Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#651 2011-08-23 17:57:50

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

jestem po wizycie u lekarza, doktorka stwierdziła, ze epidermidis, to jest bakteria skórna i musiałam sie źłe umyć, czy cos w tym stylu i sie tego nie leczy. ale tutaj czytałam na forum, ze niekoniecznie, wyszło mi 10^5 i mam antybiogram. spróbuję z doxy.

a co do wymzow, to tak , jak myslałam, wywaliłam 70zł w błoto, źłe zrobione.

pewnie czeka mnie wawa.

jak to jest z autoszczepionkami? jak Wam to robi p.Dorota? mam sobie od razu zażyczyć, ze jak cos wyjdzie, zeby mi zrobiła? i jak z kasą? pląci sie za to dodatkowo?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#652 2011-12-13 20:51:34

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

jestem po wizycie u dr żminkowskiego ( tego, co wyleczył allunię) powiedział, ze dla mnie to on ma jeden pomysł-koagulację cewki-tak powiedział, ze to trwa minutę, jest to jakby zwężenie cewki, żeby utrudnic dostęp drobnoustrojom.daje mi 50% na poprawę. dzis sie nie zgodziłam, umówiła sie na termin-dzis nie wziął ani grosza, bo nawet mnie nie zbadał. ale nie moge nigdzie znaleźć, co to jest ta koagukacja.jest raczej kalibracja, ale on mówił na pewno koagulacja.....


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#653 2011-12-13 21:09:19

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

monka czyli wynik wizyty podobnie jak po mojej wizycie- też nie mogłam nigdzie znaleźć w necie co to hypospadias i co to za zabieg, widać lekarz ma jakieś niestandardowe metody leczenia, trzymam za Ciebie kciuki- mi pomógł, ale Twój przypadek wydaje się być o wiele bardziej skomplikowany. Z tym że mi od razu powiedział że zabieg mi pomoże...(nie tak jak u ciebie 50%)

Offline

 

#654 2011-12-13 21:21:09

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

no własnie. nic nie moge znaleźć. mówił, ze musi obejrzec cewke, bo może tam byc tez cos, jakby spodziectwo.to juz wiedzialam:) co to jest. ale jestem taka rozdarta, juz nie chce żadnych zabiegów, naprawdę mam dośc. dopiero zaczynam dochodzic do siebie po botoxie.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#655 2011-12-13 21:44:54

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monka widać już dużo przeszłaś, ale nie poddawaj się, przecież się nie będziesz męczyć całe życie, jakieś szanse Ci dał na wyleczenie, ale czemu właściwie Cie nie zbadał? W sumie to dalej nic nie wiesz.

Offline

 

#656 2011-12-14 00:18:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Tak nie do końca w temacie: znalazłam coś takiego

http://portalwiedzy.onet.pl/60818,,,,pecherz_moczowy,haslo.html

Pozostałe 2 strony wyników (dalej nie chciało mi się szukać) mówią o koagulacji cewki w kontekście prostaty.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#657 2011-12-14 08:27:26

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Mnie koagulacja kojarzy siÄ™ z ginekologiÄ… i np. podczas laparoskopii siÄ™ koaguluje zmiany np. przy endometriozie, czyli tak jakby wypala siÄ™ i niszczy te patologiczne zmiany.
Tutaj znalazłam takie określenie jak:
58.31 - Endoskopowe wycięcie lub zniszczenie zmiany lub tkanek cewki moczowej
uwagi:
•Koagulacja zmiany cewki moczowej
http://med.kalamazoo.pl/icd9/58.31/endoskopowe_wyciecie_lub_zniszczenie_zmiany_lub_tkanek_cewki_moczowej

Offline

 

#658 2011-12-14 14:29:59

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

to samo znalazłam, tylko hasła, nie wiem sama juz co robic.ale w sumie moge jechac, niech mi obejrzy ta cewkę i zobaczymy, co tam jest. boje się juz tego grzebania, oby tylko gorzej nie było. mówił mi, ze pomógł wielu dziewczynom.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#659 2011-12-14 15:18:33

allunia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-08
Posty: 78

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Moim zdaniem facet wie czego szukać- przecież to lekarz jest więc nie sądzę żeby miał zaszkodzić. Mnie też tak samo mówił że pomógł wielu dziewczynom, które leczyły się latami.

Offline

 

#660 2011-12-14 16:07:42

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

wiesz ja juz nie ufam lekarzom, poprostu mam dosć juz lekarzy i badań.ale pojadę.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#661 2011-12-14 16:18:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monka, wierzę. Ale popatrz tak: jak facet ma jakiś pomysł, to nawet jeśli to będzie fałszywy trop - przynajmniej jest szansa na krok do przodu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#662 2011-12-14 18:58:38

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Masz racje Redakcjo. właściwie na cewce to nikt się nie skupiał.no i boje się, ze jak mi zwęży cewkę, to bedzie jeszcze gorszy strumień. ale on zapewniał, ze nie. nie ma co gdybac, trzeba jechać i zrobić.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#663 2011-12-14 19:00:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Tu Ci, niestety, nie pomogÄ™ sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#664 2012-01-30 13:13:52

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monka_co słychać? Byłaś na zabiegu?


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#665 2012-01-30 13:31:55

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

I jeszcze jedno, przepraszam że nie przeczytałam całego Twojego wątku superdokładnie, ale czy nie miałaś nigdy podejrzenia celiakii lub nietolerancji glutenu?
Te biegunki i skłonność do utraty kg powinny nasunąć takie skojarzenia. W każdym wieku choroba może się ujawnić.

Czy wyjaśniłaś do końca sprawę tarczycy? Bo miałaś nieciekawe TSH.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#666 2012-02-02 11:56:42

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

hej
nie byłam na zabiegu, z różnych przyczyn odpuściłam sobie narazie. nie wiem, czy dobrze robię, czy źle, ale psychicznie juz mam dośc tego wszystkiego,lekarzy, badań.
mialam badaniarobione i nie mam celiakii-gastrolog podejrzewał, ale nie wyszlo.gastrologicznie wszystko ok, wszystkie badania, ktore mialam robione wyszły dobrze, więc pozostało, ze to jelito drażliwe. które akurat daje sie we znaki od jakiegos mca, czekam na wizytę.
jesli chodzi o tsh to nie pamietam, jakie mailam wyniki, ale nikt sie tym nie zainteresował.
a jesli chodzi o pecherz, to jest nieźle właściwie. jak botox przestał działac, to sie poprawiło, nie jest idealnie, przed okresem zawsze gorzej, wtedy parcie i czeste sikanie, ale daje sie to znieść.biore vesicare i apo-doxan.
zastanawiam sie, czy aby nie pomogły mi te zioła, które gralam kilka mcy w zeszłym roku i nie wiem, czy jeszcze nie wróce do nich, choc sa drogie...


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#667 2012-02-02 11:57:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

A histamina? Reagujesz na produkty/leki podwyższające jej poziom lub blokujące DAO?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#668 2012-02-03 10:16:27

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

kiedys drażniły mi pęcherz kwasne rzeczy,tak przynjamniej myślalam,teraz wydaje mi się, ze nie, choć ostrożnie podchodze do nich. leki biorę ciągle te same ( vesicare, apo-tamis,witaminy,tribux,pije siemię lniane,doraźnie krople żołądkowe, nurofen forte z przeciwbólowych, ale nic mi po nim nie jest, czasem pyralgina, tez nic.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#669 2012-02-03 10:23:45

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monka, a moze powinnas popróbować diet eliminacyjnych? Bez gluten, bez nabiału...
U mnie nie stwierdzono celikii, ale w zeszłym roku zrobiłam sobie test na nietolerancje i wyszła mocna nietolerancja glutenu. Przeszłam na dietę bezglutenową, którą miałam stosować 3 msc a później powoli wprowadzać gluten i patrzeć co się dzieje, ale do dzisiaj z niego zrezygnowałam. Właśnie przez jelita. Swoje w tym temacie przeszłam i tylko przy tej diecie biegunki definitywnie się skończyły, wzdęcia prawie znikły i bardzo rozszerzył mi się wachlarz rzeczy które mogę jeść.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#670 2012-02-03 10:44:42

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

a co to za test? wiesz, ja raczej mam podejrzenie grzybicy jelit, choc gastrolog to wyklucza, ale oni tego nie uważaja za chorobę.w kazdym razie po zjedzeniu wiekszej ilości słodkiego, wyłażą mi plamy na języku.ide za tydzien do gasto i znow mu bede to sugerowac.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#671 2012-02-03 10:54:38

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Ale czy te białe plamy to nie jest nalot bakteryjny? Bakterie lubią cukier. Może nie tak jak grzyby ale lubią.
Też przeszłam wiele lat temu gehennę podejrzenia grzybicy jelit. W moim przypadku byłą to wielka bzdura. Byłam prz 8msc na diecie bezcukrowej itd. Strasznie schudłam choć skłonność mam raczej do tycia, biegunki codziennie, krew w kale stany podgorączkowe itd. I to wszystko z ciągłym podejrzeniem grzybicy przy którym upierał się lekarz od terapii naturalnych do którego trafiłam kiedy lekarze zwyczajni rozłożyli ręce. Moim zdaniem te lata temu przeszłam prawdziwe zapalenie jelit, nie wydumane i nie na tle grzybiczym. Badanie mikroskopowe tkanki z jelita na to wskazywało. Lekarze poprostu nie mieli odpowiedniej wiedzy. Teraz może byłoby lepiej ale nie zamierzam już tak chorować. Wydaje mi się, że dieta BG dodatkowo goi moje jelita.
Co do grzybów to nie tylko wmawiano mi ja w jelitach, ale tez przez 2 czy 3 lata leczyÅ‚am domniemanÄ… grzybicÄ™ pochwy choć w wymazach non stop wychodziÅ‚y bakterie. Grzyby NIGDY. ZaÅ‚amka:( DziaÅ‚aÅ‚y u mnie tez tylko te leki które sÄ… przeciwgrzybicze+przeciwbakteryjne. ÅšluzówkÄ™ miaÅ‚am w  zÅ‚ym stanie i dobre bakterie nie chciaÅ‚y jej zasiedlać.
Trafiłam na modę na grzybicę i tak się na tym przejechałam. No ale wiadomo każdy przypadek jest inny.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#672 2012-02-03 10:57:29

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Robiłam test Food Detective, to tańsza wersja testów które robią różne gwiazdy i gwiazdeczki. Robiłam to u dietetyczki. Kobieta była sensowna, rozmowa z nią profesjonalna. Na szczęście była jakaś promocja gruponowa i zapłaciłam za cała usługę 300pln. O badaniu wspominała mi zwykła alergolog.
I jeszcze jedno - mam problemy z tarczycÄ…, a przy tym dieta BG jest bardzo korzystna.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#673 2012-02-03 11:59:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#674 2012-02-03 12:11:56

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Podobno przy problemach tarczycowych jest gorsze wchłanianie wszelkich substancji minerałów itd. Gluten dodatkowo może to zaburzać.
Info mam z książki Cabot-Jasińskiej:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,94641,104445467,,S_Cabot_M_Jasinska_Leczenie_chorob_tarczycy_.html?v=2
Widziałam też na jakimś amerykańskim forum zdjęcia kobiety z Hashi przed i po dłuższym stosowaniu diety BG i beznabiałowej. Szok, jak zmieniły się jej rysy twarzy. Teraz nie mogę tego znaleźć ale poszukam.
Nie wiem czy to panaceum dla każdego. U mnie się sprawdza. Kwestie glutenu podjęłam niezależnie od tarczycowych tylko z myślą o jelitach. Później dowiedziałam się, że może to być dla mnie tez dobre przy niedoczynności więc 2 pieczenie przy jednym ogniu;)


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#675 2012-02-03 14:20:50

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

nie wiem co to za nalot, ale pomogła na to nystatyna, co by świadczyło, ze to grzyby.niestety po zakonczeniu koracji znow sie pojawiło i tak co jakis czas.stosowałam różne płukanki do jamy ustnej p/bakteryjne, ale nie pomagają.
diety bezglutenowej sobie nie wyobrazam.co Ty jesz? ja bym 3 mce na bezcukrowej, ale schudłam i poprpstu nie wytrzymałam, poza tym efektów nie było, więc dałam sobie spokoj.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson