Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-06-13 13:16:12

Prynt
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-13
Posty: 4

Erytrocyty w moczu 30-50, proszÄ™ o pomoc!

Witam.

W wyniku brania jednocześnie paru niekorzystnych mieszanek lekowych (pobudzające, redukujące łaknienie, moczopędne, przeciwbólowe - nie chciałem się zabić wink, złożyło się na to parę czynników; zgaduję że to przez tą bezmyślną mieszankę, choć pewności nie mam; wszystko dostępne w aptekach bez recepty oprócz Ketonalu) dostałem, hmm ataku? (w każdym razie tak bolało, że nie mogłem spać w nocy) Domyślam się, że pęcherza albo nerek, tamte okolice. Nadal mnie boli, jednak jest to już ból znośny. Najbardziej boli przy poruszaniu.

Pech chciał, że akurat ten jeden jedyny miesiąc nie mam ubezpieczenia zdrowotnego, w sensie nie mogę iść do lekarza! Zrobiłem sobie badanie moczu, oto jego wynik:

Glukoza ujemny
Bilirubina j.w.
Ciała ketonowe j.w.
Ciężar właściwy 1,005
Krew 1+
pH 6,0
Białko ślad
Urobilinogen NORM
Azotyny ujemny
Leukocyty ujemny
Barwa żółta
Śluz dość obfity
Nabłonki wielokątne pojedyncze
Erytrocyty 30-50 świeże,wyługowane
Leukocyty 5-10 w polu widzenia

Oczywiście wiem, że nie uzyskam tu pomocy równej wizycie u lekarza. Ale czy bylibyście, drodzy Państwo, w stanie powiedzieć, co w ogóle może mi być? Co robić, co jeść, co pić, jakiekolwiek uwagi/rady? Proszę o pomoc, będę za nią niezwykle wdzięczny!

Pozdrawiam,
Grzegorz

Offline

 

#2 2009-06-13 13:22:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Erytrocyty w moczu 30-50, proszÄ™ o pomoc!

Chyba jakiś stan zapalny nerek (erytrocyty wyługowane są pochodzenia nerkowego). Ale samo badanie ogólne moczu nic nie da, tu się przyda wizyta u lekarza. Przy czym ponieważ i tak do dobrego nefrologa czy urologa najczęściej trzeba iść prywatnie - może, czekając na "bieg ubezpieczenia", zdecydujesz się jednak na wizytę prywatną?
Bo może ta mieszanka (w której każdy składnik jest obciążający nerki) po prostu była zbyt toksyczna i to jest jednorazowy atak, a może, tfu, tfu, coś tam się dzieje? A tak niedyskretnie - jaki był powód wzięcia tej mieszanki leków? Może tu będzie jakaś wskazówka?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-06-13 13:39:04

Prynt
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-13
Posty: 4

Re: Erytrocyty w moczu 30-50, proszÄ™ o pomoc!

Dziękuję za szybką odpowiedź. smile

PerspiBlock + szałwia na nadpotliwość (same ziółka, chyba jedyne co mogło wpłynąć na nerki to moczopędność)
L-karnityna z HMB na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej przy wysiłku (to chyba nie powinno mieć wpływu na nerki)
LIPO6 - również chodzi o spalenie tkanki tłuszczowej w mięśnie oraz redukcję głodu, jednocześnie pobudza (tu już jednak napisano wyraźnie, że może być inwazyjne na nerki czy wątrobę, brać należy nie dłużej niż 60 dni, ja brałem około tygodnia)
Ketonal brany dwa dni, po których właśnie wszystko się zaczęło (byłem u dentysty i musiał wiercić do pnia zęba, wiadomo jak to boli, lekarz sam z własnej inicjatywy przypisał)

Jaki jest orientacyjny koszt takiej prywatnej wizyty?

Offline

 

#4 2009-06-13 13:48:08

Prynt
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-13
Posty: 4

Re: Erytrocyty w moczu 30-50, proszÄ™ o pomoc!

Nie można tu edytować wypowiedzi, czy już mi się na oczy rzuciło? wink

Dodam jeszcze, że ostatnie 1,5 miesiąca prowadzę wytężony wysiłek fizyczny (czasem z 10 godzin dziennie), choć nie mam pojęcia jak by to mogło wpłynąć negatywnie na nerki.

Offline

 

#5 2009-06-13 14:03:15

Prynt
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-13
Posty: 4

Re: Erytrocyty w moczu 30-50, proszÄ™ o pomoc!

Przepraszam, że piszę trzy razy pod rząd..

Co z piwem? Słyszałem kiedyś, że działa zbawiennie na nerki, może zastosuję takie "lekarstwo"?

Offline

 

#6 2009-06-14 10:46:57

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Erytrocyty w moczu 30-50, proszÄ™ o pomoc!

Prynt, mnie zawsze zwracano uwagę, że nawet kilka erytrocytów nie jest dobrym znakiem więc koniecznie udaj się na wizytę prywatną. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w moim województwie koszt takiej wizyty u urologa lub nefrologa to od 50 do jakichś 80 zł (te wyższe kwoty często zawierają w sobie USG). Na ubezpieczenie do specjalisty i tak trzeba mieć skierowanie a potem czekać. Ja czekałam np. 5 miesięcy.
Może powtórz jeszcze badanie ogólne dla własnej spokojności.

Offline

 

#7 2009-06-14 11:33:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Erytrocyty w moczu 30-50, proszÄ™ o pomoc!

A jak ma zbawiennie działać na nerki coś, co de facto jest trucizną?

Chcesz się przepłukać, wypij jakieś ziółka moczopędne.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2009-06-15 13:27:14

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Erytrocyty w moczu 30-50, proszÄ™ o pomoc!

Piwo całkowicie odpada, bo to co dziś sprzedają pod tą nazwą---to wogóle nie jest piwo !!!
Inne podane leki:::;::: oczywiscie że mogły być niekorzystne bo spalanie tłuszczów daje takie czy inne substancje które trzeba przecież wysikać. Produkty spalania idą w nerki i tyle.

Offline

 

#9 2009-06-15 17:00:31

mamba
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-11-05
Posty: 539

Re: Erytrocyty w moczu 30-50, proszÄ™ o pomoc!

powtorz badanie - zobacz jak wygladaja erytrocyty w osadzie i czy zwieksza sie ilosc bialka
zdarza sie, ze nawet jednorazowo zle przyjety lek moze uszkodzic na stale nerki, wiec nie bagatelizuj tego tylko powtorz badanie i idz do nefrologa (skontroluj tez swoje cisnienie i w razie zwiekszonej ilosci bialka w moczu zrob kreatynine, kwas moczowy i mocznik z krwi)
koszt wizyty prywatnej u nefrologa zalezy od miasta, ale srednio wynosi 100 zł (urolog zwykle jest nieco tanszy)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson