Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2009-07-03 15:57:32

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

hey silat jak byś chciała iść to tylko do doktora kosmowskiego on jest super ,jak narazie jest poprawa siusiam już co 3 godziny,parcia odeszły w niepamieć ,w nocy wstałam tylko raz .tylko najgorsze jest to ze ciagle mi cos wychodzi z cewki (białe) moze to te grzyby ale biore tabletki na to wiec zobaczymy co dalej.pozdrawiam

Offline

 

#27 2009-07-04 07:27:04

silat
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 70

Re: jestem już całkowicie załamana

Hej no chyba jednek sie do niego przejde bo z tym moim urologiem to cieżko a powiedz mi on przyjmuje na kase chorych czy prywatnie? Ja za to w dzien mam ok za to wieczorem jak sie kłade to czuje parcie na pecherz tyhlko jak leze;| niewiem dlaczego.Dobrze ze u Ciebie lepiej, moze uda Ci sie do konca wyleczyc.Pozdrawiam

Offline

 

#28 2009-07-04 10:26:46

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

hey ja chodze prywatnie wizyta 80 zł i w każdej chwili doktor może cie przyjać miedzy 10 a 13 wystarczy zadzwonić i poprosić o przyjecie bo nawet prywatnie jak chciałam sie zarejestrować to musiałabym czekać ,umowe z kasa chorych też maja ja rok temu miałam na kase chorych wyciagany kamień ,(przyszłam we wtorek a po tygodniu już zabieg) u mnie coraz lepiej chociaż jak zrobie siusiu w dzień to po godzinie czuje ze mi sie chce ale daje rade i przetrzymuje do tych 4 godz,dzis w nocy raz wstałam .najgorsze były te parcia (dobrze że mineły) szłam robić siusiu i jak wyjechałam to po 20 minutach myślałam że sie zsikam aż mnie tam bolało i musiałam szybko do toalety .ja jestem wdzieczna panu doktorowi bo wczesniej byłam u 2 innych urologów a nawet w tym nowym szpitalu med polonia i niestety nic mi nie pomagało .stresowałam sie tym że u doktora ciagle były kolejki a ja chciałam mieć szybko załatwiona ta sprawe i łaziłam do innych którzy mogli mnie przyjać i żałuje bo straciłam kupe kasy .ojciec mi muwi żebym zadzwoniła do doktora i zapytała czy mnie dziś przyjmnie bo w recepcji certusa oczywiscie pełen komplet(pan doktor powiedział że oczywiśćie że nie ma problemu) .ja jestem bardzo zadowolona i chociaz nie jestem jeszcze całkiem zdrowa to uważam że pan doktor jako jedyny przejoł sie moja sprawa i zapisał lekarstwa które zrobiły u mnie narazie duży postep bo moge już pracować (te 3 godz i toaletka jest ok).mam nadzieje że bedzie coraz lepiej bo naprawde ja już byłam wykonczona nerwowo.pozdrawiam was wszystkie .

Offline

 

#29 2009-07-06 19:34:06

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

hey dziewczyny to znowu ja ,po tygodniu leczenia moge powiedzieć ze jest już ok ,nie mam parc które meczyÅ‚y mnie od 3 mc i nie siusiam już co godzinke ,teraz już wytrzymuje spokojnie te 4 do 5 godzin .mam nadzieje  że tak bedzie już  trwaÅ‚o ,biore leki i zobaczymy co bedzie jak je odstawie .jedno moge powiedzieciec że lekarz lekarzowi nie równy żaÅ‚uje tylko że te 3 mc temu nie udaÅ‚am sie do doktora kosmowskiego tylko lataÅ‚am jak gÅ‚upia po każdych lekarzach bo nie chciaÅ‚o mi sie czekać tydzieÅ„ na wizyte i najczesciej co sÅ‚yszaÅ‚am -przeziebiony pecherz - dostawaÅ‚am antybiotyki i tak wkółko (a szkoda gadac).jestem naprawde szczesliwa że już jest ok bo dlamnie te 3 mc byÅ‚y makabra.pozdrawiam was wszystkich i życze również szybkiego powrotu do zdrowia  i lekarzy którzy was wysÅ‚uchaja i wyciagna wnioski a nie pochopnie Å‚aduja w nas różne lekarstwa.

Offline

 

#30 2009-07-06 20:28:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jestem już całkowicie załamana

Trzy miesiÄ…ce... KtoÅ› tu jest rozpuszczony tongue. A 10 lat nie Å‚aska ;P?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#31 2009-07-07 08:21:23

silat
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 70

Re: jestem już całkowicie załamana

Hej,dobrze ze u Ciebie lepiej ja dzisiaj ide do urologa:) a i tak troche lepiej mi.Pozdrawiem serdecznie

Offline

 

#32 2009-07-07 09:53:19

silat
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 70

Re: jestem już całkowicie załamana

Hej,dobrze ze u Ciebie lepiej ja dzisiaj ide do urologa:) a i tak troche lepiej mi.Pozdrawiem serdecznie

Offline

 

#33 2009-07-08 14:52:52

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

hey pozdrawiam wszystkich,no niestety zapeszyÅ‚am i dzis rano znów latam i w nocy 4 razy wstawaÅ‚am  ,jutro ide do lekarza a byÅ‚o już tak dobrzeeeeeee.

Offline

 

#34 2009-07-09 09:44:05

silat
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 70

Re: jestem już całkowicie załamana

heh...witaj w klubie u mnie tez sie pogorszyÅ‚o od 2 dni moze przemarzÅ‚am  albo cos w nocy bo teraz sie zimno zobiÅ‚o...kuzwa niewiem...

Offline

 

#35 2009-07-10 09:41:55

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

hey już nie mam siły oprócz tego od tych leków mam ciagle biegunke i wszystko jest porąbane raz siusiam co godzine a raz moge wytrzymac 3 .wczoraj byłam u lekarza i powiedział że jak nie minie do wtorku to ide na oddział do niego i zobaczymy co mi beda robić .dam znać bo napewno cud sie nie stanie i wyzdrowieje,i opisze co tez stwierdzili po pobycie w szpitalu.trzymajcie sie cieplutko .

Offline

 

#36 2009-07-10 09:51:25

silat
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 70

Re: jestem już całkowicie załamana

Oby sie poprawiło z jednej strony jak wezmna Cie na oddział to moze sie czegos dowiesz i wkoncu dadza Ci skuteczne leczenie... ja dzisiaj znowu sikam co 10min:(

Offline

 

#37 2009-07-11 17:09:50

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: jestem już całkowicie załamana

Offline

 

#38 2009-07-11 17:13:28

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: jestem już całkowicie załamana

Offline

 

#39 2009-07-11 18:00:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jestem już całkowicie załamana

Saraja, NA PEWNO mało pijesz, dużo sikasz? Jak ma się objętościowo jedno do drugiego? Jeśli tak jest, a masz w dodatku niski ciężar moczu - idź do endokrynologa, niech Cię przebada pod kątem moczówki. W ogóle endokrynolog się przyda - parę hormonów może dawać problemy z częstomoczem.

Jakie bierzesz leki, że masz biegunkę? Jakie masz jeszcze po nich objawy? Bóle głowy, coś innego może? Zjedz sobie żółtego sera (najlepiej ementaler), wędzonej makreli, wędzonej mocno kiełbasy wieprzowej, czekolady - jest gorzej?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#40 2009-07-11 18:10:56

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: jestem już całkowicie załamana

na pewno nie pije maÅ‚o przy wielomoczu, bo to już trwa jakiÅ› czas i by tÄ… drogÄ… już dawno "uschÅ‚a", ważne jak siÄ™ zaczęło najpierw - zapewne wielomoczem a nastÄ™pnie zwiÄ™kszonym pragnieniem. Ilość pÅ‚ynu mimo to POZORNIE może być "w normie" - nieco zwiÄ™kszona wobec tego co byÅ‚o wczeÅ›niej, ale jeszcze w normie  - wiÄ™c nie budzi podejrzeÅ„ jak i wydalanie moczu objÄ™toÅ›ciowo, tyle, że w pewnym okresie dnia wystÄ™puje wielomocz i staÅ‚e odwodnienie, czyli nieco ujemny bilans, i - wÅ‚aÅ›nie z hormonami jest raczej ok., bo fakt, że wielomocz spada w godz. popoÅ‚udniowych oznacza, że przy wzroÅ›cie stężenia osmotycznego krwi na skutek odwodnienia i spadku ciÅ›nienia w naczyniach - wydzielana jest wazopresyna i przyhamowuje diurezÄ™, wieczorem nastÄ™puje picie - uzupeÅ‚nianie strat, w nocy +/- wydalanie tego co siÄ™ napiÅ‚a, z drugiej strony do pewnego stopnia powstrzymywane nocnym wzrostem wazopresyny, a kiedy wstaje rano, wazopresyna przestaje dziaÅ‚ać i robi siÄ™ wodospad - i tak w kółko. Jeżeli jest ewidentna poprawa po antybiotykach to raczej to nie jest moczówka, bo ta bez leczenia by poprawy nie daÅ‚a, lub mogÅ‚a by nastÄ…pić pewna poprawa tyle że niezależnie od leczenia.

Offline

 

#41 2009-07-11 18:12:28

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: jestem już całkowicie załamana

Biegunka - silna - to może być oczywiście rzekomobłoniaste zapalenie jelit.

Offline

 

#42 2009-07-11 18:46:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jestem już całkowicie załamana

Ale na razie nie wiemy, co to znaczy "pełno moczu". Czasami wydaje się, że człowiek sika i sika, a to raptem 100 ml.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#43 2009-07-11 19:19:26

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: jestem już całkowicie załamana

Raczej chodzi o większe niż normalnie ilości moczu bo saraja2 przeciwstawia je małej ilości picia

Offline

 

#44 2009-07-11 19:26:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jestem już całkowicie załamana

Tak czy siak bez bilansu płynów i ciężaru moczu Saraja nie ruszy.

Aczkolwiek stawiałabym jeszcze na histaminę.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#45 2009-07-11 20:10:06

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: jestem już całkowicie załamana

Histamina może wywołać wielomocz?

Offline

 

#46 2009-07-11 20:30:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: jestem już całkowicie załamana

Histamina silnie podrażnia nerwy, zwłaszcza przy uszkodzonych śluzówkach i tam, gdzie jest bodziec mechaniczny i chemiczny.
Ludzie z moczówką wydalają dobowo 6-15 litrów. Bez pomiarów, moim zdaniem, nie ma co mówić o wielomoczu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#47 2009-07-11 20:36:03

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: jestem już całkowicie załamana

Ja pytam ogólnie - jeżeli jest np. stan zapalny wytwarza się histamina, ale to w zasadzie przy każdym zapaleniu by było w tym bakteryjnym. Na moczówkę powyższy przypadek mi nie wygląda, bo to pytanie by padło ze strony lekarzy i byłoby objawem dominującym ( a nie "częste sikanie" ).

Offline

 

#48 2009-07-14 09:11:42

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

hey to znowu ja i nici z tego wszystkiego ,lekarz powiedziaÅ‚ ze moze mnie zabrać na odziaÅ‚ i stierdziÅ‚ ze miaÅ‚abym pompowany pÄ™cherz ,po tym krwawienia i nie wiadomo czy bedzie lepiej a moze być gozej.we wtorek ide do ginekologa zrobić posiew .jestem znowu wkurzona bo zdecydowaÅ‚am że nie ide na oddziaÅ‚ (nie bede ryzykować).u mnie teraz objawy sie nie co zmieniÅ‚y w dzieÅ„ potrafie wytrzymac ok 4 godz (najwiecej popoÅ‚udniu) za to niestety w nocy wstaje jak ide spac o 22 to 1 raz wstaje o 24 ,2 raz wsataje ok 5 i póżniej budze sie ok 9 i od tej 9 wytrzymuje do tej 12 .zobaczyÅ‚am teraz że to biaÅ‚e z cewki mi znikneÅ‚o ,ale tez innaczej siusiam teraz musze wypychac mocz i tak ze 3 razy psipsipsi .mam już tego dosyc nic mnie nie cieszy (za pare dni przeprowadzam sie do nowego mieszkania) i nawet nigdzie mi sie niechce wychodzić  .bardzo współczuje tym wszystkim co sie z tym mÄ™cza latami,ja niewiem czy dam rade tak dÅ‚ugo jestem zmeczona tym wszystkim ,chciaÅ‚abym żeby wróciÅ‚o tak jak byÅ‚o wczesniej (toaleta co min 6 godz).,dotego wszystkiego chwyciÅ‚o mnie przeziebienie,mam katar  i okropny kaszel.ahh szkoda gadać!!!! pozdrawiam was cieplutko i dalej bede szukaÅ‚a jakiegoÅ› wyjscia bo przeciez musimy kiedys wyzdrowiec i cieszyc sie życiem a nie ciagle myÅ›lec o toaletach.

Offline

 

#49 2009-07-14 09:19:15

saraja2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-27
Posty: 29

Re: jestem już całkowicie załamana

zastanawia mnie jeszcze jedno po co oni chca mi rozszerzac pecherz !!!!!!!! najpierw niech znajda przyczyne !!!!!!!!!!!robiłam już posiew moczu i nic ,usg dobre ale sa jeszcze badania które nie robiłam i może one coś wykarza ,zauważyłam że po tych lekach na grzybice zrobiło sie ciut lepiej ,teraz miałam miesiaczke (biore tabletki jasminnelle) i pierwszy raz od dawna dawna mnie strasznie podbrzusze bolało i to przez dobre 3 dni.dziewczyny jakie badania jeszcze mogłabym zrobić? jak ide niedługo do ginekolog( od tego wszystkiego sie zaczeło pełno miałam grzybów itp)to o co mam ja poprosić o posiew czy badanie biocenozy z pochwy ? dziekuje wam wszystkim

Offline

 

#50 2009-07-14 15:20:52

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: jestem już całkowicie załamana

przede wszystkim powinnaś zmierzyć ilość oddawanego moczyu, obserwować jego zabarwienie - aby sprawdzić, czy jest to częstomocz czy wielomocz ( nawet jeżeli jest to tylko 2 litry ) tzn. czy przy oddawaniu moczu oddajesz go w +/- normalnych ilościach czy b. małych
zaobserwować czy kiedy masz miesiączkę objawy słabną ( wtedy dołącza się inny mechanizm zatrzymywania sodu )
jeżeli antybiotyki zdecydowanie pomagały, to wskazuje to na infekcję, które często nie wychodzą w posiewach; przy przewlekłym odmiedniczkowym zapaleniu nerek bakteriomocz jest OKRESOWY a nie stały, więc trzeba by codziennie przez długi czas badać, a to jest praktycznie niewykonalne, nie mówiąc o kwestii jakości posiewów
a jakie leki brałaś z tych, które ci pomagały?
ponadto fakt, ze mialaś infekcję ginekologiczną nie oznacza , że to było przyczyną wystąpienia objawów ze strony ukł. wydalniczego - to mogą być 2 zupełnie niezależne sprawy

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson