Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2009-08-21 16:43:39

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Jestem już w domu. Szykowałam sie na pobyt długi w szpitalu a tu masz dwa dni.
Miałam robioną urografie i powtórzono mi cystoskopię. Urografia wyszła dobrze, natomiast podczas cystoskopi lekarz znalazł na dnie pecherza taki biały nalot (nazwał to ale nie pamiętam).
z tego pobrali wycinek oraz dokonał kolagulacji. Jak sie obudziłam miałam załozony cewnik, który okropnie mi dokuczał. Wieczorem jednak wyjeli go gdy w moczu juz nie było krwi.
Mam czekać na wyniki badań, na razie heparyny mi nie podadzą. Lekarz twierdzi, ze być może po tym zabiegu nie będzie potrzebna. Myślę jednak, że to jest IC i nie uniknę wlewek.
Dostałam antybiotyk i lek Claritine.

Offline

 

#52 2009-08-21 18:33:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Czyżby leukoplakia?

Ten ulfamid jest średni. Najlepiej działa na katar histaminowy. Możesz jeszcze spróbować z kwercetyną z bromelainą - na mnie nie działa, ale ludzie sobie chwalą.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#53 2009-08-22 13:59:26

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Chyba to wÅ‚asnie leukoplakia.  Najbardziej mnie martwi to , ze znowu musze czekać na ten wynik, a miaÅ‚am nadzieje, że zaczne juz jakieÅ› leczenie żeby choć troche sobie ulzyć. Lekarz stwierdziÅ‚, że mogÄ™ mieć tez endometriozÄ™ i bedzie mnie chciaÅ‚ skierować do ginekologa, aby zrobić laperoskopie.
Miałam mieć poszerzanie pęcherza wodą, jednak pęcherz tak jak twierdzi rozciągnął się na tyle, że na razie tego nie trzeba robić. Tylko dlaczego oddaje takie małe ilości moczu skoro jest jeszcze pojemny.

Offline

 

#54 2009-08-24 18:50:38

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Czue się żle. Jest pogorszenie znaczne. Od cystoskopi mam ciagłe parcie nawet po oddaniu moczu. Poza tym czuje się jakby mnie tam ktos poobijał. Biore antybiotyk Xorimax 500 x2.
Czy od niego moze byc pogorszenie, czy antybiotyk podraznia mi śluzówkę?
Na Lelka w lab. wyszÅ‚a mi z peÅ‚nego moczu bakteria coli wrażliwa na  wÅ‚asnie ten antybiotyk.
Mam go na 10 dni ale się zastanwiem czy go nie wziąść tylko 5 dni.

Offline

 

#55 2009-08-24 19:30:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Antybiotyk może podrażniać, a po cystoskopii masz nie dość, że podrażnienie, to jeszcze "poturbowanie" mięśni.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#56 2009-09-01 17:43:46

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Dzisiaj odebrałam wynik Urocystitis Chronica et cystica. Proszę o przetłumaczenie?
Nie wiadomo co wywoÅ‚uje to. CoÅ› wspominaÅ‚, ze to moga być wirusy. Jak można zabdać  czy przyczynÄ… sÄ… wÅ‚asnie wirusy? Na pytanie czy to jest IC. OdpowiedziaÅ‚, że nie . Ale ja wiem swoje. UdaÅ‚o mi siÄ™ zaÅ‚twić receptÄ™ na Cystitat. Na razie 4 wlewki. Gdzie najtaniej mozna w Polsce kupić te wlewki? Poza tym mam żel do znieczulenia  cewniki. Co jeszcze potrzebuje aby ta wlewke sobie zrobić? Jestem caÅ‚kowicie zdesperowana. Jak daleko trzba wprowadzić cewnik ok ilu centymatrów do wlewki. Mam cewniki 6. ProszÄ™ o odpowiedz.

Offline

 

#57 2009-09-01 19:23:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Cystistat nie jest na receptę, to wyrób medyczny.

Diagnoza: przewlekłe zapalenie pęcherza. Cystica - nie wiem, czy o to chodzi, ale cystitis cystica:
http://www.pecherz.pl/inne-choroby-pecherza.html#Cystitis-cystica

(ja naprawdÄ™ nie kokietujÄ™ w stopce wink).

To nie jest IC, rzeczywiście. Tyle że, z moich doświadczeń, pacjentowi wsjo rawno, czy to IC, czy cc, skoro objaw bólowy ten sam. Zastanów się nad wlewkami, przynajmniej na razie, bo to ogromne pieniądze wyrzucone w błoto: dolegliwości wrócą albo w ogóle nie ustąpią, bo nie masz leczenia przyczyn. Swoją drogą - nie wiem, gdzie mi się to obiło o oczy/uszy, ale coś słyszałam też chyba o hipotezie hormonalnej w cystitis cystica (że skoro to młodych kobiet dotyczy), ale nie pamiętam dokładnie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#58 2009-09-06 08:32:56

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Cała ta cystoskopia pogorszyła u mnie sprawę i dostałm ostrego zaplenia. Nigdy mnie nie bolało w czasie mikcji, miałam zawsze ulgę.
Po czterach dniach brania antybiotyku dostałm grzybicy więc musiałam go przerwać.
Teraz biorę o tygodnia furagin i jest już znacznie lepiej. Jak długo mozna go brać.
Jestem pewna, ze zbyt szybkie przerwanie   spowoduje, że problem z bolÄ…cymi mikcjami powróci.
Czy ten lek mozna stosować jednocześnie z wlewkami Cystistat?
Boję się ,że HA nie będzie działał przy jednoczesnym braniu furaginu.
Mój leakrz na to pytanie mi nie odpowie bo nawet nie wiedział o tych wlewkach. Zapisał je za moję proźbą.

Offline

 

#59 2009-10-16 20:07:32

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Mam pytanie, jak hormony mogą wpływać na pecherz?
Chodzi mi o to, że zobserwowaÅ‚am iż mam zawsze  najwiÄ™kasze piecznie  w czasie oddawania moczu w 12 i 21  dniu cyklu.
ZnalazÅ‚am wykres hormonów i okazuje siÄ™ , że w tych dniach  swój najwyższy poziom osiÄ…ga Estradiol.
Czy to moze mieć związek z moim pęcherzem?
Właściwie jeśli jest cos nie tak z tym hormonem to niedobór czy nadmiar jego wywoływac pogorszenie objawów związanych z pęcherzem.
Wyniki badań mam jednak ok. Tylko prolaktyna po obciążeniu mi brdzo skacze do góry ok 10 krotnie.
ProszÄ™ o jakÄ…Å› wypowiedz w tym temacie.

Offline

 

#60 2009-10-19 18:27:50

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

I co z tymi hormonami, czy zburzony   estradiol może dziaÅ‚ać niekorzystnie na pÄ™cherz?

Offline

 

#61 2009-10-19 19:02:14

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Na pewno obniżony, czy podwyższony - nie wiem, ale skoro to odczuwasz, to pewnie tak. Tylko nie umiem dopasować tego do schorzenia.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#62 2009-11-26 16:28:17

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Jestem po laperoskopii. Wysłał mnie na nią mój urolog.
Niesety nic nie znależli w okolicy pecherza moczowego.
Natomiast na macicy mam endometriozÄ™.
Pęcherz nadal boli. Miałm juz chyba wszystkie mozliwe badania.
Wziełam rónież serię wlewek 12 kwasu Ha.
Nie wiem co dalej.

Offline

 

#63 2009-11-26 21:05:24

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Co ze mnÄ…? klonek

I tu wÅ‚aÅ›nie jest przykÅ‚ad, że cystoskopia POGARSZA stan zainfekowania. Nie dość że i tak ono byÅ‚o, to po tym badaniu  robi siÄ™ gorzej-------nic dziwnego skoro kaleczy siÄ™ nabÅ‚onek na siÅ‚Ä™ !!! Ja widzÄ™, że jest to badanie dla urologów JEDYNE, a inne majÄ… za nic !! Niby rozumiem---najlepiej zobaczyć na żywo, ale skoro to daje pogorszenia i to poważne, to może by tak oprzeć siÄ™ na innych badaniach --nieinwazyjnych (rezonans + kontrast, dokÅ‚adne USG, cytologia moczu kilka razy) a może sÄ… inne........
Ale oni nic nie robią--tylko cystoskopię !! Mój ostatni urolog wogóle nie wziął do ręki wyniku rezonansu...!
Dziwię sie, że nie ma badań krwi wykazujących stan zagrożenia zmianami nowotworowymi, lub wykazujących stan zainfekowania (jakieś immunoglobuliny itp itp). Być może na zachodzie robią coś z tej dziedziny----ale u nas cystoskopia i nic więcej. 100 lat za murzynami. I potem pacjent buja się z antybiotykami żeby przywrócić chociaż stan SPRZED cystoskopii.....!

Offline

 

#64 2009-11-26 21:08:15

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Co ze mnÄ…? klonek

A tu Cię zaskoczę pulkos - wszyscy lekarze urolodzy u jakich byłam powiedzieli, że cystoskopia jest mi bardziej zbędna niż potrzebna (pomimo, że przewlekłe zapalenia się mnie imają). No ale w zamian nie zaproponowali też nic innego, żenada...

Offline

 

#65 2009-11-26 21:32:38

klonek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-11
Posty: 79

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Ja wÅ‚asnie mysÅ‚am o rezonansie. Ale na forum znalazÅ‚m wypowiedz kobiety , że wydaÅ‚a kasÄ™ i tak naprawdÄ™ lekarze nie byli  zaintresowani wynikiem tego badania
( może nie potrafią odczytać).
Więc doszłam do wniosku, ze lepiej aby mi tam do brzucha zajrzeli bezpośrednio.
I moze dobrze zrobiłam bo i tak by musieli mi wyciąć te ogniska endometriozy.
Teraz mam ic (skoro to nie zrosty na pecherzu) no i endometrioze.
,,Lepiej być nie może".
Czy orientujecie się jak analogi dipherelina wpływają na chory pęcherz.
Boje się, że bede miała jescze większe objawy podejmując leczenie endometriozy.

Offline

 

#66 2009-12-18 14:32:01

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Klonek czy to Ty pisałaś na kafterii o badaniu BADANIE MYKOSEROLOGICZNE Z KRWI?? że miałaś? jeżeli tak to napisz proszę gdzie? w w-wie? byłoby świetnie wiem że Kraków to robi i Poznań podobno od niedawna.

Offline

 

#67 2010-01-25 12:45:02

gosia2512
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-07
Posty: 9

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Do Klonek - mialam 29 grudnia robioną cystoskopię, wynik cystitis chronika ,ale tak mnie jeszcze nigdy nie bolało już po badaniu, do dziś dochodzę do siebie, stwierdzili zmiany zapalne na tylnej scianie pęcherza, a mnie boli spojenie łonowe i jakby moczowody (jajniki) przy samym pęcherzu i oczywiście ból przy oddawaniu moczu. Czy też tak miałaś? Dziewczyny pomóżcie ,bo to odechciewa się żyć... Ciągle leję morze łez. Czy zioła - dlugie picie może pomóc?

Offline

 

#68 2010-01-25 15:39:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co ze mnÄ…? klonek

Gosiu, załóż swój wątek, w którym będziemy rozmawiać o Tobie. Jak już założysz, to napisz, co wyszło w biopsji.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson