że piÅ‚am aloes. Jak myslicie czy to może mieć w wpÅ‚yw na wynik badania?

Offline

 

#27 2009-07-14 12:18:39

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Mam jeszcze jedno pytanie do osób chorujących na IC.
Czy podczas oddawania moczu czujecie jakiś ból lub pieczenie?
Czy mikcja przynosi wam całkowitą ulgę i jesli tak to na jak długo?

Offline

 

#28 2009-08-07 09:50:54

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Redakcjo mam ptanie czy IC moze mieć podłoże neurologiczne. Jeśli tak to czy śluzówka pęcherza też jest w takich ogniskach zapalnych czy jest prawidłowa. Nie bardzo to rozumiem.

Offline

 

#29 2009-08-07 10:40:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Tak. Dr Radziszewski podobno powiedział nawet, że IC to tak naprawdę zapalenie nerwów (zakończeń?). Stan zapalny dzieje się "od środka", w dodatku tam, gdzie jest uszkodzenie/stan zapalny i gdzie jest podrażnienie fizyczne (skurcze) lub chemiczne (toksyny z moczu), dochodzi do wzmożonego wydzielania histaminy z komórek tucznych, która to histamina drażni te chore zakończenia nerwowe z uszkodzonej warstwy GAG. Tak uogólniając smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#30 2009-08-09 10:19:12

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Dziekuje Redakcjo za wszystkie udzielane odpowiedzi. To bardzo dla mnie ważne bo niedawno dowiedziÅ‚am siÄ™ o swojej chorobie IC, a Twoje doÅ›wiadczenie i wskazówki sÄ… bardzo dla mnie cenne. Ponieważ ostanio mam znaczne pogorszenie IC i ciÄ…gle mnie boli pecherz zdecydowaÅ‚m sie brać leki przeciwbólowe. Bardzo siÄ™ ich boje bo majÄ… wiele skutków ubocznych. Staram sie barć tylko wtedy kiedy jestem juz zmÄ™czona tym bólem. Czy Ty  również bierzesz czÄ™sto leki przeciwbólowe? DostaÅ‚m od urologa Zalidar 37,5 mg +325 mg. Mam również w domu Minesulin. Jak sÄ…dzisz który powinnam brać biorÄ…c pod uwagÄ™ skutki uboczne. Oba te leki dość skutacznie na mnie dziaÅ‚ajÄ….

Offline

 

#31 2009-08-09 11:03:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Ja bym z lekami uważała. One najczęściej nie uśmierzają bólu neuropatycznego (bo tak nie działają, więc nie mogą uśmierzyć), za to zawierają dodatki powodujące wyrzut histaminy lub same ją wyrzucają, a niektóre (w tym p/bólowe) blokują enzym oksydazy diaminowej, który rozkłada histaminę z pokarmów.

Powiem Ci, że na mnie lepiej p/bólowo działa zestaw: dieta antyhistaminowa+duże dawki cynku i manganu+suplement DAO+coś stabilizującego mastocyty niż lignokaina (która mnie podrażnia, a nie znieczula) i morfina (takoż).

Spróbuj sobie tego zestawu, staraj się nie jeść rzeczy zwiększających wyrzut histaminy. Przydałyby się wlewki dopęcherzowe - co bierzesz? Twoich leków nie stosowałam. Minesulin jest głównie na bóle kości i stawów, a w skutkach ubocznych ma bolesne oddawanie moczu i tachykardię, która zwiększa częstomocz - miej to na uwadze. Zaldiar to tramadol z paracetamolem - jak kto toleruje, ja nie toleruję tramadolu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#32 2009-08-09 12:34:16

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Cynk biore w dawce 15 mg. Jesli chodzi o ten suplement DAO to gdzie mogę go dostać i czy to jest taka nazwa tego specyfiku? Obecnie nie biore nic chcę jeszcze raz powtórzyc posiew moczu na Leka zrobić wymaz w kierunku Ureoplazmy. Wziełam wlewki z azotanu srebra po których doszło do pogorszenia i zrezygnowałm z dalszych wlewek.
Teraz mam zamówiony Cystistat, ale chce jeszcze zanim zdecyduje się na terapie nim iść do innego urologa (wtorek) aby mi doradził czy to dobry pomysł.
Redakcjo a czy ty miałaś bakterie w moczu w czasie swojej choroby?
Mi poczatkowo wychodziÅ‚a bakteria ale teraz posiewy jaÅ‚owe. Zastanawiam siÄ™ czy to operacja ginekologiczna czy moze bakteria byÅ‚a powodem IC.  Czekam też na wyniki badania w kierunku  bakt.-yersenia.

Offline

 

#33 2009-08-09 14:49:10

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Klonek, ja dostałam Zladiar jak miałam bóle kręgosłupa. Ponoć jest bardzo skuteczny, ale lekarka POZ mnie ostrzegła, że może powodować mocne zaparcia u osób, któe mają do nich skłonności.

Offline

 

#34 2009-08-09 14:50:18

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Zaldiar* oczywiście.

Offline

 

#35 2009-08-09 15:11:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#36 2009-08-09 18:13:15

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Cynk biore w formie Chelat. Poza tym zakupiłam jeszcze Jonit Protex. Na chlamydie i mykoplazmy zrobiłam badanie z krwi w trzech klasach i czekam na wynik.
Masz racje Redakcjo, że Cystistat to drogi interes, ale gdyby pomógÅ‚ zÅ‚agodzić objawy to warto zainwestować. Martwi mnie tylko wypowiedz mojego byÅ‚ego  urologa , który powiedziaÅ‚, że jednej na 10 pacjÄ™tek pomaga. CzytaÅ‚am tez, że i Tobie nie pomógÅ‚ wiÄ™c wcale nie jest taki super jak jest napisane na ulotce.

Offline

 

#37 2009-08-09 18:46:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Kwas hialuronowy jest dobry, ale jego skuteczność zależy od wyeliminowania przyczyn choroby. Jeśli miałaś coś kiedyś, obecnie została Ci po tym tylko uszkodzona śluzówka, zastosujesz HA i działania antyhistaminowo-regenerujące nerwy (np. duże dawki kwasu GLA), to na pewno pomoże. Ale wystarczy, że masz ciągle coś, co wpływa na pęcherz - i już sam kwas niewiele da lub da, ale na krótko.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#38 2009-08-10 09:07:39

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

w ajekiej dawce dziennie stosujesz mangan. Czy dawka 3 mg w ciagu dnia wystarczy? Sam mangan nie można dostać jest czÄ™sto Å‚Ä…czony miÄ™dzy innymi z potasem.  W Joni Protex jest  mangan wiec moze wystarczy ten preparat.
Jesli chodzi o leki antyhistaminowe czy myslisz o takich jakie podaje siÄ™ na alegie np: alerzina, zyrtex( dostepne  bez recepty). Czy mozna te leki Å‚Ä…czyć z tym suplementem Daosin.

Offline

 

#39 2009-08-10 09:53:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Ja teraz kupiłam sobie lek na oczy Asal. Ma 4 mg manganu (plus wit. A, C, E i selen), biorę dwie kapsułki dziennie. Miałam kłopot, bo podrażnia mnie laktoza i większość dodatków, no i nie mogę mieć preparatów z wapniem (silne zaparcia, co przy moim cpps jest hardkorowe), żadnych zielonych herbat, żeń-szeni, więc ciężko było mi coś znaleźć. Biorę 1 kapsułkę cynku Olimpu. Tak, myślę o tych lekach p/histaminowych, ale ja teraz jem algi, one działają p/hist, to leków nie biorę. Chyba można łączyć, na Daosinie nie piszą o interakcjach. Zresztą Daosin to nie lek, to enzym DAO, wyciągnięty z jakiegoś narządu świni, który ma uzupełnić Twój własny enzym.
Join Protex jest drogi. Mój cynk kosztuje ok. 10 zł za miesięczną kurację. Asal wychodzi drożej, bo 20 zł za 30 kapsułek, ale szukam ciągle czegoś tańszego.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#40 2009-08-11 12:35:02

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Dzisiaj odebrałm wyniki z krwi robione met. Elisa.
klasy wyszły ujemne - Chlamydie
Mykoplazma zaÅ› IGg ujemna, a IGm dodatnia miano 23 DU.
Jeśli chodzi o wyniki Yerseni to podali cała tabelkę i juz zupełnie nic z tego nie rozumiem.
Czy jesli chodzi o mykoplazme to jak to interpretować ?

Offline

 

#41 2009-08-11 12:43:27

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Y.enterocolitica 03
IgA-1,4
IgG-5,4
IgM-13,8
Y.enterocolitica 08
IgA-2,4
IgG-4,1
IgM-4,6
Y.enterocolitica 09
IgA-2,4
IgG-4,1
IgM-4,6
Y.enterocolitica 05,27
IgA-3,1
IgG-4,7
IgM-4,7
Y. pseudotuberculosis I
IgA-2,8
IgG-3,2
IgM-6,9
Antygen białkowy
IgA-5,9
IgG-5,8
IgM-13

Jedyna podpowiedz na wyniku to:
Wynik ujemny <8
Wynik wÄ…tpliwy 8-12
Wynik Dodatki >12
Jak mam więc to rozumieć wynik ogólny ujemny czy dodatni?

Offline

 

#42 2009-08-11 17:08:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Ja miałam podobne i gastrolog powiedziała, że to oznacza, że przechodziło się kiedyś yersiniozę (u Ciebie typ 03), ale już jej nie ma. Być może z mykoplazmą jest to samo, ale podaj normy.

Ludzie masowo mają yersiniozę, bo primo: y. bytuje sobie w mięsku na grilla (zwłaszcza takim marketowym), secundo: MarVit wypuścił kiedyś całą serię soczków zainfekowanych yersinią.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#43 2009-08-11 18:27:13

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

JeÅ›li chodzi o mycoplazmÄ™ to IgG dodatni 23 DU       > 11(pisze tak w uwagach, ale czy to norma?).
ByÅ‚am u nowego urologa i mam w przyszÅ‚Ä… Å›rode iść do szpitala,  chce zrobić urografie i powtórzyć cystoskopie wraz z rozciÄ…ganiem pÄ™cherza. MówiÅ‚ coÅ› o zastosowaniu w szpitalu wlewek z heparyny przez tydzieÅ„, a potem mam robić je sama w domu.
Co sądzisz o wlewkach z heparyny? Jakie ma dokładnie działanie ,czy podobne do cysistat?

Offline

 

#44 2009-08-11 19:49:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Aha, czyli IgM jest na pewno dodatnie. To chyba by potwierdzało to, co piszę, aczkolwiek - ELISA nie zawsze łapie aktualną chorobę, więc może (ale to tylko do rozważenia) można by się ewentualnie zastanowić nad sensem przeleczenia Cię na wszelki wypadek - zwłaszcza że masz objawy, za które myko może być odpowiedzialna.

Wlewki z heparyny mają działania p/zapalnie i trochę odbudowują GAG. Jednym służą bardziej niż HA, innym mniej. Są głosy mówiące, że przy krwawieniach wlewki z leku rozrzedzającego krew są średnim pomysłem, ale jak nie ma krwawień to czemu nie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#45 2009-08-11 20:26:03

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Przepraszam CiÄ™ bardzo wszystko pomyliÅ‚am. IGg dodatnie  miano 23 DU przy normie > 11, natomiast IGM ujemne.
JeÅ›li chodzi o krwawienia to nie mam, ale moja bÅ‚ona Å›luzowa  pecherza jest w krwawych ogniskach zaplnych.  Napisz mi jeszcze  droga Redakcjo czy po heparynie moge za jakis czas zastosować HA, bo mam juz 4 zamówione w aptece.

Offline

 

#46 2009-08-11 20:29:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek

To je odmów. Po co mieszać dwie rzeczy - sprawdź najpierw tę heparynę. Przy czym ja, pamiętam, dostałam wlewki (do samodzielnego robienia sobie) bodaj codziennie przez miesiąc.

Ja też pomyliłam - IgG świadczy o wcześniejszej (nie obecnej) infekcji.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#47 2009-08-15 19:26:44

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Redakco mam do Ciebie pytanie ponieważ ty cierpisz na IC i będziesz wiedzieć o czym piszę.
CzytaÅ‚am o  objawach tej choroby  IC i wiÄ™kszość z nich jest u mnie książkowa. Zastanawia mnie jednak eden z moich objawów o których nikt nie pisze.
Kiedy pęcherz wypełniony jest moczem łapią mnie takie dziwne bardzo bolesne skurcze w chwili poruszenia się np: jak podniosę się z pozyci siedzącej żeby w stać i się wyprostować, czy jak przekrcęce się na bok w pozycji leżącej.
Ból przypomina dotknięcie czymś w nerw zęba i wystepuje w okolicy spoenia łonowego. Nie jest to parcie na pęcherz.
Czy zdarzało Ci się coś takiego? Co to może być?

Offline

 

#48 2009-08-15 19:35:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Stawiam na ból mięśni dna miednicy, które są napięte, albo na podrażnienie nerwów.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#49 2009-08-17 08:56:46

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Redakcjo chciałm Ci podziekować za wszystkie porady. Od kilku dni stosuje dietę ( staram się jak mogę) biorę olej z wiesiołka i ogóreczika, spirulinę, Mangan i cynk. Dzięki Tobie odstawiłam silne leki przeciwbólowe bo czuje się lepiej.
Zastanawiam się ciągle nad tym suplentem Daosin. Czytałam , ze bierze się go przed kazdym posiłkiem ok 2 tabletki.
Jest tam niewiele kapsułek bo 30 i wyliczając to dość drogi interes.
Jak ty go bierzesz? Czy zdecydowałaś się barac go dłużej?
Co byś Redakcjo polecała ewentualnie z tabletek antyhistainowych, jakbym się nie zdecydowała na kurację Daosinem.

Offline

 

#50 2009-08-17 17:07:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek

No, i to jest dobra wiadomość big_smile!

Nie, Daosin bierze się 1-2 tabletki dziennie, pół godziny przed posiłkiem. Czyli 1-2 opakowania w miesiącu. Szukaj na szwajcarskim i niemieckim e-bayu - nawet z przesyłką wychodzi taniej niż kupno w netowej niemieckiej aptece.

Trudno powiedzieć, ja ostatnio nie jem tabletek antyhistaminiowych. Spirulina ma działanie a/h i cynk też. Moja gastrolog poleciła taki stary lek na żołądek, kupiłam jego tani odpowiednik ulfamid - podobno w skutkach ubocznych blokuje receptory histaminowe.

Nie wiem, ile jesz spiruliny, ale przeczytałam, że 10 mg (niecała łyżka stołowa) zawiera 460% dziennej dawki witaminy A, więc staraj się nie podawać sobie więcej tej witaminy.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson