Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2009-11-02 15:09:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Zacytuj opisy z urodynamiki i cystoskopii.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#77 2009-11-03 12:08:50

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Boże czemu tak cholernie drogo??? sad no to zrobiłam...
Jutro będę miała wypis ze szpitala to zacytuję. Narazie nie mam tych wyników...ciekawe czy wogóle będzie z cystoskopii,bo lekarz wpadł,zrobił badanie i sobie poszedł,nie zapisywał nic na komputerze..zobaczę jutro. Wycinka nie miałam pobieranego,bo mi wytłumaczył,że jak byłyby jakieś przekrwienia czy zmiany to wtedy się pobiera a ja nie miałam żadnych takich.Całe to badanie trwało chwilę,wymęczyli mnie przed bo miałam mieć pod narkozą,więc ponad 24h nic nie jadłam, a 16 nie piłam(przeszłam katusze w związku z chorym żołądkiem)a w osttaniej chwili zrobili na żywca bo anestezjolog poszedł do domu.

Offline

 

#78 2009-11-03 13:20:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

O w mordę... nie pobrał wycinków? No to kicha. Nie, mnie już normalnie ręce opadają...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#79 2009-11-03 20:06:16

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Odechciewa  się żyć,żadnych fektów,żadnej diagnozy,objawy jak były tak są.Jedynie co może trochę słabsze ze strony pęcherza bo cewka i pochwa znowu gorzej,tak jakby wodniste lekkie upławy i uczucie przez to jakby śluzówka była zbyt wyjałowiona,wyżerana przez kwas...Takie uczucie,jakby woda pogarszała stan(te upławy),a tłuste polepszało.Wiem,że to głupio brzmi,ale nie umiem tego wytłumaczyć sad

Offline

 

#80 2009-11-03 20:23:35

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

To straszne, robią z nas idiotów, i traktują przedmiotowo:( Twoje objawy można chyba jednynie wytłumaczyć tym, że śluzówka jest uszkodzona i tłuste powoduje pewną warstwę ochronną, przez co mocz nie podrażnia jej tak bardzo temu mniej boli

Offline

 

#81 2009-11-03 22:40:58

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Ale skąd te wodniste upławy? Mam pod ręką gynalgin,maść clotrimazol,może spróbuję..
A czy jeśli jednak jest jakaś infekcja(grzybicza lub bakteryjna) to czy takie leki jak kwas hialuronowy pomogą?bo chcę wypróbować cicatridinę,tylko zastanawiam się czy nie wyrzucę pieniędzy w błoto hmm No i teraz chciałabym trafić na lekarza,który jest ginekologiem znającym się na pęcherzu i ma doświadczenie w sprawach tak upierdliwych jak moja i niestety w moim mieście takiego nie ma sad

Offline

 

#82 2009-11-11 11:12:34

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Czy ktoś może odpisać w związku z tą cicatridiną,jestem na skraju załamania,już nie wiem co robić.Mąż mi zaczął wmawiać ,że skoro badania wychodzą ok to muszę mieć coś z psychiką sad biorę teraz bactrim,ale nie pomaga sad
Pamiętam,że kiedyś po antybiotyku o szerokim spektrum mi na chwile przechodziło,więc tak jakby działał,ale wtedy brałam go krótkotrwale i mąż się nie leczył...
Czy możecie polecić dobrego lekarza ginekologa-urologa od takich trudnych przypadków?

Offline

 

#83 2009-11-11 11:18:32

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

a z jakiego miasta jesteś?? i czy robiłaś posiewy z pochwy i moczu?

Offline

 

#84 2009-11-11 12:35:28

Nawie
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Wpisz nazwę kremu w szukajkę, zobaczysz, że parę Pań z forum go poleca. Ja jestem zadowolona z kilku innych produktów tej firmy więc na pewno nie zaszkodzi spróbować. Bierzesz Bactrim, może z jednej strony wybijasz bakterie a z drugiej rozwija się grzyb, dlatego przy dłuższych antybiotykoterapiach poleca się jednoczesne stosowanie dopochwowych leków przeciwgrzybiczych. Że już nie wspomnę, że Twój organizm jest na pewno wyjałowiony, śluzówki podrażnione, jesteś wycieńczona leczeniem i są podstawy do złego samopoczucia. Na pewno trudno o ginekologa interesującego się też urologią, ale wystarczyłoby znaleźć specjalistę w każdej z tych dziedzin i oni mogliby się w Twojej sprawie konsultować, współpracować. Do postawy męża lepiej się nie ustosunkowywać. hmm

Offline

 

#85 2009-11-11 14:33:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Jakie - psychiką? Zrobiono Ci wszystkie badania na wszystkie możliwe przyczyny? Łącznie z badaniem siły mięśni dna miednicy i przewodzenia nerwowego (bardzo bolesne EMG okolic pęcherza, robione w jednym miejscu w Polsce)? I z poziomem DAO, na ten przykład? To JAKA psychika?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#86 2009-11-13 11:39:10

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

wiktoria....jestem z Kielc,oczywiście,że robiłam posiewy,raz jedyny wyszła mi bakteria 3 lata temu w moczu kiedy byłam w szpitalu na urografii,od tamtego czasu nic nie wychodzi. Do urologa poszłam jednego z najlepszych i jeśli chodzi o objawy infekcji on rozkłada ręce,miał mi powiedzieć o klinice  ginekologiczno-urologicznej w Warszawie,gdzie przyjmuje lekarz od takich problemów jak moje,nie będę się narazie widzieć z tym urologiem dlatego spytałam na forum.
Chodziłam też do jednej pani ginekolog,która owszem bardzo miła,sympatyczna,nawet wzięła mnie na oddział,żeby zbadać hormony i nic nie wyszło. Przepisała mi immunal,2 tabletki ale jeszcze tego nie brałam. Wcześniej jak chodziłam do innego ginekologa,to też nigdy nic nie wychodziło z posiewów,natomiast w czystości pochwy pod mikroskopem położna zawsze mówiła,że jest duża liczba leukocytów,poza tym w czasie tych kilku lat leczenia raz lekarz stwierdził,że mam za dużo pałeczek kwasu mlekowego i dostałam sterovag,ale ten niewiele pomógł...
Teraz znowu siedzę i nie mogę sobie miejsca znaleźć bo mnie boli cewka i piecze,czuje takie jakby parcie nie w pęcherzu,ale w cewce. I naprawdę nie wiem co mogę jeszcze zrobić,nie wiem już do jakiego lekarza się udać. sad
Redakcjo,oczywiście,że nie zrobiono wszystkich badań o DAO to nawet nie syszałam ....

Offline

 

#87 2009-11-19 13:50:32

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Super teraz już nigdzie nie mogę liczyć na pomoc sad

Offline

 

#88 2009-11-19 15:19:20

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

A jak wyszła urografia? A dlaczego Sterovag na za dużą liczbę pałeczek kw. mlekowego? To źle jak jest ich tak dużo, czyli za dużo? A ten immunal na co miał Ci pomóc? Czym teraz się leczysz i na co?
Nie irytuj się, że czasem nikt nie odpisuje, ale nie wszystkie wątki można śledzić. Poza tym, czasami nie można nic doradzić, bo specjalistami nie jesteśmy i możemy dyskutować jedynie o tym co wiemy z własnego doświadczenia.

Offline

 

#89 2009-11-19 18:05:04

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Ręce opadają patrząc na stan naszej slużby zdrowia, a już myślałem, że jestem tylko wyjątkiem.

Offline

 

#90 2009-11-19 19:19:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Angel, od półtora miesiąca do kompletu mam zapalenie korzonków. Nie śpię, już trochę siedzę, z leżeniem mam ciągle kłopot. Ponad pół dnia zajmuje mi rehabilitacja. Oprócz tego zmagam się z dystrybucją, która nie sprzedaje moich książek, wdrażam promocyjny program, który daje pacjentom bony na bezpłatne leczenie, prowadzę rozmowy z placówkami medycznymi. Piszę artykuł do prasy o sytuacji chorych na pęcherz. Ja nawet nie mam kiedy pomyśleć - odpisuję z doskoku, jak coś mi przyjdzie do głowy. A u Ciebie nie wiem. Wiem tylko, że za dużo kwasu mlekowego może podrażniać, ale skoro nikt nie podejrzewa Cię o HIT, to nie bardzo umiem Ci wyjaśnić, jaki był tok rozumowania lekarzy.

Bartekk - zadedykuję Ci piosenkę nieodżałowanego Jana Kaczmarka: "oj naiwny, naiwny, naiwny" smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#91 2009-11-19 21:19:53

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Nawiasem mówiąc------wyniki bad. krwi tutaj pokazane, są jakby podobne do moich--czyli świetne, a pacjent ledwie wytrzymuje !!!!!
Proszę zwrócić uwage na OB=10 !!!!!!!!!!!! Przy zapaleniu i bólach od niego !!!!! To jakaś komedia ? Powinno być 30---50. U mnie jest OB=4, a ostatnio nawet 6 !!!!!!! ABSURD !
Lekarka powiedziała coś o tle wirusowym (jak piszesz) i ja tez takie opinie słyszałem---ale pytanie co one są warte, BO TO JEST TYLKO DOMNIEMANIE !!!
Mój lekarz intern. powiedział mi """to walnijmy TAMIFLU i sie zobaczy "--w zasadzie jest to racja w takiej sytuacji !!!!!
Dochodzą mnie głosy, że kupa ludzi teraz lata i robi badania jakie się da, i wychodza one świetnie, a pacjenci są tak chorzy że czasem idą do szpitala !!!! Na obserwację ! Coś sie dzieje (pomińmy teorie spiskowe). A może to wersja grypy w takim dziwnym wydaniu..?????Sam zachodzę w głowę, widzę u siebie fatalne gardło i o dziwo--język !!!!! Co to ma wspólnego z chorobami urologicznymi ?? Ano, jeśli przyjąć wirusy-to ma.
U kolegi ""Bartekk" pomógł troche antybiotyk Unidox. ja też go brałem i było jakby troche lepiej.........to wskazuje na tło wirusowe bo to jest tetracyklina....... Żadne rezonansy cholera nic nie dają, całkowity brak potwierdzenia istnienia choroby. Ten umysłowy bezwład naszych lekarzy jest przerażający.....ale co tam------dopiero sprawa AH1N1 daje do wiwatu i przerasta ich tak, że włosy stają z przerażenia gdy sie słucha wiadomości. A może rzucono na nas dodatkowo jakieś urologiczne XH1N2 albo cos innego ?

Offline

 

#92 2009-11-20 16:17:19

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Offline

 

#93 2009-11-20 18:43:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

HIT - Histamine Intolerance - zespół nietolerancji histaminy.

Natomiast na gębę to pan doktor może czarować narzeczoną - pacjentce ma obowiązek wydać opis, bo to jedyny dowód przeprowadzonego badania. Zażądaj opisu i zgłoś ten brak do rzecznika praw pacjenta przy NFZ. NFZ też diablo nie lubi płacić za takie pokpienie sprawy. Poza tym ciekawe, jak pan dr chce ustnie stwierdzić zmiany, o których pisała dawna Urologia Polska, a które wychodzą TYLKO w histopacie? Np. komórki tuczne w alergicznym zapaleniu pęcherza?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#94 2009-11-20 23:11:15

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

no więc właśnie---takie zróznicowane objawy na MINUS (grypopodobne jakby) i to od lat, są (mówie z zyciowego dośw.) wynikiem jakiegoś pasożyta który wykańcza organizm od srodka. Ja miałem tak gdy złapałem lamblie----naprawdę wszystkie objawy nie do zrozumienia....
Ale powodem może być też np. grzybica w jelitach, a nawet--o dziwo--- gronkowiec złocisty gdziekolwiek.
Pisałem kiedyś -że także miejsce zamieszkania (gdy sie mieszka stale w tym samym) ORAZ-----drugi człowiek w mieszkaniu jako nosiciel (czegokolwiek).
Piszę to po to, żeby logicznie rozwiązać problem--ja nie mówię że to wszystko jest tu i teraz-----ale jeden z tych czynników może być--trzeba żebyś to przemyślała : np. gronkowiec w zatokach zatruwający całość od lat. Chodzi mi o to żeby spojrzeć na tę dolegliwość jako na SKUTEK czegoś co nie było nigdy brane pod uwagę a trwa od dawna.
Co do partnera-------może byc tak, że od dawna miałaś coś swojego i stan był "średni" a dopiero po współżyciu się pogorszyło bardzo---przykładowo gdy był od dziecka gronkowiec a partner ma paciorkowce---to one wchodzą w ciebie i potęgują objawy do stanu znacznie gorszego niż był (bo mamy dwa w jednym już).

Offline

 

#95 2009-11-22 11:20:45

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Redakcjo jestem bardzo zła na lekarzy,bo nie dość,że się wycierpiałam całą dobę przed badaniem na żołądek,to jeszcze po bardzo bolała mnie cewka i w dodatku nie pobrano mi wycinka ani nie dano opisu! Chyba wybiorę się do tego rzecznika..

Pulkos,tak ja miałam parę lat temu stwierdzone lamblie,brałam silne dawki leków,po których czułam się fatalnie,jeśli chodzi o grzybicę,to pojedyńcze kolonie w przewodzie pokarmowym też były,ale nie dużo. Natomiast tamto leczenie wtedy nie przyniosło żadnych rezultatów.Planuję po skończeniu kuracji balsamem kapucyńskim zrobić badanie na lamblie i toksokarozę.A jeśli chodzi o tego gronkowca,to jakie polecasz badanie?tzn.z czego wymaz? mama mówiła,że gdy byłam mała miałam gronkowca w gardle i z antybiogramu tylko był wrażliwy na gentamycynę,której się sporo nabrałam w dzieciństwie,całe szczęście,że nie uszkodziła mi słuchu...

Offline

 

#96 2009-11-22 11:22:32

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

U partnera wyszła bakteria enterobacter cloacae,ale to był wymaz z rowka zażołędnego i żaden lekarz tego wyniki nie wziął  na poważnie hmm
Mąż brał ze mną trimesan,który podobno działa też na ten szczep bakterii...

Offline

 

#97 2009-11-22 12:14:23

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

na gronkowca--posiew z tylnej ściany gardła, ale tylko na ul.Lelka w wa-wie , bo gdzie indziej nie wychodzi. Oczywiście możnaby posiew z zatok bezp. ale to trzeba nakłówać--więc odpuśćmy se.
Co do lamblii---to ja sam nie wiem czy u mnie one są czy nie nadal--sprawa podobna jak u ciebie bo też trułem i samopoczucie fatalne--- a po kuracjach badal były !! Jeden z objawów lamblii (na dowód że są) to wzdęcia i gazy po obiedzie, oraz LEKKIE pieczenie tu gdzie woreczek żółciowy.
Badania kału na lamblie wychodzą JESZCZE MNIEJ miarodajnie niż posiewy niestety. Jakimś tak wskazaniem jest wynik rozmazu==eozynochłonne(kwasochłonne) w granicach 4-----5.

Offline

 

#98 2009-11-22 22:33:35

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Jeśli chodzi o lamblie i badania na antygeny z kału,to pomimo tego że lamblii może już nie być antygeny utrzymują się jeszcze przez dwa lata. Dlatego ja nie robiłam powtórki po kuracji.Teraz minęło już kilka lat i zamierzam powtórzyć badanie..na samą obecność cyst w kale nawet nie robię bo nie ma sensu(wiadomo,że nie wyjdzie). Generalnie narazie nadal jestem w punkcie wyjścia zarówno jeśli chodzi o pęcherz i cewkę moczową jak i inne dolegliwości.Nadal nic nie wiem i to jest najgorsze,a nie mogę normalnie funkcjonować.
Ponowię prośbę odnośnie kliniki w Warszawie lub w Krakowie,czy ktoś może polecić mi konkretnego lekarza od przewlekłych stanów zapalnych pęcherza i pochwy????

Offline

 

#99 2009-11-22 22:52:39

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

Przeczytałam w jednym z wątków,że rozszczepienie strumienia moczu może mieć znaczenie.Nigdy tego nie brałam pod uwagę,bo wydawało mi się,że mam tak zbudowaną cewkę że często krzywo sikam, jakby na dwa strumienie.Jednak zdarza mi się takie coś i teraz to już nie wiem jaki związek z pps może mieć pieczenie i ból cewki moczowej..:?

Offline

 

#100 2009-11-22 23:41:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Moja historia/proszę o rady,już nie wiem co robić...

To napięte mięśnie dna miednicy dają taki efekt. Technicznie nie wytłumaczę Ci procesu, ale tak jest.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson