Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-08-12 10:52:11

sjcz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-12
Posty: 2

ProszÄ™ o rade!!!!!!!!!!!

Witam,
Bardzo proszÄ™ o rade! 27.07.09r zaÅ‚ożyli mi cewnik D`J na okres ciąży (jestem w 28tyg), ponieważ miaÅ‚am zastój w prawej nerce . TydzieÅ„ temu byÅ‚am na wizycie u ginekologa , powiedziaÅ‚, że zastoju już prawie nie widać, że jest wszystko "wporzÄ…tku". Tylko jest pewien problem   :-o  przez ten czas od tego zabiegu nie wychodze z domu  :-(  nie umiem normalnie funkcjonować.Bardzo mi przeszkadza ten cewnik, podrażnia mi pÄ™cherz i mam caÅ‚y czas uczucie peÅ‚nego pÄ™cherza. Jest to dla mnie naprawdÄ™ bardzo uciążliwe. BojÄ™ siÄ™ nawet wyjść do sklepu bo wiem, że zaraz bÄ™dzie mi siÄ™ chciaÅ‚o bardzo oddać mocz. Nie wyobrażam sobie jeszcze tych 2,5 m-cy. Dlatego chciaÅ‚am zdjąć ten cewnik, lecz mam obawy. Co mam robić? Czy jest duże ryzyko,że zastój po zdjÄ™ciu cewnika może w szybkim czasie wrócić? Nie chcÄ™ już dalej tak cierpieć. ChciaÅ‚abym cieszyć siÄ™ tÄ… ciążą, a nie siedzieć w domu przez tyle czasu.ProszÄ™ o rade

Offline

 

#2 2009-08-13 11:59:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ProszÄ™ o rade!!!!!!!!!!!

To uczucie wynika albo z podrażnienia cewki, albo napiętych mięśni dna miednicy (cewnik to ciało obce w pęcherzu, organizm chce je usunąć). Nie umiem Ci ocenić ryzyka, bo ani nie mam doświadczeń w tej kwestii, ani nic nie wiem o Twoich problemach (napisałaś ogólnie). Prawie - czyli trochę jednak widać? Wiem, że to nieprzyjemne doznanie, ale może lepiej pomęcz się trochę z cewnikiem, niż miałabyś się męczyć z powikłaniami nefrologicznymi, z ryzykiem dla Ciebie i dziecka. Poza tym - podrażnienie pęcherza przez 3 miesiące nie wyklucza cieszenia się ciążą - gdybyś leżała plackiem 9 miesięcy z zaszytą szyjką - nie cieszyłabyś się? To nie fair wobec maluszka... Poczytaj to forum, jaką gehennę przechodzą pacjenci urologiczni - i nie poddawaj się tak szybko, bo co zrobisz, jak zaczną się duże problemy wink?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2009-08-13 13:54:09

Concorde
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 129

Re: ProszÄ™ o rade!!!!!!!!!!!

Jeżeli w takim stanie zdecydowałaś się na ciążę lub jej donoszenie, to niestety ale innej rady nie ma - jest to twój wybór. Niestety, tak masz - inne się cieszą ciążą, bo u nich przebiega bezproblemowo, a u ciebie nie. Nie mówiąc o tym, że powinni ci wyjaśnić, czy jest ryzyko dla zdrowia i życia, a tego w katoprawicowym fanatycznym antyaborcyjnym kraju się nie robi.

Offline

 

#4 2009-08-13 20:02:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: ProszÄ™ o rade!!!!!!!!!!!

Bo w tym fanatycznym antyaborcyjnym kraju nie należy zgłaszać zagrożenia zdrowia matki, tylko dziecka. Gdyby Sjcz odwróciła problem, tzn. nie jej dolegliwości, tylko zagrożenie dla płodu, pewnie wszyscy by wokół niej skakali...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2009-08-14 00:19:29

mar49
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 7

Re: ProszÄ™ o rade!!!!!!!!!!!

Do sjcz od mar49 - jak tak sobie podumam to pozwolę zapytać - po co miałaś zakładaną samoutrzymującą sondę moczowodową ? tak - o ile były bóle kolkowe po stronie prawej , nie- o ile był stwierdzony w usg jedynie zastój w nerce prawej / co jest dośc powszechnym objawem rozwijającej się ciąży /. Proponują DJ usunąć i leżej jak najwięcej na lewym boku oraz pić 3 litry płynów dziennie. Powodzenia dla przyszłej Mamy.

Offline

 

#6 2009-08-14 10:51:21

sjcz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-12
Posty: 2

Re: ProszÄ™ o rade!!!!!!!!!!!

do mar49, został stwierdzony w usg zastój w nerce prawej i niestety to doprowadziło do kolki nerkowej po stronie prawej sad Myślisz,że gdybym usuneła cewnik to zastój nie powróci?Miałaś kiedyś z tym cewnikiem do czynienia? Całuję!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson