Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-06-27 13:21:27

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

jestem już całkowicie załamana

witam wszystkich i moze wy mi tu pomozecie,od około 3 miesiecy mam problemy z czestym oddawaniem moczu.przyjmowałam już monural,citrosept,furagine,nolicin ,uroflow i nic a od 3 dni jest jeszcze gożej bo mam straszne parcie na mocz i czasami myśle że już nie zdaże dobiedz do toalety(prace mam że jestem ciagle w aucie)mam takie straszne parcie na pecherz,robiłam badanie moczu wszystko ok,posiew też ok.,jedynie ginekologicznie miałam w biocenozie grzyby,pierwotniaki itp.dostałam na to gynalgin ,lecz nie pomógł ,5 dni temu byłam znowu i lekarka twierdzi że mam grzybice i zapisała mi czopki i flumycom,3 dni temu znów byłam u urologa i on rece rozkłada i muwi że to grzybica pewnie zapisał ketokonozal i powiedział że powinno przejść.biore 3 dzień i narazie nie mam żadnej poprawy wciąż chce mi sie siusiać i najgorsze sa te parcia.już niewiem co mam robić ,kochani pomużcie bo jestem już całkowicie załamana,nie moge pracować bo ciagle latam do toalety a nie zawsze wiem gdzie sa w danym mieście.pozdrawiam

Offline

 

#2 2009-06-27 14:33:45

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: jestem już całkowicie załamana

A jakiś wymaz z pochwy/szyjki macicy do badania mikrobiologicznego miałaś pobrany? Czy to tak na oko stwierdzona jest ta grzybica?

Offline

 

#3 2009-06-27 14:46:53

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

teraz jak byÅ‚am to lekarka na oko stwierdziÅ‚a że jest grzybica i zrobiÅ‚a wymaz z szyjki .wynik zmiana flory bakteryjnej ,jestem już zaÅ‚amana najgożej że od tych paru dni mam straszne parcie na mocz ale dziwne to jest że wieczorem troche przechodzi i moge wytrzymać z 3 godz a rano to makabra ciagÅ‚e parcie (od tych 3 mc ani mnie nic nie bolaÅ‚o tylko raz cewka zaszczypaÅ‚a i nic wiecej ciagle siusiaÅ‚am ale dawaÅ‚am z tym rade teraz jest coraz gożej ale nic mnie nadal nie szczypie ani boli.w poniedziaÅ‚ek ide do urologa i niewiem co mam mu powiedziec ,najchetniej to bym nie wyszÅ‚a dopóki mi coÅ› na to nie wynajdzie skutecznego.żyć sie odechciewa (dzieci chca wyjsc na spacer a ja ciagle sie wykrecam ,a przeciez tak niedawno mogÅ‚am wytrzymac bez siusiania 6 godzin a teraz  makabra)

Offline

 

#4 2009-06-27 17:45:09

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: jestem już całkowicie załamana

Kochana doskonale ciÄ™ rozumiem, ja też mam straszne problemy sad. Tyle , że moim głównym problemem jest taki silny ucisk w podbrzuszu przez który bardzo ciÄ™zko mi siÄ™ porusza:(, mam zaburzenia miesiÄ…czki i oczywiÅ›cie ten cholerny czÄ™stomocz z tym,że u mnie to raczej sÄ… problemy z jelitami, bo  z pÄ™cherzem mam wszystko w porzÄ…dku:(. SwojÄ… drogÄ… to bojÄ™ siÄ™ aż pomyÅ›leć teraz od wrzeÅ›nia nowa szkoÅ‚a liceum, a tu taki koszmar, przez ten ucisk  nie da siÄ™ wytrzymać, mam nadziejÄ™, że zaÅ‚atwiÄ™ sobie zwolnienie z wf:(. Oj przepraszam zaczęłam pisać o sobie:(.
A miałaś robiony wymaz z cewki moczowej badanie w kierunku bakterii chlamydii?
Bo mi lekarz mówił, że ona często powoduje te koszmarne parcia:(.

Offline

 

#5 2009-06-27 17:58:09

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

nie nie miałam,dzisiaj to jest masakra co pólgodziny latam i pełno oddaje moczu a mało piłam

Offline

 

#6 2009-06-27 17:59:28

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

chciałam posiew powtórzyc ale lakarz muwi ze bezsensu skoro badanie ogólne moczu jest prawidłowe.totalna załamka

Offline

 

#7 2009-06-27 20:11:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jestem już całkowicie załamana

A niby dlaczego bez sensu? Posiew i podstawowe inne patogeny (chlamydia, ureaplazma, mykoplazma) na początek zawsze się przydadzą. Ale skoro masz grzybicę, może to jeszcze za wcześnie na efekt leków?

Po leczeniu i stosownym odczekaniu zrób sobie posiew mykologiczny z moczu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2009-06-28 00:29:44

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: jestem już całkowicie załamana

bez względu na tło, trzeba popić sporo ziółek łagodzących--a więc siemię lniane, a także trochę fitolizyny (wbrew pozorom ona też ma cele powlekające).
Istnieje taka możliwość, że zakłocenie flory pochodzi od czynnika pierwotnego ( od wirusa np.) i dopiero jego obecność spowodowała rozwój grzybicy. Potwierdzeniem byłoby branie leków antygrzybowych -----bezskuteczne !.
Tak więc---co by nie było---łagodzić skutek (drażnienie) siemieniem a nawet tranem, lub tabletkami z wiesiołka.

Offline

 

#9 2009-06-28 13:39:24

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

częć dziewczyny dziś w nocy 3 razy wstawałam,najgorsze sa te parcia zrobie siusiu i po 20 minutach znów mi sie chce i wstrzymuje tak go godziny .powiedzcie mi kochane czy jeśli biore ketokonozol(na grzybice) moge jutro zrobić posiew ?jakie jeszcze badanie byście mi zaproponowały?nic mnie nie boli przy oddawaniu moczu tylko to że czesto siusiam! od środy bede cały czas w terenie i nie wyobrażam sobie tego że nie wytrzymam nawet godziny a czasami nie mam możliwości skorzystania z toalety .jestem załamana ,niewiem co mam robić dalej ?aha jak brałam furagine było troche lepiej .teraz od ponad 10 dni nie biore,czy robic jakieś jeszcze badania u ginekolog np biocenoze,posiew czy lepiej urolog? jestem już naprawde zmeczona tym wszystkim mąż mi muwi że mam kupić sobie pieluche!wogóle chyba jestem osłabiona ,ciagle chce mi sie spać,nic mnie nie cieszy,i wogóle taki dół wewnetrzny.

Offline

 

#10 2009-06-28 18:00:31

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: jestem już całkowicie załamana

Moim zdaniem powinnaś teraz zrobić to badanie w kierunku chlamydii, bo właśnie mi je lekarz wtedy zalecił, powiedział, że ta bakteria wywołuje często bolesne parcia... Chociaż w moim przypadku raczej chodzi o jelita... Z jelitami nie masz żadnych problemów? Nie czujesz żadnego ucisku w podbrzuszu tak jak ja;(sad , tylko te parcia?
Sprawdź , czy nie masz chlamydii. ..

Offline

 

#11 2009-06-28 18:16:26

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

jutro z rana lece oddać mocz na posiew,robie sobie posiew z pochwy ,cewki i na ta chlamydie  bo wszystko zaczeÅ‚o sie dziać jak odebraÅ‚am wynik biocenozy pochwy(tak 3 mc temu) a tam (paÅ‚eczki gram +,ziarenkowce gram +,paciorkowce,gronkowce,leukocyty) i podejrzewam że dobrze nie zostaÅ‚am wyleczona bo po 2 tyg znów mnie zaczeÅ‚o swedziec i wtedy raz mnie zaszczypaÅ‚a cewka a sie dziwiÅ‚am czemu ona jest taka czerwona i ma biaÅ‚y osad .,i to wszystko zaatakowaÅ‚o drogi moczowe i teraz tak mam że latam jak perszing do ubikacji.

Offline

 

#12 2009-06-28 18:23:01

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: jestem już całkowicie załamana

Jak Dla Mnie Nie Wyleczona Grzybica,poza Tym Jeśli Bierzesz Leki Nie Wiem Czy Dobrym Pomysłem Jest Robić Badania,leki Mogą Je Zafałszować,nie Muszą Ale Mogą,więc Ja Bym Radziła Najpierw Wybrać Do Końca Leki A Później Dopiero Zrobić Badania,poza Tym Polecam Wszelakie Probiotyki,które Rozprawią Się Z Grzybicą,lacibio Femina,acidolac, To Jest Podstawą Do Zwalczania Tego Typu Dolegliwości.

Offline

 

#13 2009-06-28 19:11:29

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

a czy grzybica może powodować te nagłe parcia na pęcherz i ciagłe siusiania?teraz to biore tylko uroflow oraz ketanokozol.kupiłam dzis jogurt jana priobietyczny ,myślicie że on jest dobrym priobetykiem?

Offline

 

#14 2009-06-29 08:24:13

silat
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 70

Re: jestem już całkowicie załamana

Ja bym zrobiÅ‚a na Twoim miejscu badania wymaz z cewki+ wymaz z pochwy, i tez na chlamydie.. tylko ze antybioyki moga troszke sfaÅ‚szowac wynik...  postaraj sie duzo pic  i moze tabletki zurawinowe pomoga wypÅ‚ukac bakterie,a na grzybice... moze tantum rosa do podmywania i zel do chigieny lakcid femina?? niewiem...

Offline

 

#15 2009-06-29 11:08:54

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: jestem już całkowicie załamana

Dokładnie, może lepiej najpierw skończ brać te tabletki na grzybicę, a potem zrób te badania.

Offline

 

#16 2009-06-29 13:10:19

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

właśnie wróciłam od lekarza i powtórzyłam mocz i jest ok,usg brzucha jest ok,lekarz kazał zlecić cukier i tez wynik ok.lekarz podejrzewa że to wszystko sie skomulowało dostałam leki 3 razy mam brac dzienie macmirorjak to skończe to trimesan ,2 razy czopki distreptaza i noc vesicare.jestem ciekawa czy one pomoga bo dzisiejsza noc była makabra 8 razy wstawałam na siku.brał moze ktoś te leki czy były jakieś efekty?pozdrawiam

Offline

 

#17 2009-06-29 13:16:28

silat
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 70

Re: jestem już całkowicie załamana

Ja brałam mac miror i akurat dzis wykupiłam kolejne opakowanie bo od tych antybiotyków dotałam grzyba heh... cholerna natura kobiety:( dobrze ze w aptece sprzedali bez recepty która musze doniesc ,ogolnie jestem z niego zadowolona tylko troche drazni to ze jest koloru zółtego:)co to pozostałych dwoch nie znam.smile

Offline

 

#18 2009-06-29 17:18:19

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

eeeehhhhh już niewiem sama ,dziÅ› w nocy miaÅ‚am latania co po chwile a  dziÅ› popoÅ‚udniu wytrzymaÅ‚am już 3 godz bez toalety czyzby te leki na grzybice zaczeÅ‚y teraz dziaÅ‚ac po 5 dniach ,nie zapeszam ale już miaÅ‚am takie etapy poprawy ale wtedy leczyÅ‚am sie cipronexem itp i te poprawy trwaÅ‚y 2 dni i nastepowaÅ‚ wzrot o 180 stopni.obiecaÅ‚am sobie ze jak mi przejdzie to parcie i czestomocz to wezme sie troche za siebie (bo moje jedzenie to pizza,pepsi i same zÅ‚e nawyki )dotego papierosy i mam nadzieje ze dam rade ,po drugie pochÅ‚aniam mnóstwo sÅ‚odyczy i stwierdziÅ‚am że to jest nałóg (jest mi żle to lece po babke i tak wkółko )a niestety życie nie jest usÅ‚ane różami,rok temu cierpaiaÅ‚am z powodu kamieni ale zdecydowaÅ‚am sie na urls i odziwo narazie niemam żadnych problemów a dzis lekarz stwierdziÅ‚ że na nerce nie mam (ale 3 mc temu inny twierdziÅ‚ że jest na lewej 4mm) szkoda gadać .ja jestem super zadowolona że trafiÅ‚am na doktora kosmowskiego (podniósÅ‚ mnie na duchu i wiem że na niego moge liczyć) super lekarz i rok temu to on mi również pomógÅ‚ .pozdrawiam i życze wszystkim aby jak najszybciej uparaÅ‚y sie z tymi bakteriami,wirusami czy grzybami,a ja za dwa dni dam znać co u mnie .

Offline

 

#19 2009-06-29 19:25:28

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: jestem już całkowicie załamana

Mam nadzieję, że przynajmniej tobie przeszłosad.

Offline

 

#20 2009-06-29 19:26:39

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: jestem już całkowicie załamana

A mam takie pytanie może dziwne: Czy jeżeli mi ten okropny ucisk w podbrzuszu nie przejdzie przez który ciężko mi się chodzi i ten częstomocz to może mi lekarz dać zwolnienie z wf? Pytam , bo w tamtym roku już nie mogłam wytrzymaćsad.

Offline

 

#21 2009-06-30 07:17:50

silat
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 70

Re: jestem już całkowicie załamana

Soraja 2 Ty jestes moze z Poznania? 

Smutna sadze ze dostaniesz zwolnienie raczej powinnas tylko sadysta by nie dałsmile

Offline

 

#22 2009-06-30 15:10:54

smutna
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-30
Posty: 239

Re: jestem już całkowicie załamana

Tak mam nadzieję, tylko nie wiem kiedy się o to zapytać lekarza?? I czy pani gastrolog może przepisać?

Offline

 

#23 2009-06-30 16:38:28

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

hey silat  i smutna tak jestem z poznania,dzis wnocy miaÅ‚am 2 rundy do toalety ,ale w dzieÅ„ rano jak zwykle co godzine a potem wytrzymaÅ‚am znów 3 godz,takie dziwne że popoÅ‚udniami mi sie niechce a rano latam.pozdrawiam

Offline

 

#24 2009-07-01 07:42:46

silat
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 70

Re: jestem już całkowicie załamana

Hej, smutna raczej załatw to u urologa albo lekarza rodzinnego którys napewno wypisze. soraja2 tez jestem z poznania, ja w nocy mam jeszcze takie uczucie parcia ale w dzien lepiej wiec chociasz troszke czuje ze zyje na dodatek moj urolog jest na urlopie a ja z wynikami czekam... mysle czy nie isc gdzie indziej moze tam gdzie ty soraja.A jak po tych lekach na grzybice lepiej?

Offline

 

#25 2009-07-03 12:10:49

silat
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 70

Re: jestem już całkowicie załamana

Soraja2 i jak u Ciebie lepiej juz?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson