Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#226 2010-10-04 19:55:46

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Chciałbym ułożyć sobie scenariusz co dalej jeśli badanie DNA na zespół Gilberta wyjdzie negatywnie.
Zrobiłem sobie USG brzucha bo minął już rok od ostatniego a miałem kiedyś kamicę nerkową więc trzeba to sprawdzić.
Lekarz pierwszego kontaktu powiedziała że nie ma już więcej badań hepatologicznych, bo chciałem jeszcze przed pójściem do hepatologa zrobić aby zaoszczędzić pieniądze. Wizyta u hepatologa kosztuje 100 zł, a badanie to nie wiem musiałbym wiedzieć jakie. Może bym wykombinował jak taniej. Pulkos wiesz coś?

Offline

 

#227 2010-10-06 20:50:08

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

http://www.myspace.com/542193413/photos/5663018
Kto mi powie co znaczy tu  GLU, SG, BLD, PRO, CLA ?
Bo ktoś pomaga i trzeba mi więcej danych?

Offline

 

#228 2010-10-16 10:15:21

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Już zebrałem wszystkie dane z niemieckiej wikipedii. Mam inne pytanie czy jak się pójdzie do lekarza specjalisty prywatnie czy on może wtedy jakoś dać skierowanie na badanie z NFZ ?

Offline

 

#229 2010-10-16 11:45:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezerwowy problem

Niestety, nie. To działa tak, że NFZ płaci za poradę, poradę z asystą, poradę z badaniem itd. Nie płaci za samo badanie. Dlatego lekarz bez umowy z NFZ nie może wystawiać refundowanych skierowań na badania sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#230 2010-10-16 23:07:37

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Rezerwowy problem

Rezerwowy-----dlaczego ty do K...Nędzy wogóle szukasz czegoś w wątrobie ??????????? Zespół Gilberta jest niesłychanie rzadką przypadłością genetyczną i jest tym torem rozpoznawalny.
Co ma ten zespół do twojego sikania i sra%^a ?
Bilirubina może być od leków przykładowo.......

Offline

 

#231 2010-10-17 15:08:56

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Zespół Gilberta jakim torem jest rozpoznawalny? Dasz da pomyÅ›laÅ‚em co on może mieć. PomyÅ›laÅ‚em o powtórzeniu peÅ‚nego badania urodynamicznego bo urolog mówiÅ‚ że to że nie mogÅ‚em oddać mocz w 2 części badania cystometrii mikcyjnej to przypadek. PomyÅ›laÅ‚em że powtórzÄ™ te badanie to siÄ™ przekonam.  Problemy hepatologiczne sÅ‚yszaÅ‚em od lekarza mogÄ… zaburzać czynność jelit. ZrobiÄ™ sobie peÅ‚ne badanie urodynamiczne aby sobie oznaczyć jak chÄ™tnie wydawać pieniÄ…dze na hepatologa.

Offline

 

#232 2010-10-17 23:09:12

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Rezerwowy problem

Badanie DNA to badanie na poziomie genetycznym. Więc dobrze się badasz. Ale ----jest tak mało prawdopodobne że to u ciebie feler genetyczny....że aż nie do uwierzenia. Trzeba spokojnie czekać na wynik DNA skoro tak postanowiłeś.

Offline

 

#233 2010-10-25 11:07:15

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Miałem dziś USG brzucha:
Badanie USG jamy brzusznej: nerki prawidłowej wielkości. W lewej nerce pojedynczy złóg 3 mm nieblokujący. W obu nerkach zespoły odbić. Ukm-y nieposzerzone. Pęcherz moczowy pusty.
Wątroba, pęcherzyk żółciowy i trzustka usg w normie. Drogi żółciowe nieposzerzone.

Co to są zespoły odbić w nerkach?

Offline

 

#234 2010-10-25 17:16:48

pablo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 65

Re: Rezerwowy problem

moga to być jakieÅ› kamyczki. skoro np juz ukazaÅ‚ siÄ™ jakiÅ› złóg.  jak opisuje lekarz to mogÅ‚by juz cos wiecej powiedzieć. coÅ› tam jest skoro odbija fale

Offline

 

#235 2010-10-25 17:28:26

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Lekarz powiedział że to drobne kamyczki.

Offline

 

#236 2010-10-30 03:05:25

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Przyszedł wynik testu genetycznego na zespół Gilberta. Badanie miało 3 możliwe wyniki. W promotorze genu UGT1A1 mógł występować genotyp:

7/7 - oznaczało by to że napewno mam zespół Gilberta
6/7 - Ten genotyp może być powiązany z zespołem Gilberta ale nie musi. Jest mniejszość ludzi spośród chorych na zespół Gilberta którzy posiadają taki genotyp. Lecz przeważnie ludzie którzy mają zespół Gilberta mają genotyp 7/7.
6/6 - ten genotyp wyklucza zespół Gilberta.
Mój genotyp to 6/7. To oznacza że zespół Gilberta jest u mnie mniej prawdopodobny.

Offline

 

#237 2010-10-30 13:49:23

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Dr Wantulok mówiÅ‚ bym zrobiÅ‚ sobie badanie urodynamiczne bo we wczeÅ›niejszym byÅ‚y problemy. Zarówno prywatnie jak i z NFZ bÄ™dÄ™ miaÅ‚ termin za miesiÄ…c wiÄ™c biorÄ™ te z NFZ.  PowiedziaÅ‚ że leczenie u hepatologa jest drugoplanowe.
U mnie wskaźnikiem prÄ™dkoÅ›ci leczenia hepatologicznego bÄ™dzie jak silne leki uspokojajÄ…ce potrzebuje. Psychiatra daje mi trochÄ™ za sÅ‚abe leki ze wzglÄ™du że boi siÄ™ o wÄ…trobÄ™ a jest niezdiagnozowana. Dane mam z niemieckiej wikipedii. Jako pierwsze badanie zrobiÄ™ sobie na immunoglobulinÄ™ G we krwi (koszt 30 zÅ‚). ImmunoglobulinÄ™ G ze wzglÄ™du na chorobÄ™ autoimmunologicznÄ… wÄ…troby też daje wyższÄ… bilirubimiÄ™ ale immunologlobulina G może wystÄ™pować też z powodu jakichÅ› bakterii. Jak coÅ› nie tak bÄ™dzie to pójdÄ™ do hepatologa. Już mam zamiar zrobić. Jak mi jeszcze dokuczać bÄ™dzie to że lek neuroleptyczny za sÅ‚aby to zrobiÄ™ drugi krok. Drugim krokiem bÄ™dzie koproporfiryna w moczu (20 zÅ‚) ; Ze wzglÄ™du na zespół Dubina Johnsona i  Rotora. Choroby podobne do zespoÅ‚y Gilberta. 3 krok jest jeszcze niezaplanowany albo pójde poprostu do hepatologa albo jakieÅ› badanie na zespół Gilberta, jeszcze niepomyÅ›laÅ‚em. JeÅ›li wczeÅ›niejsze badania nic nie wykryjÄ….

Offline

 

#238 2010-11-05 18:27:00

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Badanie urodynamiczne mam na 29 listopada. Chcą abym 3 dni przed badaniem prowadził dziennik mikcji. Trochę mi się to nie podobało bo przecież wiem pod jakim warunkiem mam częstsze potrzeby oddawania moczu. Gdy kał bardziej zalega w jelicie. No mówiła pielęgniarka że poprostu tak trzeba zrobić.
Co do badania immunoglobuliny G to trochę plan się zmienił i kupiłem immunoglobuliny G,M,A w zestawie na promocji (70 zł). Wyniki mam pytać po 11 listopada.

Offline

 

#239 2010-11-12 13:39:05

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Badanie na Immunoglobuliny:
IgG 10,2 g/l  norma od 5,4  do 18,22
IgM 0,9   g/l  norma od 0,2  do 2,4
IgA 1,32 g/l  norma od 0,63 do 4,84

Offline

 

#240 2010-11-13 19:24:10

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Rezerwowy problem

Znaczit--wy sowsiem zdorowyj !!!!!!!!

Offline

 

#241 2010-11-13 20:48:51

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Ja znam niemiecki, nie ruski. wszystkie immunoglobuliny w normie. O coÅ› ci konkretnego chodzi ?

Offline

 

#242 2010-11-23 20:33:18

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Psychiatra powiedziała że raczej nie potrzebuje jej pomocy i do pracy umysłowej w stresie są tabletki z żeńszenia bez recepty. Kupiłem lek sesja. W związku z tym wstrzymuje wydawanie pieniędzy na problemy hepatologiczne. A jeśli będę chciał przychodzić to byłoby lepiej gdybym najpierw zdiagnozował wątrobę.

Offline

 

#243 2010-11-23 23:44:42

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Rezerwowy problem

napisałem że jesteś zupełnie zdrowy (wg. tych wyników).
Pieniądze wydawaj pomalutku na kilka badań pod kątem glisty i innych pasożytów.

Offline

 

#244 2010-11-24 21:34:02

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Nie, narazie wstrzymuje badania hepatologiczne, zachowuje pieniądze na urologię. A jak zacznę hepatologię to następne w kolejce będą diagnozowanie choroby Gilberta lub pokrewnych. Czyli kolejność będzie taka próba z kwasem nikotynowym, koproporfiryna w moczu a następnie zależy od ceny albo jakieś badanie na pasożyty albo wizyta u hepatologa.

Offline

 

#245 2010-12-07 10:34:42

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

E-mail do dr Wantuloka.

Treść badania:

Pojemność pęcherza moczowego 338 ml
Czucie prawidłowe.
Podatność dobra.
Wypieracz stabilny.
Brak utraty moczu w próbach prowokacyjnych.
Faza mikcyjna: przepływ max. 10 ml/s przy objętości mikcji 322 ml.
Zalegania moczu po mikcji nie stwierdzono.
Mikcja bez cech przeszkody podpęcherzowej, wspomagana tłocznią brzuszną.
ROZPOZNANIE: N31.8 Observatio urodynamica quoad dysfunctionem vesicae urinariae.

Moje uwagi:

1. Nie dano mi wykresu. Jestem zły z tego powodu.
Narodowe fundusze zdrowia jest to jedno światowe kłamstwo. Na siłe zabierają pieniądze na leczenie (niekoniecznie jego) pracującemu człowiekowi, te pieniądze marnują się przez urzędników i oczywiście trafiają te pieniądze do lekarzy. Ale o wiele lepiej by było gdyby pacjent płacił by lekarzowi bezpośrednio. Pacjent by mniej płacił a lekarz więcej zarabiał. Strajków żadnych by nie było, lekarze sami by ustalali ceny. A ja dostał bym ten wykres.
2. 338 ml to nie jest pojemność mojego pęcherza, raczej zawartość płynu w moim pęcherzu podczas badania kiedy miałem silną potrzebę. Gdy wstałem po alkoholu udało mi się wylać gdzieś do litra moczu.
3. Widać mój dziennik mikcji nie miał znaczenia w tym dokumencie, chociaż może mógł mieć, a może poprostu zawracano mi głowę z powodu głupiego przepisu.
4. Co to jest te łacińskie w ,,ROZPOZNIANIE" ?

Powtarzam jak wyglądał przepływ, był słabszy i troche przedzierał się porcjami. Moja główna uwaga to że mój przepływ był słabszy i używałem tłoczni brzucha by coś wyszło gdy mam jakiś ciężar w jelicie a więc jakie jest następne badanie które ma wskazać że jelito wchodzi mi na pęcherz?
Przesyłam skan swojej dwudniowej mikcji. Bym na necie zamieścił ale nie wiem jak z pdf"a robi się obraz.

Co do tego punktu 3 to chodzi o to że musiałem tydzień czekać na wynik bo nie zrobiłem dziennika mikcji i musiałem zrobić.

Offline

 

#246 2010-12-08 12:15:15

on25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-19
Posty: 37

Re: Rezerwowy problem

Przy rozpoznaniu masz kod choroby N31.8 czyli "Inna nerwowo-mięśniowa dysfunkcja pęcherza".
A odnośnie skanu, to możesz na 4shared zamieścić pdfa, a jak już chcesz tak bardzo obraz to wystarczy screena zrobić tego pdfa.

Jak miałem robione badanie urodynamiczne, to wynik miałem podobny do Twojego. Dziennika mikcji nie robiłem. Wyniki od razu dostałem. Podobnie wydaliłem ~300 ml, choć, np. po alkoholu grubo ponad 500 wydalam. Diagnozę miałem "Niedoczynność mięśnia wypieracza" i pytania czy nie miałem jakiegoś wypadku (urazu pęcherza/kręgosłupa), który spowodował nerwów uszkodzenie (nie miałem) czyli pewnie ta sama N-ka co Ty. Ale u mnie głównie chodzi, że słabo sikam, więc nie przeszkadza mi to.

Mam takie pytanie miałeś zabieg usuwania zwężenia, czy odczułeś polepszenie/pogorszenie po tym zabiegu? Miałeś może cytoskopię? I podobne pytanie czy miałeś pogorszenie po tym badaniu?

Offline

 

#247 2010-12-11 18:08:40

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Nie majÄ… co wymyÅ›leć to musi być nerwowa, oni chyba nie bÄ™dÄ… dobrze pracować. Jak bÄ™dÄ… siÄ™ zajmować szukaniem wymówek. Ja mam na to innÄ… teoriÄ™ która potwierdzajÄ… badanie urodynamiczne które robiÅ‚em że jeÅ›li jelita majÄ… wiÄ™kszy ciężar to bardziej przyciskajÄ… pÄ™cherz. Te Å‚aciÅ„skie oznacza ,, obserwacja urodynamiczna w kierunku dysfunkcji neurogennej pecherza moczowego." 
Nie odczułem żadnych zmian po zabiegu (post 167).
Miałem 2 cystoskopie. Jedna to była tylko imitacja cystoskopii bo pani uolog nie wiedziała jak wygląda cystoskopia (post 129). A następna cystoskopia była prawdziwa i coś wykryto (post 145). Badania nie miały wpływ na polepszenie czy pogorszenie moich objawów. Tylko po piewszej cystoskopii widoczna krew i bóle przy oddawaniu moczy przez 3 dni tej, a po drugiej tak przez dobę.
Teraz będę robił rektoskopię, nie wiem czy prywatnie czy przez NFZ.

Offline

 

#248 2010-12-15 11:46:36

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Rezerwowy problem

nie śledzę dokładnie wszystkich Twpich postów, ale ciągle jest problem jelit i pecherza-to tak jak u mnie. mam straszne zaparcia, i jak mam gorzej z jelitami, to i z pęcherzem. niestety nikt nie umie tego powiązać w całość, choc ja widze zależność. na jednym usg pęcherza wyszlo cos jakby guz, a to było poprostu jelito wcinające się w pecherz.czy badałeś sie pod kątem grzybów? bo widzisz ja ostatnio mam takie podejrzenie, ze to moze byc to. od roku-czy mniej więcej od czasu, kiedy zaczęły se moje problemy, na języku wyskakuje mi plama biała, wzdęcia mam częśto mimo brania lekow na jelita, zaparcia tak samo, nerwicę czy depresje, juz sama nie wiem. naczytałam sie sporo o grzybach, po ostatniej wizycie u gina, gdzie powiedziałam babce o tym języku, a ona mi mówi, ze skoro mam na języku, to musze miec w żołądku. mam kurację, plama z języka zniknęła, ale z pęcherzem ani z jelitami nie lepiej.
cystoskopie, urografie, urodynamike mialam, gastroskopie tez, leczyłąm sie u neurologa, bo to niby mialo byc na tym tle-ale nie jest.
nikt nie wie w sumie, co to jest i z czego.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#249 2010-12-15 12:26:26

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Rezerwowy problem

Monka a żadne leki na zaparcia nie pomagają?

Offline

 

#250 2010-12-15 16:13:27

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Rezerwowy problem

moze lepiej w moim wÄ…tku napisze


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson