Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-07-25 17:51:15

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Woda mineralna

JakÄ… wodÄ™ mineralnÄ… pijecie? Pomijam oligoceÅ„skÄ… i tego typu wody, mówiÄ™ tylko  o tych ogólnodostÄ™pnych. Czy dla Nas, częściej sikajÄ…cych najwÅ‚aÅ›ciwsza jest ta uboga w sód? I co to znaczy, że jest uboga w sód? Bo mam jednÄ… wodÄ™ z iloÅ›ciÄ… sodu 5,5 i jest napisane, że to odpowiednia dla diety ubogiej w sód i ma wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci moczopÄ™dne, a druga ma ponad 10 i żadnej informacji.
Czekam na opinie.

Offline

 

#2 2009-07-25 17:56:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Woda mineralna

Woda ma właściwości moczopędne? A która? Przyznam, że ja nigdy na to nie patrzyłam. Ja patrzę tylko, żeby była niegazowana i niskozmineralizowana. A jak mogę grymasić, to kocham wodę Ostromecką (dostępna tylko w okolicach Bydgoszczy), bo spełnia te warunki, a jest smaczna. Reszta to kranówy...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-07-27 07:50:47

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Woda mineralna

Woda jest moczopędna, każda. Jeśli dodamy do niej odrobine smaku -cytryny, soku czy czegokolwiek bardziej nawadnia organizm. Generalnie sama woda przelatuje do pęcherza a organizm mało z niej zyskuje. Nie pamiętam jak to wygląda procentowo ale tak jest. Dlatego zawsze proponuje sie dodac ociupinkę czegoś. Zwykła przegotowana tez jest moczopędna

Offline

 

#4 2009-07-27 09:06:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Woda mineralna

Ha, to mi zabiłaś ćwieka...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2009-08-03 19:28:59

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Woda mineralna

Wreszcie mogę rzeczowo napisać, bo kupiłam butelkę tej wody. Taka adnotacja znajduje się na etykiecie: "Woda polecana w dietach ubogich w sód. Pomaga w eliminacji kwasu moczowego. Może działać moczopędnie." Gdzie sód jest na poziomie 5,11 mg/l (porównując z innymi wodami, jest to średnia wartość). Nie wiem, może to dlatego, że woda jest włoska, może muszą umieszczać takie adnotacje (ale broń boże jakaś luksusowa, ceny porównywalne do naszych.)
A jak madziu słuchałam programu na temat wody mineralnej w tv i tam Pani prof. wypowiadała się, że jedynie woda jest w stanie zaspokoić komórki, dotrzeć do mitochondrium i zadziałać jak należy. Nie uczyni tego żaden innym napój. I najlepiej jakby to była woda oligoceńska. Teraz to już sama nie wiem....

Offline

 

#6 2009-08-04 06:31:00

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Woda mineralna

No to fajnie to ja juz tez nie wiem jak jest bo słyszałam i to nie raz, że trzeba dodatku aby zatrzymywała sie w organizmie. Tak czy siak u mnie woda jest tragedią przy silnym ntm. Wystarczy szklanka i mam przerąbane. Ostatnio tez czytałam, że najbardziej nawadnia kawa zbożowa, orkiszowa, inka itp. I tez mi się wydaje, ze coś w tym jest bo jak walnę filiżankę kawy z orkisza to naprawde jakis czas nie chce mi się pić

Offline

 

#7 2009-08-04 10:11:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Woda mineralna

Ale zboża i kawa podrażniają pęcherz. Nie masz z tym problemu?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2010-04-19 14:45:29

katarina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 2

Re: Woda mineralna

Od jakiegoś czasu zwracając uwagę na składniki wód które kupuje zaczęłam wypytywać lekarzy, dietetyków która woda jest najlepsza. Nie są oni skorzy do reklamowania, ale sprawdziłam składy i na ich podstawie większość poleciła mi Staropolankę. Mineralki podobno są lepsze bo zawierają te wszystkie potrzebne składniki. Tak więc ja teraz pijam wody mineralne, gazowane lub delikatnie nasycone.

Offline

 

#9 2010-04-19 15:21:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Woda mineralna

Staropolanka nie jest w niczym lepsza od innych wód. Wody mineralne pije się leczniczo na konkretne schorzenia - wtedy dobierasz wodę (jej skład) do schorzenia i reklama marki nic nie da. Cóż takiego ma mieć S., czego nie mają inne wody? No i prawdziwą mineralkę pije się w ilości 1 szklanki dziennie.

Pozostałe wody dobierasz sobie wg własnych upodobań. Ja tam preferuję Ostromecko - smakuje jak mineralka, a nie kranówa, ale nie ma aż tylu minerałów, więc można pić ją jak źródlaną. Ale co komu pasuje.

Picie wody gazowanej przy chorobach pęcherza, w przebiegu często nadwrażliwości jelit, żołądka (po lekach) czy napięcia mięśni - to, delikatnie mówiąc, dość ryzykowny pomysł. Ale znowu - co komu pasuje.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2010-04-19 15:38:40

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Woda mineralna

czyli jak piję Nałęczowiankę niegazowaną w ilości 2 l dziennie, to sobie szkodzę?

Offline

 

#11 2010-04-19 15:43:38

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Woda mineralna

a propos wody, kiedyÅ› mój urolog mi powiedziaÅ‚, żeby nie pić wody z kranu, nawet po przegotowaniu. żeby wlewać do czajnika wodÄ™ z butelki.  miaÅ‚ pacjenta, którego nie mógÅ‚ wyleczyć z kamieni. po rezygnacji z wody kranowej, zniknÄ…Å‚ problem powstawania kamieni.

Offline

 

#12 2010-04-19 18:55:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Woda mineralna

E, co to za woda ta nałęczowianka smile. Chodzi o to, że prawdziwa mineralna ma tyle minerałów i związków chemicznych, że pijąc jej tyle, ile de facto wody stołowej, można np. nabawić się kamieni nerkowych, jakiejś kwasicy itd. Dlatego prawdziwa, lecznicza woda mineralna jest tak naprawdę uzupełnieniem kuracji, a nie napojem. A to, co w sklepach nazywa się mineralką, to woda źródlana (jeśli w ogóle). Natomiast picie dużych ilości wody wypłukuje mikroelementy, podnosi ciśnienie, działa moczopędnie i rozrzedza krew. Nie mówię, że to źle, tylko uprzedzam.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2010-04-19 19:47:02

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Woda mineralna

Staropolanka widnieje na szczycie jakiegoś tam rankingu wód mineralnych i źródlanych, ale chodziło o ile pamiętam o czystość, jakość samej wody a nie zawartość składników mineralnych. Nałęczowianka była gdzieś tam w środku a na czarnym końcu osławiony i smakujący jak kranówa Żywiec.

Offline

 

#14 2010-04-20 19:10:38

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Woda mineralna

A ja muszę Wam powiedzieć, że po żadnej nie czułam się tak dobrze jak po Cisowiance, i do tego jest relatywnie tania w stosunku do innych wód. A jeśli chodzi o Staropolankę, to u mnie w małych ilościach, bo inaczej jelita się buntują. Ale uważam, że to bardzo indywidualna sprawa i również kwestia smaku. smile

Offline

 

#15 2010-04-29 15:12:16

katarina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 2

Re: Woda mineralna

po konsultacji z dietetykiem wybrałam właśnie Staropolankę i muszę przyznać, że zarówno wartości mineralne jak i sam smak odpowiadają mojemu organizmowi smile

Offline

 

#16 2010-04-29 17:04:46

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Woda mineralna

Nie cierpię smaku Cisowianki. tongue Smakowała mi miętowa, bez żadnych dodatków słodzących i konserwujących, ale od lat jej nie widziałam. Zazdroszczę wam tej Staropolanki bo prawdę mówiąc ja jej na żywo na oczy w żadnym sklepie nie widziałam.

Offline

 

#17 2010-04-30 16:07:20

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Woda mineralna

A ja właśnie uwielbiam jej smak!big_smile A co do Staropolanki, to myślałam, że jest ogólnodostępna w całej Polsce.

Offline

 

#18 2010-06-08 20:16:09

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Woda mineralna

Orientujecie się jakie ilości wypijanych płynów są szkodliwe...? Nienawidzę upałów i słońca, w taką pogodę najchętniej zamknęłabym się w ciemnym pokoju ze zgrzewką wody. Wypijam 2 butelki jakiejś wody, kawę i parę herbat, domniemuję, że to gruba przesada no ale jak mam nie pić kiedy mi się chce? sad Na szczęście taki ilości to tylko w upały, normanie to jest 1,5 litra wody + max. dwa kubki herbaty. Powinnam łykać jakieś witaminy albo inne cuda wianki, bo mi wszyscy mówią, że "wszystko się wypłukuje"?

Offline

 

#19 2010-06-09 10:24:03

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Woda mineralna

Nawie, a ja mam znów na odwrót, jestem jak wielbłąd na pustyni, jak nie postawie sobie butelki przed oczami, to nie piłabym w ogóle...

a co do smaku wody to mi to lata... z reguły przyzwyczajam sie do smaku wink a jak pić muszę a nie moge to robie sobie słodką prawdziwą lemoniadę

Offline

 

#20 2010-06-10 09:30:07

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Woda mineralna

Sonja, ale do tych dwóch litrów dobijaj, na tym forum to szczególnie ważne.

Offline

 

#21 2010-09-28 08:34:45

josierox
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 2

Re: Woda mineralna

Ja ostatnio pijam wodę żurawinową z Dobrawy - jest niskozmineralizowana, a mój lekarz zalecił mi żurawinę w każdej postaci jako, że jest dobra dla układu moczowego.

Offline

 

#22 2010-09-28 14:29:09

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Woda mineralna

Bardzo smaczna jest, szkoda tylko, że jej żurawinowość opiera się na obecności "aromatu". wink

Offline

 

#23 2010-09-28 15:35:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Woda mineralna

Tak, tak... reklama pt. "100 postów za 100 zł" jest wszędzie... Ciekawe, jaki geniusz medycyny zaleca na drogi moczowe wodę ze sztucznym dodatkiem - nie dość, że niemającym znaczenia terapeutycznego, to jeszcze drażniącym pęcherz.
Oj, producent Dobrawy popłynie - nomen omen - na takiej nielegalnej reklamie...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#24 2010-10-25 12:52:00

josierox
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 2

Re: Woda mineralna

Kurcze, już naprawdę nie można się wypowiadać na temat swoich preferencji? A poza tym, jeśli nie trzymałeś tej wody w ręce to skąd możesz wiedzieć czy coś w niej jest sztuczne? Ja akurat zwracam na takie rzeczy i wiem, że akurat w tej wodzie aromat jest naturalny, a nie identyczny z naturalnym...

Ja wiem, że zadaniem administratorów jest zwracanie uwagi na spamerów, ale myślę, że tutaj potraktowałeś mnie niesprawiedliwie...

Offline

 

#25 2010-10-25 13:30:22

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Woda mineralna

Przeprasam, ale JAK aromat ma być naturalny lub nie ?
Aromat to zwiÄ…zki estrów. Czyli co----pobrano z żurawin sam ester i dolano go do wody ? Już jeÅ›li,, to dolano sztucznego estru dajÄ…cego ten zapach  (sÄ…dzÄ™, że i sztuczny i naturalny tutaj --to ten sam zwiÄ…zek chemiczny bo estry sÄ… jedne i te same==to sÄ… proste dość zwiÄ…zki i można je otrzymywać dowolnie w próbówce.). Sprawa polega na tym, że zapach żurawin==ester żurawinowy nie ma nic wspólnego z leczniczym dziaÅ‚aniem żurawiny. To dziaÅ‚anie to głównie wit. C oraz pewne substancje "fitoncydowe" dziaÅ‚ajÄ…ce p-bakteryjnie. A że żurawina pachnie jak żurawina to nie ma nic do rzeczy.
Ciekawostka::::: Estry sÄ… najbardziej rakotwórcze ze wszystkich substancji jakie mamy w swym otoczeniu.  A wiÄ™c----takÄ… rzeczÄ… najbardziej szkodliwÄ… z powodu ich koncentracji sÄ…---perfumy !!!!!! :-))))

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson