Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2009-11-22 13:09:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Jak dasz radę, poczekaj - pójdziesz do urologa już z info od neurologa.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#52 2009-11-22 17:47:54

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

no w sumie racja, dzięki za radę. dobrze,że jest ten portal:)


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#53 2009-12-28 16:16:30

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

witam, po kilku mcach spokoju znowu mnie coś dopadło.i proszę o pomoc, bo nie wiem, co robić i gdzie się udać.
zaczęło siÄ™ od upÅ‚awów koloru szarego lub kremowego i lekki Å›wiÄ…d, dyskomfort, przeleczyÅ‚am vagosanem i jakimiÅ› globulkami nazwy nie pamiÄ™tam., ale po kilku dniach wróciÅ‚o, to znowu vagosan i nystatyna-bo tyle miaÅ‚am pod rÄ™kÄ….przeszÅ‚o. natomiast po kilku dniach odezwaÅ‚ siÄ™ pÄ™cherz. coÅ› czego nie miaÅ‚am juz od czerwca!!!parcie okropne, sikam nawet co 15min w najgorszych momentach, pobolewa mnie podbrzusze, caÅ‚y brzuch jakby wzdÄ™ty.biorÄ™ ( juz od kilku mcy )vesicare i od mca omnic ocas. teraz zaczęłam jeszcze brać furaginÄ™, od 2 dni, ale chyba nie dziaÅ‚Ä…, jutro zrobiÄ™ badanie moczu. po nospie troche puszcza, wytrzymam z sikaniem z godzinÄ™. zastanwaiem siÄ™, co to może być. czy to zapalenie pÄ™cherza? czy to po vesicarze takie skutki uboczne?dodam jeszcze, że zaczęłam brać vesicare zamiast raz to  2x dziennie po pół tabletki, myśłąc ze pomoże, ale niestety mam problem z sikaniem teraz, sÅ‚aby strumieÅ„-a po omnicu byÅ‚o juz super:(( czy to ta infekcja z pochwy sie przeniosÅ‚Ä… do pÄ™cherza? poradźcie, co robić.urologa mam dopiero w marcu. czy isc do ginekologa?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#54 2009-12-28 16:23:16

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

któraś z dziewczyn niedawno pisała że ma nasilanie objawów po vesicare i właśnie słaby strumień co jest podobno skutkiem ubocznym, ale jak dla mnie to wina zakażenia,poszło prawdopodobnie z pochwy, więc najlepiej do ginekologa i wymaz. Dla mnie to zakażenie pęcherza jak nic!!

Offline

 

#55 2009-12-28 16:34:30

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

własnie czytałam o tym vesicarze.juz sama nie wiem, co robić.czyli ginekolog?a vesicare brac dalej?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#56 2009-12-28 16:45:55

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Ginekolog. A co do vesicare to nie wiem czy musisz odstawić. Może lepiej nie przerywać.

Offline

 

#57 2009-12-28 16:58:21

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

no idę jutro do gina, zadzwoniłam, powiedziała, zebym przyjechała, bo to faktycznie może być przyczyna.dzis nie brałam vesicaru a sikam często za to malutko, więc jak wezmę, to nie wiem, jak to będzie. a badanie moczu robić? biorę furaginę, to ma sens?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#58 2009-12-28 17:21:39

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

ginekolog może zrobić wymaz z pochwy a z cewki też?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#59 2009-12-28 17:35:22

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

JeÅ›li bierzesz furaginÄ™ to lepiej odÅ‚ożyć i zaczekać z wymazami i posiewami czegokolwiek hmm  Tak ginekolog zrobi wymaz z pochwy, z cewki nie wiem,nie każdy, moja np. nie robi hmm ale badanie ogólne moczu zrób to nie sÄ… duże pieniÄ…dze, ale może bÄ™dziesz miaÅ‚a obraz tego co siÄ™ dzieje w pÄ™cherzu.

Offline

 

#60 2009-12-28 17:42:53

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

ok dzięki nadia:)


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#61 2009-12-28 17:57:00

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

nie ma sprawy, tylko podpowiadam co ja bym zrobiÅ‚a z wÅ‚asnego doÅ›wiadczenia, wiesz jak siÄ™ chce robic jakiekolwiek wymazy,posiewy to lepiej nic nie brać, ale  z drugiej strony jak sa bardzo silne dolegliwoÅ›ci to czÅ‚owiek chce jak najszybciej i tutaj nikt nie wie czy badania wyjdÄ… wiarygodne czy też nie. Ale badanie moczu to ja nawet sama robiÅ‚am jak bralam antybiotyki koÅ„skÄ… dawkÄ™ bo mialam tak silne dolegliwosci ze szok, oczywiscie wyniki wyszly super hmm

Offline

 

#62 2009-12-29 11:34:01

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

ja własnie dzis zrobiłam prywatnie badanie moczu, choć biore furagin, to nie wiem, czy coś wyjdzie.choć u mnie to nigdy nic nie wychodziło-pęcherz nadreaktywny a ja myśłałm, ze zapalenie. wyniki popołudniu.o wymazach to juz od dawna myśłałam, ale jakoś tak sie złożyło, że inne badania mi zlecali i była poprawa, to dałam sobie spokój.ale spytam gina, czy by mi nie zrobiła. pozdrawiam i dzięki za rady.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#63 2009-12-30 11:43:05

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

to znowu ja. zrobiłam badanie moczu-ok, u gina tez ok, zadnej infekcji, dostałam czopki rozkurczowe i 5 globulek ovestin, bo byc moze mam za niski poziom estrogenów i to daje takie objawy. a u mnie cały czas parcie na pęcherz, czasem co 15 minut muszę , poprostu musze oddac mocz, bo czuję, jaby mi miało brzuch rozsadzić. brzuch nadal wzdęty.zastanawaim sie, czy to nie przez vesicare, bo to się zaczęło akurat, jak zaczęłam brać nowe opakowanie po ok.tygodniu nie brania leku-czekałam na receptę. czy to możliwe, żeby po pół roku brania wystąpiły takie objawy? proszę o jakieś sugestie, bo juz nie wiem, co robić.brać to czy nie? czy to inna przyczyna? sad(


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#64 2009-12-30 12:18:26

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Odstaw vesiacare, w nowym poście ktoś pisał że po vesicare objawy się bardzo pogorszyły. A jak gin stwierdził że żadnej infekcji?? na oko ? smile

Offline

 

#65 2009-12-30 12:45:44

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

na oko, jakiś papierek mi wkładała, nie wiem, co to, ani po co i usg.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#66 2009-12-30 12:47:37

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

pewnie sprawdzała jakie jest ph pochwy za pomocą papierka lakmusowego.

Offline

 

#67 2009-12-30 12:48:15

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Takim papierkiem sprawdza się pH. Przy infekcjach bakteryjnych pH jest podniesione, ale przy grzybiczych się nie zmienia. No, ale objawy tego akurat trudno przeoczyć.

Offline

 

#68 2009-12-30 12:51:27

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

aha, pewnie tak:) no ja własnie jej mówiłam, ze jakies półtora tyg. temu miałam jakąś infekcje pochwy, ale sama przeleczyłam, tylko potem3
ten pęcherz mi zaczał nawalać i pomyślałam, ze to przez to. a teraz to juz nic nie wiem,pewnie odstawię narazie vesicare, choc przez pół roku nie mialam żadnych skutków ubocznych.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#69 2009-12-30 13:17:55

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Możliwe skutki uboczne vesicare: Często mogą wystąpić: suchość w jamie ustnej, zaparcie, nudności, niestrawność, bóle brzucha, niewyraźne widzenie. Niezbyt często mogą wystąpić: refluks żołądkowo-przełykowy, suchość w gardle i jamie nosowej,
.......... zapalenie pęcherza moczowego............!!!!!!!!!!!!!!!!
, senność, zaburzenia smaku, zespół suchego oka, zmęczenie, obrzęki kończyn dolnych, suchość skóry. Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

http://www.doz.pl/leki/p2943-Vesicare

No to mamy odpowiedź,tzn pewnie to żadne odkrycie,ale mimo to że nawet wcześniej podczas brania vesiacare nie miałaś dolegliwości nie znaczy że nie mogły one teraz powstać. Mi się wydaje że vesiacare działa coś na zasadzie kontroli oddawania moczu,na zasadzie blokady, można wywnioskować to z jego działania. To nie jest lek dla osób z bakteriami, napewno nie. A jesteś kolejną osobą której pogorszyło się po vesicare,zaznaczę że poprzednie osoby maja podejrzenie właśnie bakterii.

Offline

 

#70 2009-12-30 13:45:30

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

myśłisz, że to możliwe, zeby po pół roku dopiero wystąpiły skutki uboczne? no nic, dzis juz nie wezmę i zobaczymy. w sumie to bym sie cieszyła, gdyby to było to, bo juz mam dośc. sad jeszcze raz dziękuję Ci za odp


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#71 2009-12-30 14:36:39

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Może vesiacare bezpośrednio nie przyczynił się, ale po części stworzył lepsze środowisko dla rozwinięcia się dolegliwości. Często po tym leku osoby mają problem z wysikaniem się a co za tym idzie zastój moczu a co tam idzie rozwój bakterii i zapaleń a co za tym idzie.... i tak można ciągnąć ;/

Offline

 

#72 2009-12-30 14:50:16

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

ja miałam trudności włąsnie z wysikiwaniem się, z rozpoczęciem mikcji, na urodynamice wyszło, że mi po wysikaniu zostało jeszcze ponad 100ml moczu. dopiero po badaniu dostałam omnic ocas to odczułam ulgę niesamowitą a teraz własnie jak biorę vesicare, to znowu mi ciężko się wysikać, po troszkę i w ogóle muszę mięśni brzucha używać, a wiem, że tak nie można. sad


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#73 2010-01-05 10:24:07

beata82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-01-19
Posty: 48

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monka 812 ty jestes z podkarpacia o ile dobrze pamietam ja wlasnie tez mam pare pytan do ciebie to moj nr gg 7098210 jak mozesz daj znac bede wdzieczna.

Offline

 

#74 2010-01-08 23:25:27

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Rany Boskie !!!!!!!!!!
Przeczytałem te posty----no tylko kałasznikow ! jedyna droga do wyleczenia----to znaczy, z kałachem idziemy do lekarza, i o dziwo od razu on nabiera rozumu.
Kobito !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po pierwsze :::: ty masz silne objawy jelitowe==rozwolnienie nie wiadomo od czego itp itp. Zobacz sobie posty niejakiego usera "Rezerwowy"-----od razu tu piszę że człowiek miał GLISTĘ LUDZKĄ W JELITACH i objawy zarówno jelitowe jak i pęcherzowe.
A więc ( pisaliśmy na forum sporo o tym) masz zrobic KILKA razy badania kału na pasożyty--jakie? 1) Lamblie 2) owsiki 3) glistę ludzką.
I to koniecznie, bo jesteś chuda, masz niskie cisnienie, zapalenia w tej strefie---tu nie ma się co namyślać.
( uwaga--popatrz sobie jakie masz wyniki w morfologii z rozmazem tzn. czy masz ciałka eozynochłonne=eozynofilne=kwasochłonne (to to samo jest).
One wskazują zarówno na pasożyty jak i na długotrwałe infekcje --powinny być wyniki : zero, albo jeden, albo dwa. Jeśli są większe to trzeba pomyśleć !!!!!!!!!
Po drugie--tu aż się prosi o ostrą kurację antybiotykiem. Wszystko jedno jakim, np. monural 1 tabletka i po 4 dniach 10 tabletek Doxycykliny o nazwie "Unidox-solutab"= po 1 tabl. 100 mg dziennie. ( ten drugi tani jest a ten pierwszy 40 zł).
I po tej kuracji zgłosisz sie do mnie na wizytę :-))))))))
Do jasnej cholery ======nie masz żadnego pęcherza nadreaktywnego, odstaw te pierdoły rozkurczowe bo padniesz po nich, jak cię boli to pobierz czopki = pyralgin albo "Dicloberl-50" i te antybiotyki. Odczuwanie parcia to rodzaj jakby bólu (sygnał z organizmu po prostu) zawsze to występuje przy zapaleniach, zawsze zostaje sporo moczu w pęcherzu po mikcji przy zapaleniach bo tam są "drogi" spuchnięte i przelot słabszy itp itp.
Dobra.........sama chciałaś żebym cię zdiagnozował w innym poście--więc sie wywiązałem ! Możesz mnie nie słuchać--za 30 lat przyznasz mi racje i tak.
PS-kobito--pogorszenie przy katarze było nie z leków ale z tego czynnika który wywołał katar !!! Myśl kobito ! Śluzówki nosa +gardła są pokrewne śluzówkom pęcherza i dlatego często mają wspólne pogorszenia.

Offline

 

#75 2010-01-09 10:59:22

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

no niezle mi sie dostało!!!!! taki lekarz to by od razu postawił na nogi.
wiesz co tych objawów jelitowych to juz nie mam, moze po vesicarze albo po uspokajających lekach, poniewaz moja pani doktoe utrzymywała ze to na tle nerwowym-moze po części, bo nerwowa jestem, fakt. ale o badaniach kału to mi nikt nie wspomniał, o żadnych glistach:(( tez nie.
jestem po antybiotyku, wprawdzie to sumamed 3 tbl. , na to gardło dostałam.
dzięki za posta, troche mnie wystraszyłęś, ale w sumie dobrze... teraz tylko kałacha mi brakuje i bede zdrowa smile)


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson