Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#201 2010-08-21 16:49:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezerwowy problem

Hurtem:

1. Wiem, że sterydy są groźne, ale ja zaczęłam je brać po 10 latach choroby i nie mam żadnych złych objawów (wzięłam 11 zastrzyków), a nawet mam lepiej. I nawet pewne rzeczy, które powinny być gorzej, u mnie się poprawiły. Jedyny minus: żrę na potęgę, więc tyję (poza tym sterydy coś mi robią z insuliną, że tkanki się na nią uwrażliwiają i szybciej spalam cukier, co mnie dodatkowo łaknieniowo nastraja). Ale machnęłam ręką. O nadwadze pomyślę jutro wink.

2. Wojtek, sęk w tym, że rehebilitacja to jest coś takiego jak np. relaks po stresujących sytuacjach. Nie rozwiąże problemu, ale pomoże trochę złagodzić napięcie. A i mięśniom lepiej się funkcjonuje, więc organizm mniej się męczy.

3. To nie tak, że zwykli się nie nadają - większości lekarzom po prostu się nie chce wychylać poza niemęczący standard. A przewlekle chorzy zwykle wymagają działań ponadstandardowych. Rozumiem Twoje rozgoryczenie, zwłaszcza że w ślad za stratą czasu idzie też strata pieniędzy, ale, niestety, na to nic nie poradzimy. Dobry lekarz, jak dobry nauczyciel, psycholog, pedagog, artysta itd., to wyjątek, nie reguła sad.

4. Ja dra Wantuloka polecam, bo mną się zajął (fakt, że wiele mi nie mógł pomóc, ale gdybym na niego trafiła kilka lat wcześniej, byłoby inaczej), popatrzył na mnie całościowo, nie wmawiał, że sobie wymyślam, włączył leczenie p/bólowe, jest miły, życzliwy i jak coś się dzieje, zawsze mogę się z nim skonsultować mailowo czy telefonicznie i nigdy jeszcze nie chciał za to ode mnie pieniędzy. I nawet jak po cystoskopii trochę za bardzo mi pomaltretował pęcherz i miałam znaczne zaostrzenie pps, to potem wielokrotnie mnie konsultował z propozycjami działania, żeby ten efekt usunąć - też nie oczekując gratyfikacji. A poza tym mogę z nim sobie zawsze porozmawiać tak o - o ciekawych artykułach, o tym, co u kogo nowego. To dla mnie ważne, bo daje poczucie bezpieczeństwa.

5. Z ocenami jest tak:
- część to oceny rzetelne, obiektywne, wyważone,
- część to emocjonalne potoki (w obie strony skali emocji), z rzetelnością niemające nic wspólnego;
- część to czarny PR;
- część to kryptoreklama z serii "100 postów za 100 zł".


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#202 2010-08-21 17:15:27

xmzx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 39

Re: Rezerwowy problem

Z ciekawości spytam, skąd redakcja wie, że nie pomoże?? Są tacy co pomogło - You never known smile

Offline

 

#203 2010-08-21 17:45:43

xmzx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 39

Re: Rezerwowy problem

Inaczej spytam: Gdyby Ci się udało rozwiązać problem tak, że nie odczuwałabyś dolegliwości ze strony pęcherza stosując sukcesywnie rehabilitację połączoną z relaksacją to twierdziłabyś nadal, że jesteś chora?? No jednak ja znam parę osób, że dolegliwości związane z częstym oddawaniem moczu plus pobolewanie z okolic nazwijmy je intymnych zmniejszały się lub praktycznie całkowicie ustępowały po zastosowaniu właśnie tej metody. Gdzie lekarze nie mieli pomysłu co dalej z takim pacjentem zrobić. Więc twierdzenie, że może pomóc ale przyczyny nie zlikwiduje..hmmmm może i nie, ale jak pozwoli mi zpowrotem funkcjonować bez uporczywego oddawania moczu i jakiś pobolewań to co mi tam...pytań bez odp. jeśli chodzi o medycynę jest bez liku...

Offline

 

#204 2010-08-21 18:35:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezerwowy problem

No, tu już wchodzimy w taksonomię choroby smile. Jeśli usunęłabym objawy, pewnie subiektywnie twierdziłabym, że nie jestem chora, ale czy faktycznie nie byłabym chora, tj. czy nie miałabym patologicznych oznak układowych wink?

Natomiast u większości chorych jednak kwestie napiętych mięśni są wtórne do jakiegoś stanu zapalnego, dlatego mówię, że nie należy uważać, że rehabilitacja wyleczy przyczyny.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#205 2010-08-21 19:37:17

xmzx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 39

Re: Rezerwowy problem

Ciekawa dyskusja smile tylko, że pojawia się zasadnicze pytanie czy faktycznie, u większości osób sprawa źle funkcjonujących mięśni jest wtórna?? Skoro badania wychodzą prawidłowo, posiewy prawidłowo, nie widać obiektywnie zmian chorobotwórczych, gdzie usuwa się przeszkody typu zwężona cewka tak jak to ma miejsce w tym wątku, a problem nadal występuje to czy można stwierdzić, że nienaturalnie ponapinane mięśnie to sprawa wtórna, czy może jest tak, ze infekcja już została "zgaszona" jednak "złe nawyki" w postaci pospinanych mięśni powodują objawy, które są tak przykre w swoich konsekwencjach? Większość jednak postów ląduje w kategorii " co mi jest". Większość osób ma jednak wyniki badań, które tak w zasadzie mówiąc oględnie są dobre, więc gdzie szukać tych dodatkowych źródeł infekcji?? poza tym tak szczerze Redakcjo ile osób na tym forum leczy się tą metodą?? Większość traktuje to jak czyste szarlataństwo. Jak tłumaczyć te przypadki, które już niejednokrotnie wymieniałem. "Teoretycznie" ewidentne źródła infekcji - bakterie a jakże, zwężenie cewki - jak najbardziej - objawy częstomocz, zwapnienia, bóle itd. itp. a jednak udaje się powrócić do zdrowia pomimo tego, iż osoby te prze długi okres czasu nie leczyły się żadnymi znanymi lekami, których używa się w tych dolegliwościach. Tak naprawdę to komu tu pomagają na dłuższa metę autoszczepionki, TFX, zabiegi chirurgiczne, czy moje "ulubione" antybiotyki. Jestem niemal przekonany, że lekkomyślne stosowanie ich przez nieodpowiedzialnych lekarz (sami tez jesteśmy sobie winni) doprowadziły do pogorszenia stanu zdrowia. Poza tym jak Redakcjo można prowadzić dyskusję na temat opisywany już od kilku wątków, jak liczba osób, która stosowała tą metodę dłużej niż pól roku to garstka. Ja oczywiście nie mam pretensji do nikogo, no w końcu każdy z nas jest kowalem własnego życia. Staram się jednak zainteresować tematem, jednak brakuje osób, które naprawdę w sposób obiektywny (nie subiektywny) najlepiej empiryczny, mogłyby coś wnieść do tematyki cpps/pps. Jeśli uważasz redakcjo, że tematyką wyjechałem znacznie poza ten konkretny wątek proszę o przeniesienie go do bardziej odpowiedniego wg. Ciebie działu. Choć wydaje mi się, że problem, którym chcę zainteresować innych tyczy się również autora. Dodam tylko, że miałem/mam kontakt z 4 Panami, która ta metoda pomogła na tyle, że nie odczuwają już tak charakterystycznych dla nas objawów. Na str anglojęzycznych takich przypadków jest znacznie więcej. Pozdr

Offline

 

#206 2010-08-21 19:51:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezerwowy problem

Na pewno masz rację, weź jednak pod uwagę dodatkowo dwa czynniki: 1) u kobiet jest trochę więcej przyczyn infekcyjnych i uszkodzeń mioneurogennych, choćby z powodu anatomii, kwestii porodów itd., 2) my wykluczamy tak naprawdę od kilku do kilkunastu patogenów - a z ręką na sercu, kto wykluczał neuralgię półpaścową czy brucellozę?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#207 2010-08-21 23:34:30

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Rezerwowy problem

XMZX-----zapytam wprost : czy  ty nie jesteÅ› czasem agentem ?
A może należysz do tzw. mądrali pomiędzy wiekiem 25--32 lata ? (to częsty objaw ).
Ja piszę to i owo z perspektywy około 50 lat kontaktów z lekarzami w tylko jednaj sprawie : postawić diagnozę trafną !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W końcu sam ją postawiłem i udowodniłem.
Ale przez ten czas doszedłam do kilku prawd absolutnych :
Przede wszystkim istnieje pewien regulator "ewolucyjny" ; W skrócie -- on nie pozwala chorować na duperele ot tak z niczego !!!! Bo małpa majaca objawy z niczego nie moze znależź banana i zdycha z głodu--a to oznacza upadek gatunku.
Natura (wobec tego) wyklucza z funkcjonalnoÅ›ci osobniki tylko wtedy gdy sÄ… AUTENTYCZNIE CHORE. Co to znaczy ? Å»e przyczyna MUSI BYĆ DUÅ»A. Na pewno nie bÄ™dÄ… przyczynÄ… jakieÅ› , nie wiadomo skÄ…d, przykurcze mięśni dna miednicy. Owszem--te napiÄ™cia mięśni bÄ™dÄ… gdy maÅ‚pa zachoruje na solitera, na bilharcje, na tyfus  itp itp.
Więc kol. Redakcja ma rację pisząc swe wywody o leczeniu objawowym które niewiele daje a wręcz zaciera obraz rzeczywistej choroby.
Które osoby na forum wyleczyły się ćwiczeniami mięśni--pardon, poproszę o ich nicki !?
Twoje posty XMZX - pachną mi na kilometr teoriami z jakimi zapoznałem się w instytucie psychoneurologicznym na ul.Sobieskiego w Warszawie (w czasach gdy Was nie było na świecie) . To są te same metody rozumowania. !!!!
Nie muszÄ™ chyba przypominać, że po pewnym czasie wyszÅ‚o na jaw, że sÄ… one napÄ™dzane czosnkiem  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I myckmi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-------------------------------------
Kolega Rezerwowy ma faktycznie problem ! To jest przypadek niezdiagnozowany i  w tej sytuacji nie wolno chodzić na żadne operacje (niestety on mnie nie sÅ‚ucha ).
Oprócz występowania glisty ludzkiej (u tego usera) może być i coś innego--np. inny pasożyt towarzyszący--często one idą po dwa !
Może też być uszkodzenie innych tkanek (okolicznych) wskutek rozprzestrzeniania się stadiów rozwojowych glisty po całym organiźmie (jedno trucie rzadko pomaga). A stąd --stany zapalne tu i tam, odczyny obronne , itp.
Ja nie wiem, ale skoro mamy tu przypadek chodzenia do kibla 6 razy dziennie (żeby zmniejszyć uczucie parcia) a pacjent miał w analizie GLISTĘ ludzką w tychże jelitach---to do cholery o czym my mówimy ? Że ją wytruł jedną kuracją ??? Ja trułem pasożyta 8- mioma kuracjami i po 4 latach ponownie sie pojawił !!!!! (lamblie) . I to jakimi dawkami !! O mocy stachanowskiej !
Dlatego -- proponuję kol. Rezerwowemu isć do gastrologa i powiedzieć że chce sprawdzić skuteczność kuracji bo nadal odczuwa dziwne objawy w jelitach.
Logika........plus wiara w nieomylność ewolucji (kolego XMZX) to rzeczy których widocznie nie uczą w Dniepropietrowsku na szkoleniu agentów !

Offline

 

#208 2010-08-22 20:58:06

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Dr Wantulok nie odpowiada bo jest na urlopie i będzie za tydzień, nie będę czekać. Wypatrzyłem http://www.znanylekarz.pl/24317/marzena-stachurska-babol/urolog-chirurg/lublin taką lekarkę pójdę do niej we wtorek.

Offline

 

#209 2010-08-22 21:25:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezerwowy problem

Trochę mało konkretne opinie. Mam nadzieję, że prawdziwe, a nie podstawione smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#210 2010-09-04 10:36:42

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Poszedłem do tej pani urolog i ona powiedziała że jestem po zabiegu i jak narazie nie należy nic robić. Powiedziałem jej o tym że objawy częstego oddawania moczu dalej nasilają się gdy bardziej zalega kał. A jelito nie powinno mieć takiego związku. Powiedziała że narazie jestem po zabiegu i powinienem czekać aż rana się zagoi. Mogę wykorzystać ten czas i udać się do psychiatry bo może to być nerwica narządowa. Jest pewna różnica między spojrzeniem urolog Marzeny Stachurskiej-Bąbol a dr Wantulokiem. Marzena Stachurska Bąbol twierdzi że zwężenie nie mogło być znaczne http://www.myspace.com/542193413/photos/421863#a=87985&i=442399 bo przepływ jest zbyt silny. Dr Wantulok powiedział że taki rewelacyjny nie jest, u mężczyzn w moim wieku bywa powyżej 30 ml/s . Mówi że zwężenie tam było.
Poszedłem do psychiatry i ta pani mówiła o nerwicy narządów. Nie jako choroby psychicznej, tylko że poprostu są osoby które mają takie unerwione narządy które reagują przy złym stanie emocjonalnym. Ale gdy się dokładniej pytałem to nie spodobał mi się rezultat. Nie potrafiła za bardzo wyjaśnić więc wyszły jaby 2 teorie że koncentrowałem się na pęcherzu przy bardziej zapakowanych jelitach dlatego teraz już tak jest i to działa poza świadomością oraz że to nerwica narządów. Później zadzwoniłem szkoda że ją nie nagrałem. Było tak:
Czy powodem jest nerwica narządów czy to że koncentrowałem się na pęcherzu?
Wie pan to jest jedna całość , pan to skojarzył że jak ma pan problem z jelitem to narastają się problemy z pęcherzem.
Ale ja nie mam takiego sposobu myślenia że się koncentruje i jak wiem że mam jelito zapchane to będę się narastały problemy z pęcherzem.
No że wcześniej tak to już Pan skojarzył i teraz dzieję się to paza pańską świadomością.
Ale ja wogóle nie miałem takiego myślenia , nie teraz i nie na początku.
To nie jest tak że się o tym myśli (no przecież na początku sama mówiła że kojarzyłem problemy z jelitem z pęcherzem), czy teraz czy na początku miał pan problemy z pęcherzem i one teraz narastają ze względu na pański stan emocjonalny. Miał może pan jakieś problemy urologiczne i one zostały w pańskiej psychice. (tu przyznam że dalej nie słuchałem bo się zdenerwowałem że zmienia wersję po każdym pytaniu).
W stanie rozmowy widać że ona kÅ‚amie, taki styl kÅ‚amstwa nazywa siÄ™ negocjacje. KÅ‚amca dopasowuje siÄ™ do wiedzy rozmówcy. .Po każdym pytaniu moduluje swojÄ… wersjÄ™.                                                                                                                                                                                                                                                   Też nie podobaÅ‚o siÄ™ to że odrazu zaÅ‚ożyÅ‚a że mam nerwicÄ™ narzÄ…dowÄ… bo wszedÅ‚em do jej pokoju. MówiÅ‚a że wie to już z doÅ›wiadczenia.
Dr. Wantulok polecił mi badania takie jak:
ASPAT, ALAT, GGTP, FOSFATZA ALKALICZNA, LIPAZA, AMYLAZA ,BILIRUBINA- z krwi i kontrole moczu za 4 tyg.
Tu jest moje ostatnie badanie moczu:
http://www.myspace.com/542193413/photos/5157446
http://www.myspace.com/542193413/photos/5157446#a=0&i=5157447

Offline

 

#211 2010-09-04 11:14:37

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: Rezerwowy problem

Dobrze reguluje zaparcia dicoman dla dorosłych (saszetki, dwa razy dziennie po saszetce rozpuszczonej w wodzie, na pół godziny przed jedzeniem) i laktulosum MP (trzy razy dziennie 50 ml przed jedzeniem). Zlaecił mi to prktolog. A miałam takie zaparcia, że opróżniałam się pół roku lewatywą. Stosowałam to jakiś miesiąc. Teraz - dzięki odpowiedniej diecie - chodzę dwa razy dziennie, z luźnym stolcem.

Offline

 

#212 2010-09-04 11:23:08

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezerwowy problem

Nerwicę sobie odpuść. Natomiast dowiedziono niedawno, że jelita są tak unerwione (mówi się o autonomicznym jelitowym układzie nerwowym), że jeśli coś jest z jelitami nie tak, to ich UN szwankuje, a po pewnym czasie mózg odbiera to jako duży problem z UN i zaczyna wariować całość UN. Do tego stopnia, że np. nieleczone zapalenie jelita cienkiego może doprowadzić do... depresji!

Z laktulozą - ostrzegam, że to jest hipersilny histaminowyzwalacz, nadwrażliwcom może się pogorszyć.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#213 2010-09-04 16:40:20

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Rezerwowy problem

A ja wtrÄ…ce swe 5 groszy. Nie wierzÄ™ w to, że można sobie wklepać w psychÄ™, że pÄ™cherz źle funkcjonuje bo jelita sa wypeÅ‚nione i to zakodować. Otóż argumentujÄ™ swym przykÅ‚adem i kiedyÅ› i obecnie zastanawiaÅ‚am siÄ™ bardzo dÅ‚ugo nad tym jak to jest, że gdy siÄ™ wyprózniÄ™ mam na jakiÅ› czas spokój z pÄ™cherzem. Nie jarzyÅ‚am zupeÅ‚nie, że to dlatego, iż jelita sa opróżnione, bardziej zwracaÅ‚am uwagÄ™ na to, że może pora dnia wczesna ma znaczenie bo moczu tyle nie ma w pÄ™cherzu. A tu niestety dziÅ› wiem, że zdecydowanie nie mam nietrzymania ani parć  - ogólnie mam spokój gdy siÄ™ rano dobrze wypróżniÄ™. Wydaje mi siÄ™ że urologia nie zgÅ‚Ä™biÅ‚a jeszcze niestety tego i tyle. I wiem, że gdy zdarza mi siÄ™ wypróżnić popoÅ‚udniu to też mam parÄ™ godzin spokoju. I teraz pojawia sie pytanie? Nie odkryty przez urologiÄ™ objaw i nigdzie nie opisany czy też mięśnie dna miednicy po wypróżnieniu?
Dziś upewniłam się w tym jeszcze bardziej, bo rano (po wypróżnieniu rzecz jasna bo pilnuję ich jak diabli) pojechałam do miasta i wróciłam o 13 i co? I sucho! I zero parcia. Rano wypiłam kawe i herbate a normalnie ciekłoby ze mnie po tym.

Offline

 

#214 2010-09-14 12:57:46

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

To są wyniki badań krwi

ASAT 34 U/I - Normalne
ALAT 55U/I - wysoko
Bilirubina całkowita 1,41 mg/dl 0,3-1,2 - wysoko
Alkaliczna fosfat 73 U/I - normalne
GGTP 33 U/I - normalne
Amylaza 37 U/I - normalne

Zapomnieli zrobić lipazy i możliwe że przekręcili ASPAT z ASAT"em jeśli to nie to samo.
Czyli ALAT i Bilirubina całkowitą mam podwyższoną.

Offline

 

#215 2010-09-15 20:23:48

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Dr. Wantulog powiedział bym wybrał się do hepatologa. Niedługo się wybiorę.

Offline

 

#216 2010-09-17 12:10:06

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

ASPAT to to samo co ASAT. Zrobiłem sobie jeszcze badanie lipazy z krwi, wynik będzie w poniedziałek. A do hepatologa pójdę we wtorek prywatnie koszt 100 zł.

Offline

 

#217 2010-09-21 15:08:25

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Lipaza w normie. 31 U/L.
Byłem u hepataloga lecz doktór umarła mama i będzie przyjmować 7 października dopiero. Dr. Anna Boroń-Kaczmarska oprócz tego że jest hepatologiem jest też specjalistą od chorób zakaźnych. Tak pod pulkosa z tą glistnicą. Tradycyjnie jest tak że hepatologią zajmują się albo specjaliści od chorób zakaźnych albo gastrolodzy. Jest też w Szczecinie drugi hepatolog Dariusz Adamczyk który jako specjalizację ma gastrologa. Jest z medimax"u . To taka prywatna kasa chorych ale pewnie można do tego lekarza iść też nie robiąc składek w kasie chorych. Jakiś internauta mówi że w Medimaxie nie dbają o pacjentów,jest wszystko dobrze gdy trzeba tylko wypisać receptę i że był źle traktowany i ma to dokumentacje. Zapytałem go o dokumentacje w mailu i na to czekam. Zapewne zaczekam na dr. Anna Borońską Kaczmarską.

Offline

 

#218 2010-09-21 17:26:45

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Specjalista od chorób zakaźnych jest od mikroorganizmów więc nie od glistnicy więc udam się do Dariusza Adamczyk mogę mu wspomnieć o glistnicy. Go narazie nie ma w Szczecinie ale będzie w czwartek i mówił żebym zadzwonił. No cóż jeszcze internauta nie wysłał swoich dokumentów więc nie wiem o co mu chodzi a nie lubię czekać.

Offline

 

#219 2010-09-29 22:51:22

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Do redakcji: skoro nadreaktywność pęcherza to tylko hasło wytrych to dlaczego nic nie mówiłaś gdy brałem Uroflow ?
Internauta dał mi dobrą wiedzę o Medimaxie http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=1412
Dr Dariusz Adamczyk powiedział mi abym zrobił sobie badanie na Hbs Ag , Anty HCV. Po czym jak wyniki będś ujemny to zaszczepić się na żółtaczkę wzw B raz później za miesiąc później za 5 miesięcy. Po tym kazał zrobić jeszcze raz testy ASAT, ALAT. GGTP, bilirubina całkowita. Powyżej testy na zapalenia wątroby typu B i C. Ujemny wyniki będą oznaczać wg dr Adamczyka że mam zespół Gilberta i to nie wymaga leczego. Dr Adamczyk nie widzi związku między zespół Gilberta a moimi objawami. Dr Wantulok sugerował jakiś związek. Dr Adamczyk współpracuje z medimaxem i dlatego ma u mnie minus w zaufaniu.
Dr Adamczyk za wizytę wziął 50 zł to tanio. Badanie Anty HCV mam już zrobiony wynik był ujemny, koszt 31 zł, jeśli Hbs Ag (z publicznego ubezpieczenia) też będzie ujemny to zrobię sobie sam badanie genetyczne w kierunku diagnozy zespołu Gilberta które będzie kosztować 260 zł. Wyślę e-mail do dr Wantuloka co może mieć wspólnego zespół Gilberta z moimi objawami.
Jutro zrobię Hbs Ag i badanie moczu bo miesiąc minął już i miałem powtórzyć.

Offline

 

#220 2010-09-30 10:28:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Rezerwowy problem

Bo ja ostatnio sama do tego doszłam na podstawie relacji użytkowników po zażyciu takich leków, którzy mieli inną przyczynę (infekcja, zaburzenia hormonalne).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#221 2010-09-30 17:44:48

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Jeszcze raz czyli jeśli Anty HCV i HBs Ag nic nie wykażą znaczy wg hepatologa Adamczyka że mam zespół Gilberta. Anty HCV był już ujemny , wynik HBs Ag będę miał jutro. A więc jeśli te testy nic nie wykażą to czemu po pół roku on zamierza w to wątpić i robić badania ASAT, ALAT, GGTP . Dla zespołu Gilberta należy przecież robić tylko bilirubinę całkowitą. Nie zamierzam czekać pół roku aż sobie lekarz w zespół Gilberta zwątpi. Czyli zamierzam zrobić sobie test DNA w kierunku zespołu Gilberta za 260 zł i później udać się do innego hepatologa. Poczekam jeszcze do jutra na wynik HBs Ag.

Offline

 

#222 2010-09-30 19:45:07

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

Fajnie gdyby ktoś napisał mi listę badań hepatologicznych, żebym mógł wykombinować tak bo wizyta kosztuje 100 zł. A więc porobił bym sobie parę tych badań hepatologicznych w jedno bym trafił. I w takim układzie nie musiałbym chodzić wizyta-badanie-wizyta. Tylko badanie-wizyta-działanie

Offline

 

#223 2010-10-02 05:09:43

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

HBs Ag też wyszedÅ‚ ujemnie.  Tutaj analiza moczu http://www.myspace.com/542193413/photos/5663018 . BÄ™dÄ™ robiÅ‚ ten test DNA na zespół Gilberta, zapytaÅ‚ ich tylko na mail o pewne szczegóły techniczne. I bÄ™dÄ™ zamawiaÅ‚. Na wynik badania czeka siÄ™ od 7 do 14 dni roboczych.

Offline

 

#224 2010-10-02 10:20:06

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Rezerwowy problem

No ale obywatelu Rezerwowy, ja mam jedna osobę znajomą z zespołem Gilberta. I ona nie ma objawów sikająco---obstrukcyjnych . Poprostu ma tę bilirubinę oraz skłonności do zapaleń reumatycznych na odcinku dolnego kręgosłupa.
I żyje normalnie.
Podwyższona bilirubina może być od wielu rzeczy...........Są różne typy wirusa zółtaczki a nie tylko C, bywa drażnienie lambliazą, w końcu nawet drażnienie tkanki wątroby poprzez dowolnego wirusa (nawet grypy). Badanie zrobić można ale to jest jakieś mało uzasadnione. (każde toksyny we krwi powodują drażnienie wątroby, nawet leki różne....).

Offline

 

#225 2010-10-02 10:33:54

Rezerwowy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 223

Re: Rezerwowy problem

No wiesz hepatolog chciał zagadać że to zespół Gilberta. Nie podoba mi się to w nim że po pół roku czasu ma zamiar w to zwątpić, robiąc niepotrzebne na zespół Gilberta badania. To nie jest poważne traktowanie mnie. Więc zrobię sobie to badanie na zespół Gilberta aby móc później niezależnie od wyniku, pójdę do innego hepatologa , prowadzić diagnostykę dalej.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson