Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#401 2010-12-28 17:43:30

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

tak tez myśłałam, czekałam na potwierdzenie.dzięki


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#402 2011-01-09 20:18:40

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

od lekarza rodzinnego dostałam antybiotyk, który mi bardziej zaszkodził, niż pomógł-chyba mi pecherz podrażnił, bo mnie normalnie bolał ( to był Cipronex tak na marginesie) i nie wiem, czy dobrze, czy źle zrobiłam, ale wzięłam tylko przez 3 dni.odstawiłam go i poczułam sie dobrze zupełnie.
dzis mija tydzien i znow  dostaÅ‚am te same objawy, co ostatnio-tzn czÄ™stomocz i parcie.
zgłupiałam-czy to znowu zapalenie pęcherza??? czy to niedoleczone bakterie, przez to, że za szybko odstawiłam antybiotyk?czy może to nadreaktywność?
jutro pójdę do rodzinnego, juz mi głupio tak latac, ale co mam robić?

czy ten cipronex mógł mi podrażnić pecherz?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#403 2011-01-09 20:57:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Wszystko może. Wprawdzie na moje czucie jest on słabiej histaminowy, ja, o dziwo, go jakoś znoszę (bez fajerwerków, ale obok azytromycyny to jedyna substancja, po której nie schodzę ani się nie duszę), ale nie muszę być jedyną marsjanką na tym świecie smile.

Natomiast nadreaktywność musi mieć przyczynę. Nie musi być nią infekcja. Ale nie ma choroby - nadreaktywność (wbrew temu, co głosi tytuł tego serwisu tongue). Nadreaktywność to objaw czymś spowodowany.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#404 2011-01-09 21:17:41

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

dziekujÄ™ za odp


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#405 2011-01-09 21:55:43

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monka a próbujesz brać leki rozkurczowe? jak mnie czasem jeszcze dopadnie takie silniejsze parcie to pomagają właśnie leki rozkurczowe, ja myślę że to może od napiętych mięśni, ale to Redakcja musi potwierdzićsmile

Offline

 

#406 2011-01-10 16:07:43

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

wiesz co, nie wiem, czy to od mięśni, to nie jest takie parcie, jak miałam kiedyś z początku, puste parcie, gdzie się sika kropelkami. ja mam parcie i moczu naprawdę duzo za każdym razem i objawy, jak przy zapaleniu pęcherza.dzis rano zrobiłam badanie moczu, ale nic nie wyszło:
bakterie:nieliczne
skł.mineralne:b.liczne szczawiany Ca
nabłonki pł:poj i po kilka w p.w, nabł.okr.poj
krwinki białe:poj
czyli wszystko chyba ok

dzis czuje sie lepiej

rozwazam wzięcie driptane, które mam w domu

w Å›rodÄ™ idÄ™ do urologa, ale wiem, że goÅ›c mi juz za wiele nie pomoże, sam nie wie, co  mi jest, co chcÄ™ , to mi zapisze i tak wyglÄ…da nasza współpracaa

a Ty Amidala jak się czujesz teraz? chyba juz jest ok? co Ci pomoglo? wiem, ze robiłas badania w wawie-jakie?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#407 2011-01-10 16:17:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monka, jak masz b liczne szczawiany Ca, to powinnaś zrobić wydalanie wapnia w DZM, poziom wapnia i do kompletu densytometrię. I fosfor dla równowagi oraz parathormon.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#408 2011-01-10 20:03:15

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

O Jezu, co to jest? pierszy raz słysze o czymś takim. a te szczawiany to mi częśto wychodzą.na pewno zasugeruję lekarzowi.dzieki za radę.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#409 2011-01-10 21:36:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

No, wiesz, jak masz ciÄ…gle szczawiany wapnia, to znaczy, że coÅ› masz "nieszczelnego" w gospodarce wapniem. A te parametry to mierzÄ…. A wiesz, że zaburzenia wydalania wapnia (tylko już nie pamiÄ™tam, czy hipo-,  czyhiperkalcemiuria) też odpowiadajÄ… za czÄ™stomocz? Szczawiany zaÅ› jako "mikrokrysztaÅ‚ki" uszkadzajÄ… Å›luzówkÄ™ pÄ™cherza.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#410 2011-01-10 21:48:16

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

no juz trochę poczytałam, bede drążyc temat u urologa.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#411 2011-01-10 23:20:13

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monka u odpukać w miarę dobrze, aż się boję zapeszyć. Czasami jeszcze dopadnie mnie częstsze parcie, ale najczęściej kiedy ewidentnie nie wysikam się do końca (np. po nocy lub po długim przetrzymaniu), wtedy właśnie pomagają tabletki rozkurczowe. Czasami doraźnie biorę Driptane. Mam generalnie takie lekkie uczucie niedosikania, takiego jakby napięcia wokół pęcherza - więc stawiam na mięśnie - ale bardzo lekkie to jest, właściwie niezauważalne. Także mam nadzieję że taki stan się utrzyma:) Badania robiłam w Wawie ale one chyba niewiele wniosły do tematu, bo wyszły mi 3 bakterie w ilości 10 do 2 albo nawet mniej, brałam na wszelki wypadek cyprofloksacynę kilka tygodni ale nie zauważyłam różnicy.

Offline

 

#412 2011-01-10 23:25:29

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

A badania to posiew moczu, wymaz z cewki i szyjki macicy. Wiesz, w sumie sama nie wiem co mi pomogło. Dalej biorę amitryptylinę i magnez z witaminą B6 (zaczęłam brać w maju w zeszłym roku i po 2-3 tygodniach była po raz pierwszy widoczna poprawa od początku choroby, czyli listopada 2009), sporadycznie driptane/ditropan i właśnie te leki rozkurczowe. Czasami, ale to wcześniej, teraz już rzadko, przy atakch większego parcia brałam Natrax - to niesteroidowy lek przeciwzapalny, na mnie działa fajnie rozkurczowo. Biorę też kwasy omega ale od niedawna. Dużo się też ruszam bo pracuję jako przewodnik w Muzeum Auschwitz (zaczęłam w czerwcu) i myślę że to też ma znaczenie.

Offline

 

#413 2011-01-11 15:17:32

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

to fajnie, ze chociaż Tobie lepiej.
ja brałam ta amitryptylinę i przez 1szy mc było dobrze, a potem juz jakby nie działała.
poszłam do psychiatry, kazał mi odstawić. dostałam inny lek, ogolnie to czuje sie po nim dobrze, ale na pęcherz nie wpływa a ni pozytywnie ani negatywnie na szczęście tez nie.
wczoraj wzięłam driptane i o dziwo lepiej sie poczułam, więc rano wzięłam następną połówkę, ale nie wiem, czemu sikałam co chwile i czuję taki pęcherz obolały, teraz wzięłam następna połówke i czekam.albo sie pogorszy i przestanę to brac, albo sie polepszy.
ja juz w sumie nie brałam od jesieni żadnych lekow na pęcherz, a tu proszę niespodzianka. sad


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#414 2011-01-11 16:41:46

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Mi się wydaje że poczułaś się gorzej po Driptane jak wzięłaś następną połówkę że za bardzo wyhamował Ci pęcherz, że nie wysikiwałaś się do końca, ja miałam identycznie jeśli dawka driptane czy vesicare była za duża. Może próbuj brać połówkę na 2 albo 3 dni

Offline

 

#415 2011-01-11 17:27:24

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

nie, to chyba nie to, ja sikam normalnie, jak wzięłabym za dużo, to wtedy mam problem z rozpoczęciem mikcji, sikam na siłe poprostu, a teraz nie ma czegos takiego.tylko takie uczucie jakby pecherz byl opuchniety,czuję, ze go mam poprostu. nie mam pomysłu juz, co to, jak to ugyźć


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#416 2011-01-11 18:59:49

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Spróbuj z lekami rozkurczowymi - Spasmolina, Scopolan (na receptę), Vegantalgin H bez recepty, naprawdę mogą pomóc

Offline

 

#417 2011-01-11 19:15:03

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Amidala a który z leków najbardziej polecasz,który wg Ciebie jest najskuteczniejszy??

Offline

 

#418 2011-01-11 20:48:16

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

mam nospe, czasem ppmaga, ale tylko czasem, buscopan, tez czasem, vegantalgin brałam, ale nie działał.
nie wiem juz, moze to piasek mi tam drażni? ale na piasek to chyba leków nie ma.
pęcherz mam obolały, podbrzusze obolałe, nie mam w tej chwili ani leków ani na leki sad


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#419 2011-01-11 23:20:45

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Nadia - wszystkie sÄ… dobre:)

Offline

 

#420 2011-01-12 17:33:16

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

byłam u urologa, gośc szczery do bólu, powiedział, ze z moim pęcherzem ( ??) to dobrze, ze i 3 mce byłam bez leków.teraz powrót do vesicaru, bo driptane wywołał ból brzucha i biegunkę. dostałam tez uroflov, ale mam zacząć od ves.i jak przejdzie, to odstawic. za kazdym razem jak mnie nabiera, to mam od razu zażywac ze 3 cni i przerwa. troche to dla mnie bez sensu. antybiotyków nie kazał brac. nie jestem usatysfakcjonowana ta wizytą. chyba wybiorę się jeszcze do kogos innego po poradę.
narazie zobacze, czy vesicare jakos wpłynie na mój pecherz.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#421 2011-01-18 16:12:45

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

biorę Vesicare, początkowo faktycznie przyniósł mi ulgę, niestety pogorszył się strumień moczu, więc musiałam dołączyć Omnic Ocas. ale nie chcę przechodzić po raz kolejny tego samego, strata kasy i czasu.parę dni było ok, teraz znowu pogorszenie, parcie i częściej sikam, i czuje jakby coś z pochwa było nie tak, taki dyskomfort dziwny. do tego na języku znowu mam plamy. czerwone z biała obwódka.
zarejestrowałam się do innego urologa, ale dopiero na 5 lutego.
mam podejrzenie, ze to grzyby. czy grzybica jelit mogłaby dawać takie objawy?jakie powinnam zrobić badania. i do jakiego lekarza mam pójść oprócz urologa? gastrolog? dermatolog? ginekolog?
pomóżcie, bo już opadam z sił.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#422 2011-01-19 17:31:04

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

ponawiam pytanie.do jakiego lekarza powinnam pójść?
i jeszcze jedno.w związku z tym, ze mam krzywy kręgosłup, wybieram się do neurologa po skierowanie na RM kręgosłupa. o ile dostanę.czy kręgosłup robi się cały jednorazowo?
z góry dziękuje za odp


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#423 2011-01-19 17:41:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Nie. Osobno głowa, osobno szyja albo szyjno-piersiowy, osobno L-S, osobno miednica (w pierwszym i ostatnim inaczej się też "nastawia urządzenie").


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#424 2011-01-19 17:53:52

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

to który odcinek najlepiej zrobić przy problemach pęcherzowych? miednicę, czy L-S?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#425 2011-01-19 20:09:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

L-S. W miednicy niewiele Ci wyjdzie, jeśli nie masz znaczących zmian w obrębie pęcherza - anatomicznych czy nowotworowych.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson