Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#326 2010-05-26 13:31:35

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

zależy od Twoich bakterii, na co wrażliwe.....nie ma tu cudów niestety. trzeba próbować, ale antybiotyk ok. dobrze ze w ogóle coś ci dali....

Offline

 

#327 2010-05-26 13:53:24

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

to od gastrologa na helico...dostalam, akurat w sama porę, do rodzinnego juz nie szłam, bo drugiego i tak by mi nie dali.
dzieki za odp:)


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#328 2010-05-29 20:55:23

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

od wtorku biore duomox 2x dziennie, ( i pozostałe leki od gastrologa), wszystkie leki na pęcherz, które wczesniej brałam i niestety , ale poprawy wielkiej nie ma.jak jeden dzien dzien lepiej, to drugi znowu gorzej. ciągle dokucza mi częśtomocz,sikam różnie, raz co pół godz.z wielka biedą, raz 2 godz.ale to juz jak nie mialam dostępu do toalety, to był mus wytrzymac.cały czas czuje pęcherz, brzuch obolały dołem,wzdęcia i gazy, w nocy z początku musiałam spać z poduszką na brzuchu, a w ogole wstaje w nocy do 4 razy!!! nie wiem juz co jest grane, jesli to bakterie, to antybiotyk powinien chyba juz działac, prawda?
własnie skończyło mi sie zwolnienie, więc się martwię. smile
rozważam spróbowanie vesicaru 2x po 5 mg, a nie raz...
co to moze byc?
nadreaktywność moze takie dawac objawy? ale dlaczego leki nie działają? czy to mozliwe, zeby dawka 5mg juz nie skarczała?
poradźcie coś.bede ogromnie wdzięczna.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#329 2010-06-09 19:26:34

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

włąsnie wracam od urologa.poszłam do innego niz wczesnije chodzilam-ordynatora urologii w szpitalu, z niezbyt dobrą opinią-na magrinesie-pan doktor wysłuchał mojej historii, mało co powiedział, dał mi skierowanie na posiew moczu z antybiogramem, morfologię i urografię.dał receptę na to, co biorę, czyli vesicare i mnic ocas oraz furoxin i urosept-po którym bede lac jak krowa, więc nie wiem, czy jest sens kupować. aha jeszcze mam zrobić ten rezonans, i rezonans kręgosłupa-ale na to nic mi nie dał narazie.
80zł za wizytę, plus bad.tez prywatnie i nie wiem, czy to robić, czy to dobra droga?
co sÄ…dzicie o tym?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#330 2010-06-16 20:48:46

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

napisałam w Badaniach o urografii-bardzo proszę, zeby ktoś mi pomógł wyjasnić, co to znaczy, to co wyszło.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#331 2010-06-22 17:49:14

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

pierwszy raz od 10lat zrobiłam posiew moczu, poprosiłam, zeby mi oznaczyli antybiogram nawet jak bedzie mnije niz 10^4 i o dziwo ! wyszło mi 10^3 !wyszła e.coli! czyzby ona tam byla przez cały rok leczenia?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#332 2010-06-27 19:03:19

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

może ktos jednak odpisze? sad
czekam na wizyte i na wyniki rezonansu, troche sie martwię, z pęcherzem nie najgorzej, ale ciągle coś tam jest, biorę urosept nawet 3x2 i o dziwo nie jest gorzej, a moze nawet lepiej... ciekawa jestem, czy dostane antybiotyk na tą E.coli, niby mało tego, ale moze to jest powód od początku, w sumie posiewu nikt mi nie robił.
natomiast najgorsze zaparcia, wtedy mi flaki wywala i sikam ciągle, dzis w nocy 4x. moze gdyby mi sie udało zlikwidowac zaparcia to i z pecherzem by sie polepszyło? kombinuje, bo za mc czeka mnie kolonoskopia i boje sie jak nie wiem, najchętnije bym zrezygnowała, ale wiem, ze to byłaby głupota.
w ogole czuje sie źle, słaba, ciągle zmęczona, coś jest nie tak sad
ale tak ogólnie, to sie nawet ucieszyłam, ze mi bakteria wyszła i mam cichą nadzieję, ze to ona powoduje nadreaktywnośc.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#333 2010-06-27 20:02:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Z tą bakterią to na dwoje babka wróżyła. 10^3 to nie jest wielka ilość i może być przyczyną, ale nie musi.

Natomiast zaparcia powodują ucisk - napinają się mięśnie, no i pęcherz bardziej obrywa.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#334 2010-06-27 21:17:11

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

dziekujÄ™ serdecznie za odzew smile

bakterii fakt nie dużo, ale to było 9 dni po 14dniowej antybiotykoterapii-może dlatego?
i wtedy, jak brałam antybiotyk , czułam się super, mogłam 5 godzin nie sikać!!! a ledwo skończyłam , juz wszystko wracało "do normy".


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#335 2010-06-27 22:44:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

A no, nie, jeśli ewidentnie jest lepiej po antybiotyku, to bakteria ma znaczenie. Ja bym w takim razie pociągnęła ten antybiotyk parę tygodni i dodała fluko i srebro koloidalne.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#336 2010-07-01 09:18:24

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

dostałam wynik rezonansu głowy.neurolog dopiero w sierpniu, nie znam sie za bardzo, ale martwi mnie to:"....podkorowo w okolicy czołowej prawej w części przypodstawnej uwidoczniły sie po kontraście drobne pasma naczyniowe podejrzane o naczyniaka zylnego..." ".......przestrzenie płynowe przymózgowe poszerzone w okolicy czołowej..."
co to znaczy? naczyniak to jest guz, prawda?
Boże, nie mam juz siły, jeszcze mi guza brakowało.
czy to sie jakos ma do pęcherza? bardzo prosze o odpowiedź


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#337 2010-07-01 11:26:30

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monka naczyniak po mojemu to nie guz, to takie wybrzuszenie żyÅ‚y. A nie możesz pójść do innego neurologa w celu odczytania wyniku, tak żeby siÄ™ nie denerwować poprostu do sierpnia? Co do pÄ™cherza - nie mam pojÄ™cia ale myÅ›lÄ™, że nie ma  wpÅ‚ywu, niech ktoÅ› mÄ…drzejszy sie wypowie

Offline

 

#338 2010-07-01 16:16:27

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

dzięki za odp
na kasę nie dostane sie szybciej niz na sierpień, a prywatnie mnie juz nie stac na 3ciego specjalistę, więc musze czekać. na necie mało o tym naczyniaku, ale ja tak zrozumiałam, ze to jest guz.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#339 2010-07-07 21:03:22

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

jestem po kolejnej wizycie u urologa ( tego nowego),gośc zobaczył posiew 10^3 E.coli-dał mi Monural 2 saszetki, potem furagin mam brac po 2 tabl na noc, do tego jakis furoxin, on twierdzi, ze to bakterie sa sprawcą, choc jest ich mało, ale to i tak po antybiotyku wyszło. koncem sierpnia znow posiew, i jeszcze w usg cos zobaczył, tylko nie pamietam, co powiedział, cos na 3mm ze śluzówką chyba i znow mam zrobić cystoskopię sad , czego sie boję, więc sobie odwlekłam.
troche jestem skołowana, bo 2 poprzedni lekarze nie brali pod uwage bakterii, nie brałam żadnych antybiotyków, twierdzili, ze przyczyna neurogenna
a ten od razu, ze bakterie
aha, jeszcze mi kazał rozważyc uro-vaxom, ale czytałam na forum, to chyba nie bardzo pomaga, a jeszcze boje sie o jelita sad
teraz nie wiem, czego sie trzymac-wersji, ze to nie bakterie-czy ze to jednak bakterie
dzis mam pogorszenie, cały dzien sikam, akurat 5doba po stosunku, to może sugerowac, ze to jednak bakterie...


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#340 2010-07-08 06:56:17

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

przeleczysz się monuralem i furaginą i zobaczysz. skoro są bakterie 10"3 to znaczy że są a posiew powinien być jałowy. ja maiłam 10"2 i też mi dokuczały bakterie.

Offline

 

#341 2010-07-09 21:19:54

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

wiktoria a jak Ci te bakterie dokuczały?tzn jakie objawy?

ja juz jestem całkiem skołowana, rok mnie leczyli i wmawiali, ze moje dolegliwosci nie maja związku z bakteriami, antybiotyków nie ma sensu brac, a tu nagle gość uwaza, ze to bakterie.
sama nie wiem, co o tym myśłeć, ten obecny urolog ma niezbyt dobrą reputację, więc nie wiem, czy to faktycznie jest to czy poprostu musiał postawić na co innego niz poprzednicy ( jego koledzy). on podobno uwaza sie za "Bóg wie co", tak tez z rozmowy wynika.
w pon.ide do tego poprzedniego urologa i sama nie wiem, co mam mu powiedzieć....


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#342 2010-07-09 21:35:10

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monka a kiedy robiłaś całą serię hormonów?

W cystoskopii gołym okiem mozna nie zobaczyć endometriozy, trzeba brać wycinki. To takie dziadostwo które może siedzieć w miąższu, z tego co pamiętam a wyrażnej torbieli nie widzieli więc ocenili, że jest spoko pod tym kątem. Jeśli się mylę, to poprawcie mnie.
Ja też niedawno brałam 10 Vesicare i np widze różnicę jak biorę 5 jest trochę gorzej w moim przypadku. Natomiast niekoniecznie dobrze znoszę 10 to naprawde bycza dawka.

Offline

 

#343 2010-07-10 12:13:08

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

z hormonow to TSH jedynie, wiÄ™cej  nikt mi nie zleciÅ‚, nigdy. a co by tu wchodziÅ‚o w grÄ™?

jestem po 2giej dawce monuralu, dalej sikam, do tego jelita mi wyłażą i brzuch mnie boli-nie wiem, czy od antybiotyku, czy co...

natomiast wzięłam 2 tabletki furoxinu i chyba po tym było jeszcze gorzej, dzis nie biorę na próbę.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#344 2010-07-10 14:30:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monural jest horrendalnym histaminowcem, to ja się nie dziwię, że szwankują Ci podrażnione jelita i uszkodzony pęcherz. To tak jakbyś wlała sobie w jedno i drugie domestos.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#345 2010-07-10 18:01:50

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

no to super!!! rÄ™ce mi opadaja normalnie sad  sad  sad
a jak długo działa ten monural-wzięłam 2 dawki w odstępie 2 dni-dzis drugą. żeby choc pomógł wybić tą bakterię...


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#346 2010-07-10 18:19:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Nie wiem, mnie kazano brać co tydzień, ale może Ty potrzebujesz silniejszego schematu. Natomiast Monural wybije Ci bakterie, tyle że jest strasznie drażniący, stąd może dawać takie skutki uboczne.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#347 2010-07-10 19:05:38

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

lekarz mówił , ze to silny lek. to przynajmniej wiem, z czego te jelita mi napieprzają. jak im pomóc?

teraz mam brac furagin, tylko nie wiem, czy dobrze zapamiętałam, ze za 5 dni od monuralu. moze tak byc? czy od razu zacząć?to ma byc 2tabl. na noc. i przez ile czasu tez mi nie powiedział sad


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#348 2010-07-12 17:38:58

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

wróciłam od "mojego urologa", czyli tego, który mnie leczy od listopada.pokazałam posiew, urografię, rezonans. na E.coli dał mi Uro-vaxom, ale nie wykupiłam, bo cena zaporowa, a poza tym to różnie pisza o tym, on mówi, ze mi to nie zaszkodzi na pewno, ale ja jestem po Monuralu, to nie wiem, czy moge, ogranizm na pewno jest osłabiony, to nie trzeba poczekac z tym?
zrobił mi usg i faktycznie jest cos widoczne z prawej strony, nawet przy prawie pustym pęcherzu ( znowu podejrzenie endometriozy), za tydz.mam pójść z pęłnym i zobaczymy, co to.endometrioza moze byc widoczna na usg? na zdjęciu z ubiegłego roku nic nie ma:(


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#349 2010-07-17 18:17:22

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

słuchajcie mam problem z moim dzieckiem. ( 3latka)
popłudniu narobił krzyku okropnego podczas sikania, mówi, ze go sikuś boli,na moje oko to go piekło podczas sikania.
nie wysikał sie do końca, teraz zasnął. ja juz w strachu jestem.
nie wiem, co moge mu podac i czy to możliwe, ze złapał zapalenie pęcherza? czy jakies podraznienie? bawił sie w piasku w majteczkach, moze piasku mu sie tam nasypało albo cos? juz sama nie wiem.
przemyłam sikusia rumiankiem i zaparzyłam rumainek do picia, co jeszcze moge mu dać? urosept jest od 12 r.ż,mam furoxin -żurawina i pokrzywa, ale nigdzie nie pisze, co z dziećmi sad

bardzo prosze o pomoc.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#350 2010-07-17 18:43:36

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Nie panikuj, poczekaj. Może to piasek go tak podrażnił. Zrób mu ciepłą kąpiel wieczorem i dawaj sporo do picia. A jak dalej będzie źle, to skontaktuj się z lekarzem, tak chyba będzie najlepiej.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson