Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2009-11-04 22:00:35

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Jak mogę przeczytać książkę A Headache in the Pelvis skoro nie rozumiem angielskiego? Rozumiem niemiecki ale zazwyczaj medyczne sprawy po niemiecku są dla mnie za trudne. Dokumentację medyczną niemiecką dałem do tłumaczenia.
Elektrody analnej nie będę używał dopóki nie będę pewien że wyleczyłem się z glistnicy bo w ten sposób mogę roznosić jaja glisty a to by było niekorzystne.

Offline

 

#77 2009-11-05 16:42:56

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: Rezerwowy problem

Nie rozumiem, jak ty możesz normalnie funkcjonować z takim problemem - powinieneś poleżeć długo w szpitalu, potem może jakieś sanatorium - twój stan jest bardzo poważny
wybierz się jeszcze do chirurga i do neurologa, bo to może być coś z nerwami - ale tymi wegetatywnymi, a więc nie zwiazanymi z psychiką ale odruchami nerwowymi

Offline

 

#78 2009-11-05 23:53:08

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Concorde jesteś do kitu, mam kiepskie poczucie humoru w tej sprawie.

Tutaj tłumaczenie koloskopii z Niemiec zbędne rzeczy wyciąłem.

Koloskopia i dokumentacja wideo:

Wskazanie: Uczucie niekompletnego wypróżnienia
Diagnoza: Wykluczenie procesu choroby okrężnicy, wykluczenie Ileitis term., Sigma elongatum
Stan: Nieco trudne przesuwanie do Coecum ( jelito ślepe) z intubacją jelita. Ileum, Kolon Sigma i rektum wykazują brak podrażnień błony śluzowej, żadnych polipów czy uchyłków. Nie rzucający się w oczy kanał analny żadnych pęknięć.
Propozycja terapii: Symptomatyka dolegliwości wskazuje na rektocele która endoskopijnie nigdy nie jest pewna do stwierdzenia.

Dokumentacja jest źle przetłumaczona są w niej błędy, tłumaczka albo pomijała niektóre rzeczy które nie mogła przrtłumaczyć albo przekręcała. Będę musiał iść do innego tłumacza.
Zwróćcie uwagę na  ,,Nieco trudne przesuwanie do Coecum ( jelito ślepe) z intubacją jelita.”.
Przecież po wypiciu Forttransu jelito powinno być czyste więc nie ma tam żadnego przesuwania. Ja  tutaj w Polsce jak miałem koloskopię to nie było żadnego przesuwania. A tym bardziej intubacją jelita tzn że tam też był ten sam problem że jelito było brudne. Uważam że to był widoczny symptom.
Mam pewną obawę ze tłumaczka zrobiła błąd , W dokumentacji o koloskopii napisała przepuklina odbytu zamiast rektocele. Ja teraz poprawiłem. Ileumtubation przetłumaczyła na intubacja jelita nie jestem pewien czy przetłumaczyła dobrze.

Znalazłem stronę ajpinusa i jak dobrze zrozumiałem to trzeba sobie kupić wibrator i szukać nim bolących miejsc wewnątrz odbytu, nie nie chcę mi się.
Do gastroentorologa pójdę we wtorek 10.11.09 bo list jeszcze nie dotarł.

Offline

 

#79 2009-11-06 10:17:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezerwowy problem

Rezerwowy, nigdy tego nie pisałam forumowiczom, ale to nie Concorde, tylko Ty jesteś do kitu ze swoją roszczeniową postawą. Masz problem, który może (choć nie musi) współistnieć z zaburzeniami odruchów nerwowych i mieć powikłania w postaci przewlekle napiętych mięśni dna miednicy. Można to sprawdzić i przynajmniej wykluczyć. Masz stwierdzone pasożyty, które też należy leczyć. Ale cokolwiek Ci proponujemy, wszystko źle, na wszystkich się obrażasz. Jeszcze ANI RAZU NIKOMU nie pomogłeś, nie udzieliłeś się w żadnym wątku poza swoim, a roszczenia i fochy strzelasz takie, jakbyś tu robił za pępek świata hmm.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#80 2009-11-06 13:22:17

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Ani razu na nikogo się nie obraziłem, teraz też nie, po prostu odrzucam niektóre rzeczy. Jestem wdzięczny za waszą pomoc, dziękuje , za to co odrzucam też. Ani razu nikomu nie pomogłem. Ja nie krytykuje ale w moim wątku odzywa się tylko Administrator, Concorde i pulkos. Raz coś powiedziała magdalena. Chodzi mi o to że inny użytkownicy też ani razu nikomu nie pomogli, wiele jest takich co ani razu nie pomogli, żadnych pretensji , uważam że to normalne bo nie mają co powiedzieć, nie wiedzą. Trochę przejrzałem chociaż mało inne wątki i nie miałem nic do powiedzenia.
Co do roszczeniowej postawy po prostu coś było mi przekazane od Boga np. że jeśli jest , chyba powiedział ,,neurotisch” (neurotyczne) to będę zdrowy w ciągu 7 dni. Właściwie to nie pisze o tym dużo bo nie oczekuje od was że mnie zrozumiecie, ale od pewnych swoich roszczeń nie odstąpie.

Offline

 

#81 2009-11-06 14:16:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezerwowy problem

Zmień nastawienie: tu poza paroma osobami związanymi ze służbą zdrowia wszyscy forumowicze to laicy. A jednak inni piszą u innych, starają się wesprzeć, szukają informacji, próbują kojarzyć fakty, a przynajmniej służyć wsparciem psychicznym. To nie jest prywatna przychodnia, że zapłacisz 200 zł i już - tutaj współtworzysz forum.

I nie do forum miej roszczenia. Nie można Ci pomóc, bo każdą opcję negujesz. Nie, bo nie. No to jak mamy ruszyć dalej? Pamiętaj, że w takich chorobach z 90% ruchów, badań itd. to procedury wykluczające - czyli wyjdą negatywnie i nic nie zmienią. Tu się diagnozuje przez wykluczenie, czyli nie szuka się, co jest, tylko sukcesywnie wyklucza, czego nie ma. I nikt nie da Ci gwarancji - popatrz, że ludzie męczą się latami, a za sukces należy uznać to, że znajdzie się przyczynę, a nie wyzdrowienie. Zmień nastawienie, bo z takim czeka Cię tylko rozczarowanie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#82 2009-11-06 16:34:27

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: Rezerwowy problem

Offline

 

#83 2009-11-08 11:34:37

mar49
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 7

Re: Rezerwowy problem

REZERWOWY NAPISAŁ - Max. natężenie przepływu 11,4 ml/s
Średni przepływ 6,5 ml/s
Czas do max przepływu 28 s
Cystografia czasu 41 s
Czas przepływu 30 s
Opóźnienie czasowe N.A. s
Objętość wydalonego 197 ml
Zaleganie moczu 60 ml
Stwierdzono że mam glistnicę i to ona bardzo prawdopodobne może powodować objawy. Tylko nie wiadomo jak, to może być alergizacja, czyli glisty wywołują jakąś alergię, to mogą być zmiany neurologiczne, mogą powodować niedrożność jelit, zaczopkowanie dróg żółciowych, mogli glisty coś tam przedziurawić gdzieś wejść i zrobić coś. Brałem Vermox od 29 września do 1 października. Mam powtórzyć branie Vermox od 16 do 18 października- koniec cytatu Rezerwowego
- przepływ jak na Twój wiek kiepski /uretrografia,  cystoskopia i urodynamika sa konieczne/
- czy widziałes glisty w stolcu? czy przypadkiem przeprowadzona operacja jelita grubego buła operacja z powodu glistnicy??po operacji brzk poprawy to jaki był cel jej przeprowadzenia??? dla mnie to novum leczenie glistnicy skalpelem , byc może źle interpretuję zapisane informacje sorki.

Offline

 

#84 2009-11-10 23:58:32

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Ściągnąłem z neta tą książkę A Headache in the Pelvis, tam chyba nie ma o masażu dna miednicy, teoretycznie mam kogoś kto mógł by mi miejsc bolących poszukać. Ale wolę to zrobić innym przedmiotem niż ajpinos. Ale w tej książce nie ma chyba o tym. Jak się szuka miejsc bolących w dnie miednicy i czy długo to trwa?
Tam wtedy jak mi mówili w Berlinie że będę zdrowy było tak ksiądz powiedział nie doslyszalem jakie słowo chyba neurotisch ale nie jestem pewien zapytałem wtedy co dokladnie? i ktos kto byl ze mna objasnil mi ze psychologisch .I Ze jesli tak to bede zdrowy za 7 dni. Ogólnie rzecz mówiąć jeżęli przyczyny mojej choroby są psychologiczne to powinienem być już zdrowy. Nie mogę pójść za radą pójścia do neurologa bo musiał bym wtedy uznać że Bóg mnie oszukał. Nie mogę tego zrobić.
Mój przepływ moczu jest różny, w dniu kiedy miałem badanie przepływu cewkowego, ponad godzinę przed badaniem próbowałem się całkiem wypróżnić, stolec mi zalegał jak zwykle, bo czasem więcej tego czasem mniej, no i później piłem dużo wody mineralnej. No i jak oddawałem mocz podczas badania to czułem że oddawanie moczu jest utrudnione, zresztą jak więcej kału zalega to muszę bardziej napinać mięśnie by się wysikać. Sądzę że gdyby mi robiono pełne badanie urodynamiczne, ponieważ tam robią lewatywę przed badaniem, mocz dobrze by przechodził.
Operacja w Niemczech nie była z powodu glistnicy, nie mówiłem wcześniej dlaczego została przeprowadzona. Wykryte małe wgłobienie jelita ale właściwie to nie pisze o badaniach niemieckich bo ona raczej by zwodziły. Lekarze zrobili mi niepotrzebną operację bo inny gastroentorolog to czytał i widział że to było niepotrzebne.
Nigdy przez 3 lata nie widziałem w kale glist.

Offline

 

#85 2009-11-13 16:48:09

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Dalej mam glistnicę, i moja babcia też, ona ze mną mieszka. Zaraziła się ode mnie bo przed moim przyjazdem ze studiów (15 czerwiec) nie była zarażona bo badała kał. W poniedziałek pójdę po lekarstwa dla mnie i dla babci. W czwartek pójdę do nefrologa . We wtorek chociaż prawdopodobnie do gastroentorologa nie pójde bo dzisiaj był nieobecny, a tzn że będzie miał pacjentów z wcześniejszego dnia i nie przyjmuje dodatkowych którzy zarejestrowali się ze wczesnego rana. (Ci co się rezerwują od wczesnej pory mogą przyjść do lekarza tego samego dnia) Więc do gastroentorologa pójdę w piątek.

Offline

 

#86 2009-11-17 18:34:41

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Wczoraj ja z babcia wzięliśmy po 2 tabletki Zentel. Nastepna porcja bedzie 30 listopada. 10 Grudnia będzie badanie kału na pasożyty.

Offline

 

#87 2009-11-17 18:43:23

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: Rezerwowy problem

a babcie przebadałeś tak dla pewności czy miała objawy??

Offline

 

#88 2009-11-17 19:10:01

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Nie, nie miała żadnych objawów zresztą glistnica często zadaje szkody utajone, bez spostrzeżenia przez nosiciela. No ale nie zawsze.

Offline

 

#89 2009-11-25 16:34:09

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Tu tłumaczenie dokumentacji medycznej z Niemiec

Koloskopia

Diagnozy

Wykluczenie przebiegu okrężnicy (C 18.9,A)
Wykluczenie Ileitus term. (K50.0,A)
Odchylenie kąta esicy (Q43.8,G)

Wyniki badań
Sprzęt Olympus CF 145L. Premedykacja: 7.5 mg Dormicum Pulsoxymetrie SPO2: 99-95-99% HF: 65 min.
Trochę uciażliwe poparcie (pomoc) do osicy z intubacją jelita kątego przy odchylonej esicy. Jelito kąta, okrężnica, esica i odbytnica pokazują niedrażniące łagodne proporcje błony śluzowej, żadnych polipów lub uchyłków. Dyskretny kanał odbytu, żadnych pęknięć.

Propozycja leczenia
Symptomatologia dolegliwości wskazuję na rektocele, która nie daje się zobaczyć endoskopowo, pokazuje się również nawarstwiony.
Pan G zostaje skierowany do dalszego klarowania CBF- przyjęcia choroby odbytnicy

Później była defekografia

Defekografia z dnia 21.02.2008

Normalny kształt przejścia odbytnicy esowatej i obwodowej esicy. Te odtworzone kontury ścianek przedstawiają się gładko i prawidłowo. Prawidłowy kąt prostnicy i odbytu przed defekacją małe nietrzymanie w spoczynku lub pod prowokacją. Szybkie opróżnienie odbytnicy przez jednorazowy przebieg defekacji.
Po wypróżnieniu okazuje się małe odbytnicze wgłobienie bezpośrednio przed kanałem odbytu z niepełnym opróżnieniem. Żadnego wykazania rektocele.

Opinia

Wgłobienie jelita, żadnej rektocele.

Na podstawie zbadanego stanu rzeczy w defekografii intussuscepcji stawiamy wskazanie do operacyjnego leczenia.
Już w naszym chirurgicznym zarządzie nastąpiło przedoperacyjne przygotowanie jak i przedstawienie u naszych kolegów anestozjologów. Uzgodniono termin przyjęcia na 03.06.2008.

Leczenie i przebieg

Nastąpiło jak planowano przyjęcie. Po szczegółowym objaśnieniu pacjenta w obecności jego ojca nastąpił dnia 04.06.2008 zabieg. Nastąpiło laparoskopowe asystowane umocowanie resekcji. Ciągłość jelita została przy pomocy stomii pochodnej zrehabilitowana. Do tego nastąpiło unieruchomienie w obrębie zespolenia za pomocą siatki vicrylowej. Zabieg nastąpił bezkomplikacyjnie.
Przebieg pooperacyjny kształtował się w każdym bądź razie bezkomplikacyjnie. Bezpośrednio pooperacyjnie był pan G pielęgnowany w naszym chirurgicznym oddziale intensywnego nadzoru medycznego i mógł już pierwszego dnia po operacji zostać przeniesiony na nasz chirurgiczny oddział obwodowy.
Pacjent był żywiony według naszego konceptu tyw. Postnego, który to bardzo dobrze tolerował, odprowadzał regularnie. Przy regularnej zmianie bandaża pokazały się łagodne proporcje rany. W przeprowadzonych kontrolach laboratoryjnych pokazały się wszystkie wartości w zakresie normy.
Tak więc zwalniamy pana G dnia 12.06.2008 w dobrym stanie ogółnym i przy subiektywnym dobrym samopoczucie do daleszej pięlegnacjo ambulatoryjnej

Leczenie przy zwolnieniu
Pantazol 40 mg 0-0-1 (do dnia zwolnienia)
Novalgin 40 Tr w razie potrzeby
Fragmin 0,5 ml dziennie (do dnia zwolnienia)
Movicol 3x1

Postępowanie
Prosimy o dalszą pielęgnację ambulatoryjną naszego wspólnego pacjenta, jak i o regularne kontrole rany. Użyte nici chirurgicznie powinne zostać zdjęte 10 dnia po operacji.
My zapisaliśmy pacjentowi ponownie Movicol 3x dziennie do miękkiego trzymania stolca.

W koloskopii pisze odchylenie kąta esicy Q.43.8,G . Dziwi mnie to bo jak coś ma numer w tym spisie chorób ICD-10 to jest to choroba. W Niemczech działo się tak że zrobili operację i pewien gastroenterolog jak to zobaczył był oburzony że w ogóle operacji się podjęli dlatego im nie ufam.
Wykryto u mnie odchylenie kąta esicy, ale w tym dokumencie kolonoskopii jakby to pominięto i stwierdzono że symptomatologia wskazuje na rektocele, następnie skierowano mnie do szpitala i tam zrobiono defekografia, tam stwierdzono że to nie rektocele tylko małe wgłobienie jelita.
W tym dokumencie kolonoskopii w Niemczech napisano jeszcze po łacińsku
Sigma elongatum (Q43.8,G) że nawet nie wiedziałem co to znaczy i też to pominąłem, dopiero po przetłumaczeniu to zauważyłem ale nic o odchylonym kącie esicy nie słyszałem.

Jak tylko się skontaktuje z tym ajpinusem zobacze da się zrobić w sprawie napiętych mięśni miednicy.
Nie udało mi się wtedy być ani u gastroentorologa ani u nefrologa. U gastroentorologa spróbuje się wprosić w piątek u nefrologa mam  załatwiony termin 30.11.09 .

Offline

 

#90 2009-11-27 18:28:46

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

To może być właśnie coś w rodzaju rady Concorde o tym rozciągniętym jelicie. Nie mówi się Nachylenie kąta esicy może tłumaczka tu źle przetłumaczyła. Fachowo lekarze nazywają to chorobę po łacińsku Sigma elongatum .  Zobaczyłem na jakimś niemieckim forum tam nie mówili medycznym językiem więc mogłem ich zrozumieć. Niewiele mogłem wyczytać w internecie na temat Sigma elongatum ale dowiedziałem się że to jest nieco wydłużony obręb esicy, czyli podobnie jak rozciągniete jelito też może dotykać pęcherza.
Wyczytałem przypadek 4 letniej córeczki która ma Sigma Elongatum i musi nieco częściej chodzić do toalety sikać, zmartwiona matka pyta się na pewnym portalu jak pomóc córce.
A na niemieckim forum ktoś z Sigma elongatum ma bóle lewego podbrzusza. Tam ma takie miejsce które jeśli dotyka lub się porusza przy sporcie to musi do toalety. Albo go boli jak pije kawe. Twierdzi że bóle nie są nie do zniesienia ale są. Pewien użytkownik odpowiedział mu że miał 2,60 m długości jelita grubego a normalnie powinno być o ponad metr krótsze. Powiedział też że on na jego miejscu nauczył się z tym żyć i zmienił diete bo komplikacje operacji mogą być jeszcze gorsze. On w wyniku komplikacji po operacji stracił całe jelito grube.
Jeśli macie może dokładniejszy opis choroby Sigma elongatum dobrze gdybyście się podzielili.
Zapytam jeszcze tego niemca czy jak dotyka te miejsce to musi robić mniejszą czy większą sprawę.

Offline

 

#91 2009-11-27 18:31:00

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Aha jeszcze się poprawię bo u tej 4-letniej córeczki nie jest wiadomo czy Sigma elongatum powoduje częstsze sikanie a napisałem jakby to było napewno powiązane.

Offline

 

#92 2009-12-12 20:50:32

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Nefrolog powiedział że nefrologicznie nie potrzebuje pomocy ale dał skierowanie do jakiegoś lepszego w Lublinie do jakiegoś profesora i mam tam już termin 8 stycznia. W poniedziałek mam kolonoskopie. Co do tych napiętych mięśni dna miednicy to chciałbym szukać tych miejsc ale ściągnąłem tą książkę A Headache in the Pelvis i nie wiem dalej jak szukać tych bolących miejsc , może redakcja powiedzieć , no może trochę byłem dziecinny w tej odmowie. Nie zrobiłem badań kału na pasożyty bo byłem zajęty czym innym w innym mieście we wtorek zrobię.

Offline

 

#93 2009-12-12 21:54:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezerwowy problem

Najlepiej skontaktuj się z Ajpinusem, ja wiem tyle, ile sama zrozumiałam z książki (znaczy - niewiele) i ile radził Ajpinus. On przeszedł specjalną kurację w centrum, które leczy tą metodą, więc wie o wiele więcej.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#94 2009-12-13 11:15:14

Astrid
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: Rezerwowy problem

Rezerwowy polecam dwa fora dot. pasożytów. Nie tylko chemią, ale naturalnym środkami można sobie pomóc. Oczywiście chemia jest niezbędna na pierwszym etapie, ale później trzeba jakoś zapobiegać nawrotom. Jaja pasożytów są wszędzie:( W trakcie leczenia trzeba wyszorować całe mieszkanie, wygotować pościel, ręczniki itd. Zresztą tu znajdziesz wszystko:

http://forum.gazeta.pl/forum/f,86962,Pasozyty_candida.html

To forum co prawda dotyczy dzieci, ale odrobaczać muszą się całe rodziny łącznie ze zwierzętami więc wiedza to zawarta jest uniwersalna. Wielu piszących zasobem informacji przerasta lekarzy:
http://forum.gazeta.pl/forum/f,578,Alergie.html


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#95 2009-12-18 10:20:06

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Offline

 

#96 2009-12-19 15:04:27

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Rezerwowy problem

Rezerwowy, moim zdaniem Redakcja ma racje z tymi miesniami dna miednicy. Mam podobne problemy do Twoich. I jestem przekonana, ze to wlasnie sprawa miesni dna miednicy. Tez mam takie uczucie ucisku jelita na pecherz.

Offline

 

#97 2009-12-19 15:12:44

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Rezerwowy problem

A jezeli chodzi o glistnice to Pyrantelum jest raczej malo skuteczne.

Offline

 

#98 2009-12-20 16:07:42

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Napisałem e-mail do dr Rakowskiego z opisem moich dolegliwości i dostałem od niego odpowiedź.

Powiedział że opis moich dolegliwości upoważnia do myślenia o zespole dna miednicy w kombinacji z zespołem Th12,powiedział że zrobiono mi wszystkie obiektywne badania i y punktu widyenia medycyny jestem zdrowy. Naprawdę zrobiono mi wszystkie badania ? Bo ja widzę z informacji z internetu że nie. Jak mi powie to urolog lub gastroetorolog to wtedy się zgodzę.
To się nie nazywa napięte mięśnie miednicy tylko zespół dna miednicy.
Co do zespołu Th12 – Th12 to jakaś część kręgosłupa, ja w wieku 3 lat zachorowałem na chorobę Perthesa. To spowodowało skoliozę które leczyłem jak i Perthesa rehabilitacyjnie. Może to mogło wpłynąć teraz na tą miednicę i Th12.
Moja babcia nie może brać silnych leków na robaki, Zentel jej uszkodził wątrobę, miała biegunkę, musiałem o 2 w nocy wstawać lek jakiś kupić bo by się odwodniła. Ja w stycznia idę mieszkać do akademika tak aby dla bezpieczeństwa się ponownie nie zarazić. Jeszcze tato przyjechał na święta z owczarkiem niemieckim. Jest to rasowy , szczepiony i w pewnym odstępach czasowych odrobaczany zadbany ale tak dla bezpieczeństwa pójdę do lekarza po słabe leki od robaków.
Napisałem email'a wprost do nich jak sprawdzić czy nie są oni samozwańczą firmą, czy są zapisani w jakimś rejestrze czy coś w tym stylu.

Offline

 

#99 2009-12-20 17:58:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezerwowy problem

Kiedy właśnie choroba zwana zespołem bolesnej miednicy/bolesnego dna miednicy (pelvic pain sydrome) to właśnie patologiczne napięcie mięśni dna miednicy.

Co do zespołu Perthesa - nie wypowiem się, bo się na tym nie znam. Aczkolwiek podpytaj o szczegóły, bo problemy z dysfunkcją rejonów dna miednicy raczej są kładzione na karb uszkodzeń odcinka L-S, o Th niewiele się mówi, więc napisz, bo mnie to ciekawi.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#100 2009-12-21 11:55:21

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Rezerwowy problem

Pestki dyni sa dobre na pasożyty jelitowe, z tym ze to musza byc pestki swieze, czyli takie wyjęte prosto z dyni, bo suszone nie maja juz takiego działania. Zastanawiam się nad tym, co mówicie na temat skoliozy. Ja mam skrzywienie kregoslupa w odcinku piersiowym, ale powiedzieli mi, ze to nie moze miec wpływu na pęcherz.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson