Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#701 2011-05-16 19:46:38

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Cześć kochani, dzisiaj mam problem z innej beczki
mój mąż od wielu lat cierpi na bóle odcinka lędźwiowego, ale jest typem, że jak do lekarza to trzeba go jak na smyczy zaprowadzić. Ostatnio jak byłam u rodzinnego poprosiłam o skierowanie na rtg i dzisiaj odebrał wyniki:

" Płytka prawowypukła rotoskolioza lędźwiowa z wielopoziomową asymetrią przestrzeni międzykręgowych.
Zaznaczone obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej L5/S1 - możliwa dyskopatia na tym poziomie- do rozważenia badanie MR.
Poza tym kręgi lędźwiowe bez wyraźnych zmian w obrazie RTG".

Domyślam się, że nie jest dobrze, ale czy mógłby ktoś mi to przetłumaczyć tak na chłopski rozum czy to można leczyć i czy mam się bardzo martwić? sad

A teraz kilka słów co u mnie, tydzieÅ„ temu zaczęłam auto od Pani Doroty, w miÄ™dzy czasie wykonaÅ‚am komplet badaÅ„ tarczycowych: i TSH, FT3, Ft4, anty TPO mam w normie ale mam mocno przekroczone przeciwciaÅ‚a anty TG także, też ciekawie. Do tego na usg  tarczycy mam stwierdzony niewielki guzek (chyba koloidowy) w okolicy cieÅ›ni tarczycy, w Å›rodÄ™ ide do lekarza i zobaczymy co mi powie.

Dzięuję za wszelkie Wasze sugestie i pomoc!

Offline

 

#702 2011-05-16 21:00:41

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: duży problem - doradźcie!

Loni moge wypowiedzieć sie odnośnie kręgosłupa. Jestem laikiem, ale też mam dyskopatię. Wielu młodych ludzi ma takie problemy.
Nie jest  dobrze, bo dyskopatia to uciÅ›niÄ™te krÄ™gi, wiec cholernie sprawia ból.
Już rozumiem Twego męża na odległość, bo znam te bóle dolnego odcinka na pamięć.
Dobrze jest ćwiczyć stabilizacjÄ™ mięśni tego odcinka. Ja mam w domu zestaw Pilatesa na dolny odcinek. PoleciÅ‚ mi rehabilitant.  Wiesz co, zrobiÅ‚abym na miejscu męża MR, zawsze to dokÅ‚adniej bedzie widać o co biega.
Pewnie sa na to zabiegi pradowe, ja sie nie orientowałam, sprawę olałam. Stosuje też masaże na dolny odcinek od czasu do czasu serię. Mi pomaga w bólach. Polecam też krem homeopatyczny Traumeel S i jesli znajdziesz jeszcze w aptekach - Algesal krem - dla mnie najepszy p/bólowo. Tyle moge pomóc.

Offline

 

#703 2011-05-16 21:14:49

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: duży problem - doradźcie!

loni
w sprawie kręgosłupa - pozostaje na razie rehabilitacja, może jakiś gorset, rezonans by się przydał...
ale nich męża obejrzy specjalista!

Offline

 

#704 2011-05-16 22:36:11

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Dzięki dziewczyny!
Masakra z tymi naszymi kręgosłupami sad
Jak my - pokolenie gdzie komputery "znamy" mniej więcej od szkoły średniej mamy już takei problemy to co będzie z obecnym pokoleniem, które siedzi przy kompie od "pieluch"?
No nic, trzeba się wybrać do lekarza i zobaczymy co powie. Ale skierowania na RM może dać tylko specjalista prawda?
A orientujecie się jak to jest z promieniowaniem? Myslałam że mąż przed badaniem rtg dostanie fartuch osłaniajacy narządy płciowe, ale nic takiego nie dostał. Boję się, bo i tak mamy problemy a wiem, że nei jest to zbyt wskazane dla młodych ludzi...

Offline

 

#705 2011-05-16 23:00:50

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: duży problem - doradźcie!

olej całkowicie sprawe promieniowania----nie ta epoka.

Offline

 

#706 2011-05-19 01:26:42

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: duży problem - doradźcie!

ech co do kręgosłupa to ja niestety też mam problemy. Wczoraj nawet poszłam na aerobik i rower bo strasznie przytyłam:( wyglądam jak w ciąży. cieszyłam się że na kręgosłup też pomoże, w końcu to ruch no i właśnie tak mnie boli kręgosłup że spać nie mogę...

Offline

 

#707 2011-05-27 14:58:24

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

kochani powiedzcie mi czy badając mocznik i kreatyninę trzeba być na czczo czy można iść w ciągu dnia?
chciałam iść zaraz zrobić badanie bo dzisiaj znów mam częstomocz, co chwila oddaję dość spore ilosci prawie bezbarwnego moczu i czuję takie jakby kłucia w plecach i nei wiem czy nei daj Panie Boże to od nerek czy od kręgosłupa sad

Offline

 

#708 2011-05-27 15:09:54

KonstancjaI
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 17

Re: duży problem - doradźcie!

Wszystkie badania krwi najlepiej robić na czczo i rano, szczególnie jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że trzeba je będzie za jakiś czas powtórzyć i porównać. Wtedy odpada nam czynnik spowodowany różnicą dobową. Przy tych akurat aż takiego wpływu nie ma ale jeśli robi się np. hormony różnica może być znacząca.
Przy okazji mocznika i kreatyniny dorób elektrolity, koszt znikomy a zawsze to więcej informacji.

Offline

 

#709 2011-05-27 15:26:46

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Offline

 

#710 2011-05-27 20:42:16

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Nie poszłam jednak dzisiaj na badania, poczekam do poniedziałku, poobserwuję się i muszę je zrobić bo od jakiegoś czasu mi to nie daje spokoju.
Dzisiaj w pracy dosłownie co 15 minut chodziłam sikać, co mi się już od dłuższego czasu nie zdażało. Później musiałam iść na miasto i byłam pewna, że będę wracać po chwili do pracy bo nie będę mogłą wytrzymać, ale o dziwo łaziłam 2 godziny i nie było nawet źle.
W pracy wypiłam kawę (co zdarza mi się raz na ruski rok) i kilka zielonych herbat, ale nie sądzę, że to po tym.
Mam nadzieję, że to jednak nie nerki sad
Miłego weekendu!

Offline

 

#711 2011-05-27 23:28:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: duży problem - doradźcie!

A czemu nie sądzisz? Obie są bardzo moczopędne i drażniące chory pęcherz...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#712 2011-05-28 09:28:31

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: duży problem - doradźcie!

Ja po zielonej herbacie zawsze często sikałam i sikam, nawet przed chorobą tak było.smile

Offline

 

#713 2011-05-28 10:21:00

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Dzięki dziewczyny, zobaczymy jak będzie dzisiaj ale cieszę się, że noc przespałam bo juz myślałam, że będą pielgrzymki do wc.
Powiedzcie mi o czym może świadczyć taki objaw: późnym wieczorem jak przed udaniem się na spoczynek nocny (wink ) idę do łazienki i tam oczywiście najpierw toaleta zębów, twarzy, później siku i mycie się pod prysznicem. Czasami tak mam, że podczas mycia narządów, czuję wrażliwość jakby cewki i pojawia się leciuteńkie parcie, ale nie tyle silne żeby móc się wysikać. Następnie jak aplikuję sobie Vitagyn C w kremie (w takich plastikowych aplikatorach) na stojąco to w momencie jak aplikator jest już wsunięty do końca czuję mega parcie na pęcherz. Po jego wyciągnięciu czasami muszę się wysikać a czasami to parcie przechodzi po wyciągnięciu aplikatora. To chyba nie jest normalne?

Teraz jak biorę auto "zabezpieczam" się Furaginą (jedna na noc z reguły i jedna w dzień) i dzisiaj obudził mnie nad ranem tak silny skurcz łydki, że myślałam, że zejdę. Wcześniej też tak miewałam, ale przy braniu dawek terapeutycznych i przez dłuższy czas....

Ps. A co do zielonej herbaty to ja ją piję codziennie w pracy po około 3 szklanki (czasami takie dolewajki do już raz użytych liści) i nie mam objawów ze strony pęcherza no i przychodzi nagle dzień jak ten wczorajszy, że pęcherz pełny po 15 minutach i zaczyna się latanie. Z tym, ze wczoraj wypiłam rzeczywiście jeszcze kawę do kompletu co mi się bardzo żadko zdarza, ale wczesniej raczej też nie kojarzę takiej reakcji po niej.

Offline

 

#714 2011-05-28 13:38:19

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: duży problem - doradźcie!

Loni, może to tylko jakieś przewrażliwienie z tym aplikatorem?

Wydaje mi się, ze małe dawki Furaginu tak szybko nie wypłukują potasu z organizmu, ale jak łapią cię często skurcze to łykaj sobie Aspargin.

Offline

 

#715 2011-05-28 16:26:08

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Offline

 

#716 2011-05-28 18:33:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: duży problem - doradźcie!

Mnie się wydaje, że ten ucisk to od mięśni. Ja tak przynajmniej mam. I mam takie "dysfunkcyjne" mięśnie, że wypychają mi np. pierścien dopochwowy, zdarzyło się, że wziernik wypadł, a jak mam coś, co mocno się trzyma, np. większy tampon (małe wypadają), to ból, parcie i skurcze mięśni od pachwin po brzuch i plecy są tak silne, że szybko muszę go wyjąć.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#717 2011-05-28 19:36:53

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: duży problem - doradźcie!

Loni ja pamiętam od zawsze, od wielu lat, bardzo często podczas badania u ginekologa jak mi wsunął ten wziernik i czasem dotknął pecherza, to zaraz po wizycie musiałam lecieć do łazienki bo miałam silne parcie, a moczu prawie nic bo przed wizytą zawsze się załatwiam. Zaraz potem to parcie mija. Dla mnie to ewidentnie mechaniczne podrażnienie.

Offline

 

#718 2011-05-28 21:22:35

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Dzięki dziewczyny, natomiast Karolino to co opisujesz to u mnie jest bardzo podobnie. Często nie mogę zaaplikować leków bo tak jakby mięśnie mnie tam nie wpuszczają i właśnie wszystko wylatuje. Nawet lekarz ma często problem z zakładaniem wziernika, a już tym bardziej, że ja się spinam i staje się to wtedy praktycznie niemożliwe. No i z reguły tak jak już kiedyś pisałam boli mnie jak już to ustrojstwo mam w środku. Oczywiście jest mi najłatwiej w okresie okołoowulacyjnym bo wtedy szyjka macicy jest wysoko, "otwiera się" i pochwa jest rozpulchniona i jakby "więsza", natomiast zaraz po okresie i w fazie lutealnej to masakra, żeby się do mnie dostać ...

Offline

 

#719 2011-05-29 08:01:37

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: duży problem - doradźcie!

Loni mama mi mówiÅ‚a, że Furagin daje skurcze, nie tylko ze wzglÄ™du na wypÅ‚ukiwanie potasu, coÅ› robi z zakoÅ„czeniami nerwów. Gdy  braÅ‚am Furagin i chwytaÅ‚y mnie skurcze odstawiaÅ‚am migusiem.

Offline

 

#720 2011-05-29 13:53:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: duży problem - doradźcie!

To prawda. na furaginie jest napisane w skutkach ubocznych: neuropatie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#721 2011-05-29 23:19:54

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Czyli ten efekt po Furaginie nie jest tylko spowodowany wypłukiwaniem potasu?, o kurcze to niedobrze, bo potas można się starać jakoś uzupełnić.
Dzisiaj i wczoraj na noc już nie brałam Furaginu bo te skurcze są tak silne, że naprawde można się przestraszyć sad
Tylko ciekawe czemu nie u wszystkich występuje taki efekt...
Czyli jak się już pojawia taki stan to nie wolno go dalej brać? Zagraża to jakimiś trwałymi uszkodzeniami?

Offline

 

#722 2011-05-30 11:20:30

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: duży problem - doradźcie!

Ale Loni, skurcze w łydkach maja ludzie, którzy nie biorą takich leków...
Ile czasu bierzesz Furagin?
No i podaje się go przewlekle małym dzieciom, więc ja bym nie panikowała tylko zrobiła sobie wyniki krwi.

Nie wiecie czy czasem Nolicin nie mógłby zastępować Furaginu?
Podobno Nolicin można brać przewlekłe w małej dawce do 2 lat.

Offline

 

#723 2011-05-30 11:58:25

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Sonju ja skurcze w nogach mam często i bez leków, ale te wczesno-poranne o takim nasileniu mam tylko i wyłącznie na wskutek brania Furaginu (tylko wtedy występują). Teraz brałam Furagin około miesiąca i fakt, że niezbyt się przykładałam do suplementacji magnezu przez ostatni miesiąc.
Dzisiaj byłam rano pobrać krew na profil nerkowy, sód, potas i magnez i morfologia z ob.

Offline

 

#724 2011-05-30 12:47:25

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: duży problem - doradźcie!

No to zobaczymy jutro twoje wyniki wink

Offline

 

#725 2011-05-30 12:59:39

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: duży problem - doradźcie!

Loni to pewnie nie jest groźne jakoś szczególnie od strony Furaginu, ale ze mna jest akurat tak, że skurcze po nim mam nawet w przeponie i cięzko wytrzymać, więc wypisałam ten lek z mojej apteczki. Meczyły mnie skurcze stopy prawej i przepony a czy to jest jakieś groźne? Pewnie nie, ale jakoś tam źle może wpływac na zakończenia. Widzisz mi nie pomagał magnez czy potas wiec odstawiałam furagin i tyle.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson