Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2009-08-26 16:06:01

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Wydaje mi sie, ze to wychodzi podczas wymazu z cewki, gdzie wiekszosc objawow jest umiejscowiona...sad
to niby dobrze, ze nie w pecherzu, bo stamtad blizej do nerek. Tylko jak sie to leczy?Pani Dorota mi nie zrobi na to autoszczepionki...sad

Offline

 

#77 2009-08-26 16:13:47

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Chyba antybiotykami na takie atypowe bakterie nie ma autoszczepionek. Ureaplazma u mojej znajomej  dawaÅ‚a objawy parć bolesnych i popuszczania moczu kiedys

Offline

 

#78 2009-08-26 17:14:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Hm... na to jest osobne badanie... ale może mam nieaktualne dane smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#79 2009-08-26 18:41:00

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Nie wydaje mi się Karolino. Ureaplazma wymaga skomplikowanego procesu leczenia wieloma antybiotykami w kombinacjach. Ja bym na Twoim miejscu nata potwierdziła obecność ureaplazmy osobnym badaniem, bo z tego co ja wiem, to w takich zwykłych wymazach raczej ciężko ocenić czy jest...

Offline

 

#80 2009-08-27 10:31:10

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Kurka, przynajmniej mamy jasnosc co do przyczyny...sad najgorsze jest to, ze mama ma nie tylko ureaplazme, ale tez te nieszczesna klebsielle sad i chyba najpierw nia sie musimy zajac, tak radzi pani Dorota. Najbardziej cieszy brak e.coli w moczu i cewce, wiec chyba to uro-vaxom dziala...zostalo jeszcze okolo 20 tabletek, pani Dorota sugeruje nie rozpoczynac leczenia inna autoszczepionka jednoczesnie, a infekcja sie chyba rozwija, bo jest stan zapalny...sad
to juz nie wiem, co robic, na szczescie mama ma wizyte u urologa w poniedzialek, moze on cos wymysli...a o jakim tescie dodatkowym na ureaplazme mowicie? dzieki!!

Offline

 

#81 2009-08-27 16:02:42

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Nata robi siÄ™ te badanie genetycznÄ… metoda PCR ja miaÅ‚am 3 w jednym badane tzn chlamydia mycoplazma i uroplazma, miaÅ‚am wymaz z cewki i szyjki. Troche to kosztuje bo tego NFZ nie refunduje,  kilka lat temu pÅ‚aciÅ‚am za komplet coÅ› ok 360zÅ‚ i robiÅ‚am w poradni chorób wenerycznych

Offline

 

#82 2009-08-27 16:35:25

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Wklejam fragment wyniku:
Test wrażliwości

MYCOPLASMA IST 2
Test wykazaÅ‚ obecność szczepu      Ureaplasma spp.                 CFU >= 10 000
Test nie wykazaÅ‚ obecnoÅ›ci szczepu     Mycoplasma hominis     

Nic wiec nie wiem...sa umiejscowione w cewce, a tam sa najwieksze dolegliwosci, ale pewnie naklada sie z klebsiella...sad
Pewnie zrobie jeszcze te druga metoda. Dziekuje

Offline

 

#83 2009-08-27 16:52:10

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

To wynik od Pani Doroty? Jakie to było badanie, mocz czy wymaz z cewki? Dobrze myślę, że CFU oznacza Colony Forming Unit? Tak czy inaczej, ja bym potwierdziła obecność Ureaplazmy testem genetycznym - dla świętego spokoju. Ludzkie oko bywa zawodne o wiele częściej niż maszyny wykorzystywane w tych testach.

Offline

 

#84 2009-08-27 19:21:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Nata, popytaj o pakiety pcr-owe. Teraz są w przychodniach (niektórych) oferty, że w pakiecie taniej.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#85 2009-08-27 22:33:52

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Dziekuje, tak zrobie...czy wy mowicie o tym? http://www.nucleagena.pl/oferta/wykonywane_badania/urogin.html
Moge to zdobyc przez internet, zdaje sie. Problem polega na tym, ze w poniedzialek mama idzie do urologa znowu i ten,obawiam sie, po zobaczeniu wynikow bedzie chcial jej zapisac jakas serie antybiotykw(6 w tym roku!), a znajac moja mame ona mu ulegnie...sad
ja sobie mysle(ale nie jestem lekarzem, oczywiscie), ze trzeba dokonczyc to uro-vaxom(jeszcze 20 dni, szkoda przerywac kuracje skoro ani sladu e.coli w moczu), potem zrobic miesiac przerwy i ta autoszczepionke p. Doroty(tak ona sugerowala) na zyjatka w moczu i gardle i dopiero potem antybiotyki na te urea...Ktos wie, czy ewentualnie mozna stosowac autoszczepionke razem z antybiotykiem na cos innego?taki zmasowany atak? I czy treba miec skierowanie od lekarza na te autoszczepionke od pani Doroty?
Wroclawianka, urea wyszly przy wymazie z cewki, ale pani Dorota sie przez chwile zastanawiala, co najlepiej zbadac. Nie wiem, co to jest CFU, ale to co piszesz masz sens - jednostki tworzace kolonie.
Pozdrawiam

Offline

 

#86 2009-08-28 10:45:54

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Nie nata, mówimy o profesjonalnym teście wykonywanym przez biologa w laboratorium. Ja bym tam nie ryzykowała z jakimiś wysyłkowymi. Tylko nie każde laboratorium wykonuje badania metodą genetyczną. Z jakiego miasta jesteś? Ja też nie jestem lekarzem, ale Uro-Vaxom bym dokończyła z pewnością. Ja jak brałam auto to zachorowałam na anginę, dostałam antybiotyk i Pani Dorota doradziła mi odstawić auto na czas antybiotyku. Nie trzeba mieć skierowania, bo wszystko jest odpłatne.
Pozdrawiam!

Offline

 

#87 2009-08-28 11:57:36

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Nata, jeśli placówka Frydy (www.fryda.pl) znajduje się w okolicy miejsca zamieszkania Twojej mamy to spróbujcie. Dobrzy lekarze odsyłają mnie właśnie tam, mają imponującą ofertę badań w rozsądnych cenach.

Offline

 

#88 2009-08-28 14:09:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Dobrą opinię ma też REX i Diagnostyka (aczkolwiek nie wiem, czy Diagnostyka robi pcr-em).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#89 2009-08-28 17:35:56

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Dziekuje bardzo. Niestety, moi rodzice mieszkaja w warminsko-mazurskim, a wiec bardzo daleko od najblizszej placowki Frydy...sad Sprobuje poszukac zaraz Rexa i Diagnostyke. Zdaje mi sie czasami, ze mieszkam na pustyni, do najblizszego dobrego lekarza musze jechac ponad 100 km...
Pozdrawiam

Offline

 

#90 2009-08-28 19:44:08

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Spróbuj Diagnostyke, tutaj mają PCR, więc może w Waszej okolicy też: www.diag.pl

Offline

 

#91 2009-09-04 13:34:24

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Witajcie,

Odswiezam swoj watek, bo mam nowe informacje i moze Wy cos mi doradzicie. Nie moge znalezc zadnej placowki Diagnostyki, REX-a ani Frydy w obrebie 200 kilometrow od domu moich rodzicow, moja mama jest niesprawna a tata generalnie boi sie jezdzic samochodem po duzych miastach, ktorych nie zna.Nie maja tez dostepu do internetu, wiec moze ktos zna jakies labo, w ktorym maja PCR w warminsko-mazurskim lub kujawsko-pomorskim? Najblizsze, ktore odkrylam, to Warszawa, a to daleko.
Poza tym miala mama wizyte u urologa, ale nie prywatnie - zrobiono jej urografie. wynik nie do konca prawidlowy, ale dosc typowy dla ponad 50-letniej kobiety po udarze, lekarz stwierdzil, ze raczej pecherz nadreaktywny to nie jest i nie ma sie co przejmowac tym wynikiem.
Na klebsielle i ureaplazmy przepisal jej wg autobiogramu 21-dniowa kuracje Augumentinem oraz Cipronexem.
Mama nadal bierze Uro-vaxom(jeszcze ok.2 tygodnie) i czekamy na autoszczepionke od Pani Doroty, ktora zamowilam(ale ktora nie wyleczy ureaplazmy).
Poza tym za trzy tygodnie mama jedzie na wizyte do Torunia do polecanego na tym forum doktora Macieja Stranca i zasiegniemy(ja tez bede) drugiej opinii, bo naprawde nie chce juz mamy niepotrzebnie faszerowac antybiotykami, wolalabym te autoszczepionke sprobowac.
Co Wy o tym sadzicie? Przepraszam, ze tak sie rozpisalam, ale troche mnie tu nie bylo, wiec sie tego zebralo.
Pozdrawiam

Offline

 

#92 2009-09-04 13:39:30

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Przepraszam, mialam na mysli, ze miala badanie urodynamiczne, ktorego wynikiem lekarz kazal sie nie martwic.

Offline

 

#93 2009-09-04 14:05:30

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

A mama jak sie czuje obecnie...stan się polepszył czy nie?

Offline

 

#94 2009-09-04 14:16:57

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Ciężko znaleźć laoratorium z taką ofertą w tych województwach. hmm Ale wpadłam na pomysł, zobacz tą stronę: http://www.cbdna.pl/, kiedyś na niej czytałam, że materiał można bez problemu wysłać, a mają bardzo bogatą ofertę. Może tak będzie prościej i taniej? Pozdrawiam!

Offline

 

#95 2009-09-04 14:25:38

nata79
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 128

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Witajcie, dziekuje za odpowiedz. Wroclawianko, zaraz przejrze oferte.
Gosiu, mama czuje sie nieco lepiej, ale nie dobrze, po prostu ciagle ja boli przy sikaniu, zwlaszcza rano, a ona twierdzi, ze po prostu sie nauczyla z tym zyc. Jednak chyba nie o to chodzi, prawda?Zwlaszcza, ze znamy przyczyne tych dolegliwosci.
Co ciekawe, ona twierdzi, ze w dniu badania i dzien po badaniu urodynamicznym(cytuje 'jak jej cos tam wiercili w narzadach i jakies kremy czy zele nanosili') poczula sie lepiej. Wyglada na to, ze nawilzanie cewki bardzo pomoga, choc tylko na chwile. Ta ureaplazma wyszla przy wymazie z cewki. Tak samo bylo chwilowo lepiej przy cewnikowaniu. Nie wiem, co o tym myslec.
Pozdrawiam

Offline

 

#96 2009-09-04 14:29:48

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Wiesz, wydaje mi się że te ureoplazmy nie tak łatwo wytepić i że te wszystkie patogeny robią bagno w naszych śluzówkach i dlatego smarowanie czymś cewki pomaga....może niech na codzień smaruje maścią nawilżajacą cewkę np. citatidrina. A badania urodynamiczne i cystoskopia coś wykazało?

Offline

 

#97 2009-09-04 14:33:54

gosia11
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 115

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

A powiedz które labo w Warszawie robi PCR-em?....bo piszesz że jakieś znalazłaś

Offline

 

#98 2009-09-04 14:52:58

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Nata wiesz co ja zawsze lepiej się czułam kiedyś po cystoskopii. Jak ludzie mówili że drażni itp ja miałam lżej. Natomiast po urodynamice - makabra, jak nie miałam wcześniej ntm to po tym badaniu cały dzień sikałam pod siebie, ledwo dojechałam do domu samochodem może 10 min i myślałam że nasikam na tapicerkę. Najgorsze badanie jak dla mnie a lignocaina mało co pomogła, a najgorsze jest to że mam je w najbliższy czwartek brrr

Offline

 

#99 2009-09-04 17:01:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

Magdalena -- ale Ty miałaś przewężenie cewki, to po cystoskopii było Ci lepiej, bo Ci ją rozszerzano smile.

Nata, ja chyba przeoczyłam ten udar albo nie pisałaś: a co lekarze na neurogenne pochodzenie choroby? Jakieś badania neurologiczne pod tym kątem były? Bo bakterie bakteriami, ale np. u osób z porażeniami/uszkodzeniami rdzenia infekcje są wtórne wobec problemu neurogennego.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#100 2009-09-04 17:15:56

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Co mamie dolega?e.coli ale objawy jak przy IC...o co chodzi z potasem?

No tak miałam zwężenie szyi i lekarz mówił że cystoskopia trochę ją rozszerza. Wiecie co mi sąsiad powiedział? Ze jak ktos się długo buja z pęcherzem to zawsze znajdzie się tło neurogenne (sam też go ma). Ot i pocieszenie

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson