Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#151 2010-01-04 08:25:26

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Dziękuję Redakcjo :* za wszelkie rady!
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Ni i właśnie mąż odebrał mi wyniki i tak:

szyjka macicy:
Klebsiella pneumoniae (w Warszawie w listopadzie wyszła E coli)

srom:
Klebsiella pneumoniae i E coli

Wrazliwe niby na Amoxycynę + Kw. Klawulanowy (który brałam już we wrześniu) i na Ciprofloxacynę (którą brałam w sierpniu przez 10 dni) i co i bakterzyska nadal mają się świetnie...
Do tego boli mnie brzuch, w nocy budziłam się kilka razy bo mnie tak łapał i puszczał. Rano byłam zanieść mocz do badania (wczoraj rano brałam ostatni raz 1 tabl. Furaginu), zrobiłam badanie Kreatyninyt, mocznika, OB i CRP i próby wątrobowe, a do lekarza mam na 14.30 a do tego czasu będemieć tylo wyniki moczu, OB i CRP a reszta dopiero po 16 sad
No i kolejna kasa poszła, posiewy + antybiogramy 80 zł, badania w labie 40 zł + wizyty u lekarzy i leki. Można się pochlastać już. Zastanawia mnie tylko ten Faecalis bo telefonicznie mi mówiła że na sromie niby wyszedł a nie mam go w wykazie tylko wpis Enterobacteriaceae i E coli + Klebsiella. Korci mnie ta Pollyvacinum, nie iwem co robić. W ciągu ostatnich 5 m-cy wzięłam 3 antybiotyki, mój brzuch już się buntuje, ale dolegliwości też dają popalić. Dzisija rano jak pobierałam mocz do badania to też mnie piekło po umyciu się i zauważyłam że strumień jest rozszczepiony........

Offline

 

#152 2010-01-04 19:25:17

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: duży problem - doradźcie!

Jeśli chodzi o Polyvaccinum, to zastanów się jeszcze ja przyjęłam tą szczepionkę i nie dość, że przechodziłam ją bardzo żle (temperatura, dreszcze i ataki ze strony cewki) to nie pomogła, brałam ją w lipcu, a e.coli nie odstępuje mnie na krok, do tego we wrześniu wykryto u mnie w cewce gronkowca złocistego, na którego to ta szczepionka powinna działać. Możesz oczywiście spróbować, może komuś ona pomogła. Czy jest taka osoba na forum??
Wcześniej gdy opowiadałam o swoich perypetiach z cewką i antybiotykach, które nie pomagają, jeden lekarz spytał mnie czy z zębami u mnie wszystko jest ok. Powiedziałam, że tak (regularnie chodzę do dentysty). Potem u dentysty zapytałam o to i lekarka wytłumaczyła mi że coś może się dziać, ale tylko w zębach leczonych kanałowo. Mam tylko 1 tak leczonego zęba, zrobiłam prześwietlenie i okazało się, że rzeczywiście coś tam jest źle zrobione, potem dentystka mi poprawiała to 2 razy i teraz prawdopodobnie już wszystko jest ok. ale dolegliwości dalej mam ze strony cewki i bakterii się nie pozbyłam. Dziś koleżanka podpowiedziała mi żeby zrobić prześwietlenie obu szczęk, bo mogę nie pamiętać że któryś jeszcze ząb był leczony kanałowo i czy nie ma innych zmian. Mam zamiar wykonać to prześwietlenie, tak na wszeliki wypadek. Co o tym myślicie??

Offline

 

#153 2010-01-04 21:41:35

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

No i stało się...
Dostałam dzisaj skierowanie do szpitala. lekarz chce mi podać antybiotyk (prawdopodobnie Augmentin) dożylnie przez 7 dni.
Co prawda brałam już w ciągu ostatnich 2 lat kilkakrotnie Amoksiklav i raz Augmentin a na antybiogramie nadal wyszły bakterie niby na niego wrażliwe, ehhhhhhhh boję się i szpitala (do tej pory jeszcze w nim nie leżałam nigdy) a najbardziej tego, że nie pomoże albo pogorszy sprawę.......
Ehhh, trzymajcie kciuki!

Offline

 

#154 2010-01-04 21:46:44

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

A Tosiu jeszcze co do leczenia zębów, to ja jestem właśnie w trakcie leczenia dwóch. Nigdy więcej w zimie nie zacznę leczenia zębów, bujam się już z tym 2 miesiące i jeszcze głupia naraz zaczęłam dwa. Okazało się że jednego trzeba było właśnie leczyć kanałowo (jest to mój pierwszy ząb leczony kanałowo), w tej chwili mam kanały wypełnione (drugi raz bo po pierwszym razie strasznie bolało i musiała mi podać lek do zęba i jeszcze raz wypełniała ostatnio), teraz czeka mnie nadbudowa już tego co kanałowo (miałam iść dzisiaj ale miałam te wizyty u gina i teraz ten szpital)..... i na dodatek wypadł mi praktycznie cały opatrunek z tego zęba. ehhhhh
A co do prześwietlenia, to słyszałam że jest jakieś prześwietlenie panoramiczne czy coś takiego i ono pokazuje własnie co się dzieje.

Offline

 

#155 2010-01-05 10:41:00

nadia
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: duży problem - doradźcie!

Jest prześwietlenie zdjęcia, normalne rtg które pokarzę zmiany w zębie, a pantomograficzne to zdjęcie całej szczęki.
loni trzymam kciuki za szpital, nic się nie bój,mają Ci tam pomóc a nie zaszkodzić!

Offline

 

#156 2010-01-17 21:35:04

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Witam po przerwie.
W piatek wyszłam ze szpitala, byłam tam 10 dni.
Dostawałam przez 7 dni 3 * dziennie dożylnie Augmentin + Metronidazol dopochwowo.
Pobytu w szpitalu wole nawet nie wspominać i najlepiej wymazać ze swej pamięci.
W dzień wyjścia ze szpitala dostałam okres (cykl 24 dni, poprzedni 22 dni) więc niestety nie zdążyłam wziąć probiotyków dopochwowo.
Ponieważ niestety nic nie dostałam przeciwgrzybiczego sama wzięłam wczoraj Flumycon 200 mg. Mój poprzedni lekarz po poprzednich antybiotykach dał mi taki schemat Flumyconu: 1dc, 3dc i 14dc. Czy stosował ktoś w ten sposób?
Na recepcie ze szpitala dostałam Provag 2 op. + Gynoflor. Czy którać z Was stosowałała go może, trochę się obawiam bo oprócz pałeczek kwasu mlekowego zawiera estriol (estrogen aby odbudować nabłonek w pochwie).
Ponieważ podczas pobytu w szpitalu miałam bóle nadbrzusza zrobili mi gastroskopię. Wyszło że mam niewydolny wpust i lekarz powiedzał, ze może to powodować zgagę, odbijania itd... Po badaniu martwiłam się bo bolał mnie lewy migdał. Po dwóch dniach w sumie przeszło, ale znowu abym za bardzo się nie cieszyła to po zjedzeniu wieczorem owocu kiwi zauważyłam że leje mi się krew i okazało se, że krwawi mi język, tzn. tak jakby pękł mi wzdłuż środka i pojawiłą się taka bruzda. Czy wiecie może co to oznacza? Trochę czytałam na necie, jedni pisali że brakowało im żelaza, inni że wit B. Kupiłam dzisiaj wit. A+E i nie wiem czy połykać, czy lepiej rozgryzać te kapsułki, może się zagoi.
Czy możecie polecić jakiś dobry środek na odbudowę śluzówek, widzę że mam z tym problem, począwszy od suchości w nosie i gardle, teraz ten pęknięty język i to pieczenie przedsionka pochwy. Obecnie zazywałm tran Biomarine, teraz tę wit. A+E zaczęłam i Vit. B compositum, tylko nie wiem jakie dawkowanie przyjąć. Bardzo proszę Was kochane o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.

Offline

 

#157 2010-01-17 21:38:51

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: duży problem - doradźcie!

Po takich dawkach antybiotyków mógł wyrosnąć grzyb również w jamie ustnej, w końcu to też śluzówka jak w pochwie. Są różne postacie, może Ty masz akurat tę z pękającym językiem. Przejdź się z tym do rodzinnego, pewnie da nystatynę. Tylko bierz tę do ssania a nie smarowania, skuteczniejsza. A kompleks witamin B jak najbardziej, A+E również dobre na śluzówki. Z B compositum jest różnie bo różne są dawki na jedną tabletkę, niektóre się łyka raz dziennie 1 tabletkę a niektóre 3x dziennie po 2, przeczytaj w ulotce. Łykaj je razem z probiotykiem.

Offline

 

#158 2010-01-26 09:58:43

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Witam ponownie!

Jeśłi chodzi o język to jest lepiej, póki co krwawienie się nie powtórzyło, 2*dziennie rozgryzam vit. A+E, kapsułkę z tranem i język wygląda lepiej. Teraz mam taki problem, może pomożecie. Od kilku dni jestem znowu w domu (znowu zatoki ;(  i mam takie objawy ze strony pęcherza: wczoraj przed spaniem oczywiscie się wysikałam, ale położyłam się w łóżku i nie poszłam od razu spać więc już troszkę się moczu nazbierało, ale nie na tyle żeby iść do łazienki. Rano wstałam (później niż zwykle bo nie szłam do pracy) i czułam strasznie duże parcie, ale łazienka była zajęta więc jeszcze chwilę musiałam poczekać. Jak poszłam się wysikać to ten mocz w ogóle nie chciał lecieć, musiałam go mięśniami wypychać, do tego pobolewa mnie podbrzusze i lędźwie od wczoraj. Czasami mam tak jakby za słabe ciśnienie i mimo, że słyszę jak ten mocz leci to jednak tak jakby powoli i ilość nie jest za duża. Czy może to mieć związek z mięśniami? Dodam, ze jak poszłam drugi raz dzisiaj to już normalnie mocz sam leciał. Dopochwowo teraz stosuje Macmiror ale i tak czuję jakieś takie kłucia dziwne, na noc 2 tabl. Furaginu. Dzięki za wszelkie opinie.

Offline

 

#159 2010-01-26 10:00:25

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

A i jeszcze zapomniałam napisać, ze codziennie rano mój stolec jest przeważnie luźny, także mam na pewno problemy z jelitami sad
Wszyscy mnie wysyłają do psychiatry już.

Offline

 

#160 2010-01-26 10:29:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: duży problem - doradźcie!

Tak, może mieć związek z mięśniami. Powiedz im, że problemy z jelitami to od raka przez celiakię po zjd i HIT. Do psychiatry to się wysyła schizofrenika.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#161 2010-01-26 11:02:49

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Offline

 

#162 2010-01-26 11:37:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: duży problem - doradźcie!

A flebolog/angiolog Cię widział? A inne hormony miałaś robione?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#163 2010-01-26 11:49:32

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: duży problem - doradźcie!

to zwiększone odczuwanie chłodu jest też powiązane z prolaktyną. za wysoką. u mnie tak było. po przeleczeniu przestałam się trząść. ale i tak mi ciagle zimno teraz. do tego słabe krążenie (jestem wysoka) i praca siedząca....też ciągle mam zimne stopy, ręce i nos. nawet w upał.

Offline

 

#164 2010-01-26 14:06:10

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Offline

 

#165 2010-01-26 14:27:41

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: duży problem - doradźcie!

loni, ja Cię czytam, to widzę siebie! mm dokładnie te same problemy. jak zaczeli mnie stymulować, to mi się skróciła 1 faza cyklu a potem przyplatało się zapalenie i o staraniach nie było już mowy. i wtedy zaczeła sie jazda na całego z cyklem (tzn, nie tak od razu, dopiero po roku choroby pęcherzowej). otóż. zaczeło się plamienie (w połowie cyklu- nigdy nie mialam żadnych plamien), potem na kilka dni przed @. cykle skracały się stropniowo z 28 do 23. raz miałam 15!!!!. jak poszłam do gina, to mi powiedziala, ze WIEK....no i ze sie jajniki starzeją, że jajeczko jest rachityczne itp....fakt, od jakiegos czasu nie czułam pobolewania owulacyjnego, nie obserwowałam śluzu...po prostu sucho i cicho. i dała mi wtedy luteinę. brałam ją 4 miesiące i plamienia stopniowo ustępowały, ale przeniosły się na 1 fazę cyklu. wygląda to tak, jakby okres nie chcial sie skończyć i tak poplamiam (delikatnie) az do po owulacji, kiedy to od 16 dc biorę teraz duphaston (bo luteina podrażnia pochwę i powoduje pieczenie). i jak widzisz, jedziemy na podobnym wózku i nikt OCZYWIŚCIE nie wiąże tego z osłabieniem organizmu z powodu przewlekłego cierpienia na zapalenie....a mnie się mocno wydaje, że jest tutaj duży związek. tylko jak to wyleczyć? aha i tez tak mam ze tuż przed @i w trakcie, dolegliwości się uspokajają. wszystko wraca tak na 4-6 dni po @....nie wiem co dalej robić, co najpierw lwczyć. ginka mówi ze najpierw pęcherz, urolog mówi, że pęcherz jest powiązany z zachwianymi hormonami i tak w kółko.

Offline

 

#166 2010-01-26 15:57:24

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: duży problem - doradźcie!

Jeśli chodzi o suchość, dyskomfort zamiast kremu chyba lepsze globulki. A próbowałyście użyć tak trzy razy dziennie żelu intymnego nawilżającego np K-Y ?
Mi ze względu na teorię lekarza, że jedną z przyczyn moich zmian  w pęcherzu mogą być  hormony przepisano globułki Ovestin,  na dyskomfort i wieczne pieczenie cewki pomogły. Brałam jedną co trzeci dzień i  tak sobie myślę, że coś musi być na rzeczy z hormonami, skoro gdy ich używałam to codzienny ból, pieczenie i kłucie stało się sporadyczne.  Teraz nie biorę ich od miesiąca i znów zaczynam czuć cewkę i w ogóle czuję się tak sucha od środka, wspomagam się właśnie tym żelem K-Y. Odliczam dni i  zbadam hormony, choć ginekolog dużej wiary w to, że w moim wieku mogą wyjść złe wyniki mi nie daje.

Offline

 

#167 2010-01-26 16:00:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: duży problem - doradźcie!

Co to jest za żel?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#168 2010-01-26 16:14:01

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: duży problem - doradźcie!

Żelu intymnego nigdy nie stosowałam, nasze problemy może i są trochę podobne, ale ja nie mam suchości pochwy, mnie w dniach płodnych śluz dosłownie zalewa. Wtedy gdy aplikuję jakiekolwiek globulki to jest łatwiej w czasie dni płodnych je włożyć, natomiast w II fazie cyklu fakt jestem raczej sucha i strasznie ciasno w środku, tak że nawet aplikacja globulki sprawia ból dosłownie. Tak se nad tym Gynoflorem zastanawiam, bo teraz biorę ten Macmiror i jakbym skończyła to może spróbowałabym ten Gynoflor, ale to juz będzie moja II faza cyklu i nie wiem jak się mają wtedy globulki z estriolem do cyklu, gdy wtedy ma dominować progesteron?????
Ech już normalnie nic ie wiem....., ale dzięuje Wam za wasze wypowiedzi.
Teraz mam jeszcze problem z zatokami, tzn. nawrót choroby. Normalnie mam dość wszystkiego.
Dzwoniłam do Centrum Rehabilitacji bo przeczytałam na necie, że komuś pomogły zabiegi Magnetronic i zadzwoniłam tam, oferuja laser i ten Magnetronic własnie. Oczywiscie na NFZ terminy na maj 2010, a prywatnie 15 minut kosztuje 10 zł i laser 12 zł. Ponoć około 10 zabiegów przeważnie sie stosuje i nie iwem co zrobić. Teraz u laryngologa nie byłam, jestem na kasę chorych zapisana na 5 lutego dopiero i musiałabym iść znowu prywatnie czyli 80 zł kolejne, a za to miałabym juz prawie połowę tych zabiegów. A z drugiej strony tak na własną rękę to tez chyba nie bardzo, choć ja już przestaję ,wierzyć w tych wszystkich lekarzy. Czy ktoś z Was miał może podobny problem?

Offline

 

#169 2010-01-26 16:23:26

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: duży problem - doradźcie!

Nie nastawiałabym się na efekt. Magneto, prądy, laser - to wszystko zabiegi wspomagające o skuteczności w zasadzie tylko wtedy, jeśli jest jakiś zastany, ale nieaktywny zapalnie rodzaj zmiany. Czyli jeśli masz ból, bo miałaś chorobę i zostały Ci zaburzenia mięśniowo-nerwowe, to zabiegi mogą nieco pomóc (ale na pewno nie po 10, tylko po kilkudziesięciu; przez kilka początkowych nawet może być gorzej). Jeśli jednak jakakolwiek forma choroby ciągle jest, to to, co rozluźni Ci i usprawni w przepływie zabieg (lepsze ukrwienie, dotlenienie), szlag Ci trafi po następnym podrażnieniu/ataku bólu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#170 2010-01-26 16:26:34

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: duży problem - doradźcie!

Redakcjo - żel, gdy uczucie suchości pochwy powoduje dyskomfort http://www.strefalekow.pl/product/details/intymnie-we-dwoje/zele/k-y-zel-intymny-nawilzajacy.html. Ginekolog powiedział mi żebym zanim będą wyniki hormonów spróbować.

Offline

 

#171 2010-01-26 16:40:02

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: duży problem - doradźcie!

Offline

 

#172 2010-01-26 16:40:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: duży problem - doradźcie!

Produktu nie znaleziono sad


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#173 2010-01-26 17:09:04

MAdzia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-04-17
Posty: 290

Re: duży problem - doradźcie!

Miałam link w zakładkach, być może już nie działa. Ale ten na pewno tak http://solidna-apteka.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=759
Zasugerowałam się tym co pisała Loni o dyskomforcie w przedsionku pochwy i pieczeniu

Offline

 

#174 2010-01-26 17:46:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: duży problem - doradźcie!

Działa, dzięki. Ale co on ma w składzie?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#175 2010-01-26 17:54:49

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: duży problem - doradźcie!

Nic terapeutycznego, zwykły lubrykant do ułatwiania stosunków. Na bazie wody, nie uczula.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson