Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-09-17 16:14:39

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

Planuje zrobic sobie badanie na chlamydie,ureaplazme i mykoplazme( w tym jest chyba jeszcze HPV) razem w pakiecie metoda CRP.W laboratorium powiedziano mi,ze trzeba sie zglosic po specjalne podloze transportowe i to moze pobrac tylko lekarz.I teraz nie wiem co powiedziec lekarzowi.Czy ten wymaz powinien byc z pochwy czy  z kanalu szyjki macicy?? Czy to ma jakies znaczenie??  I czy to musi byc jakos specjalnie pobrane czy normalnie tak jak sie pobiera wymazy?? Pytam sie tak szczegolowo,bo chce miec pewnosc,ze zostanie to zrobione dobrze(wysokie koszty badania).
Dziekuje z gory za odp.:-)

Offline

 

#2 2009-09-17 18:55:34

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

Przepraszam,ze tak ciagle o cos pytam,ale czy jest inna mozliwosc zarazenia sie tymi bakteriami niz poprzez stosunke plciowy???
I czy u mezczyzn moga one przebiegac bezobjawowo?? Prosze o odpowiedz,bo sama nie wiem co robic,czy robic to badanie,to sa naprawde duze koszty:-(

Offline

 

#3 2009-09-17 19:20:31

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

Angel moim zdaniem jesli to ma pobierać lekarz to poprostu po objawach powinien wiedzieć skąd je pobrać, może Ci doradzi.
Z zarażaniem sie - słyszałam przeróżne rzeczy i historie, nie wiem naprawdę jak jest ponoć ureaplsma to toalety, chlamydia nie tylko stosunek bo ponoć można przez ręczniki, więc sama nie wiem jak jest naprawdę. Wiesz to są bakterie nietypowe warto je sprawdzić a czy facet może nie miec objawów? Trudno powiedziec, znam chłopaka który leczył chlamydie bo miał pieczenie cewki, ale to pewnie indywidualne sprawy te objawy u ludzi. Mi kobiety przy pobieraniu powiedziały że chlamydia raczej wylezie w cewce bo cewka wygląda jakby ją miała, jest czerwona i ma białe upławy - a nie wyszło.

Offline

 

#4 2009-09-17 19:33:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

Na pewno można, bo ja sama znam dwie osoby zarażone chlamydią jako dzieci, więc seks nie wchodził w grę, przy czym obie są przewlekle chore, więc układ immunologiczny mają rozchwiany.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2009-09-17 20:04:29

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

DziÄ™kujÄ™ za odp.  Tylko teraz bÄ…dź mÄ…dry z którego miejsca pobrac wymaz,pochwa,kanaÅ‚ szyjki macicy czy cewka. Zaden lekarz u mnie w mieÅ›cie nawet nie wspomniaÅ‚ o możliwoÅ›ci posiadania takich bakterii(a objawy chlamydii mam klasyczne z bolami stawów wÅ‚Ä…cznie),wiÄ™c nie sÄ…dzÄ™,że bÄ™dzie wiedziaÅ‚ skÄ…d lepiej pobrać ten materiaÅ‚ do badania...ehh

Offline

 

#6 2009-09-17 20:23:06

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

Ja miałam dolegliwości ze strony pochwy, które następnie przeniosły się na cewkę. Lekarz zdecydował o pobraniu wszystkich wymazów z cewki, bo zazwyczaj bliskość tych miejsc powoduje, że drobnoustroje są w jednym i drugim. Jeśli nie zdecydujesz się na wymaz z cewki, ja bezwzględnie wykonałabym go z kanału szyjki macicy - osobiście nigdy nie miałam wymazów z pochwy, tylko z szyjki, bo w pochwie przejściowo mogą bytować różne rzeczy niekoniecznie świadczące o zakażeniu, a szyjka to już wyższe partie. No i oczywiście wszystkie te próbki powinny zostać pobrane przez wykwalifikowaną osobę, najlepiej lekarza, ale to tylko moja skromna opinia.

Offline

 

#7 2009-09-17 23:18:23

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

W takim razie zrobię wymaz z kanału szyjki macicy,jeśli to cholerstwo siedzi w pochwie,sromie,cewce,pęcherzu a może i w stawach to chyba tam napewno też(pieczenia szyjki nie można odczuć,heh;-)) No bo chyba nie może być tak,że w tych miejscach jest a w szyjce nie ma:-/

Offline

 

#8 2009-09-17 23:39:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

Bo ja wiem? Z pęcherza trudniej usunąć te świństwa - nie jestem przekonana, że jałowy wynik z szyjki będzie oznaczał jałowość z cewki. Szarpnij się i zrób dwa.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2009-09-17 23:42:03

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

Dręczy mnie jeszcze takie pytanie,głównie do Redakcji.... czy kwas mlekowy oraz wogóle kwas może jeszcze bardziej szkodzić na śluzówki??? Bo zauważyłam taką jedną dziwną zależność,że im więcej stosuję kwaśnych rzeczy,albo użyję chusteczki laktacyd femina to objawy pieczenia i bólu cewki oraz przedsionka pochwy sie pogarszają. Dziwne jest jeszcze to,że jak kiedyś chodziłam do ginekologa,to w badaniu czystości pod mikroskopem wychodziła mi liczna flora pałeczek kwasu mlekowego oraz liczne leukocyty, czułam wręcz,że zamiast poprawy(ph w porządku) to,że jest gorzej i jakby te pałeczki mi wyżerały śluzówkę...Czy to jest możliwe??

Offline

 

#10 2009-09-17 23:44:01

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

Nie mogę sobie na to pozwolić finansowo ,musiałabym zapłacić dwa razy po 320złsad

Offline

 

#11 2009-09-17 23:46:33

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

Chyba,że zrobię jednak z ptrzedsionka pochwy,w końcu to jest badanie genetyczne,więc nie powinno chyba być problemu,że nie wykryje... kurcze zgłupiałam

Offline

 

#12 2009-09-17 23:47:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2009-09-17 23:55:11

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

hmm,tzn? jest to reakcja alergiczna?

Offline

 

#14 2009-09-18 00:10:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

Pseudoalergiczna, bo bez wzrostu IgE. Objawy jak alergia (ale też dokuczliwe PMS-y, problemy z jelitami, migreny), jednak sprawcą jest sama histamina.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2009-09-18 00:16:01

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

No najlepszym rozwiązaniem byłoby robić te badania dla 100% pewności ze wszystkich miejsc, ale to są niestety duże koszty. Ja tylko mówię, co radził mi ginekolog.

Offline

 

#16 2009-09-18 07:18:00

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

U mnie byÅ‚a jakas zniżka akurat przy tym wymazywaniu siÄ™, jak pobieraÅ‚y z cewki i z szyjki to jakoÅ› kombinowaÅ‚y z cenÄ… pamiÄ™tam. A z drugiej strony mozna sobie zrobic z szyjki a mężowi z cewki, zawsze to peÅ‚niejszy obraz bÄ™dzie. Nie wiem tak mi przyszÅ‚o do gÅ‚owy. W zasadzie  jak partnerka ma to facet też, nie ma bata

Offline

 

#17 2009-09-20 12:45:44

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

magdalena>>a wyszla Ci wtedy ta sama bakteria i w szyjce i  w cewce??

Redakcjo>>są na te dolegliwości z kwasem i histaminą jakieś sposoby? leki?globulki?

Offline

 

#18 2009-09-20 16:34:23

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

Mi te bakterie nie wyszły wcale, za to zwykłe bakterie feacalis itp siedziały i w szyjce i w pęcherzu

Offline

 

#19 2009-10-12 19:08:26

Angel_Eyes
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 74

Re: Pytanie odnośnie pakietu badań infekcyjnych metodą CRP

ZrobiÅ‚am jednak wymaz z pochwy,tam i  w cewce najbardziej odczuwam,a z cewki nie mialabym do kogo isc po pobranie. Teraz czekam na wyniki...
Mam tez za soba urodynamike,wynik w normie. Jeszcze cystoskopia i jesli wszystkie badanie wyjda ok to wtedy jade do Warszawy.Juz naprawde chcialabym zeby sie cos wyjasnilo:(

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson