Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#376 2010-04-01 13:28:39

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

W ogólnym mam leukocyty tylko w osadzie moczu 1-3 wpw.
evi. wl  Dlaczego faecalisa nie zwalczÄ™ furaginem skoro jest na niego wrażliwy??
Wczoraj rozmawiaÅ‚am z pielÄ™gniarkÄ… i powiedziaÅ‚a mi to samo co moja poprzednia gin., że skoro jest w tabletkach to dostaje siÄ™ wszÄ™dzie razem z krwiÄ….  Mnie dziÅ› boli troszkÄ™ mniej niż wczoraj, ale cewka jeszcze daje mi trochÄ™ o sobie znać, a ja miaÅ‚am nadziejÄ™, że jak zacznÄ™ brać ten furagin to dolegliwoÅ›ci zupeÅ‚nie ustÄ…piÄ…. Wzięłam dopiero 2 dawkÄ™, wiÄ™c jeszcze trochÄ™ maÅ‚o, zobaczymy co bÄ™dzie jutro. Czy jak bierzecie furagin to dolegliwoÅ›ci zupeÅ‚nie ustÄ™pujÄ…???
Pamiętam, że jak brałam na samym początku mojej choroby na e.coli to na pogotowiu lekarz kazał mi brać go z witaminą C, bo lepiej działa, a wczoraj gin. nic nie mówił, więc nie biorę wit. C, bo ona i tak mnie podrażnia.

Offline

 

#377 2010-04-01 15:40:13

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Tosiu bo uważam, że furagin jest niestety za słaby sad ja bralam furagin nie raz a feacalis jak u mnie był tak i jest po dzień dzisiejszy,,, i z tego co mi lekarz jeden powiedział to na naszym, polskim rynku nie ma czystej nitrofurantonin, w furaginie jest jakaś mieszanka, ale dokładniej nie napiszę bo nie pamiętam niestety sad

Offline

 

#378 2010-04-01 21:28:23

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Są leki doustne, które nie wchłaniają się do krwi, a osiągają stężenie terapeutyczne np właśnie w moczu. Klasycznym przykładem leku, który nie wchłania się do krwi jest właśnie furagin, a w każdym razie to właśnie od lekarzy słyszałam. A z p-grzybiczych np nystatyna. Także niestety, albo na szczęście furagin przyjmowany doustnie nie działa na pochwę. A co do nitrofurantoiny - owszem, w Polsce już nie ma. Furagina to pochodna nitrofurantoina, która nie została tak dokładnie przebadana, ale zakładają, że działanie jest takie same.

Offline

 

#379 2010-04-02 12:39:39

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Kurcze jak pech to pech:( Będę chyba jednak kontynuować, może chociaż na ten pęcherz pomoże. Chociaż słyszałam, że furagin głównie na nerki działa. Proszę was o jeszcze jedno wytłumaczenie mi czy stan zapalny pęcherza może objawiać się pieczeniem i swędzeniem w cewce moczowej bez bólu w podbrzuszu???

Offline

 

#380 2010-04-02 21:52:34

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

koniecznie kontynuuj nie przerywaj leczenia jak już zaczęłaś, to najgorsze co można zrobić.

Offline

 

#381 2010-04-08 17:35:49

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Biorę tą furaginę i w poniedziałek było super, we wtorek ok. ale wczoraj się pogorszyło i w nocy już 3 razy byłam w ubikacji. Dziś jest znośnie, furaginum mam brać do soboty włącznie, a potem odczekam z 7-10 dni i zrobię wyniki. Oprócz tego zaczęłam nową mieszankę ziół i zobaczymy czy coś z tego wyniknie. Oby tylko było lżej. Najbardziej martwię się, że po odstawieniu furaginy znów będzie gorzej. Tak jak jest teraz da się wytrzymać, ale co będzie jak odstawię furaginę. Z drugiej strony będę ją brać 10 dni, to dużo i powinno pomóc. A cewka przecież może boleć z powodu wyniszczonej śluzówki.

Offline

 

#382 2010-04-09 19:05:57

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Słuchajcie jak długo można brać furaginum tą normalną dawkę czyli 3x2, przy drugim opakowaniu czuję poprawę, tzn, w końcu mam sporo momentów gdy nie czuję dolegliwości. Zauważyłam również, że gdy mnie piecze pomaga wypita od razu po wysikaniu się szklanka wody. Zastanawiam się, czy nie mam IC, bo bardzo źle reaguję na kwaśne. Czy można mieć IC i jednocześnie bakterie w moczu???

Offline

 

#383 2010-04-09 19:38:45

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

a jakis wiesiołek na śluzówkę bierzesz?
ja tez b.źle reaguje na kwaśne, a IC nie mam tylko OAB


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#384 2010-04-09 19:55:30

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

ja bralam furagin 14 dni w takiej dawce, Jakie ziola bierzesz, kto Ci przepisuje??

Offline

 

#385 2010-04-12 18:27:49

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Polecono mi znajomÄ… zielarkÄ™ (leczy ludzi zioÅ‚ami od 30 lat), która uÅ‚ożyÅ‚a mi zestaw 7 ziół, pijÄ™  je dopiero od tygodnia. Poprawa nastÄ…piÅ‚a na poczÄ…tku 2 opakowania furaginy z tym, że nie odeszÅ‚o mi caÅ‚kiem, a pieczenie siÄ™ zmniejszyÅ‚o i w ciÄ…gu dnia byÅ‚y godziny gdy nie czuÅ‚am cewki. Wyobraźcie sobie w tych godzinach od razu nabieraÅ‚am chÄ™ci do życia. Niestety furagina skoÅ„czyÅ‚a mi siÄ™ w sobotÄ™, wczoraj byÅ‚o różnie raz lepiej raz gorzej, dziÅ› też jest różnie. MiaÅ‚am co prawda chwile gdy nie czuÅ‚am cewki, ale bojÄ™ siÄ™, że bez niej bÄ™dzie gorzej. Zielarka mi tÅ‚umaczyÅ‚a, że na dziaÅ‚anie ziół zawsze trzeba trochÄ™ poczekać. Po tygodniu, dwóch powinno już być troszkÄ™ lepiej. ZobaczÄ™ jak bÄ™dÄ™ siÄ™ jutro czuÅ‚a. DziÅ› rano czuÅ‚am siÄ™ ok. potem czuÅ‚am dyskomfort, po obiedzie zrobiÅ‚o mi siÄ™ gorzej i teraz stopniowo robi siÄ™ lepiej. Nie wiem co o tym myÅ›leć. BojÄ™ siÄ™ nawrotu tego okropnego pieczenia cewki, a to, że pijÄ™ tylko 1 szklankÄ™ ziół dziennie (zielarka na poczÄ…tek zleciÅ‚a takÄ… dawkÄ™) napawa mnie obawÄ… czy nie pogorszÄ… mi siÄ™ wyniki. Badania zrobiÄ™ za tydzieÅ„, bo teraz od razu po furaginie nie ma sensu.

Offline

 

#386 2010-04-12 20:04:25

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

a skąd ta zielarka? możesz dać namiary?

Offline

 

#387 2010-04-13 15:30:03

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Ta pani mieszka koÅ‚o Grodziska Mazowieckiego, a co do namiarów to Nie mogÄ™, musiaÅ‚abym zapytać czy  zgodziÅ‚aby siÄ™.
Wczoraj po południu znów ta okropna cewka mi dokuczała, a dziś między 12.30 a 14.30, można zwariować. Postanowiłam jutro zrobić chociaż badanie ogólne, aby sprawdzić czy nie podwyższył się poziom leukocytów.

Offline

 

#388 2010-04-14 13:52:05

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

wczoraj wieczorem znów mnie chwyciÅ‚a ta cewka, aż popÅ‚akaÅ‚am siÄ™ z bezsilnoÅ›ci. Najbardziej szkoda mi mego męża, ciÄ…gle musi narzekaÅ„ moich wysÅ‚uchiwać i patrzeć jak cierpiÄ™sad Mąż dziÅ› ma odebrać moje wyniki moczu, aż bojÄ™ siÄ™ myÅ›leć że mogÄ… być znów zÅ‚e. Objawy mi siÄ™ trochÄ™ zmnieniÅ‚y po tej furaginie, bo teraz jak zaczyna mnie piec cewka to muszÄ™ dużo pić, chodzÄ™ do ubikacji gdzieÅ› co 20 min. i po kilkakrotnym oddaniu moczu (5-6) cewka trochÄ™ siÄ™ uspokaja i jest lżej. (trwa to ok. 2 -3 godzin).  Poza tym nie mogÄ™ pić nic z wit. C, ani jej przyjmować. Jak tylko wezmÄ™ to od razu cewka zaczyna piec i znów muszÄ™ pić i biegać co chwila do toalety. W nocy do ubikacji chodzÄ™ 3 razy po każdym razie muszÄ™ wypić szklankÄ™ wody i wtedy jak rano wstajÄ™ jest ok. ale po Å›niadaniu znów mi zaczyna dokuczać. Na Å›niadanie jem kanapki z wÄ™dlinÄ… i pijÄ™ szklankÄ™ zielonej herbaty (nie wiem czy to mogÅ‚oby szkodzić na pÄ™cherz). Zielarka od której mam ziółka uprzedzaÅ‚a mnie, że może być pogorszenie, a dopiero potem polepszenie. Poza tym pijÄ™ 1 szklankÄ™ ziółek już tydzieÅ„ i jeÅ›li nie bÄ™dzie poprawy to bÄ™dÄ™ musiaÅ‚a zwiÄ™kszyć do 2 szklanek. Oprócz tego ta pani mówiÅ‚a mi, że od razu nie bÄ™dzie rewelacyjnie tylko raz lepiej raz gorzej, ale z czasem częściej ma być lepiej niż gorzej. Mam nadziejÄ™, że tak siÄ™ stanie, bo w antybiotykach nie widzÄ™ już dla siebie nadzieji.

Offline

 

#389 2010-04-16 11:52:13

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Mąż odebrał wyniki ogólne moczu i wyobraźcie sobie nie mam bakterii, co prawda robiliśmy je w 2 dni po odstawieniu furaginy, więc może za wcześnie na radość. Odczekam jeszcze do poniedziałku i jeszcze raz zrobię, mam nadzieję, ze znów będzie czysto, a te dolegliwości to już tylko kwestia zniszczonej śluzówki w pęcherzu i cewce.

Offline

 

#390 2010-04-17 10:38:04

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

wydaje mi się ze troche za wczesnie, a wczesniej w tej samym labo robiłaś ogolne badanie moczu i wyszly Ci bakterie?

Offline

 

#391 2010-04-17 16:07:37

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

tak wyszły bardzo liczne i to nie raz.

Offline

 

#392 2010-04-17 16:31:06

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Badanie oczywiście powtórz, ale dla mnie jest bardzo prawdopodobne, że pozbyłaś się problemu bakteryjnego - jeśli został Ci rzeczywiście sam dyskomfort a nie jakikolwiek ból. Też tak miałam, łykałam Oeparol i witaminy B. Trzymam kciuki, żeby tak było! smile

Offline

 

#393 2010-04-17 22:34:40

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

byłoby super! ale bym się zdziwiła, że furagin dał radę.. ale mam nadzieję, że tak jest! pisz na bieżąco smile

Offline

 

#394 2010-04-23 17:11:37

crazyFrog
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 29

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Hej Tosia

Mam nadzieje, ze udalo Ci sie zwalczyc bakterie! Ja tez walcze od jakiegos czasu z pecherzem. Koncze wlasnie przyjowac antybiotyk. Jest zdecydowana poprawa, ale nie czuje sie do konca normalnie. W moim wypadku posiew nic nie wykazal, ale bylam jakis czas po zapaleniu pecherza z krwiomoczem i urolog stwierdzil, ze wczesniej dostalam za mala dawke antybiotyku od lekarza ogolnego i to dlatego sie tak za mna ciagnie.

Tez mam nadzieje, ze to uczucie dyskomfortu to przez zniszczone sluzowki. Biore kwas foliowy i olej z wiesiolka na odbudowanie. Wczoraj wieczorem wypilam troche soku z zurawiny i wzielam witamine C i dzisiaj rano piekl mnie pecherz i cewka. Teraz wydaje mi sie, ze jest lepiej. Ech, ze caly czas trzeba sie zastanawiac...

Zauwazylam tez, ze pozytywny wplyw ma na mnie rozluznianie miesni miednicy opisane przez Hejtojaa (http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=1059).

Duzo zdrowka zycze!


http://zdrowie.mamuska.eu/cwiczenia

Offline

 

#395 2010-04-26 10:53:39

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Odebraliśmy wyniki i w ogólnym badaniu moczu znów nie ma takiej kategorii jak bakterie:))))) mam nadzieję, że one już nie wrócą. Dolegliwości ze strony cewki zmniejszyły się i mogę w miarę normalnie funkcjonować. Ciągle jestem na ziołach i modlę się, aby pomogły mi odbudować śluzówkę i aby ten stan zapalny powoli się zmniejszał.
crazy frog pamiętaj, że nie zawsze zakwaszanie moczu jest wskazane, jeśli już masz uszkodzone śluzówki, to wit C tylko podrażnia pęcherz. Ja zupełnie ją odstawiłam i jest lepiej (nic kwaśnego) spróbuj. Co do kwasu foliowego i oleju z wiesiołka to spokojnie możesz je brać.

Offline

 

#396 2010-04-26 12:28:01

crazyFrog
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 29

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Bardzo sie ciesze Tosia, ze juz czujesz sie lepiej. Mam nadzieje, ze juz sie tego pozbedziesz na zawsze!

U mnie z witamina C to chyba takie chwilowe bylo, bo juz wlasciwie nie odczuwam dolegliwosci. Dlatego biore zurawine i witamine C profilaktycznie. Nie chce, zeby to wrocilo!!!

Duzo zdrowka


http://zdrowie.mamuska.eu/cwiczenia

Offline

 

#397 2010-04-27 11:59:23

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Może w nastÄ™pnym tygodniu jeszcze raz zrobiÄ™ badanie moczu, bojÄ™ siÄ™ żeby  nie przyplÄ…taÅ‚y siÄ™ żadne bakterie. ZioÅ‚a pijÄ™ dopiero 3 tydzieÅ„, czyli jestem w poÅ‚owie (kuracja to 6 tygodni) i mam zmniejszonÄ… dawkÄ™, wiÄ™c efektów wedÅ‚ug mojej zielarki powinnam siÄ™ spodziewać powoli. Cewka jeszcze trochÄ™ dokucza, ale to już nie ten ból co kiedyÅ›. Zastanawia mnie dlaczego nadal pomaga mi picie dużych iloÅ›ci wody i czÄ™ste oddawanie moczu, chociaż bakterii już nie mam.

Offline

 

#398 2010-04-27 12:41:51

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

Może dlatego, że rozcieńczony mocz nie podrażnia tak? Jakieś tam uszkodzenia w śluzówce muszą być.

Offline

 

#399 2010-04-28 11:50:24

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

też tak mam, jak więcej piję jest mi lepiej, zauważayłam, że jak mało piję, rzadziej chodze do wc to tez mój mocz nieładnie pachnie.. pewnie od bakteri i drozdży.

Offline

 

#400 2010-05-08 21:23:41

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Już nie mam siły, pomóżcie

MusiaÅ‚am odstawić zioÅ‚a po 4 tygodniach stosowania i jestem na urosepcie, (myÅ›lÄ™, że 1 opakowanie wystarczy)  potem znów zrobiÄ™ badanie moczu i mam nadziejÄ™, że bakterie nie wrócÄ….  Jednego dnia jest lzej drugiego gorzej, ale mogÄ™ wyjść z domu i siÄ™ nie martwić.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson