Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#151 2010-02-10 14:01:28

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

dzis zakupiłam melisę i zaraz wypróbuję. masc tez pewnie kupię, ile kasy juz wydałam na te leki, to nawet nie policze, zawsze sie skuszę, a nuż pomoze...a to wiesz jak jest.w sumie niewiadomo, co pomaga a co nie, a człowiek wierzy i czeka.
,mnie tez pochwa własnie tak na początku boli i tak sucho strasznie sad
ja póki co na urologa nie narzekam, od początku tj.czerwca to moj 2gi urolog, on mi zrobił urodynamikę, dał leki, ktore troche pomogły. teraz mam 3 marca wizytę, popytam o posiew, moze mi zrobią,nie wiem, jak bedzie z lekami, czy dalej kaze brac, czy tyle. mam byc z pełnym pecherzem, pewnie znow bede musiala sikac przy nim-buuuuu. sad


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#152 2010-02-10 15:41:44

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Jeśli współżyjesz i z początku jest sucho to trzeba zakupić jakis lubrykant.Wiem ile kasy idzie na różne specyfiki ;/ to ten urolog każe przy sobie sikać tobie? on robi urodynamikę?

Offline

 

#153 2010-02-10 17:48:12

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

nie, on nie robiÅ‚ urodynamiki,  przyjezdza lekarz z rzeszowa i urodynamike robi, a on chyba tylko te przepÅ‚ywy, nie wiem, jak to sie dokÅ‚adnie nazywa, ale jak mi kazaÅ‚ z peÅ‚nym pÄ™cherzem i po 3m-cach brania omnic ocas, to tak mi sie zdaje, ze po to. ale nie wiem, jak sie wysikam przy nim, jakÄ…Å› blokadÄ™ juz czujÄ™....


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#154 2010-02-10 17:49:22

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

a lubrykat mam,
kto nie smaruje, ten nie jedzie smile


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#155 2010-02-10 18:23:51

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

a nie chodzi mu o usg?wink

Offline

 

#156 2010-02-10 21:01:22

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

myÅ›lisz, że to usg? w sumie tez trzeba miec peÅ‚ny pÄ™cherz. a ja sie juz stresuje nie wiem czym!!! to taki przystojny facet, peÅ‚an kulturka i w ogóle smile  wsytd by mi bylo sikac przy nim...


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#157 2010-02-10 22:00:11

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

heheheheh myślę że na bank chodzi o usg wink

Offline

 

#158 2010-02-15 12:55:29

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Może przez owulację Ciebie tak boli:(

Offline

 

#159 2010-02-15 16:01:16

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

tez tak sobie pomyślałam, bo dzis juz spoko, oczywiscie no-spa i espumisan, jeszcze mam taki dół obolały i pęcherz i to parcie zostało i sikam częściej.nigdy tak nie miałam. tzn moze i mialam, ale nie aż tak. o czym to moze świadczyc?chciałam isc do gastrologa z tymi jelitami, to dopiero na maj sad , 3 marca mam urologa, to moze mi coś pomoże, on dosc kumato wygląda. jakie by tu badania porobić? na pasożyty na pewno, co jeszcze?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#160 2010-02-19 09:38:10

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

od niedzieli do środy bolałmnie brzuch, tzn podbrzusze dokładnie. kupiłam Buscopan i nawet przeszło.
zrobiłam badania na pasożyty, ale nic nie wyszlo. dostałam skierowanie do gastrologa, bol.rodzinny stwierdziła, ze ona mijuz nie pomoże, bo temoje problemy z brzuchem trwaja za długo. zasugerowała minp. chorobe Crohna. poczytalam sporo o tum i część objawów się zgadza. "....ból brzucha, często w prawej dolnej jego części, oraz biegunka,utrata masy ciała....
Najczęstszym powikłaniem jest "blokada" jelita i rozwinięcie się choroby zwanej niedrożnością przewodu pokarmowego. Takie utrudnienie w przechodzeniu treści jelitowej jest spowodowane pogrubieniem ścian jelita - wynik tworzenia się obrzęku i tkanki bliznowatej. W przebiegu tej choroby mogą się również tworzyć "tunele" (nazywane fachowo przetokami) drążące okoliczne tkanki i narządy w kierunku skóry. Często dotyczy to okolicy odbytu, a zajętymi organami są pęcherz moczowy!!! oraz pochwa!!!!
Zapalenie stawów, problemy skórne, zapalenie błony naczyniowej oka czy śluzówek jamy ustnej, kamica nerkowa i pęcherzykowa oraz inne choroby wątroby i dróg żółciowych to też powikłania związane z chorobą Leśniowskiego-Crohna.
We wszystkich postaciach choroby ważnym objawem przedmiotowym jest guz wyczuwalny w miejscu odpowiadającym lokalizacji zmian patologicznych. Najczęściej guz stwierdza się w okolicy prawego dołu biodrowego."
u mnie wszystko zaczęło się od jelit właśnie , potem kolka w prawym boku i potem cos jakby zapalenie pęcherza, tyle, że antybiotyk nie pomógł, więc stwierdzono p.nadreaktywny.
zastanawiam sie teraz, czy ten pęcherz nie jest skutkiem choroby jelit.czy to jest możliwe? bo ja widzę związek:pęcherz-jelita. jak sie z jelitami pogarsza , to i pęcherz zaraz nawala.
we wtorek idę do gastrologa, trochę się boje, ale tez mam nadzieję, ze może wreszcie się cos wyjasni....


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#161 2010-02-19 10:01:26

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

To jest jakiś pomysł. Da się to zdiagnozować? To nie jest choroba stwierdzana poprzez wykluczenie innych? Pasożyty z kału mają bardzo słabą wykrywalność, lepiej robić badanie na przeciwciała z krwi. A inna sprawa, że biegunki mogą być poantybiotykowe - clostridium. Kciuki za wizytę u gastrologa!

Offline

 

#162 2010-02-19 10:54:11

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

robia kolonoskopię sad i widac stan jelit. o pasożyty to juz gastrologa zapytam, wiem, ze jest mała wykrywalnośc z kału. a jesli chodzi o antybiotyki, to ja ostatnio mialam w styczniu, a wczesniej to nie pamietam kiedy.ogolnie b.rzadko.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#163 2010-02-23 20:51:39

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

witam znowu, jestem po wizycie u gastrologa.
dostałam skierownie na badania:krew( CRP, TSH, ALAT, ASPAT), kał na krew utajoną.
do tego leki: duspatalin retard i sulpiryd. własnie o te leki się boje, czy one nie wpłyna negatywnie na mój pęcherz?
niby mówiłam lekarzowi o moim pęcherzu i jakie leki przyjmuje, ale...
ten sulpiryd to psychotrop:
Wskazania: Ostre i przewlekłe psychozy schizofreniczne. Stany depresyjne w przebiegu schizofrenii, zespoły urojeniowo-depresyjne, przewlekłe psychozy paranoidalne (bez pobudzenia), przewlekłe psychozy alkoholowe, zaburzenia psychosomatyczne. Lek pomocniczy w terapii uzależnienia alkoholowego. Rzadziej stosuje się w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych (choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, wrzodziejące zapalenie jelit), w migrenie i zawrotach głowy o różnej etiologii.
moze ktos to stosował?
a duspatalin? jeśli po debretinie mi sie pogorszyło z pęcherzem, to sie boję, ze teraz bedzie to samo, przeciez to prawie tak działa, jak debretin.
w ogóle to lekrz powiedział, ze dużo kobiet, które maja problemy z jelitami, mówi mu o problemach z pęcherzem.
może to wreszcie jakis trop???
a jesli chodzio pęcherz, to juz z tydzien było dobrze, żadnych parć, dzis chyba z 4 godziny bez sikania, a jak sie wreszcie wysikałam, to znowu czuje parcie i jakby zaleganie w cewce. z czego to może byc?


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#164 2010-02-24 13:58:04

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

no j abym się ostro zastanaowiła z tym sulpirydem w jakim celu to dostałaś?? jeżeli to na schozofremię to są na prawdę silne leki!! możesz być po nich taka śnięta nie wiem ja bym się trochę bała sad

Offline

 

#165 2010-02-24 18:04:56

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

lekarz powiedział,ze narazie po zbadaniu mnie i wywiadzie podejrzewa chorobe czynnościowa jelit albo zapalenie jelita. i dał mi narazie te 2 leki.
dzis wzięłam rano pierwszą tabletkę i nic. mam brac 2 x dziennie, ale narazie na początek raz, zeby zobaczyc, czy nic mi nie bedzie.ten lek faktycznie stosuje sie w schizofrenii, ale i chorobach jelit.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#166 2010-02-26 18:28:09

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

A na jakiej podstawie lekarz stwierdzil zapalenie jelit ? Co na to wskazywaloby ?

Offline

 

#167 2010-02-27 14:40:31

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

zbadał mnie, podczas badani bolało mnie jelito grube, jak uciskał w kilku miejscach i pewnie na tej podstawie. wlasnie jelito grube tak mi jakos wyłażi, w pewnym fragmentach jakby tam cos w srodku bylo, albotakie nabrzmiałe.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#168 2010-02-27 15:12:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

No tak, ale te same objawy (jeśli mówimy o badaniu palpacyjnym) dają napięte mięśnie dna miednicy. Bez kolonoskopii i biopsji nie potwierdzisz...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#169 2010-02-27 15:58:13

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

czyli to wszystko moze byc od tych napiętych mięsni?zastanawiam sie nad elektrostymulacją, tylko musze jechac do rzeszowa po sprzet albo sobie kupic. a kolonoskopia pewnie mnie nie ominie, narazie testuje leki.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#170 2010-03-03 16:53:20

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

bylam dzis u urologa. mam stopniowo odstawiac leki, co mnie przeraża, jakos sie  bojÄ™, ze jak odstawiÄ™, to wszystko zacznie sie od nowa. chociaz prawdÄ™ mówiÄ…c, ciÄ…gle sie pewne objawy nawracajÄ… tzn.parcia i czÄ™stomocz. choc musze przyznac, ze rzadziej niz bylo rok temu ( notujÄ™ sobie). lekarz mówi, ze to nadreaktywność a ja szukam jeszcze czegoÅ›... dlaczego to sie tak nawraca? czy to rzeczywiscie nadreaktywnoÅ›c ( ale co jÄ… powoduje?) czy moze mam jakÄ…Å› bakteriÄ™ która tak brużdzi-to pÄ™cherz to jelita. jakos na bakterie nikt mnie nie chce badac sad chyba wreszcie wybiorÄ™ sie do ginekologa i zrobie jakies wymazy, bo tak to chodzi za mnÄ…. czy moze jakies inne badania powinnam zrobić? poradźcie.
a ostatnio robiłam badania do gastrologa:
morfologia-ok
CRP- W NORMIE
ALAT, ASPAT-w normie
TSH- w normie


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#171 2010-03-03 17:43:08

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

U mnie np. po urodynamice lekarz wykluczyl pecherz nadreaktywny i powiedzial ze np. branie Driptanu byloby bez sensu. Robilam badania na ureaplazmy, mycoplazmy, posiewy moczu i nic nie wyszlo a problem czestomoczu dalej jest i w nocy tez. Zauwazylam, ze kiedy jest naprawde zle z jelitami, to z pecherzem jest tez jeszcze gorzej. Jakies dwa tygodnie temu mialam tak, ze musialam wstawac co godzine na siusianie, bo jelita dawaly mi popalic tzn. zaczelam miec problemy z regularnym wyproznianiem. Lekarz powiedzial, ze to na pewno gazy uciskaja na pecherz i jak z tym sobie poradzimy, to bedzie lepiej. Ale jak widac nie. Dochodze do wniosku, ze bardziej zapchanie jelit powoduje takie uciski. Od tych dwoch tygodni mam np. wrazenie takiego ciaglego  ucisku na cewke moczowa i odbyt, promieniujacego na lewa noge. Jezeli nie jest to zwiazane jednak z napieciem miesni, to z czym ? Zaraz pulkos pewnie mnie wysmieje.

Offline

 

#172 2010-03-03 19:27:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

To jest ucisk nerwu kulszowego przez napięte mięśnie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#173 2010-03-03 22:48:28

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

Monka, mam prośbę - napisz dokładnie jakie wyszło Ci TSH i jaką masz na wyniku normęsmile

Offline

 

#174 2010-03-03 22:52:49

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

jak mam tak samo ale u mnie jest to od bakterii bo jak siÄ™ przeleczÄ™  antybiotykami to ucisk na odbyt i ból w dole po lewej stronie i pachwina to mija. Natomiast jak bakteriÄ™ zaczynajÄ… siÄ™ wysiewać to wszystko wraca.

Offline

 

#175 2010-03-04 06:34:59

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: pęcherz nadreaktywny a tabletki antykoncepcyjne

A juz zaczelam podejrzewac, ze cos sobie w mawiam. Oprocz tego, ze jest taki nieprzyjemny ucisk, to jeszcze takie wrazenie jakby nie mozna bylo tej lewej nogi rozluznic.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson